SCHRIJVEN Eindejaarsagenda in de raadszaal Voorstel nieuwe werkgroep... Gewijzigd ontwerp grootwarenhuis in Hoezekouter Oude ringlaan - Parklaan - Léo de Bethunelaan - Capucienenlaan Over Aalsterse Trouwboekjes Jh Lezersbrieven en eventueel ongevraagde artikelen die in deze APO» rubriek verschijnen, vertolken uitsluitend het standpunt van de '^7" betrokken korrespondent. T-i Naamloze ingezonden stukken worden niet opgenomen. O-j'/J Alleen op uitdrukkelijk en gemotiveerd verzoek kunnen brieven gepubliceerd worden zonder naam en adres. Mijnheer de verantwoordelijke uitgever, In de rubriek «lezers schrijven» van 25 dec 1971 verscheen er een brief van een uwer trouwe le zers onder de kenletters R.V. en dit in verband met mijn optreden voor het behoud der bomen op de Leo de Bethunelaan en de Capucienenlaan. Aan uw briefschrijver wensen we volgend antwoord te geven 1. Is het ZO' verwonderlijk dat Sik, als ondervoorzitter van het na tionaal comité van de groen- ruimten, bij het vernemen van een aanbesteding die o.m. het rooien van 138 bomen bevat, mij de vraag stel «Is dit wel absoluut nodig?» 2. Is het dan zo verwonderlijk dat ik onmiddellijk het aanbeste dingsdossier instudeer en na te hebben vastgesteld, dat én de aanbesteding kan doorgaan en de bomen kunnen behouden worden ik van mijn prerogatie ven als gekozene van het volk gebruik maak, om de minister te vragen de bomen te benou den? 3. is het dan zo verwonderlijk dat de mensen van het actiecomité voor het behoud van deze bo men hun vreugde enthousiast betuigen, bij het vernemen van de beslissing van de heer mi nister van openbare werken, de neer De Saeger? 4. Laat me toe op te merken dat ik in deze werkwijze geen de minste tekortkoming tegenover de stad terug 'vind, door mij rechtstreeks te wenden tot de «de gazet van Aalst» weekblad gesticht In 1945 verantw. uitgever Gustaaf Sanders kantoor an drukkerij Schoolstraat 26 9300 Aalst Tal. 053/241 14 postrekening 881.72 3 maandabonnement 100 fr. 6 maandabonnement 190 fr. 12 maandabonnement 360 fr. op verzosk worden advertentietarieven toegezonden verantwoordelijke opdrachtge ver. Voor zover ik weet (maar ik ben nog jong in 't vak en zal daarom graag luisteren naar de deskundige informatie die U mij hierover graag zult willen verstrekken) ben ik niet ver plicht aan het stadsbestuur de toelating te vragen om dat te doen, wat ik als mijn plicht aanzie en een der prerogatie ven van een mandataris van het volk is. 5. Wat uw beschuldiging betreft, als zo* ik de bevolking on juist hebben voorgelicht, zou ik graag vernemen bij elke gele genheid ik dit gedaan' heb. Voor zover ik weet, zijn er twee von rlroh t i ng s ve rg ad e rin - gen over deze aangelegenheid doorgegaan; een eerste georga niseerd door het actiecomité voor het behoud der bomen en een tweede georganiseerd door (want de stroobrlef was door niemand ondertekend en er stond geen verantwoordelijke uitgever op vermeld). Ik ben op geen enkele van deze ver gaderingen aanwezig geweest en via de pers is er door mij geen enkele informatie aan de bevolking verstrekt. 6. Waartegen ik formeel protes teer is tegen de beschuldiging die U uitbrengt als zou ik ge konkelfoesd hebben met enke le leden van het kabinet van de heer minister van 'openbare werken. Mijnheer R.V. die be schuldiging is vals en eerro- vend voor de door U verdacht gemaakte ambtenaren. Ik ver zoek U dan ook deze beschul digingen die U publiek hebt geuit, ook publiek in te trekken Zoniet verplicht U mij uw brief aan de heer minister over te maken met het verzoek er het passende gevolg aan voor te behouden. Of het door U bedoelde artikel al dan niet betaald was, moet U maar aan de uitgever van het blad zelf vragen. Ik weet van heel dat artikel niets, daar ik het niet geschreven, noch geïnspireerd heb. Ik heb geen betaalde reklame nodig. Ik zal mijn best doen opdat mijn werk voor mij zal pleiten, de dag dat de bevolking als rech ter zal optreden. Met de verschuldigde eerbied. Wim Verleysen senator NOTA DE GAZET VAN AALST Ter verduidelijking en om elk mis verstand te vermijden: 1. De mededeling in onze editie van 18 december verschenen was uiteraard (en zoals de verstandige lezer wel zal bemerkt hebben), geen redaktioneel stuk, maar wel een publicitaire inlassing. 