De Stadsbeker BILJART Golfbiljart Federatie Aalst P.C. AJosta P.C. Apollo 13 Door onvoorziene omstandighe den was het ons onmogelijk vroe ger met enig nieuws over de "Stadsbeker 71» uit te pakken. Gelieve ons hiervoor te willen ver ontschuldigen. De eerste finale werd gespeeld in de nieuw aangesloten club van de wijk Immerzeel. Hun finale kende een succesvol en spannend verloop. De grote favoriet Wou ters, eiindigde pas 3e en de win naar Bekaert was de verrassing van het tornooi. Ringoir kon zijn prestatie van de ziftingen niet her balen maar bleef toch tweede. De thuisspelers De Brucker en Meule- man ontgoochelden hun suppor ters en moesten met een 4e en 5e plaats vrede nemen. B.C. Immer zeel verdient alle lof voor de ver zorgde afwerking van hun 1e fi nale. 1. De Cock J. Palace 6 143 63 2,26 10 2. De Decker P. Iwein 6 132 66 2,00 11 3. Row'ies G. Bilj. vr. 4 127 70 1,81 11 4. De Spiegeleer Fr. Iwein 4 110 70 1,57 12 5. Lievens P. Iwein 0 102 73 1,39 11 B.C. Iwein wint de wisselbeker E. Van der Veken 1. Bekaert A. 7 120 2. Riiigoir J. 6 109 3. Wouters W. 3 112 4. De Brueker A. 3 93 5. Meuleman J. 1 99 B.C. St. Anna beker R. Keselaer 98 95 106 108 123 St. Anna 1,22 6 Iwein 1,14 6 Palace 1,05 6 Immerzeel 0,80 9 Immerzeel 0,80 8 wint de wissel- De finale van de cat. 37 p. werd gespeeld in B.C. Herleving. Geen stemming geen belangstel ling en buiten de resultaten van de finalisten kan men geen enkel positief punt naar voren brengen. Waarlijk zeer spijtig. De Cock, vorig jaar kampioen van de lagere reeks, bewees reeds deze categorie ontgroeid te zijn door opnieuw de finale te winnen en te promoveren naar de hogere reeks. P. De Decker, ook een ver trouwd gezicht in de finales, was de waardige tegenstander van de kampioen, hij eindigde met even veel punten en promoveerde even eens. G. R'owies weerde zich dap per maar was te onregelmatig. Een derde plaats en de promotie zijn in elk geval een beloning voor zijn flinke prestatie. De Spiegeleer en Lievens P. waren zeer zwak in de finale. Beide spelers waren reeds gepromoveerd tijdens de voor wedstrijden maar konden in de finale deze gemiddelden niet be vestigen, laat staan benaderen. Ze zijn ons een «herwaardering» schuldig. De finale van de cat. 50 p. kende de verwachte ontknoping maar het meesterschap van de eerste twee was niet zo indruk wekkend als verwacht. Na de eer ste dag stonden de 5 finalisten met elk 1 zege en 1 nederlaag zodat alles nog mogelijk was. Ten slotte was het Bombeeck die de overwinning behaalde. De Wolf moest de tweede dag nog een ge lijkspel toestaan en eindigde zo op 1 punt van de winnaar. Vorig jaar speelden deze twee spelers de finale van de lagere reeks en promoveren nu naar de cat 67 p. Zo zien wij het graag gebeuren, jaarlijks een trapje hoger. In de hogere categories hunkert men naar nieuwe gezichten. De derde plaats ging naar A. Van Droogen- broeek. Deze speler bewees zijn hoedanigheden maar die 2 in eigen huis kloppen was onmogelijk. J. Van Damme eerder op onver wachte wijze in de finale geraakt was merkelijk zwakker dan de overige finalisten. Maar Van Dam me weerde zich met volle overga ve en behaalde nog de vierde plaats. Nonb. Ketels moest zich te vreden stellen met de 5e plaats. Zijn gemiddelde was het hoogste na dit van de overwinnaar maar winnen is ook in biljarten van groot belang. B.C. Kromme Stok, jaarlijks in richter van een of andere finale, wist alles in goede banen te lei den en de inrichting van de finale mag bij vele grotere clubs tot voorbeeld worden gesteld. De finale van de cat. 67 p. werd betwist in het lokaal van de Biljartvrienden. De grote vraag was hier; hoe gaat Deblaere zich gedragen tegen 4 spelers van St. Anna? Na 2 nederlagen de eerste dag kon b'ij Zich schitterend her vatten de tweede dag. Met 2 over winningen en een beter gemid delde legde hij beslag op de twee de plaats. Een zeer goede uit slag tegen de St. Annacoalitie. Voorzitter J. Nimmegeers won de finale. Hij was veruit de regelma- tigste speler en de zege is hem niet in de schoot geworpen door de andere deelnemers. J. Paepe schitterend de eerste dag, onken baar de tweede dag werd naar de derde plaats verwezen. Ph. Van Geit, de enige gepro moveerde van deze categorie, was normaal de favoriet. Maar pech en zenuwen speelden hun rol en de 4e plaats was maar een mage re troost voor hem. De Craecker P. was de 5e deelnemer. ledereen speelde tegen hem een zeer goede partij en hij kreeg haast geen gelegenheid aan het biljart te komen. De ballen kun nen soms aardig rollen, ook op een biljart. De inrichting vraagt geen extra woorden. De Biljart vrienden, die jaarlijks uitpakken met een tornooi voor Oost en West Vlaanderen, en dus van in richten afweten, speelden het hier met de glimlach klaar in deze stedelijke competitie. 