De Stadsbeker BILJART Ook niets voor Black Boys Weer tweemaal niets voor Okapi Wielrennen 13 FR. DE GENDT WINT DE FINALE CAT. 90 p. Roger Vidts, die tijdens de voorronde veruit het hoogste ge- middelde had gelukt, kon wegens een handkwetsuur niet spelen zo als het moest en werd naar de derde plaats verdrongen >in de ©indbeurt. Een zeer goede presta tie voor Vidts die pas het eerste jaar in deze categorie speelt en daarbij nog promoveert naar de cat 121 p. Frans De Gendt, de matcher bij uitstek, maakte van de geboden gelegenheid dankbaar gebruik om zijn titel te verlengen. Het is pas de tweede maal dat een speler er in gelukt zijn titel te behouden. De overwinning is niet alles, ook de promotie werd be haald. De thuisspeler Petit viel in oie finale op een zeer sterke De Gendt en moest zich met een fraaie tweede plaats tevreden stellen. Ook deze speler bereikte de promotiegrens. De vierde plaats was voor W. De Neve. Wij hadden meer ver wacht van iemand die reeds in de hogere klas uitkwam en technisch goed geschoold is. Maar vechten lolt'de laatste carambole lis niiet voor WilliamDe vijfde plaats be haalde J. De Valckeneer. Jef, als banketbakker werkzaam, had de griote handicap van een lange dag taak. Ook biljarters mogen niet vermoeid aan de tafel komen. 1. De Gendt Fr. St. Anna 8 360 74 4,86 31 2. Petit Fr. Iwein 6 358 83 4,31 37 3. Vidts R. Palace 4 260 80 3,25 18 4. De Neve W. St. Anna 2 281 86 3,26 25 E De Valckeneer J. Bilj. vr. 0 272 87 3,12 35 B.C. St Anna wint de wisselbe ker René Temmerman. Kunnen wij hier nog van een wisselbeker spre ken? Reeds 4 achtereenvolgende jaren winnen zij deze trofee. De inrichting door B.C. Iwein was een pareltje. INVALLER E. BAETEN KAMPIOEN IN DE CAT. 121 p. Baeten, in gevallen voor R. De Wolf verhinderd door sterfgeval, was meer dan de invaller. Hij overtrof de gevestigde namen van ■deze categorie op zeer duidelijke wijze. Hij bezorgde B.C. lmmer gel reeds bij de eerste deelne ming een Mei. Theo Van de Velde was onver wachts tweede. Na een berekenen van beurten en caramboles en cij feren met honderdsten viel de ere plaats hem te beurt. Technisch was hij de beste maar soms moet Winnen ook eens in 't oog gehou den worden Victor Vaa der Helst, door het cijferen op de derde plaats ge strand, was de enige die Baeten kon vloeren. Spijtig speelde h,j één beurt te veel om tweede te WOpermentier, de twee vorice fina les winnaar, was nu maar vierde. Alle finales bezorgen geen zege en Louis speelt al lang genoeg om dat te beseffen. In alle geval is hij een zeer regelmatig speler. Het terreinvoordeel was niet te zien bij H. Schouppe. De voorzit ter van B.C. Palace speelde vrij zwak. Toch was een tweede plaats in Zijn bereik wanneer hij zijn laatste partij won, partij die nu verloren werd met 2 punten. De finale was een 'inrichting van B.C. Palace, een naam die d'e degelijkheid van de inrichting waarborgt. 1. Baeten Emiel Immerzeel 6 441 84 5,25 46 2. Van de Velde Th. St. Martin. 4 571 105 5,43 38 3. V.d. Helst V. St Martin. 6 468 117 4,00 24 4. Permenlier L. Kr. Stok 2 598 111 5,38 34 5. Schouppe H. Palace 2 407 109 3,72 23 B.C. Sint Martinus wint de Wis selbeker Urba'in Caeylde DE KADERFINALE VOOR H. SCHOLLAERT De finale ingericht door B.C. Sint Martinus was een flop. Meer dan een half uur na de geplande aanvangstijd waren er steeds geen scheidsrechters. Enkele be reid willige heren, vreemd aan de club, hielpen de finale van de grond, 's Avond wanneer nog par tijen moesten gespeeld, waren de clubleden reeds verdwenen en stonden de finalisten weer alleen. Als B.C. St Martinus zo een finale 'inricht Zijn ze daar zeer rap te vreden. De spelers waren zeer ont goocheld over hun ontvangst. Zeer spijtig voor de fok a afhoud