COMAR SPORT De Krefters steeds de grootmeesters in het liefhebbersverbond Herleving was bij de zaak Steeds Frank Arijs Minder gunstig bij de juniors Eendracht bevestigde Weer Pollet Sportkring kan het ver schoppen in de beker van Belgie Aalstenaars op het voorplan in eigen organisatie 12 spart spalls trsatss Voor alle sportartikelen Schoolstraat 54 Aalst Tel. 225.56 Zegels Valois KAATSEN Nu Vermoes en Van Poelvoorde er bij Herleving weer bij waren was alles weer goed. Inderdaad de gasten van Eigenbrakel kregen te gen de sterk spelende Ajuinen praktisch geen kans om een tegen zet te doen. Zo moest het niet verwonderen dat aan de rust Her leving reeds met een 8-2 voor sprong de toon aangaf. Nadien deden de bezoekers weliswaar en kele schuchtere pogingen doch zulks kon natuurlijk de superiore gastheren niet van de wijs bren gen. Zodoende konden de Aalste- naars het maximum veroveren waardoor men er in de klassering natuurlijk heel wat beter voor komt. Geen enkele formatie van het liefhebbersverbond is momenteel opgewassen tegen de Aalsterse Krefters die steeds ongeslagen in de leiderzetel vertoeven. Alhoewel de rivalen van Groenendalers Moorsel geen inspanningen spa ren om te trachten van de kloof te dichten geloven we toch niet dat zij in hun opzet zullen slagen. Niemand van de achtervolgers kon er tot nog toe immers ingeluk- ken om de Aalsterse koplopers ten val te brengen zodat ze dan ook steeds het maximum behaal den waardoor de voorsprong steeds minstens even groot bleef. Zulks was nu ook het geval tegen Michiels Kerksken. Deze jongens v;aren zeer moedig en kregen ook heel wat applaus van de Aalsterse kaatsliefhebbers doch nooit kon men er in slagen om de overwin ning van de leiders in gevaar te brengen. Een meevaller in deze liefheb- Bij de nieuwelingen blijft de jeugdige belofte van de Brussel- baan Frank Arijs aanhoudend in de kijker en nu was het te Haacht dat hij elkeen overvleugelde. Hij slaagde er niet in om los te ko men uit het peleton daar hij de gevreesde man was van de coali tie doch in de massaspurt voor de zegebloemen gaf hij niemand een schijn van kans om in zijn wiel te komen. Deze nieuwe over winning werd begrijpelijk door zijn Aalsterse aanhangers met de nodige luister gevierd. De andere Aalsterse nieuwe ling Jean Pierre Van Eeckhout doet het ook ver van slecht. Te Grimbergen eindigde hij op een dichte ereplaats en indien hij nu ook eens een zege kan behalen dan zou hij ineens met meer zelf vertrouwen de karwei aanpakken. berskompetitie is alleszins de jeugdige formatie van Morta. Ge start als neofieten diende men aanvankelijk begrijpelijk het nodi ge leergeld te betalen, doch na dien is men plots op het voorplan gekomen zodat deze Aalsterse ploeg reeds op een ereplaats prijkt in de klassering. Tijdens de voorbije speeldag was men alles zins weer bij de zaak daar men een nieuwe zege behaalde tegen het nochtans niet te onderschatten Super Wieze. Een minder gunstige klank moeten we laten horen uit de hoek van De Belskes, die vroe ger toch steeds bij de favorieten werden gerekend, doch nu slechts tot de goede middensoort behoren Trouwens tijdens de vorige speeldag liet men nog eens een steek vallen met een nederlaag tegen de Denderzonen Nieuwer- kerken. Tenslotte kunnen ook de Aalsterse Telefoonjongens veel beter dan een echt magere uitslag tegen Heuvel Erembodegem. Ingevolge het minder presteren in het nationaal kampioenschap schij nen de gewestrenners precies mo menteel niet meer over dezelfde zegedrift te beschikken. In ieder geval de twee heersers van het omliggende Luc De Croock en Etienne Van Der Helst hebben het na bewust kampioenschap steeds moet stellen met ereplaatsen