Het zieke Okapi Zo moet het Sportkring Eendracht wil niet rusten Mini-Tornooi stad Aalst Pierre Dhaese aan de eer Ook niets voor Okapi dames Bijval voor Eendracht Aalst met de kerstprijzen Schitterend Kersttornooi COMAR SPORT I fé sptrt Voor alle sportartikelen Schoolstraat 54 Aalst Tal. 225.56 Zegels Valois op alle Ireitoi Na het falen tegen Lede heb ben de SporTkringers ailles weer goed gemaakt met een schitterend resultaat tegen Deinze. Bijzonder het eerste half uur van de wed strijd waren de Aalstenaars supe rior. Het was trouwens tijdens deze periode dat de overwinning van de lokalen vaste vorm kreeg. Het begon reeds op de 5e minuut met een eerste treffer van Louis Nevens die een vrijschop feilloos rechtstreeks binnen knalde. Het festival werd verder gezet door invaller De Coster, die de zieke Welleken® verving, waarna dezelf de speler een tweede treffer voor zijn rekening nam. Sportkring ging dan ook de rust in met een veilige 3-0 voorsprong en toen dan de aangeslagen bezoekers langs Van Royen een vierde maal werden verslagen stond de zege van Sport kring natuurlijk vast en kon men zich ook de weelde veroorloven van de teugels wat losser te laten Hiervan maakten de bezoekers dan dankbaar gebruik om langs Ellegeert de eer te redden. Het werd voor Sportkring dan ook een bijzondere dag temeer daar tegen elke verwachting in leider Dendermonde er tegen de figu ranten van Olympia Gent één puntje heeft bij ingeschoten zodat de Aalstenaars op de leider nog slechts vier puntjes hebben goed te maken. Eendracht laat met het oog op de titel niets aan het toeval over. Zo heeft men tijdens de Kerstda gen niet willen rusten teneinde al les op peil te houden om in de titelstrijd hetzelfde ritme te kun nen bijhouden. Daarom ook had men een vriendschappelijke wed strijd gepland tegen de Brusse laars van Daring. De Aalstenaars beschouwden deze wedstrijd niet als een oefening doch als een echte kompetitiewedstrijd, waarbij de vaste kern van de fanionpioeg in de strijd werd geworpen. De 'kijkers hebben Zich dan ook kun nen opwarmen aan het voorge schotelde vertoon waarbij bijzon der de witzwarten keurig voetbal speelden. Daring heeft het trou wens zeer moeilijk gehad om een gelijk spel te behalen, alhoewel men tanigs Li'bon de eerste tref fer skoorde. Het tegen antwoord van Een dracht volgde reeds een minuut nadien waarna Deroos de lokalen aan 'de leiding bracht. Toen 'dan de Brusselaars weer konden ge lijk maken was het Foolon die er voor zorgde dat Eendracht op nieuw 'het kom mand o veroverde. Er was dam voor Darling een straf schop nodig om weer de bordjes iin evenwicht te brengen. De Ajuinen hadden tenslotte nog tegenslag toen Vermoes ge kwetst werd, doch gelukkig schijnt h'et niet erg te zijn zodat Wij er tijdens de volgende speel dag wel weer zal bij zijn. De fietsende postbode Pierre Dhaese 'heeft het in de veldrit der openbare diensten te St.-Nik- laas nog eens aan Zijn rivalen dui delijk gemaakt dat hij spijts hij Piet over zoveel ondervinding be schikt als zijn oudere rivalen een gevaarlijk heerschap is van het ogenblik af dat er nliet in de mod der moet geploeterd worden. Toen hij zijn beslissende jump plaatste waren slechts de natio nale kampioenen Jos Peeiman en Herman Neckebroeck bij machte om in zijn spoor te blijven. De laatste kilometers moest Necke broeck dan nog licht terrein prijs geven, terwiiji Peeiman in de eindspurt niets had in te brengen tegen de jeugtdige Impenaar. In- UITSLAG INHAALWEDSTRIJD F'iertel Boys-Kamigas 0-1 KALENDER VOOR 2 JAN. D.V. Stampla-S.K. Driievelden Immerzeel 10 u J. Van de Velde S.K. Kruis-F.C. Sint Job Moors ei 10 u P, Uvin S.V. Adelaars-F,C, Kamigas Arend 9u30 De Leeuw G. V.K. Bon Marche-Leeuwerik II Arend 10u45 V. D'Herde 0.C. Aalst-'Real Familial Beukenhof 10 u G. Eeckihout N.B. 1. Eerstvolg'end'e algemene verga dering op vrijdag 14 januari 1972 in lokaal S.K. Oriéyeldem, Groen straat Aalst. 