Protest van de dekenij Wouwstraat De ster is blijven stille staan... Kerstfeest Kristelijke Bond van Gepensioneerden De achterlinie Concert Ge neesk u n d i gé zondag dienst Wachtdienst der apoteken stads- koerier Het bestuur van de dekenij Nieuwstraat tekent krachtig pro test aan tegen het verleggen van de wekelijkse zaterdagmarkt naar vrijdagnamiddag 24 december waardoor de Nieuwstraat voor alle verkeer werd afgesloten van lOttSO tot 18ut5 alhoewel deze markt officieel doorging van 13 tot 17 uur. De Nieuwstraat werd aldus op één der drukste verkoopdagen van het jaar praktisch de ganse dag afgegrendeld zodat onze klan ten per wagen onze winkels niet konden bereiken ook omdat in de onmiddelijke nabijheid niet kon worden geparkeerd. Er heerste trouwens in het gan se stadscentrum een ware ver keerschaos door het ontwrichten van het éénrichtingsverkeer, het afsluiten van straten en de onmo gelijkheid tot parkeren op de gro te pleinen. Wij betreuren dat dergelijke maatregel werd getroffen zonder Men heeft er op de H. Hartpa rochie, noch min noch meer, een Timmermansavond van gemaakt. De inzet van deze prachtavonden ■was een voordracht uit zijn ge- idichtenlbundel «Adagio», waar door de toeschouwers meteen iin de Timmecmansgeest werden ge plaatst. Dat zijn legende, die we reeds tier,lallen jaren geleden wisten voor heit voetlicht 'brengen zijn be koring blijft uitstralen hebben we En de H. Hartkring kunnen vast stellen. Voor bomvolle zalen heeft «Nieuw Leven» ons andermaal ver baasd over haar mogelijkheden, en waar die mensen hun werk kracht blijven vandaan halen blijft ons een vraagteken. Akkoord de technische mogelijkheden ten hui- düigen dage zijn niet meer te ver gelijken tegenover tientallen jaren geleden, maar men moet ze be nutten en ze oordeelkundig kunnen aanwenden zonder terug te dein zen voor de grote inspanningen die er soms voor gevergd worden Daarin l!i;gt juist de verdienste van «Nieuw Leven», elk tafereel op dat de dekenij Nieuwstraat, als betrokken partij, hierover werd geraadpleegd en hopen dat in de toekomst dergelijke éénzijdige be slissingen zouden vermeden wor den. De dekenij Nieuwstraat vraagt het stadsbestuur al zijn invloed aan te wenden opdat hetzelfde zich niet meer zou herhalen op vrijdag 31 december. De handelaars van de Nieuw straat kunnen wel de problemen van de marktkramers begrijpen maar vragen dat deze niet zouden opgelost worden door andere mid denstanders te benadelen. Het bestuur der dekenij Nieuwstraat xxx Eenzelfde schrijven werd ver stuurd naar het college van Burge meester en Schepenen der stad Aalst en naar de voorzitters van de marktcommissie - de verkeers- commissie en de middenstands- raad. een minimum van tijd tot een an der tafereel herschapen vormde op Zichzelf een schilderij waardig cm het salon van een kunstmin naar mee 'te sieren. Het spelpeil gaf globaal gezien een hoge kwotering met wel een paar 'hiaten wat voor een aima- teurskniimg normaal is met zulke grote bezettingIn de hoofdrollen zagen we een sublieme V. De- vriend t in de rol van 'Pliitje Vogel prachtig terzijde gestaan door een fijnbesnaarde Rog. De Oock als Schrabberbeek. Edm. Welie- kens als