zon der dat er maar ook een bloem tuil aan te pas kwam. Zulks is zeker niet de gewoonte van de twee sterrijders uit het Aalsterse zodat ze door hun vele aanhan gers dan ook weer spoedig op het podium worden verwacht. Na de fraaie partij tegen de buren van Denderleeuw heeft Een dracht nu ook kunnen bevestigen tegen Beveren. De Eendrachters waren nooit de minderen van de ze formatie van Eerste Nationale, wel integendeel, want tijdens de tweede helft hadden de gasten het zeer krap tegen een sterk spelend Eendracht. Weliswaar wa ren het de Waaslanders die tij dens de eerste helft een licht overwicht hadden, doch het was ook tijdens deze periode dat het schitterend werk van de Aalsterse defensie bijzonder opviel met Cammu. en Van Stichelen als de topfiguren. De wit-zwarten lieten de bezoekende storm rustig uit waaien om onmiddellijk na de kampwisseling toe te slaan en langs Leemans aan het kommando te komen. De gasten waren zo verrast dat zij voor een tijdje uit het evenwicht werden gebracht. Hiervan maakten de Ajuinen ge bruik om een zeker overwicht te bewerken waarbij de Beverse-de- fensie het op sommige momenten zeer moeilijk had tegen de losge broken Eendracht-aanvallers. Een dracht zou dan ook de nippe boni handhaven en mooi zegevieren. Zulks was het werk van Ver- De hoofdtroef van het Aal sterse Eendracht blijft ondertussen toch nog altijd Jefke Pollet. Deze sympatieke atleet heeft na zijn mooie prestatie in de Nationale kampioenschappen immers niet lang gewacht om weer de aan dacht op zich te vestigen daar hij in de halve marathon te Dilbeek een schitterende overwinning boek te waarbij hij niemand minder dan de gevaarlijke Peiren achter zich kon houden. Dus mag het zeker gezegd dat bij atletiekclub Een dracht momenteel alles over een rozenpad loopt. moes, Van Stichelen, Mattart, De Smet, Cammu, Van Der Eeckt, De Schrijver, Leemans, De Roos, Foulon en Haleydt. De gasten van Diksmuide heb ben het tot hun nadeel moeten ondervinden dat de Sportkringers het in de Beker van Belgie zeer ver willen brengen. Inderdaad, het eerste kwartier te buiten gelaten demonstreerden de Ajuinen op su periore wijze een sterk meester schap waartegen de Westvlamin gen niet het minste verhaal had den. Toen de gasten onmidddellijk na de start het vuur aan de lont staken hadden de lokalen het ze ker niet gemakkelijk doch na een kwartier was het aanvalsvuur bij Diksmuide reeds geblust en van dat ogenblik af was het al Sport kring dat de klok sloeg. Van Royen wees de weg met een pracht van een treffer terwijb een weer uitstekende Meuleman, de bedrijvige Nevens en puncher Wellekens voor de rest van de doelpunten zorgden. Hoef ook een nieuwe knalprestatie van de Ha ringjongens die als volgt in het veld kwamen Van Boven, Goos- sens, De Schrijver, Hooghe, Van Den Eynde, Cooreman (Picqueur) Van Royen, (Roelandt), Saeys, Nevens, Wellekens en Meuleman. Tijdens de jongste i'nterclub- meeting die door atletiekclub Een dracht Aalst in het Osbroeksta- dion werd gehouden werd nog eens bewezen dat deze Aalsterse club momenteel op heel wat be loftevolle jongeren kan rekenen zodat de toekomst er voor Een dracht zeer rooskleurig uitziet. Tijdens deze interclubwedstrijden werden inderdaad overwinningen behaald door Coppens in de 800 m. Raes in de 400 m en De Bock in het speerwerpen. Daarnaast veroverden talrijke andere Een drachters ereplaatsen zoals Lede gen die tweede eindigde in het kogelschoten, E. Coppens, die tweede was in de 800 m; Van Bellingen tweede in de 1500 m; Ledegen tweede in het discuswer pen met als eindresultaat in de clubklassering Eendracht tweede achter het gevreesde Ajax.

De Gazet van Aalst | 1971 | | pagina 12