Aalsters komitee veor kulturele aktie start MOTIES Aalsterse middenstand kreeg zip wet Ontüaeieeiiirym Denderstreek... Nog het ontwikkelingsplan arr. Aalst Steeds de verkeersveiligheid kruispunt Moorsei baan - Leopoidiaan NIEUWS m 'T KORT te Aalst Kapucienenlaan Leo de Bethunelaan Ontvangst ten stadhuize 16 HET kruispunt Moorsalbaon-Leopoldiaan blijft blijkens de recente reeks ongevallen nog steecis gevaarlijk. Voor wie daar mocht aan twijfelen, Via Secura heeft thans bij verschillende instanties navraag gedaan omtrent de oorzaak van het uitblijven van een lichtsignalisa- tie. Sirekteur van Bruggen en Wegen, de h. Van Bierendcnck heeft volgende brief gestuurd naar de h. Lenobie, direkteur van Via Secura «!k heb de eer U mee te delen dat het plan voor driekleurige üchtsignalisatie op bovonvenscemd kruispunt, reeds op 21 mei 197! ter uitvoering aan het Bestuur van Electriciteit en Elektromekanica overgemaakt werd. Mijn dienst zal er heden bij de betrokken dienst op aandringen deze installatie zo spoedig mogelijk te laten uit voeren». HET nieuw Aalsters komitee voor Kulturele Aktie kwam voor het eerst bijeen onder voorzitterschap van Schepen G. Van den Eede. Dit kcm.itee komt in de plaats van de Kulturele Raad die na allerlei perikelen niet van de grond kwam en uiteindelijk sneuvelde rond de verkiezing van een voorzitter. Het huidig komitee is samengesteld uit vertegenwoordigers van verschillende kulturele verenigingen, fondsen, stedelijke akademies, toneelverenigingen, met verder de stadsarchivaris en de stadskonser- vator e.a. en als sekretaris de h. Van der Gheylen stedelijke kultureel attaché. Alleszins een representatief komitee. Er werd van gedachte gewisseld omtrent de opdracht van het ko mitee, en dan door Schepen van den Eede, zeer konkreet gehan deld over de belangrijkste kulturele manifestaties voor dit jaar. Wat de eerstvolgende weken betreft alvast dit Op 20 januari as. gaat ten sÉadhuize de huldiging door van L.P. Boon die onlangs de litteraire Prijs Dirk Martens 1971 werd toegekend. Tijdens dit huldebetoon zal Paul de Wispelaere handelen over L.P. Boon en diens werk, en wordt de film «De Bom» met de be kende auteur als ...akteur... vertoond. Er is ook nog deze maand in het Oud-Hospitaal een tentoonstel ling van de Gentse kunstschilder Victor Lorein, een optreden van het koor St. Gregorius uit Wetteren en Jubilate uit Lokeren ten stadhuize, mede medewerking van de provinciale kulturele diens: Op de eerste vergadering van het komitee voor Kulturele aktie werden ook diverse suggesties naar voor gebracht in 't vooruitzicht van het Dirk Martensjaar 1973. Het stadsbestuur heeft de Aal- stenaars ten stadhuize gehuldigd om hun bijdrage tot de realisatie van de wet op de handelsprak tijken. Namens het voltallig Schepen college, en in aanwezigheid van senator Vernirnmen en volksverte genwoordiger D'haeseleer, loofde burgemeester de Bisschop zijn stadsgenoten die een krachttoer hadden uitgehaald zoals partiku- lieren nog nooit tevoren in ons land hadden aangedurfd, ni. de heren Roland De Brouwer, Piet De Cock, Robert De Dijclter, René De Groote, Pol De Paepe, Frans Steenhaut, Gaston Van den Eede, Luc Van Dorpe, Stefaan Van Lier- de en Paul Vinck. Als schepen van Middenstand overhandigde dhr Benoni Ringoir een tinnen bord met het eerste stadszegel aan dhr De Paepe om zijn rol als touwtrekker van de aktie, die via een wetsvoorstel van alle volksvertegenwoordigers in het arrondissement tot de huidige wet heeft geleid. Aan alle aanwezigen werd een exemplaar beloofd van het boekje dat dhr De Paepe zo pas geschreven heeft, nl «De wet op de handelspraktijken met toe- MAURICE CHEVALIER, DE PRINS VAN DE INTERNATIONA LE MUSIC-HALL, zei uiteindelijk toch adieu. Een glimlach minder in een niet altijd zo vriendelijke wereld, waar zcvelen zich derwij ze au serieux nemen dat ze ge woonweg het lachen hebben ver leerd. In deze krant verscheen enkele jaren geleden een artikel over Maurice Chevalier (die zoals ie dereen nu wel weet ook vlaams gents bloed in de aderen had) en zijn Aalsterse neef Eugeen de Tremmerie, de intussen ook reeds overleden bekende vleeshouwer en paardenhandelaar, in de volks mond «Geentje». Bovenstaande foto, toen gepu bliceerd in deze krant n.a.v. de 75e verjaardag van Maurice Che valier. lichting». Tenslotte dankte dhr De Paepe voor de blijken van waardering vanwege het stadsbestuur, en wees op de belangrijke rol die door meerdere Aalstenaars werd gespeeld om tot een wet te ko men die alle verbruikers en eerlij ke handelaars zal beschermen. Vooreerst werd alle dokumentatie verzameld door de bestuursleden van de Dekenijen, en werd het ge noemd wetsv.oorstel ernstig voor bereid door de leden van het Aal sters Koordinatiekomitee van de Middenstand, dat onder voorzitter schap van