Suskeiwtet zagen we reeds beter 'in het lichte genre, daar waar' co:k Zijn gewestspraak niet 'het homogene bereikte van Zijn twee tegenspelers. De kleine re rollen werden goed verdedigd, dit alles gesteund door een ver zorgde figuratie. De zware inspanningen die «Nieuw Leven» voor deze presta tie 'heeft gebracht werd rufrn en verdiend vergoed door een enthou siaste ein massale belangstelling r "-''«uw Leven». H.H. TER GELEGENHEID VAM RETROSPECTIEVE TENTOONSTELLING VICTOR LOREIN (1894-1954) IN OUD HOSPITAAL Het provinciebestuur van Oost- Vfaanderen 'organiseert met de medewerking van het Stadsbestuur van Aalst, een grote retrospeiktie- ve tentoonstelling van de Gentse kunstschilder Victor Lorein. De tentoonstelling wordt gehou den in het museum «Oud Hospi taal», Oude Vismarkt, te Aalst van zaterdag 22 januari tot zon dag 6 februari 1972, ze is 'koste loos toegankelijk elke dag van 15 tot 18 uur en op zaterdagen en zondaen van 10 tot 18 u; 's vrijdags gesloten. Een rijk geïllus treerde catalogus iis verkrijgbaar tegen 20 fr. Naar aanleiding van bedoelde tentoonstelling wordt tevens, op donderdag 27 januari te 20 uur in 'de feestzaal van het Stadhuis, Grote M'arkt, te Aalst een vokaal koncert georganiseerd met de me dewerking van twee van de 'beste Oostvlaamse amateurs-zangkoren 'het «Siot-Gregoriiuskoor» uit Wet- teren en het «Koor Jubilate» uit Lokeren ('in de provinciale koor zang tornooien geklasseerd resp, in eredivisie en in de kategorie uit muntendheid). De toegang tot het koncert is kosteloos. IN NAAM VAN ALLE MISSIONARISSEN en van de Raad en de R. briga diers van «'De Achterlimie» wensen we al onze raketleden een jaar 1972 dat moge overvloeien van rozegeur en maneschijn m.a.w. een jaar vol echt geluk en weinig droeve dagen. We wensen hen vooral dat die gesel van onze tijd, namelijk de onverschilligheid en het egoisme hen mogen overvlieigellen maar dat ze integendeel als echte christe nen het hart en het oog openhou den voor de medemens rondom 'hen, ook degenen diie ver van ons woont en nog voortdurend 'in nood verkeert. VERTREK Op 9 jan. reist E.Z. 'Van der Veen terug naar 'haar weesjes in India, op 2 jan. neemt ze te 9u30 vriendelijk 'afscheid van vrien den en 'weldoeners tijdens een bij zondere H. Eucharistieviering in de H. 'Bantkenk. We wensen haar goede reis 'toe en geven haar 9000 fr mee. DE VETTE VARKENS In jan. halen onze dappere "en ijvervolle R.-brigadiers hun vetge meste varkens terug op ten voor dele van de nieuwjaar van onze Aalsterse 'missionarissen. Verleden jaar brachten 'de ges lachte var kens zo maar 89.000 fr bijeen. We hopen dat we dit cijfer nog zullen overtreffen. Degenen die het op een andere manier willen doen, kunnen dat op P.C.R. 91.81.95 van De Achterlinie. Het Kerstfeest werd dit jaar ingezet met een H. Mis in al de parochiale kerken van de stad. In de meeste parochies traden gepensioneerden op als lectors en onze mensen hebben dat zeer goed gevonden. Ons Kerstfeest ging door op 21 december In de bar-kelder van het Groen Kruis. De zaal was feestelijk versierd en er was een echte kerststemming. Het feest werd ingezet door het woord van de Voorzitter Van der Eist