BEL-AMI Sum ie iVf&upassaasi to bruikbaar zijn voor hun te berei ken doei. Zo wordt Richard Stuart Tony Sutton, een playboy, en zijn nieuwe vrouw is Elisabeth. Richard tracht uit te vinden wat de oor zaak van zijn ziekte was geweest. Het drama bereikt zijn hoogtepunt wanneer -Elisabeth wordt ontvoerd en Richard gecon'ronteerd wordt met de man die hem zijn persoon lijkheid had geelimineerd.. HALLO, IS DAAR IEMAND maandag 23 augustus ta 20u30 Dit televisiespel behandelt het thema van de eenzaamheid ont staan ingevolge een botsing tussen individu en maatschappij. Het verhaal gaat over een jon geman die door een medeburger (in dit geval een vrouw) in een vals daglicht is gesteld en daar door in de gevangenis belandt. Al leen in zijn cel weet hij niets be ters dan voortdurend zijn omge ving van zijn aanwezigheid op de hoogte te stellen door «hallo, is daar iemand» te roepen. Hij zoekt contact, hij schreeuwt erom... HUGO EN JOZEFIEN dinsdag 24 augustus te 20u45 Jozefien leert met haar ouders in een groot huis, dat ergens ver loren ligt aan de rand van het woud. Haar vader we horen in de film enkel zijn stem is een erg strenge predikant en voor de kleine meid roept het beeld van haar vader dit van de strenge God op. Jozefien is erg eenzaam. Om haar eenzaamheid te breken, denkt zij spelletjes uit en zoekt een beetje avontuur. Op zekere dag komt een gebaarde tuinman de hof een beurt geven. De man is vriendelijk en goed. Voor Joze fien, het evenbeeld van de goede en minzame God. Met haar klas vriendje Hugo vormen zij weldra een heerlijk trio. De kleine Hugo, het neefje van deze tuinman, is in de natuur opgegroeid. Een dromer- tje dat van planten en dieren houdt en zoekt naar het voor hem grote natuurgeheim van de eeuwige bos sen, velden en water. Wanneer de tuinman moet vetrekken, vieren Hugo en Jozefien dit tijdens een fantastische afscheidsfuif in het bos. GUNSMOKE woensdag 25 augustus te 20u10 10e afl.: Deserteurs Majoor Vanscoy en zijn troepen hebben hun tenten opgeslagen in de buurt van Dodge City en die zelfde avond arriveren in de stad sergeant Spear en de soldaten Maxwell en Doak. Spear is sinds lang een vriend van de majoor ter wijl de twee andere militairen als deserteurs door hem werden op gepikt en terug naar hun eenheid gebracht worden. Maxwell en Doak lokken een ruzie uit tussen de dronken Spear en andere gas ten van de Longbranch Saloon. Festus Haggen komt tussenbeide maar krijgt zelf de sergeant op de nek. Festus gaat van zijn stok je, maar komt niet op tijd bij om te zien hoe Spear door Maxwell en Doak wordt neergestoken. De twee deserteurs geven Festus de schuld van de herrie en majoor Vanscoy wil hem onmiddellijk doen aanhouden... PLEASE SIR donderdag 25 augustus te 20u15 Bernard geeft les in staatshuis houdkunde en, teneinde de les aantrekkelijker te maken, vormt hij met de leerlingen een model- parlement. Allen werken geestdrif tig mee behalveMaureen die onder invloed van haar nieuwe boyfriend is toegetreden tot de «new left». Bernard neemt zijn klas mee naar de plaatselijke Tory Club en het bezoek wordt een succes, vooral voor Craven die zich in de belang stelling weet te werken van het aantrekkelijke jongste vrouwelijk lid van de club. De volgende och tend blijkt echter dat een waarde volle beker uit de club werd ge stolen. Maureen bekent de diefstal om vervolgens spoorloos te ver dwijnen. Craven heeft inmiddels opnieuw