dhr Van Dorpe tot grootscheepse tussenkomsten leid de. Dank zij het prestige van dit komitee aanvaardden de zes volks vertegenwoordigers de tekst ge zamenlijk in het parlement in te dienen, waarvoor ook zij nogmaals bedankt werden om hun medewer king en solidariteit. Later speelde de strijd zich op het nationale vlak af, vooral dan achter de schermen van wat de Belgische wetgeving wordt ge noemd, en opnieuw was het te Aalst dat alle touwtjes in handen werden gehouden. INTERKOMMUNALE Het Aalsters bestuurskollege heeft in een brief aan de voorzit ter van de Interkommunale 't Land van Aalst gesignaleerd dat het raadslid Frans de Brul wordt voor gedragen als beheerder van voor noemde instelling die ook in het direktiekomitee van voornoemde instelling zal zetelen. K.O.O. AALST Tijdens de recente raadszitting heeft F. de Brul zijn ontslag als lid van de K.O.O. ingetrokken. Hij zal dus althans voorlopig niet worden opgevolgd door R. Eechout BOMEN Op de terreinen van de Rijks- technische School werden door onbekenden jonge boompjes afge zaagd. ZWEMBAD OPEN Het stedelijk zwembad is op nieuw geopend, nadat het gerui me tijd ingevolge werken aller hande diende gesloten te worden. «De gemeenteraad van Aalst, vergaderd in openbare zitting op 30 december 1971, neemt met spijt kennis van de beslissing waardoor de aanbesteding van het staatswerk tot vernieuwing van de Kapucijnenlaan en de Leo de Bethunelaan werd uitgesteld. De gemeenteraad, evenzeer als wie ook bekommerd om het be houd of het aanbrengen van be plantingen en groen, meent dat het verdwijnen van de bomen op hoger vernoemde lanen (bomen met betrekkelijke en een betwist- Min. VLERICK Mijnheer de Minister, Tijdens de gemeenteraadszitting van 30 december j.l. werd een al gemene bespreking gewijd aan het ontwikkelingsplan voor het arron dissement Aalst naar aanleiding van een analyse gemaakt door ons raadslid Marc Vermang, die tevens secretaris is van het Verbond van Kristelijke Werkgevers (V.K.W.) Alhoewel ons bestuur de bedoe ling heeft in de verenigde sectie vergadering van 10 januari e.k. en in de gemeenteraadszitting van 27 januari e.k. tot het formuleren van opmerkingen te komen, werd toch reeds beslist onmiddellijk bij U aan te dringen opdat een werk groep zou gevormd worden be staande uit de personen die tot bare levensduur) niet opwegen te gen de voordelen die het plan van vernieuwing dezer lanen, ook uit het oogpunt van milieuhygiëne biedt. In dit plan werd trouwens een nieuwe groenstrook voorzien wegens de dringende aard van deze werken die van groot ver keerstechnisch belang zijn en dis de toestand aldaar zouden sane ren, dringt de gemeenteraad er op aan dat deze werken ten spoe digste in aanbesteding zouden worden gegeven zoals was voor zien». de Werkgroep Arrondissement Aalst behoorden, uitgebreidt met enkele specialisten, vertegenwoor digers van verschillende streken van het arrondissement en politie ke verantwoordelijken. Meer be paald dachten wij dat het goed zou zijn de samenstelling als volgt te zien: de leden van de Werkgroep Arrondissement Aalst de parlementairen uit het ar rondissement Aalst een (of twee) mandatarissen en een gemeentelijke ambte naar uit de kantonale hoofd plaatsen. een verantwoordelijke uit de drie vakbondsorganisaties vijf personen te coöpteren om wille van hun speciale be voegdheid ter zake. «De gemeenteraad van Aalst, vergaderd in openbare zitting op 30 december 1971, na kennis te hebben genomen van het verslag van de Raad van Beheer van de intercommunale «Land van Aalst» verheugt zich over de beslissing van deze Raad een voorstel van de Stad Aalst i.v.m. de vestiging te Aalst van een onthaalcentrum voor o.m. nijverheidsinvesteertiers te zullen onderzoeken. De Aalsterse gemeenteraad be klemtoont eenparig dat dergelijk onthaalcentrum, op welke wijze ook, dient te worden ingeplant in de hoofdplaats van het arrondis sement die tevens het centrum is van de Denderstreek en die in alle opzichten de aangewezen plaats is voor de vestiging van voor noemd onthaalcentrum. Deze werkgroep zou in de eer ste plaats moeten waken over de uitvoering van de besluiten van het ontwikkelingsplan. Maar te vens zou hij tot taak kunnen heb ben na te gaan waar het plan dient aangevuld en aangepast te worden onder invloed van gewij zigde omstandigheden. In de lijn van de tussenkomt van de heer Vermang zou deze werkgroep ook kunnen onderzoeken welke initia tieven door onze streek zelf kun nen genomen en uitgewerkt wor den. Hij zou concrete acties kun nen voorstellen aan de gemeenten en privé-instanties en nagaan waar steun van overheidswege mogelijk en gewenst zou zijn. (Slotformule). Chr. Willems M. de Bisschop Stadssecretaris Burgemeester BRIEF VAN HET STADSBESTUUR

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 16