2. Het order en de tekst wer den ons niet overgemaakt door Senator Verleysen of een aanver wante politieke groepering. Als het juist is dat het Aalsters stadsbestuur op voorstel van ik weet niet wie, twee soorten trouw boekjes gaat invoeren, een ge woon en een luxe-boekje, héwei mercli voor de sociale 'opvattingen van de heren van 't stadhuis. Een trouwboekje voor de plebs: en één voor de «BETERE KRIN GEN». En dat anno 1971... Je kan het je voorstellen: Over zoveel jaren komt dan het zoontje of dochtertje met de ouderlijke trouwboek in een of andere offi ciële instelling. En direkt zal men kunnen herkennen de «BURGER LIJKE STAND». Over zoveel jaren zal Jefken met het proletarisch trouwboekje van zijn ouders, verliefd worden op Marie-Therese met het standing trouwboekje van haar ouders. Het is om te schaterlachen, maar meteen ook om triestig het hoofd te schudden over het niveau van sommige vroede vaderen. En dat niemand me komt vertellen dat de hele affaire bedoeld is om geld in de stadskas te brengen. Er zijn andere nettere en minder a-sociale middelen De apartheidspolitiek krijgt zijn kans. W'ie heeft de moed om deze hele affaire zonder meer te torpederen. Eert fraai trouwboekje .voor. iedereen... M.V.P. «WAAR HEB JE DIE KALENDER GEKOCHT WILMA Op de agenda van de raadszitting voor gisteren donderdag voor zien stond o.m, het akteren van het ontslag van raadslid Frans de Brul als lid van de K.O.O. Hij wordt opgevolgd door de h. R. Eeck hout. Verder zou aan de raad een voorstel worden neergelegd door de h. M. Vermang strekkende tot de oprichting van een werkgroep in de gemeenteraad die de konklusies van de zg. Werkgroep Vlerick voor het arr. Aalst onder de loepe zou nemen. HUWELIJKSBOEKJES Andere punten op deze eindejaarsagenda Visering van cfe raad van het Proces-Verbal van Kasnazicht van de K.O.O. 3e kwartaal 1971, verhoging van de geboortepremie aan de gezinnen, diverse verbeteningswerken (o.m. kruispunt St. Jobstraat - Diepestraat en Nieuwbeekstraat - Langestraat - Grotstraat - Bergekouter - Twee- hagenstraat). Voort de vaststelling van de voorwaarden van onteigening gronden aan het Vrij Technisch Instituut en het afsluiten van een huurkontrakt voor het huren van de eigendom «Zwart Zusters». De welvaartsafval of het kwijtspelen van het Aalsters huisvuil baart het stadsbestuur verder zorgen. Derhalve een overeenkomst met de gemeente Welle. Ook het afleveren van huwelijksbo-ekjes zou ter sprake komen. Op 7 jan. as. gaat de traditionele nieuwjaarsreceptie door voor het stadspersoneel. STADSBEGROTiNG 1972 De begroting van de stad Aalst voor 1972 zou ditmaal reeds in januari as. aan de gemeenteraad worden voorgelegd. INFORMATIE Naar we konden vernemen heeft de direktie van de Delhaize voorzien in een nieuw gewijzigd projekt voor de mogelijke inplan ting van een grootwarenhuiscomplex aan de Hoezekouter, meer be paald tussen de Hoezestraat en de oprit naar de autoweg. In tegenstelling met wat aanvankelijk in sommige kringen werd vooropgesteld zullen de terreinen die voor deze eventuele inplanting in aanmerking komen, niet in het gedrang gebracht worden door de werken van de Ringlaan, gedeelte Boudewijnlaan Hoezekouter. Het nieuw projekt zou meer tegemoet komen aan bepaalde eisen inzake urbanisatie in voormelde omgeving.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 2