contact opgenoemen met zijn verovering van de dag te vo ren en ziet niet enkel Amor met vlugge schreden op hem afkomen, maar merkt ook hoe de vork in de steel zit i.v.m. Maureen's vreemde handelswijze. BESCHULDIGDE, STA OP vrijdag 27 augustus te 20u50 In dit proces in de reeks Be schuldigde, sta op, wordt een as- sisenzaak van 1907 gereconstru eerd, waarbij de aristocratie uit een Zuid-Amerikaanse staat was betrokken. Beschuldigde was Car los Waddin, jonge ambassadeurs- zoon, die met tien revolverschoten Ernesto Maceda, zijn vriend, had vermoord. De aanleiding tot het drama was dat Maceda de eer van de familie Waddin zou geschonden hebben door de verloving te ver breken met Waddins zuster, Yaya. Handelde Carlos Waddin in een plotse woede-aanval, met voorbe dachtheid of zelfs in wettige zelf verdediging? Dit zijn vragen waar op antwoord zal moeten gegeven worden. DE COMMISSIE VAN OPENBARE ONDERSTAND VAN AALST WENST, OM DE CONTINUÏTEIT VAN HAAR VERPLEG.INGS- EN VERZORGINGSDIENS TEN TE VERZEKEREN, GEGRADUEERDE EN GE BREVETTEERDE Z!E£E^HUISYEfêPlE(E)G(ST)ERS EVENALS VERPLEEGASSSSTENTEN AAN TE WERVEN VOOR VERVANGINGEN VAN KORTE DUUR. De kandidaten kunnen zich aanbieden op het secretariaat van de Commissie - Personeelsdienst, Gasthuisstraat, 40, Aalst, of telefoneren naar nr 223.93 - binnenpost 204. Verrukt liet Duroy zich meene men, zoog als in een roes de lucht in, die bezwangerd was met tabak, mensenlucht en de parfums van de hoeren. Maar Forèstier zweette, hijgde en hoestte. «Laten we in de tuin gaan» zei hij. En zij sloegen linksaf, waar zij in een soort overdekte tuin kwa men, die bevochtigd werd door twee smakeloze fonteinen. Onder taxisbomen en thuja's in bakken zaten mannen en vrouwen aan me talen tafels te drinken. «Nog een biertje?» bood Fores tier aan. «Ja, graag». Zij gingen zitten en keken naar de mensen, die langs hen liepen. Af en toe bleef er een vrouw bij hen staan om met een nietszeg gend lachje te vragen, «Kan ik iets van u drinken, meneer?» En ais Forestier antwoordde, «Ja, een glas water aan de fontein», ging zij verder, mompelend, «Loop rond, ploert!» Maar de dikke brunette, die een ogenblik tevoren tegen de lo ge van de twee vrienden was ko men leunen, vertoonde zich op nieuw. Hooghartig naderde zij, met haar arm door die van de dikke blondine. Het was werkelijk een mooi stel vrouwen, zij boden keus. Zij glimlachte toen zij Duroy ontdekte, alsof hun ogen heimelijk al vertrouwelijkheden hadden uit gewisseld; zij nam een stoel en ging bedaard tegenover hem zit ten, schoof ook haar vriendin een stoel toe en bestelde met luide stem, «Ober, twee grenadine Verbluft zei Forestier «Je durft wel zeg!» zij antwoordde, «Ik voel me tot je vriend aange trokken. Wat een knappe jongen is dat. Hij zou me geloof ik tot domme dingen kunnen verleiden». De verlegen Duroy wist niets te zeggen. Hij streek zijn krullende snor op, terwijl hij op een stomp zinnige manier lachte. De kelner bracht twee glazen limonade, die de vrouwen vlot leegdronken. Zij stonden op en de brunette zei met een vriendschappelijk knikje en een tik van haar waaier op zijn arm tegen Duroy, «Dank je wel, schat. Je bent niet erg spraak zaam». En heupwiegend gingen zij weg. Forestier begon te lachen. «Zeg, ouwe jongen, weet je wel dat je werkelijk succes bij de vrouwen hebt? Dat moet je uitbui ten. Dan "kun je het ver brengen». Hij zweeg even en ging op de dromerige