er die alles 'in 't werk stelde om het ma terieel in prima voorwaarden ter beschikking te stellen. De favorieten voor de laatste titel waren De Vriendt en Keppens maar Schollaert speelde een zeer degelijke finale en bereikte een zeer goed algemeen gemiddelde. Keppens werd tweede slechts verslagen door het gemiddelde. Het algemeen gemiddelde van Ro ger 'is 'in deze finale ongeveer 3 lager dan in het belgisch kam pioenschap (11,06). J. De Vriendt was te onregel matig om kanshebber te blijven. De beste partij van de hele stads beker was voor hem (7 beurten) Ju'fi'en kan gerust een categorie hoger spelen maar 'tijd en ambitie ontbreken hem. G. Vergaart behaalde de 4e plaats. Gustaaf bereikte de eerste 'maal de finale en werd, tot over maat van ramp, geconfronteerd met 4 Palacers. Ongeveer 7 ge middelde lis een beetje weinig om 'kans te hebben tussen de kader spelers. De vijfde plaats was voor A, Buys. Na een goede eerste dag met on geveer 15 gemiddelde, was de tweede dag beneden alles. Slechts een reeks van 120 was dan een roos tussen al de doornen. Dit was de hoogste reeks uit de stadsbeker 71. 1. Schollaert H. Palace 6 576 60 9,60 45 2. Keppens R. Palace 6 542 66 8,21 30 3. De Vriendt J. Palace 2 302 52 5,81 33 4. Vergeert G. St Anna 4 557 80 6,96 37 5. Buys Aug. Palace 2 598 56 10,70 120 B.C. Palace wint de w'isseibe- ker W. Van den Broeck B.C. PALACE WINT DE STADSBEKER '71 Na al de finale partijen kunnen we de eind rekening eens maken. Voor de 4e maal is er een an dere Winnaar van de stadsbeker Na Herleving, St. Anna en Krijt op Tijd viel de eer te beurt aan Palace. De stadsbeker is een eerste pa rel op de kroon ter gelegenheid van het zilveren jubiieum van de ze club. Kampioen van Belgie Mare Van der Sp'iegel zorgde met zijn titel voor een tweede. Voor wie en wanneer de derde parel? B.C. St. Anna, lange tijd onbe dreigd leider, verloor pas tijdens de kaderfinale de stadsbeker. Tij dens deze wedstrijden konden ze Palace slechts weinig tegenstand bezorgen. B.C. Iwein heeft misschien de stadsbeker verloren door innerlij ke moeilijkheden van vorig jaar. Enkele spelers verlieten de club en verdedigen nu andere kleuren. De Cock en Vidts nu Palace en Baeten Immerzeel wonnen samen 17 punten. Voeg ze eens hij het totaal van Iweiin en maak een nieuwe rangschikking. De andere deelnemers waren niiet meer dan figuranten en kwa men nooit in aanmerking voor een eervolle plaats. Hopelijk slaan ze volgend jaar een beter figuur. DE EINDSTANDEN De Stadsbeker 1. B.C. Palace 1,280 2. B.C. St Anna 1,033 3. B.C. Kromme Stok 0,700 4. B.C. Immerzeel 0,625 5. B.C. Iwein 0,600 6. B.C. St Martinus 0,565 7. K.M. Billjartvrtenden 0,280 8. B.C. Herleving 0,090 Wisselbeker v.h. Sted. Sportcomité 1. B.C. Palace 32 p 2. B.C. St. Anna 31 p 3. B.C. Iwein 18 p 4. B.C. Kromme stok 14 p 5. B.C. St. Martinus 13 p 6. B.C. Immerzeel 10 p 7. K.M. Biljartvrienden 7 p 8. B.C. Herleving 1 p Het gaat met Okapi in een sterk tempo bergaf. Wie er zal gevonden worden om de val te verhinderen blijft vooralsnog een raadsel. Een zaak is zeker dat Okapi het zeer spoedig over een andere boeg zal moeten gooien 'indien men de reddling wil verwe zenlijken. De bedreiging komt er 'immers langs alle kanten. De hek kensluiters van Su'nialiir die reeds door elkeen waren afgeschreven hebben nog slechts drie puntjes op de Ajuinen goed te maken ter wijl de andere figuranten van Pit- zemburg amper één puntje minder tellen. Indien de malaise bij de Aalstenaars blijft aanhouden 'is het dan ook mogelijk dat men binnen afzienbare tijd de rode lantaarn in handen krijgt. Hoe ook, kon de wedstrijd te gen Antwerpse nog als een dege lijke partij voor Ok-apli worden aangezien, dan werd het tegen het zwakke Sunair