De inplanting van grootwarenhuizen EXAMENVRAAG: Nieuwe Haring Het standpunt van het schepencollege Waar viel de eerste atoombom Karnavalgroepen krijgen nieuw onderkomen Houding van bestendige deputatie verplicht stadsbestuur tot voorlopige schrapping van bepaalde openbare werken De vestiging Diddens Van Asten in feesthal en Bruggen Wegen Nieuw ontwerp van rondplein Schepen Jan de Neve, heefi een officiële mededeling aan de pers overgemaakt waarin n.a.v. de recente bouwaanvraag van Delhai- ze Gebr. en Cie het standpunt van het schepenkoilege inzake de in planting van grootwarenhuizen bondig wordt toegelicht. ONGUNSTIG ADVIES DELHAIZE. Op donderdag 12 augustus 1971 heeft het schepencollege eenparig ongunstig advies uitgebracht be treffende de bouwaanvraag van de Firma Delhaize Gebr. en Cie De Leeuw, zich beroepend op het volgende 1 - het bijzonder plan van aanleg nr. 10 «Regent Prins Karei- laan» bestemmingsplan, goed gekeurd bij gemeenteraads beslissing dd. 29-12-1967, voorziet een zone voor open en halfopen bebouwing be stemd voor enkele of dubbele woningen; 2 de volgens het College ge gronde klachten ingediend door de bewoners van de wijk; 3 - op verkeerstechnisch gebied, schept deze aanvraag een groot probleem, er is immers een aanvraag tot het oprich ten van parking voor 421 auto's wat de huidige ver keersmoeilijkheden aan het rond punt «Haring» nog ern stig zal vergroten, temeer daar benevens gewone auto's tevens een aanzienlijk ver keer van grote vrachtwagens moet verwacht worden. De Hoezestraat zou als enige toegangs- en uitgangsweg dienen voor dit distributiebe drijf en shopping center; 4 - het Schepencollege acht het tevens ais zijn plicht dringend het nodige te doen om het centrum van de stad te reva loriseren, ten einde moderne grote distributiebedrijven aan te trekken. Om dit te verwezenlijken werd opdracht gegeven een B.P.A. van het Centrum op te maken met verkeersvrije winkelstraten - shopping centraparkings e.a. Het komité voor ruimtelijke ordening aangesteld door het Stadsbestuur zal over dit plan advies uitbrengen op een ver gadering van 1 oktober 1971. 5 - niettegenstaande dit ailes is het Schepencollege er zich van bewust dat dergelijke dis tributiebedrijven beantwoor den aan de eisen van ónze huidige samenleving. Het Schepencollege heeft dan ook beslist, de Schepen van Openbare Werken en Ruim telijke Ordening, opdracht te geven kontakt op te nemen met de verantwoordelijke Schepen van de ons onmid dellijk omringende gemeenten ten einde het geheel van de infrastruktuur van verbindings wegen tussen de gemeenten op punt te stellen en de in plantingsmogelijkheden van grote distributiebedrijven te onderzoeken in een optiek van een grotere federatie. DE versie volgens dewelke een kandidaat-politieagent te Aalst op de examenvraag «Wie was de vader van Koning Leopold I?» zou geantwoord hebben «Leopold II», hebben wij nooit op haar geloofwaardigheid kunnen testen. Maar zwart op wit kregen wij wel kennis van een memorabel antwoord van een naar verluidt zeer charmante 19 jarige jonge dame die in een van die vele vlaamse wedstrijden meedong naar een commercieel-prinselijke titel in funktie van de promotie van een nationale drank. De vraag Waar is de eerste atoombom gevallen Het antwoord Te Brussel De examinatoren schrokken zich niet alleen een bult, maar wa ren meteen in de war van de historische hersenkronkeling van de jonge dame, die behoorde tot een groep welke in de pre- selektie was geslaagd en van wie derhalve mocht veronder steld worden dat zij een behoorlijke intellektuele bagage had. De heren examinatoren hadden er wei begrip voor dat het lieve kind niet vertrouwd was men namen als Hirosjima, Nagasaki. Ze hadden desnoods nog kunnen begrijpen dat zij tenminste Japan, het land waar op 