toon van mensen die hardop denken verder. «Met behulp van vrouwen be reik je nog altijd het vlugst je doel». En omdat Duroy maar bleef glimlachen zonder antwoord te ge ven vroeg hij, «Blijf jij nog? Ik ga naar huis, ik heb er genoeg van». Zijn vriend mompelde, «Ja, ik blijf nog een poosje. Het is nog niet laat». Forestier stond op. «Tot morgen dan maar. Vergeet het niet, hè? Rue Fontaine 17, om half acht». «Ja, natuurlijk, tot morgen. En bedankt». Zij gaven elkaar de hand en de journalist ging weg. Zodra hij verdwenen was voelde Duroy zich vrij man en nog eens betastte hij verheugd de twee goudstukken in zijn zak; daarna stond hij op en begaf zich op nieuw in het gedrang, terwijl hij zoekend om zich heen keek. Al gauw ontdekte hij de twee vrouwen, de blonde en de donke- 4 re, die nog altijd als trotse bede laressen tussen de zich verdringen de mannen liepen. Hij stevende recht op hen af en toen hij vlak bij hen was durfde hij niet meer. De brunette zei te gen hem, «Heb je je tong teruggevon den?» Hij stotterde, «Verdraaid» en behalve dat ene woord wist hij niets uit te brengen. Alle drie bleven zij staan en hielden daardoor de stroom in de wandelgang op, zodat er om hen heen gedrang ontstond. Opeens vroeg zij, «Ga je met me mee?» En trillend van begeerte ant woordde hij ruw, «Ja, maar ik heb niet meer dan een louis op zak». Achteloos glimlachte zij, «Hindert niet». En zij nam zijn arm, ten teken dat hij van haar was. Terwijl zij naar buiten gingen bedacht hij,, dat hij voor de ande re twintig francs gemakkelijk een avondkostuum voor de volgende avond zou kunnen huren. II «Ik kom voor de heer Forestier» «Derde verdieping, de deur links». De concierge had dit antwoord met een welwillende stem gege ven, waaruit achting voor zijn huurder klonk. Georges Duroy be klom de trap. Hij voelde zich enigszins gehin derd en schichtig en was slecht op zijn gemak. Voor het eerst in zijn leven droeg hij een rok en hij was over zijn kledij niet bijzonder tevreden. Naar zijn mening man keerde er van alles aan; bottines, die niet gelakt waren, ofschoon goed van model, want hij stelde prijs op goed schoeisel, het over hemd van vier franc vijftig, dezelf de morgen in het Louvre gekocht, waarvan het te dunne front nu al kreukelde. Van zijn andere hem den, die hij overdag droeg en die alle min of meer ernstige schade vertoonden, had hij zelfs het minst kapotte niet kunnen gebrui ken. Zijn pantalon was iets te groot en deed zijn benen slecht uitko men, leek zich om de kuiten te rollen en had dat verkreukeld aan zien, dat gelegenheidskledïj aan neemt, om de leden, die zij toeval lig bedekt. De jas alleen stond hem aan, die sloot zo ongeveer om zijn middel. Langzaam beklom hij de tre den, met bonzend hart en angsti ge gevoelens, bovenal gekweld door de vrees, belachelijk te- zijn. Onverwacht zag hij tegenover zich een heer in avondkleding, die hem aankeek. Zij bevonden zich zo dicht bij elkaar, dat Duroy een stap achteruit ging, daarna stom verbaasd bleef staan; hij was het zelf, ten voeten uit weerkaatst in een hoge spiegel, die op de over loop van de eerste verdieping een volledig overzicht van de gang bood. Een plotselinge vreugde deed hem trillen; hij vond z., uiterlijk zoveel beter dan hij ge meend had. Daar hij thuis alleen over zijn kleine scheerspiegel beschikte had hij zich niet volledig kunnen bekij ken en omdat hij daarin de on derscheiden gedeelten