Kalender 1971-1972 K.S.C. Eendracht Aalst Pakistan ONZE 20e EEUW Olympische spelen München 1972 S.K. Aalst naar Rac. Doornik! Zoals de meeste lezers reeds Kit de dagbladpers vernomen heb ben, reist S.K. Aalst zondag naar Rac. Doornik, i.p.v. deze vroegere Ibekerwinnaar in eigen huis te ont- |/angen, zoals aanvankelijk door de jettrekking was voorzien. Waarom nam het S.K. bestuur deze beslissing? Ten eerste, om dat het bestuur van Rac. Doornik voorgesteld heeft de affiche om te draaien, mits een voor S.K. ta melijk interessante tegemoetko ming. Ten tweede, om aldus te ver mijden dat op dezelfde dag en op hetzelfde uur in Aalst 2 bekerwed strijden zouden plaats vinden; zo wel S.K. als zusterclub Eendracht zouden hierbij verlies hebben ge leden (ook Eendracht zal aldus de S.K. beslissing appreciëren!) Nu is het echter zo dat vele S.K. supporters het toch wel spij tig vinden (of het zelfs vanwege het S.K. bestuur niet nemen?) dat de eigen zegekansen verminderd worden en vooral dat zij de supporters zich zo ver moeten verplaatsen om de eigen spelers aan het werk te zien. Hieraan hebben echter het be stuur van S.K. Aalst in samenwer king met zijn supportersclubs een mouw gepast Wie wil meereizen naar Doornik, kan, indien hij lid is van een supportersvereniging, dit doen voor de prijs van SLECHTS 20 FRANK, de niet-leden kunnen eveneens meereizen aan een zo laag mogelijk gehouden tarief. Het S.K. bestuur en het bestuur van de supportersclub hebben dus de supporters NIET VERGETEN, inte gendeel, de respectievelijke bestu ren betalen voor het grootste deel van de reiskosten naar Doornik. Dus, supporters, reis zo talrijk mogelijk mee naar Doornik, schrijf daarom in, in één van de volgende supporterslokalen. Café St. Kristoffel, Diepestraat 90 Café De Musetta's, Geraardsberg- sestraat 62 Café Volharden, St. Annalaan 138 Café Half Bak, Gentse stg 156 Wij vernamen eveneens dat trainer Pol Bracke in samenwer king met voorzitter Van Mossevel- de en zijn bestuur niets onverlet laten om de spelers zo goed mo gelijk op de wedstrijd voor te be reiden. De spelers zullen immers in het gezelschap van voorzitter, trainer en nog een paar bestuurs leden reeds van in de voormiddag afreizen, 's middags in een gele genheid op de Kluisberg te Ronse middagmalen en dan naar Doornik doorreizen. Dat schijnt er toch zo allemaal wel op te wijzen dat S.K. het bekeravontuur nog wel wat wil rekken. Good luck S.K. Langzamerhand komen de Olym pische spelen in het zicht. Ze vin den in 1972 te München plaats, dus vrij dicht in de buurt. De voor bereidingen zijn reeds in volle gang en de opmars naar de spelen be gint allengs vorm aan te nemen. De Duitsers met hun zwevende maar oersterke mark maken er ge weldig veel werk van. In 1966 tax eerde de burgemeester van Mün chen, dat de kosten een 560 mil joen mark zouden bedragen. He den staat een uitgavebedrag van 1,9 miljard vast en zakenlieden voorspellen dat het tegen het be gin van de spelen in september wel 3 miljard zal zijn geworden. Nu, voor dit bedrag kan er iets gebeu ren. Er steken 1350 miljoentjes in de opbouw van de stadions, hallen. Olympisch dorp en verkeersvoor- zieningen (waaronder een onder grondse vanuit het stadscentrum naar het stadion). Voorts is 95 miljoen gestoken in de gereedmaking van de zeilwed strijden, die in Kiel zullen worden gehouden; en 465 miljoen zit in «algemene kosten», zoals het bu reau, de reclame, de reuzen-tele- visiemast, personeel, congressen enz. Het hoofdstadion zal 80.000 zitplaatsen hebben. Uiteraard staan tegenover de uit gaven inkomsten. Deze beginnen met subsidies van de bondsrege ring, de landsregering en de stad. Verder