Gustaaf, die de genodig den 'hartelijk verwelkomd. De Heer Minister De Paepe, volksvertegen woordiger Roger Otte, E. Heer Van der Moeren onze Proost, Schepen Henri Van der Veken, Vande Voorde Rene directeur van de C.M., Van den Haute Albert adjunct-directeur van de C.M., Daelman Rem'i secretaris van 'de C.M, Aalst, de 'heer De Ridder H. verbond'svoorz'ifter van de gepen sioneerden, Medaerts verbondson- dervoorziitter, Mevr. Van Keymeu- len verbondsondervoorzitster, Flo bert E'dg. verantwoordelijke van het secretariaat voor gepensio neerden, Van den Bossche Edg. Ere-Voorzi'tter van de K.B.G, Aalst Mej, C'O'ppens, gewestvoorzitster en later Senator Wim Verteysen. Meer dan 600 vrienden woon den het 'kerstfeest bij dat zeer geslaagd was. De kerstbeleving was enig het bezielend voorlezen van de tekst door onze secretaris Emiel Bac- kaert, 'het zingen van de aange paste kerstliederen door ons koor van gepensioneerden met bege leiding van het orgelspel door de hr. Beekman Emiel en vooral de solozang van mejuf. Yvonne Bau- wens en de Heer Herman Slag mulder die het koor dirigeerde. In zijn feestrede sprak de heer Minister de verdiende lofbetui- ging uit over het kerstfeest en ver klaarde, dat 'het zeker het schoon ste en intiemste kerstfeest van ge pensioneerden is, dat hij ooit heeft bijgewoond. De heer Minister verklaarde in zijn red'e 'dat de regering alles zat in het werk stellen om aan 'ieders gepensioneerde de mogelijkheid te geven, in deze Welvaartstaat be hoorlijk te leven. Hij wees op da taak die de 'bonden van gepensio neerden 'hebben te vervullen, na melijk een opvoedende rol te spe len, iets wat Wier zeker bereikt werd. De namiddag werd verder voor gezet met een gezellig danspartij tje. STAD AALST Zal de dienst verzekeren voor dringende gevallen zo de huisdokter afwezig is in de nacht van 31 dec. 1971 1 jan. 1972 tot 8 u 's morgens Dr. L. DE BONDT, Moorseibaan 53 Aalst, Tei. 231.98 zaterdag 1 jan. 1972 vanaf 8 u 's morgens tot en met zondag 2 jan. 1971 8 u 's morgens Dr. P.P. J. VANDERBEKE, Leopoldlaan 97 Aalst Tel. 238.00 zondag 2 jan. 1972 vanaf 8 u woensdagnamiddag 5 jan. en na 20 u tot en met vrijdag 7 jan 1972 Dr. M. KINOO, St. Martensplein 1 Aalst Tel. 721.31 VERLOF Vanaf woensdag 22 dec. 1971 tot en met zondag 2 jan. 1972 Dr W. De Graeve, Zavelbaan 27 Aalst Vanaf woensdag 22 dec. 1971 tot en met maandag 3 jan. 1972 Dr. J. De Loof, K.v.d. Woestijnestraat 18 Aalst Vanaf woensdag 22 dec. 1971 tot en met dinsdag 4 jan. 1972 Dr. W. De Vidts, Vrijheidstraat 4 Aalst Vanaf vrijdag 24 dec. 1971 tot en met zondag 2 jan. 1972 Dr H. Vermeir, H. Lefèvrestraat 1 Aalst Vanaf zaterdag 25 dec. 1971 tot en met zondag 2 jan. 1972 Dr M. De Witte, St Jobstraat 43 Aalst Dr. H. Walgraeve, Gentse Stw. 26 Aalst STAD AALST De apotheken der stad zijn gedurende de week open van 8u30 tot 12u30 en van 13u30 tot 19u00 «Na 21 uur wordt er een hoogdringendheidshonorarium gevraagd van 44 fr.» zaterdag 1 januari 1972 Apot. MUYLAERT, Geraardsbergsestraat 70 Aalst Tel. 232.34 zondag 2 januari en nachtdienst gans de week Apot. DE BISSCHOP, Gentsestraat 20 Aalst Tel. 218.93

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 5