1. Nimmegeers J. St Anna 6 250 80 3,12 15 2. De Blaere D. St. Martin. 4 233 80 2,91 20 3. Paepe J. St. Anna 4 223 80 2,78 21 4. Van Geit Ph. St. Anna 5 252 93 2,70 15 5. De Craecker P. St. Anna 2 192 65 2,95 16 B.C. St Anna wint de wissel- beker G. De Coninck. Nu de kompetitie voor twee weken stil ligt maken wij van de gelegenheid gebruik om deze sport (voor hen die het als sport willen aanzien) eens onder de loepe te nemen. Biljart is als wij weten een zeer oude sport doch nog nooit was ze georganizeerd of verenigd tot een nationale Bond. Wel waren er streken waar hij lokaal werd gegroepeerd b.v.b. te Leuven en Vilvoorde. Uit deze groep van mensen zou het idee ontstaan deze sport te laten uit groeien tot een Nationale Bond. Zo gebeurde het dat in het staats blad van 11 september 1969 nr 2415 de statuten verschenen waar door het Tapbiljart een nationaal karakter kreeg doch onder de naam van Golfbiljart. De ijverige werkers, mensen uitgegroeid tot grote namen in het biljart zijn Verbinnen Jan, Lejeune Marcel en Van Oeyen André. Onverpoosd hebben zij geijverd om van deze sport iets groots te maken. Hun werken werd dan ook beloond. Op minder dan drie jaar groei de de Bond uit tot 13 federaties met een ledenaantal van 15.000; wat wel als een sekses kan be stempeld worden. Met trots mag ik hier vertellen als voorzitter van de federatie Aalst dat ook wij deel uitmaken met 150 aange sloten leden verdeeld over 14 clubs, en ook onze Federatie groeit. Verschillende Clubs zien nu reeds de komende kompetitie tegemoet want velen willen voor het volgende jaar aansluiten in onze rangen zodat wij nu reeds met zekerheid kunnen zeggen dat er volgend jaar met twee reeksen zal gestart worden. Dit zal de spanning zeker niet doen verminderen, temeer dat we nu klimmers en dalers in het klas sement zal kennen. Ik hoop dan ook maar een ding, dat Golfbiljart moge aanzien wor den als een volwaardige sport ze ker zo hoogstaand als Karambol ik stel dan ook mijn vast vertrou wen in de vele gemeentebesturen want dank zij hen en de Sportko- mités, hun steun en vertrouwen, kan het Golfbiljart vaste voet krij gen in kringen en ik noem dan vooral Radio en T.V. die het nog steeds niet aanvaarden terwijl voor andere sporttakken een enor me ijver aan de dag gelegd wordt daar waar soms niet de mens maar de machine het voor hen doet. De voorzitter der federatie Aalst Maes Rudolf PETANQUE 1. Bombeeck E. Kr. Stok 6 182 67 2,71 11 2. De Wolf J.P. Kr. Stok 5 194 91 2,13 18 3. V. Droogenbroeck A. Bilj. vr. 4 172 83 2,07 16 4. Van Damme J. Palace 3 169 87 1,94 8 5. Ketels N. Herlev. 2 172 78 2,20 15 Na 4 finales de stadsbeker. is de stand voor B.C. Kromme Stok wint de wis selbeker van het B.L.O.S.O. 1. B.C. St. Anna 20 2. B.C. Iwein 13 3. B.C. Palace B.C. Kromme Stok 12 5. K.M. Biljartvrienden 6 6. B.C. St. Marfinus 5 7. B.C. Immerzeel 3 8. B.C. Herleving 1 Uitslag wintertornooi niet-gefedereerde spelers Stadspolitie Aalst 5 A1g. Spaar- en Lijfrentekas 4 Uitslag Kersttornooi 1. Verstraeten Leontine 2. Van Damme Louis 3. De Witte Elza 4. Sterck Mia 5. Schockaert Hortense 6. Cooman Louis 7. Bonck Robert 8. Borms Georges 9. Van Nuffel Frans 10. Borms Patrick Uitslag tornooi 2e kerstdag 1. Van Goethem Freddy 2. Spanoghe Geert 3. Van Damme D ent se 4. Van de Meerssche Marleen 5. Heyman Camiel 6. De Witte Maurits 7. Van Lysebeth Remi 8. Van Haudt Erik 9. Cooman Louis 10. Van Belle Danny Uitslag kersttornooi 1. Vermeiren Frans 2. Rogiers Anna 3. Ringoir Ferdinand 4. Blommaert Bart 5. Van Impe Paul 6. De Ridder A. 7. Elskens Bea 8. Bonner Irène 9. De Ridder Maurits 10. De Decker Wiily Uitslag ledentornooi 1 Van den Borre Luc 2 Elskens Benoni 3 Vermeiren Frans 4 Ringoir Ferdinand 5 Van den Borre Emiel 6 Van den Bossche Jozef 7 Otte G'odelieve 8 De Decker Willy 9 Van Den Jeanine 10 Blommaert Bart Deelname aan het klubkampioenschap Alle leden kunnen zich inschrij ven bij de secretaris. Het Weggeld is bepaald op 50 fr Er zijn prachtige prijzen en een beker te winnen. De schiftingen gebeuren afzon derlijk voor de heren en de dames De finale is tussen de eerst ge klasseerde heer en de eerst ge klasseerde dame op het einde van het kampioenschap. Er zijn twee beurten te spelen naar 15 punten. Bij een overwinning heeft de winnaar 2 punten, bij gelijk spel hebben ze ieder 1 punt. Bij gelij ke punten is het verschil tussen de gemaakte en de tegenpunten die de volgorde zal maken.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 13