rekent het organisatiecomi té op een miljard bedrijfsinkom- sten, o.a. entreebiljetten (van 5 tot 100 mark) 30 miljoen, twee loterijen samen 420 miljoen, ver lening van televisierechten 45 mil joen, uitgifte van speciale Olym pische postzegels 3 miljoen, verle ning van het recht tot het voeren van het officiële embleem van de spelen 12 miljoen; dit embleem wordt niet aan ieder verleend; uit gesloten zijn de alcoholindustrie, de handelaars in cosmetica, de sexboetieken enz. Behalve deze di recte inkomsten telt men uiteraard ook de indirecte, voortvloeiend uit de toevloed van gasten, voorde len, die men nu reeds uitbuit door het opdrijven van prijzen, de ka merverhuurders voorop. Reeds nu is München de duurste stad van West-Duitsland en de rage begint pas. Tot de winst behoort ook, dat de spelen een enorm aandeel leveren voor de inrichting van de wereldkampioenschappen - voetbal, die in 1974 in München worden verspeeld. Ook is van belang, dat in elk geval duizenden woningen voor studenten en kleine gezinnen van de opbouw zullen overblijven, alsmede nuttige sportaccommoda ties. En er zijn nog wel meer voor delen, die 16 dagen spelen in het Duitse laatje marken zullen moeten leveren en wind en weder dienen de dit ook wel zullen doen. Trou wens, voor de risico's van het weer heeft men zich steeds trachten te dekken door het maken van een reusachtige glazen koepel van 74 800 vierkante meter oppervlakte boven het hoofdstadion. VROLIJK FEEST Het moet een vrolijk feest wor den, zeggen de Duitsers. Behalve de twee grote biertenten, die men in Beieren mag verwachten, vindt men van allerlei dat de entourage feestelijk moet maken, vlaggen, fonteinen, kleuren enz. in menigte. Het zal intussen nog wel een toer zijn de feestelijkheid feestelijk te houden. Vanuit het Oostblok schimpt men onafgebroken op de «kapitalistische spelen», waar een goede communist niet naartoe moet gaan. Zowel de Russen als de Po len en Oostduïtsers vallen reeds maanden lang de beide radiozen ders te München «Free Europe» en «Radio Liberty» aan met be schuldiging van ophitserij tegen het oostblok, die in strijd heet te zijn met de geest van de spelen. De Oostduitse sportmensen vroegen reeds met nadruk om vlak naast de Russen te worden ingekwartierd, wat men hun haastig waarborgde. En bovendien heeft men in Duits land zelf eigentijdse anti-de-spelen- acties van rebelse jongeren, die voorspellen keet te zullen schop pen. Men besloot er nog maar wat fonteinen bij te maken en de nodige koddebeiers aan te stel len. Men ziet, de voorbereiding vordert. DERDE KLASSE A HEEN 5. 9.71 Roeselare-Eendracht 15 u 12. 9.71 Eendracht-Lauwe 19. 9.71 Mons-Eendracht 26. 9.71 Eendracht-Doornik 3.10.71 A.S. Oostende-Eendracht 10.10.71 Eendracht-Vorst 17.10.71 Eendracht-Zottegem 24.10.71 Oudenaarde-Eendracht 31.10.71 Eendracht-Menen 7.11.71 Eendracht-Lokeren 14.11.71 Moeskroen-Eendracht 21.11.71 V. Hamme-Eendracht 28.11.71 Eendracht-Willebroek 5.12.71 Puurs-Eendracht 14u30 12.12.71 Eendr.-V.G. Oostende 15 u TERUG 19.12.71 Lokeren-Eendracht 14u30 9. 1.72 Eendracht-V. Hamme 15 u 16. 1.72 Eendracht-Roeselare 23. 1.72 Lauwe-Eendracht 30. 1.72 Eendracht-Mons 6. 2.72 R. Doornik-Eendracht 13. 2.72 Eendracht-A.S. Oostende 20. 2.72 Vorst-Eendracht 27. 2.72 Zottegem-Eendracht 5. 3.72 Eendracht-Oudenaarde 12. 3.72 Menen-Eendracht 19. 3.72 Eendracht-Moeskroen 26. 3.72 Willebroek-Eendracht 9. 4.72 Eendracht-Puurs 16. 