14U30 Eendracht Aalst - Vigor Hamme Positieve balans bij Eendracht Heeft Sportkring nog een kans VOETBALVERBOND BEIDE VLAANDEREN GewestTornooi der stad Aalst C0MAR SPORT Voor alle sportartikelen Zondag 9 januari te sport Schoolstraat 54 Aalst Tel. 225.56 Zegels Valois op alle frooten Als voor Eendracht even de ba- fans wordt opgemaakt van de eer ste ronde dan kan deze zonder twijfel positief genoemd worden. Na een eerder wispelturig begin hebben de wiizwarten nadien in derdaad het allerbeste konmpetliitie- Pitme te pakken gekregen en heeft men elkeen kunnen overtuigen van itf'e mogelijke titelkansen. Het is inderdaad zo dat Eendracht nu cfat Bergen en Lauwe gestruikeld zijn do rechtstreekse tegenstrever In het tit el d u el met Lokere, is giewoirdieirt. De Eendrachters hebben op Lo- ikeren bewezen dat men de huidi ge leiders niet moet vrezen en daar het tevens een waarheid is dat Eendracht voor de tweede tonde over veel meer frisse krach ten beschikt dan Lokeren zou de tlilte lb a la n s wel eens in het voor deel van de Ajuinen kunnen over hellen. De twee puntjes achter stand op de koplopers moet men dan ook kunnen goedmaken om dan zelf een gooi te doen naar het kommaindo. MET WELKE PLOEG Was er enige vrees voor Ver- moes nadat hij zoals we hebben gemeld in de vriendschappelijke partij tegen Daring een lichte spiersCheuriing aan de schouder hd opgelopen dan is de rustdag De prestaties van Sportkring waren tijdens de eerste ronde met hoogten en laagten. Knalprestaties werden afgewisseld met slipper tjes die niet hadden mogen gebeu ren, doch die het toch gedaan kregen dat de Ajuinen niet langer fn het groepje van de mogelijke titelkandidaten werden opgenomen Nochtans 'is het nu zo dat de SjFortkringers na het jongste gun- resultaat tegen Deinze niet wolled ig kansloos zijn in het titel- «febat. De leiders van Dendermon- 'tfe gaven tijdens de jongste speei- tlagen zekere tekens van verzwak king en indien deze blijven aan houden kan er vooraan nog alles gebeuren. Het is trouwens zo dat de Aalstenaars op Petegem die tweede gerangschikt staat, slechts twee puntjes hebben goed te ma ken wat voor een vlot akterende formatie een achterstand Ss die ■gemakkelijk moet kunnen worden goedgemaakt, terwijl de leidende Scheidezonen zelf vlier punten bo ni tellen op Sportkring een kloof die nu toch ook niet onoverbrug baar is. Zo gezien zit er voor de Haringjongens alleszins nog een waterkansje in... ingevolge de Nieuwjaarsdagen voor hem welgekomen geweest daar de opgelopen kwetsuur prak tisch volledig genezen is. De stoe re Aalstcse doelman zal dan ook met de komst van Vigor Hamme vermoedelijk tussen de palen fun geren. Het derby tegen «Wuytens» dat zondag in het Pierre Corne- lisstadlilon 'te 14u30 en niet te 15u zoals in de kranten was aange kondigd, plaats heeft (s voor de Aalstenaars van een enorm belang daar men blij een gebeurlijk ver lies vooraan het kcntakt zou ver- Kezen. Zo ver zal het wel mi et komen daar de Ajuinen kunnen rekenen op alle effectieven met enig voor behoud voor keeper Vermoes. In het slechtste geval liis er dan nog altijd de beloftevolle Willy De Neef om tussen het doelhout post te vatten. Het zou dan ook met de forma tie die tijdens de voorbije weken zoveel ophef heeft gemaakt dat Eendracht in het strijdperk zal komen: Vermoes, Bossaer, Mattart, De smet, Martens, Coillyns, De Greve, Foulon, Deroos, Leemans, Haleydt Van Stichel, De Neef of De Schrij ver. TERUGWEDSTRIJDEN 1/8 FINAAL SETOKBEKER Machtig resultaat van Heldergem die E. Welle uitschakelt S.K. Kruis neemt zijn kans. Sint Anna met zware artillerie E. WELLE-R. HELDERGEM 1-4 Het sterke E. Weile stevig lei der in Ereklasse moest lin de be ker op eigen veld de duimen leg gen tegen een fantastisch R. Hel dergem kopploeg uit 3e afdeling. Van een verbazend resultaat ge sproken, hadden we geen gelijk vorige week te voorspellen dat E. Welle geen klant zou hebben aan deze hoogstaande technische formatie. Deze vierde bekereditie wordt de meest spannende sedert de in richting van dit initiatief. E. Weile signaleer ons ten an dere zelf de niet genoeg te prijzen verrichting van Zijn puike tegen strever R. Heldergem dat gans de wedstrijd door het middenveld be heerste. E. Welle van zijn kant had wel een dosis onkans in het besluiten op doel, doch alles bij een geeft vriend en tegenstander grif toe dat dit machtig resultaat loon naar werken gaf aan de klub met frisse en knappe speeltrant, zo een R. Heldergem geraakt tot in de finale. ELECTRO-BLAUW WIT 0-0 Nogmaals betwist in een te zeer geladen cupsfeer was het eindresultaat een dubbel blanke puntendeling, die toch de uitscha keling te weeg bracht van Blauw Wit. In ongunstige omstandigheden wegens uitsluting van speler van Electro heeft deze kring met be wonderenswaardige kalmte zijn vooropgesteld doel bereikt en het moet ons objektief uit de pen dat de discipline van Electro voorbeel diger was dan deze van