van zijn bijeengeraapte kledij maar nauwe lijks voldoende had kunnen zien, had hij de gebreken te ernstig opgevat en zich wanhopig gevoeld bij de gedachte, belachelijk te zijn. Terwijl hij zichzelf nu aandach tig bekeek kwam hij tot het in zicht, dat het kostuum werkelijk aan de eisen beantwoorL-Je Vervolgens bestudeerde hij zich zelf zoals acteurs dat doen tijdens het instuderen van hun rollen. Hij glimlachte, stak zichzelf de hand toe, maakte gebaren, drukte ge voelens uit: verbazing, genoegen, bijval, hij beproefde zijn glimlach in onderscheiden graden en de uit drukkingen van zijn ogen, tenein de de dames aangenaam te kun nen zijn en hun te verstaan te ge ven, dat hij hen bewonderde en be geerde. Boven aan de trap ging een deur open. Hij werd bang, betrapt te worden en begon haastig de treden te beklimmen, met de angst in het hart al gezien te zijn door een van de gasten van zijn vriend terwijl hij zich stond aan te stel len. Op de tweede verdieping zag hij nog een hoge spiegel en hij hield zijn pas in om zichzelf voor bij te zen gaan. Hij vond zijn voorkomen werkelijk onberispelijk. Hij had een uitstekende gang. Een onbegrensd vertrouwen in zichzelf maakte zich van hem meester. Hij zou er stellig komen met dat ge zicht en zijn begeerte, zijn doel te bereiken, met de vastberadenheid, waarover hij wist te beschikken en de onafhankelijkheid van zijn geest. Hij had lust te rennen, te springen, terwijl hij naar de derde verdieping klom. Voor de derde spiegel bleef hij staan, streek zijn snor op in het gebaar, dat hem zo vertrouwd was, nam zijn hoed af om zijn haar glad te strijken en mompelde binnenmonds, zoals hij dikwijls deed, «Dat ziet er goed uit». Hij strekte de -hand uit naar de schel en belde aan. De deur werd vrijwel dadelijk geopend en hij stond tegenover een huisknecht in zwarte rok, waardig, gladgeschoren en zo in drukwekkend. dat Duroy opnieuw onzeker werd zonder te begrijpen vanwaar deze vage onrust stam de: mogelijk van een onbewuste vergelijking tussen de snit van hun pakken. Deze lakei, die gelak te schoenen droeg, vroeg terwij! hij de overjas aannam die Duroy over de arm droeg uit angst de vlekken te tonen, «Wie kan ik aandienen?» En hij riep de naam door een openstaande deur in een salon, waarin hij moest binnengaan. Maar Duroy, plotseling zijn zelf vertrouwen kwijt, voelde zich ver lamd van angst en hijgde. Hij ging zijn eerste stap zetten in het be staan, dat hij had verwacht en waarvan hij had gedroomd. Toch ging hij naar binnen. Een blonde jonge vrouw stond geheel alleen op hem te wachten in een ruim vertrek, hel verlicht en vol met planten, als een serre. Hij bleef plotseling staan, volko men van zijn stuk gebracht. Wie was die glimlachende dame? Toen schoot het hem te binnen, dat Forestier getrouwd was; en de ge dachte, dat die knappe goed ge klede blondine de vrouw van zijn vriend moest zijn, gaf hem de laatste schrik. Hij stamelde, «Mevrouw, ik ben...» Zij stak hem de hand toe. «Ik weet het, meneer. Charles heeft me van uw ontmoeting gis teravond verteld en ik ben erg blij dat hij op de goede gedachte is gekomen, u vanavond bij ons te dineren te vragen». Hij kreeg een kleur tot achter zijn oren en wist niets meer te zeggen; hij had het gevoel, scherp opgenomen te worden, van zijn hoofd tot zijn voeten, en te wor den beoordeeld, gewogen. Vervolgt Nadruk verboden

De Gazet van Aalst | 1971 | | pagina 10