f453/orz ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD ei* eei* DE GAZET VAN AALST NEC SPE, NEC METU. 28e jaargang nr 1 Zaterdag 1 januari 1972 Redaktie en BeheerSchoolstraat 26 - 9300 AALST Tel. 241.14 8 fr het nummer rgen gaat het beter HET zal dazer dagen uiteraard rtiet ontbreken aan de uitvoerige traditionele jaaroverzichten. Met de internationale en nationale tóp- gebeurtenissen 1971: De nieuwe koers van de U.S.A. t.o.v. China met het as. bezoek van Nixon aan Peking, de monetaire verwikke lingen, de mannetjes met het autootje op de maan en dan dichter bij ons de Belgische grondwetsherziening met de recente politieke verwikkelingen, de verkiezingen met als politieke «attraktie» de sombere situate van de Vlamingen te Brussel. Men zal terloops nog wel herinneren aan de gelokaliseerde oor logen, de guerilla gevechten in Afrika, Zuid-Amerika, Zuid-Oost-Azie waarover doorgaans zeer vaag nieuws. En dan is er ook nog het oude Vietnam - zeer, de kloof tussen de enkele rijke landen en de vele andere landen die in 1971 nog groter werd. O, ja het Rijke Westen heeft bij tal van gelegenheden het bewijs geleverd dat het onverminderd de liefdadigheid bedrijft. Voor de rest zijn Gaibraicht en Tinbergen in. Hun boeken vullen de bibliotheken van wijze staatslieden. Ach, u weet het allemaal wel, niet lezer. En mocht u een en ander vergeten zijn, het wordt, zoals reeds gezegd, nog wel met vee! prentjes van top-figuren en kleine mizerie-mensen voorge schoteld, Want voor de rest tout va bien, madame de la Marquise. Welis waar heeft de Vlaming Herman De Leeck reeds eerder geschreven dat ook in de welvaartslanden diegenen die 't minst nodig hebben, nog steeds het meest wordt geschonken. Of zo ongeveer. Natuurlijk zijn we we! in min of meerdere mate ietwat bekom merd om tie recessie die volgens bevoegde iieden, hoogsten het eeirste halfjaar '72 za! aanhouden. U weet het wei: In eigen land gaat het niet zo bijster goed in de bouwsektor. Een barometer. En er zijn cok andere tekenen aan de wan^. Maar geïnspireerd door optimisme houden wij het toch maar bij de knappe ekonomisten die een internationale aiies ontwrichtende krisis a la 1929 niet meer voor mogelijk houden. En men wil die Hongaarse naar Amsrika uitgeweken geleerde Katona geloven die steeds doceerde dat de nadelen van de welvaart met de massa- produktïe niet opwegen tegen de enorme voordelen. XXX En toch Het is opvallend stonden de problemen als gevolg van de welvaart in het dageüjks leesvoer van het voorbije jaar dik wijls centraal in het nieuws. De ecologie krijgt ruimere aandacht. Onze welvaart is inderdaad nog lang geen welzijn. We worden allen op een of andere wijze gekonfronteerd met de problemen van water en luchtvervuiling, van toenemend lawaai. Men torst moeilijk de kompetitie van de status, met alle gevolgen van dien. Er is de toenemende individuele vereenzaming van de mens, de aftakeling van het familieleven, de kioof tussen ouderen en jonge ren, weliswaar geen nieuw verschijnsel, maar ditmaal scherper, pijnlijker geaksentueerd. Maar tegenover dit alles is er het positieve groeiend bewustzijn van deze tekortkomingen, van de nevenverschijnsels van de welvaart. De wil om toch de brug naar het welzijn te slaan. De kontestatie op diverse gebieden, op diverse niveau's tijdens de zestiger jaren is niet zinloos geweest. Zij is duidelijk overgegaan van een lawaaierig, soms gewelddadig vertoon naar diepere bezinning. De jongere aankomende generaties, zonder de lidtekens van een voorbije oorlog, is wellicht méér bezield met een geloof in de verdere opbouw van een betere wereld, dan ouderen geneigd zijn te geloven. Overigens heeft die oudere generatie, deze die men nu tot de derde leeftijd rekent, al met al steeds blijken gegeven van levens kracht, van levensoptimisme. In de donkere jaren die voorafgingen aan een oorlog, neuriede zij een sukseszanger achterna «Morgen gaat het beter». Ondanks alles. Moge die betere nieuwe morgen waarop zovelen nog steeds wachten ook in deze welvaartstijd, ergens in 1972 gloriën. Dat wensen wij van harte aan al onze lezers, zonder enig onder scheid, in 't biezonder aan de missionarissen en leken die ergens in de wereld in dienst van hun evenmens deze krant zullen lezen, aan onze soldaten in de kazernen en aan diegenen voor wie 1971 een jaar was van leed, van pijnlijke herinneringen. Met een groeiend wederzijds begrip, met meer menselijke solida riteit kan 1972 ondanks veie onzekerheden een nieuw jaar worden van ware levensvreugde. Van méér geluk! o o o f f Voor wie zich het oude liedje herinnert «Zonnig Madeira, land van liefde en droom...» Dit zuiders zonnig tafereeltje of «God schept de dag.. En wat Dante ook moge zeggen: Een start met goede voornemens voor 1972 is alvast een winstpunt... inde 1972 - jaja, het gaat vlug - uilen we zien zei Pierlala.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 1