Blauw Wit. Ten andere als de aanhang anti- sportieve uitlatingen gebruikt die met voetbal weinig gemeen heb ben dan ijs er in die kring -iets dat dringend moet herzien worden, als daarbij de begeleidende afgevaar digden nog de voetbalkennis niet bezitten om te weten dat een spe ler steeds mag verwisseld worden onder de wel 'bepaalde voorwaar de dat de aftrap nog niet gege ven is en dat men dit feit aan de scheidsrechter signaleert dan moet dit bestuur passende maatregelen treffen en mensen afvaardigen die minstens het essentiele voetbal- reglement kennen. Ook moet men in voetbal leren ni'et alleen winst te aanvaarden maar ook de nederlaag leren aan nemen. Als men dat ni'et kan moet men zeker in liefhebbersrangen ni'et optreden. SINT ANNA-B.M.W. 7-0 A.u.b. van een denderende sco re gesproken. Sint Anna schijnt terug de spenderende vormekurve beet te hebben, heeft de zware ar tillerie van modellcup ploeg Zijn batterijen geopend wel lis waar op een zwak B.M.W. die optrad met een zestal reserven doch alles bij een mogen we ons mieit teveel bind staren op dit verzachtend feilt, want de realiteit gebied ons te zeggen dat Sint Anna zonder verzwakking gans de wedstrijd op een ver doorgedreven speMtme akteerde. Zou het dan toch waar zijn dat een moreel herboren Sint Anna dubbel sterk is in bekerwedstrij den? Van B.M.W. kunnen we alleen verklaren dat ze heel sportief de ze zware nederlaag aanvaard heb ben. S.K. KRUIS-SNAS 2-0 S.K. Kruis nam een sportieve weerwraak op een nochtans in zijn beste opstelling akterend Snas. Dit bekomen resultaat is vreugdevol voor S.K. Kruis dat meteen als beste verliezer in de dubbele heen en terug wedstrijd heropgevist wordt. Gans de wedstrijd hebben ze voorbeeldig en met volle overgave getracht dit onmogelijk gesteld doel te bereiken en hoe Snas ook aandrong het mocht niet baten, Na het eindsignaal van een zeer goed leidende spelleider dhr. Coo- reman A. konden we dan ook zeer de vreugde begrijpen die achteraf nog crescendo ging toen al de uitslagen gekend waren. MELCKENBEEK-DEN BROEK 2-0 Deze wedstrijd ging niet door omdat beide klubs niet akkoord geraakten over de definitieve da tum, in principe heeft Melkenbeek het recht aan zijn zijde, maar in de praktijk ware een beetje pas sende goodwill niet te veronacht zamen geweest. Reglementair is er forfefftuit- spraak moeten geakteerd worden all was Den Broek in de totale onmogelijkheid op die datum aan een halve klub te geraken. Alles bijeen is het lot voor een maal rechtvaardig geweest want 'in doelpunten voor en tegen is Den Broek de tweede beste verlie zer en wordt eveneens als achtste klub heropgevist voor de volgende ronde namelijk de heen- en terug wedstrijden voor de 1/4 finaal. Dit verheugt ons des temeer omdat deze forfait bulten de wil van Den Broek geschiedde en mits wat meer overleg en takt te vermijden geweest ware. De les 'indachtig zal Setok-hoofdbestuur tin de nabije toekomst niet meer de ploegen onderling onder elkaar dag en uur laten beslissen, maar zal er zonder pardon of uitstel gespeeld dienen te worden op dag uur datum vastgesteld door Setok en afwijkingen zullen onder géén enkele voorwaarde r»og toege staan worden. Samenvatting over de bekomen resultaten in betrekking op de 1/8 finaal terugwedstrijden Als men de waarde en de inde ling overschouwt van de acht klubs die geplaatst zijn voor de volgende ronde namelijk de 1 /4 finaal ook in heen- en terugwed strijden dan komt men tot eer. verrassend resultaat. Nog amper twee klubs van de eiitereeks t.t.z. 1e klasse, name- lijk Electro, Sint Anna reeds 'ieder jaar doorgedrongen tot in d'e finale), van 2e klasse vier ver tegenwoordigers Snas, Melcker beeck, S.K. Kruis, Den Broek, er: van 3e klasse twee technisch zeer hoogstaande klubs namelijk Honda en het verbazende R. Heldergem, Welke grote kanshebbers schui len hier in dliit: seTekt gezelschap? Moeilijk vooruit te stellen. Alleen kan en mag de vraag ge steld worden: brengt deze 4e Sa tokbeker uitgave ons voor de eer ste maal de grote verrassing dat de klubs van de hoogste afdeling eruit gespeeld worden? Beslist Sint Anna en Electro staan voor een zeer zware taak, want vooral Hond'a-Heldergem en misschien Den Broek zijn geen gemakkelijke t e g e nk a n d'id a te n Van één ding zijn we ten stel ligste overtuigd, we gaan naar een denderende finaal toe en welke klubs zullen de grote eer hebber deze vierde uitgave te mogen be twisten? Hoe dan ook. 6 mei 1972 wordt de grote 8 dag. KALENDER VOOS 8 JAN. 1972 EERSTE KLASSE O.C. Aalsi-St Anna Electro-Endoka Central-Blauw Wit Kova-S.K. Denderleeuw Kamigas-Adelaars TWEEDE KLASSE Snas-Den Broek Sunboys-Heiplas F.C. Hoek-F.C. Horn Stabyl-lntercom B.M.W.-Manchester Mijibeek-Meickenbeek S.K. Kruis-G'ijzegem DERDE KLASSE Artemis-Sint Anna II R.D. Denderleeuw-M.D.V. G ates- Helde rg em Hon'da-Groen Wit Manchester ll-Blauw Wit II R.V.G.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 12