4.72 V.G. Oostende-Eendracht De grote handboeken van de wereldgeschiedenis zijn met bloed geschreven. Eeuw in eeuw uit wer den er volken verdelgd. Waar ble ven de Carthagers? Hoe sterk heeft het zwaard van de Islam in Noord-Afrika gewoed, waar een maal meer christelijke kerken wa ren dan in Europa? En in de aan grenzende landen van het midden oosten in Azie, waar eenmaal chris telijke rijken bestonden van welke geen spoor meer overbleef? We zullen geen opsomming geven, doch de 20e eeuw -wekte de hoop, dat eindelijk de mensheid een vreed zamer wijze van samenleving zou hebben gevonden, althans in zover dat er nog wel oorlogen plaats von den, maar geen uitroeiing van hele volken meer mogelijk zou zijn. Eilacy, Biafra hebben we pas ge had, thans is het Pakistan. In de dichtbevolkte gebieden van zuide lijk Azie worden de doden bij tien duizenden en honderdduizenden ge teld. Pas doorleed Oost-Pakistan (Bengalen) de watersnoodramp met 400.000 doden; thans door leeft het een bezettingsperiode, die reeds 6 tot 8 miljoen mensen have loos op de vlucht dreef. We weten het allen en collecteren ervoor; de gedachten vermenigvuldigen zich, want de ramp is groter dan de hulp. Zeker, collecteren is goed; de barmhartigheid roept erom en ge lukkig zijn er overal in de wereld mensen, die de roepstem horen en met kracht helpen. Maar kan dit afdoende zijn? Helaas neen. Een heel volk, 10% van de Oostpakis- tani of Bengalen, gaf eigen bestaan en bezit prijs en vluchtte berooid naar India, dat ook niet rijk is en klaagt-terecht-dat het zulk een mas sale vlucht niet baas kan, vooral niet nu er ook nog cholera en an dere besmettelijke ziekten bij ko men. Er is iets meer nodig dat collec teren, namelijk het bestrijden en wegnemen van de oorzaak van al deze ellende en maken dat de men sen weer naar huis terug kunnen keren. Er gaan stemmen op in de wereld, die erop wijzen. West-Pa kistan is de oorzaak. Dit land was al reeds lauw-lauw tijdens de wa tersnood, toen het opmerkelijk wei nig voor dat deel van zijn volksge noten deed. Oost wist dit en stem de met nagenoeg algemene stem men voor de autonomie, maar nu bleek West plotseling hevig geïn teresseerd; het zond een sterk le ger en dit hield barbaars huis. Er zijn veel regimes in de wereld, waarop we kritiek hebben, ook in Europa. We weten wat bezetting is. Maar er moet heel wat gebeu ren eer de massa wanhopig alles in de steek latend vlucht. Dat doet men niet gemakkelijk, ook ginds niet. Er wordt in Oost geplunderd, gemoord, verwoest en de vluchten den krijgen de boodschap achter na, dat al hun bezit verbeurd is verklaard en de terugkeer abso luut onmogelijk wordt gemaakt. Wlat moet gebeuren is, dat dit Westpakistaanse leger uit Oost wordt weggejaagd en de terugkeer van de vluchtelingen wordt moge lijk gemaakt. Zeker, het is niet makkelijk. Rusland, China, het Brit se gemenebest zijn er ook bij be trokken. India aarzelt en de Britse minister Douglas Home prees het reeds om zijn geduld. India vraagt aan de hele wereld: hoe moet het nu. Het wacht op generale actie en deze moet komen. Mede rees een andere belangrijke vraag. Naar men zeide werd in West-Pakistan 55 van de ontwikkelingsgelden in wapentuig gestoken. Zeker, het gebeurt verdekt. Er wordt geld gegeven voor scholen, maar het hierdoor uitgespaarde geld gaat dan in de wapenen; de linkerhand weet zogenaamd niet wat de rechter doet scherper con trole is nodig. Het zou goed zijn, indien werd besloten geen ontwik kelingshulp te geven aan landen waar het zogenaamd defesniebud- get het onze procentueel te boven gaat. Dan werd veel kwaad voor komen. Want helaas, we weten het, de wereld van de 20e eeuw is nog steeds geen goede wereld en met overmaat van goedgelovigheid komt men bedrogen uit. De Pakis taanse tragedie stelt veel vragen aan de orde. De wereld behoort er niet passief bij te blijven.

De Gazet van Aalst | 1971 | | pagina 13