2. Namens 'het inrichtend komii- tee bied ik aan' alle klubs, scheids- re oh ters, spelers en hun achtbare familie alsook aan alle anonieme medewerkers van het minitomooi, mijn allerbeste mensem voor 1972. De voorzitter F.D. dien Pierre Dhaese ambities moest hebben om in de B.W.B. veidritten op te treden, zou hij er beslist velen verrast doen opkijken. De Haaltertnaar Herman Tem merman blijft verder zijn kans gaan in de veidritten van de for mule C. Hij akteert met afwisse lend sukses en tijdens het voor bije weekeinde kwam hij te Aalter nog eens op het voorplan met na een puike verrichting een ere plaats in de wacht te slepen. Ten slotte mag ook nog een woordje gerept worden over de Nieuwer- kerkenaar Paul Piron die regelma tig tussen de prijswinnaars fun geert, wat trouwens nu ook het geval was te Hamme waar hij op een tiende plaats beslag legde. Okapi schijnt na de incidenten tijdens de wedstrijd tegen Bus Lier volledig het moreel te hebben verloren. Het was immers een fut loos Okapi dat tegen de thuisspe- lers van Bavi Vilvoorde 'in het strijdperk kwam. Zo moest het niet eens verwonderen dat alhoe wel de Vilvoordenaars slechts tot de middelmaat behoren de Ajui nen er eventjes met dertig punten verschil het pleit verloren. Het slecht afwerken van Beechum en Kok en een al te zenuwachtige Dhoir bracht het voor mekaar dat de Aalstenaars van bij het begin Sn de hoek werden geduwd en praktisch nooit de Brusselse gast heren hebben kunnen bedreigen. Dit nieuw puntenverlies heeft het met Zich gebracht dat Okapi nu verder voor de degradatie in Ook de O'kapidames hebben het niet kunnen bolwerken tegen de thuis spelers van Hellas. De loka len konden dank zij een stug ge sloten verdediging uitlopen tot 14-6, waarna beide ploegen aan 'het krassnler gingen toen aan houdend balverlies werd geleden. Zodoende werd de rust met 27-14 bereikt waarna Hellas zonder veel moeite een kloof van 32 punten kon slaan. Bij Okapi werden de puntjes geskoord door De Luyck, Kieckens, De Graeve, Stockx, De Schrijver en De Nul. I [/y strijd zal gewikkeld zijn met Pit- zemburg en Sunair, daar men van de rest reeds verwijderd is met een brede kloof van zeven punten. We hopen voor Okapi dat men zo vlug mogelijk de huidige malaise zal kunnen overwinnen om de red ding te verwezenlijken. Van een ereplaats is er voor Okapi trou wens lang geen sprake meer zo dat men als enig doel de redding moet voor ogen hebben. NAAR SUNAIR Het is anders nog een meeval ler voor Okapi dat men nu zondag tegen het zwakke Sunair in de strijd mag. De Ajuinen zouden zich aan een gebeurlijke overwin ning tegen de kustbewoners mis schien volledig kunnen optrekken om weer te proberen van het no dige vertrouwen te herwinnen. Osiris mag echt fier zijn op. de organisatie van hun eerste kerst tornooi. Het werd (immers een ware voltreffer met spannende wedstrijden en een flinke 'belang stelling. Het waren de gasten van Oilymplia Denderleeuw die met één puntje verschil het pleit wonnen tegen Euroman Mere, terwijl Osiris het na een spannende zij aan Zij haalde in de troosting op Ninove. Het was voor Eendracht Aalst een hele voldoening dat talrijke atleten waren opgekomen voor de Kerstprijzen die deze maal aan de oevers van de Dender werden ge houden. Verscheidene atleten van de organiserende club hebben zich daarbij kunnen onderscheiden zo dat het sukses volledig was. Na dat bij de kadetten de Eendracht atleet Eddy Van den Abeele een fraaie ereplaats had weten te ver overen deed de Aalsterse belofte Pierre Callebaut het bij de scho lieren nog beter met op onweer staanbare manier de eerste plaats in de wacht te slepen. Van blij de start nam de Een- drachter de 'leiding om op het ge paste moment een rush te plaat sen waartegen niemand van zijn rivalen enig verhaal had. Kreeg Eendracht dus bij de jon geren veel voldoening dan bleven de Aalsterse seniores meer in de schaduw. Na een mooie strijd v/as 'het de Hekelgemnaar Herman Par- menfier die <de zege tuil veroverd» terwijl verder van de Dender streek Marcel Heymans, Marcel Cortbals en De Ctercq op een ereplaats beslag legden.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 12