6 augustus 1945 het schrikwekkende, moorddadige tuig was terechtgekomen, had genoemd. Maar Brussel Na het examen wilde men toch precies achterhalen welke ge beurlijke Freudiaanse gril de natuurlijk gezakte kandidate, parten had gespeeld: Zelfzekere toelichting van het voornoemde lieve kind: «Maar, mijnheer, dat is toch te Brussel gebeurd, daar waar men ter herinnering aan de slachtoffers het «Atomium» heeft opge richt... Nee, waarde lezer, het is lang geen «goeie». En wij kunnen best meevoelen met de examinatoren die zich ietwat triestig voelden AALST, DE ONBEMINDE...? EEN BIJEENKOMST VAN DE FINANCIËLE KOMMISSIE Op een vergadering van de stedelijke kommissie voor financiën, heeft Schepen Bogaert andermaal de begroting toegelicht, die zoals hfier reeds werd gemeld door de Bestendige Deputatie werd ver worpen. De houding van de B.D. heeft tot gevolg dat een aantal nood zakelijke openbare werken te Aalst voorlopig niet kunnen gereali- zeerd worden. Anderdeels in geen geval zal sprake zijn van verhoog de belastingen. Aalst heeft reeds het hoogste belastingscijfer in Oost-Vlaanderen, aldus Schepen Bogaert, maar anderdeels ook het laagste inkomen tengevolge van de lage raming van het kadastraal inkomen. Het computersysteem sedert aanvang juli in voege zal tot gevolg hebben dat voor het eerst sedert vele jaren, de begroting 1972 in januari as. op de agenda van de gemeenteraad zal staan. Tevens werd door het computersysteem de diensten van de ont- vangerij ontlast. De kosten voor het gebruik van de computer be droeg in juli ca. 17.000 fr. Dit bedrag zal nog verminderen, zodra de eerste onvermijdelijke aanpassingsmoeilijkheden uit de weg zijn geruimd. Weze tenslotte nog gemeld dat Schepen Bogaert in verband met de houding van de Bestendige Deputatie inzake de Aalsterse Be groting, een onderhoud heeft gehad met Bestendig Afgevaardigde Verleysen. De aangepaste begroting, waardoor het bestuurskollege het tekort beneden de 100 miljoen zal drukken, staat op de agenda van de e.k. raadszitting donderdag 26 augustus. Het Ministerie van Openbare Werken - Dienst van Bruggen Wegen heeft een nieuw ontwerp overgemaakt aan het Aalsterse stadsmagistraat, betreffende grondige wijzigingen, in funktie van de verkeersveiligheid, van het rondplein De Haring. Een driekleurige verkeerssignalisatie zou voorzien worden. Op dit voorstel werd reeds schriftelijk gereageerd door de po li tiekommissaris. Eenrichtingsverkeer van het rondplein, in de richting Ninove, tot aan de Villastraat, eenrichtingsverkeer Diepestraat, eenrichtingsver keer Hoezestraat en een wijziging van het huidige vigerende een richtingsverkeer (tussen rondplein-trajekt Geraardsbergsestraat tot aan de Hugo Léfvrestraat - terug in beide richtingen) zijn enkele aspekten die de stedelijke verkeerskommissie onder de loepe mag nemen. In plaatselijk bedrijf Het verhuren van de stedelijke feesthal aan het Nederlands bedrijf Diddens Van Asten heeft mede tot gevolg dat de Aalsterse karnavalgroepen naar andere lokalen dienden te zoeken voor hun aktiviteiten Burgemeester De Bisschop heeft de medewerking kunnen verkrijgen van een Aalsterse industrie die de nodige ruimte voor de Karnavalgroepen zal ter beschikking stellen. JAARLIJKSE HUURPRIJS 600.000 FR Het akkoord tussen de stad Aalst en de firma Diddens Van Asten, betreffende het verhuren van de stedelijke feesthal aan de Schoolstraat voorziet een jaarlijkse huurprijs van 600.000 fr. De huur loopt over 9 jaar vanaf 1 november as. Het bedrijf dat dekens produceert die grotendeels, via het moeder bedrijf te Helmond, worden geexporteerd, stelt momenteel 68 per soneelsleden te werk. Dit aantal zou, aldus wordt gemeld binnen afzienbare tijd inge volge uitbreiding van het bedrijf toenemen.

De Gazet van Aalst | 1971 | | pagina 16