een ware ontgoo cheling. Beeohum de eerste ster speler doet het niet meer zo bril jant, bijzover dat Dhoir die men tijdens het eerste kompetitiege deelte slechts waardig achtte om op 'het invallerbankje te fungeren nu de belangrijkste opdracht wordt gegeven. Niemand had toch dur ven vermoeden dat Okapi zo spoe dig het vertrouwen zou verliezen, alhoewel 'het wel duidelijk is dat het geval met scheidsrechter Steyaert waarvan de uitspraak Black Boys hebben in de strijd tegen Olymp'ia Prado het onder spit moeten delven. De Ajuinen kenden een minder goede start waardoor men onmiddellijk voor een kloof werd geplaatst die men nadien nooit meer heeft kunnen dichten. Aan de rust gaven de lokalen reeds de toon met 57-36 cijfers no hoe De Neef, Dhert, Van den Steen, Schollaert, Pecquet, Dutri- eux en Podeveyn nadien ook nog aandrongen het was al boter aan de galg. nog moet vallen de ondergang heeft verhaast. Zoals we hoger zegden deed Okapi 'heit nochtans ver van slecht in de thuiswedstrijd tegen Ant werpse. Men slaagde er zelfs in stand te houden tot 46-46 om het nadien nog vol te houden tot 74-76 maar een betere fysiek van Ant werpen gaf de doorslag tijdens de slotminuten. Het was feitelijk de wedstrijd tijdens de Nieuwjaarsdagen tegen de hekkensluiters van Suirair die de huidige zwakte van Okapi dui delijk aan het licht heeft gebracht. Weliswaar kon men de rust be reiken met 34-36 winstcijfers doch nadien werd het bij de Aalstenaars een ec'ht gekrassel waarbij men het irtMaWief 'in de handen van de Oostendenaars diende te laten. De kustbewoners slaagdein eir dan ook in, na tien opeenvolgende neder lagen, ten nadele van Okapi weer met de zege aan te knopen. THUIS TEGEN RACING MECHELEN De Okapi-aanhangers die hunke ren naar de wederopstanding van hun ploeg zullen deze alvast niet verwachten met de komst van het gereputeerde Mechelen. De Ra- oingers die alles te winnen hebben in die eindstrijd van deze' eerste ronde zullen beslist niets aan het toeval overlaten om de ontgoo chelde Aalstenaars voor een vol dongen feit te plaatsen. THUIS TEGEN WAREGEM Black Boys die totnogtoe op een schitterende kompetitie kun nen terugblikken willen nu ook in het nieuwe jaar bewijzen dat men wel degelijk geroepen schijnt om zeer hoog te mikken in deze kom petitie. Om zulks te bewijzen krijgt men nu een beste gelegenheid daar het eveneens zeer sterke Wa- regem de Aafetenaairs nu zondag komt uitdagen in de zaal van de Pierre Corneliskaai. Niettemin geloven we vast dat de Aalstenaars die met alle effec tieven en dus ook op hun sterkst, 'in de strijd zullen verschijnen een sterke kans maken voor het ver wezenlijken van een nieuw ophef makend wapenfeit. Tijdens een der weinige veldrat ten 'in de Denderstreek die op Nieuwjaarsdag te Borsbeke werd gehouden waren de Denderstre- kers weer aangewezen op een fi gurantenrol. De stoere Freddy Van Ouden- hove deed het nog tamelijk goed daar hij op het tweede plan voor de zijgaaien ijverde tegen Daniel Van Damme om uiteindelijk toch op een elfde plaats beslag te leg gen. De lokale man Ronny Schoep voor wie het een erezaak was om onder de ogen van zijn supporters in de strijd te komen kon natuur lijk niet optornen tegen de beter getrainde tegenstrevers. De Bors beke na ar reed echter moedig de wedstrijd uit en kreeg als beloning van zijn vele aanhangers een dik pak aanmoedigingspremies. Herman Temmerman was op tweede Nieuwjaarsdag aan de slag bij de B renners te Scheldewin- deke. De Haaltertnaar werd spijtig verrast door een slechte start zodat hij nooit meer het verloren terrein kon goed maken. Hij ein digde niettemin nog tussen de prijswinnaars wat toch ook een verdienste was.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 13