-fmm 8$ MIjLBEEK HEEFT ZIJN ONTMOETINGS CENTRUM «T APOSTELKE» INGEHULDIGD Belangrijke prestatie van aalsiers bedrijf il SH8M1M emancipatie van de vrouw Werken aan landingsbanen te Zaventem W» 'w: Vooruit met projekten en plannen voor nieuw stedelijk ziekenhuis HET is niet de eerste maal dat in deze krant de aandacht wordt gevestigd op het stedelijk zie kenhuis (Zie bv. D.G.v.A. nr 5 nr 10, nr 15 en nr 42 jaarg. 71). Het zou van kwade trouw getui gen te ontkennen dat tijdens de iaatste jaren geen inspanningen werden gedaan om het bijna ze ventigjarige K.O.O. ziekenhuis complex aan te passen. Zoals hier reeds eerder werd gemeld is de uitbreiding met 64 nieuwe bedden voorzien. De huidige voorzitter die in 1971 in funktie trad, maakt een stevige indruk van sociaal-mense lijk engagement. Evenals zijn voor ganger is de h. P. Rousseau met zijn medewerkers beter dan om 't even wie geplaatst om zich een duidelijk beeld te vormen van de problemen die het oude complex stelt en meteen van de noodzake lijkheid van een nieuw modern zie kenhuis waar reeds sedert 1965 heel wat te doen is geweest, met niet het minst de zielige affaire van de mislukte Interkommunale. Maar goed we wensen niet in herhaling te vallen. Herinneren wij alleen aan de verklaring van de K.O.O. voorzitter in oktober II. tij dens een perskonferentie «dat zijn diensten het door het Ministerie van Volksgezondheid terugge stuurde voorontwerp zouden aan passen». Het is ons niet bekend hoever het met deze aanpassingen staat, maar we nemen geredelijk aan dat de betrokken diensten er werk van maken. Het hoeft inderdaad niet noodzakerlijkerwijze zo te zijn dat een nieuw ziekenhuis pas over 10 jaar, zegge en schrij ve tien jaar, klaar komt. Het kan anders. Het kan vlugger. f hïWM i En dit is dan nog eens een foto van het maquette van een ont werp van het toekomstige ziekenhuis te Aalst, waarvan aanvang vorig jaar reeds medegedeeld werd dat bet over een drietal maan den definitief zou goedgekeurd worden. Inmiddels zijn we 1972.... Echter, dan is het aangewezen dat achter de K.O.O. -mensen ook het volledig stadsbestuur staat en met hén alle Aalsterse parlemen tairen en mét hen een aantal an dere figuren die ook op het na tionale vlak iets te vertellen heb ben. Tijdens de voorbije maanden heeft alleen volksvertegenwoordi ger D'Haeseleer aan de Minister van Volksgezondheid een parle mentaire vraag gesteld in verband met het K.O.O. ziekenhuis. In het Welzijnsplan van de Denderstreek werd terecht opgemerkt dat de optimale verzorgingsmogelijkheden onrustwekkend beperkt worden door het kronisch tekort aan bed den in de ziekenhuizen. De rest van de politieke verant woordelijke instanties hebben al vast de laatste tijd weinig aan dacht geschonken aan deze aan gelegenheid d!e de publieke opi nie in het Aalsterse steeds min der onverschillig laat. Want deze publieke opinie aan vaardt terecht niet, dat men anno 1972 in een welvaartsland het risico loopt dat patiënten die op uitdrukkelijk advies van artsen naar het ziekenhuis moeten over gebracht worden, bij gebrek aan plaats, uren moeten wachten. Na tuurlijk is er altijd een reserve aan bedden in de gangen. Wat dan bv. tot gevolg heeft dat, zoals dezer dagen, bejaarde patiënten, het met een hoekje achter een tochtscherm in een zijgang moes ten stellen, mét de nieuwsgierige of verwonderde blikken en de drukte van mensen tijdens de be zoekuren. Een boulevardkrant die op sen satie is belust kan daar een stuk je met illustraties van maken dat zijn lezers natuurlijk zou «veront waardigen». Eigenlijk hoeit wel niemand I néér overtuigd te worden dat Aalst, als centrum van een dicht bevolkte agglomeratie, na ca. 70 jaar wel recht hce.'t op een mo dern, eigentijds stedelijk zieken huis: Ten behoeve van de zieken én van het toegewijd personeel en medisch korps welke beide laat- sten thans wel eens met gemoti veerde klachten gekonfrenteerd worden waaraan zij niet kunnen verheipen. Voor de realisatie van een nieuw ziekenhuis in een snel ler tempo dan nu mag ver wacht worden zijn verant woordelijk al diegenen die de gemeenschap vertegenwoor digen, lokaal en nationaal. Het zou zeer erg zijn indien deze politici het bewijs leve ren van hun onmacht. C!k. Tijdens het voorbije weekeinde werd in de parochie Mijlbeek een ontmoetingscentrum voor vorming en ontspanning ge opend met de betekenisvolle naam «'t Apostelke». Een socio-kultureel centrum in de meest demokratische be tekenis, beklemtonen de promotors, voor Mijlbeek met eer feestzaal voor ca. 120 personen, twee vergaderzalen, jeugd- kelders en last but not least een ruime gelagzaal voor 150 personen. De naam 't Apostelke werd ontleend aan het «Werk der Apostelhuizen» van weleer pastoor Lauwerijs, tijdens de eerste armoejaren van deze eeuw. Te Mijlbeke blijft men in elk geval niet bij de pakken zitten en heeft men terecht niet willen afwachten tot het grote Aalsterse Kuituurcentrum ooit... wordt ingehuldigd. Die van de rechteroever hebben het voorbeeld gegeven hoe het kan en wellicht ook hoe het moet. Het loont wel de moeite uitvoeriger terug te komen op dit en andere merkwaardige initiatieven in het Mijlbeek van van daag. ONDERGRONDSE PARKEERRUIMTEN Schepen Bogaert heeft een onderhoud gehad met een afgevaar digde van een financiële groep die geïnteresseerd is aan de bouw van ondergrondse parkeerruimten. Na schoonheidskoninginnen, katoenprinsessen, schuimwgjnprinses- sen, automobielprinsessen is er nu ook (bv. te Lokeren) een rekla- meprinses. Geef toe, de emancipatie van de vrouw voltrekt zich op een hoogst merkwaardige wijze. Het is vanzelfsprekend dat nog steeds een jury oordeelt uit sluitend samengesteld uit leden van het zg. sterke geslacht. Nadat vorig jaar do©? de Regie van de Luchtwegen werd vastge steld dat de verharding van de landingsbanen op het vliegveld Brus sel-Nationaal door de onstabiele fundering barsten vertoonde en men meteen waterïnflltratie vaststelde, werden onmiddellijk bevoegde technici geraadpleegd voor een hersteilmgsprocedé dat reeds voor dien op de autoweg Brussei-Oostende werd toegepast. IH REKORD TEMPO Het lastenboek dat door de Regie opgesteld werd, voorzag de stabilisatie van de landingsbaan 02-02 over een lengte van 900 m.. een breedte van 10 fn atsoak de hersteH'ing van de kruiisOng van twee banen. In het totaal bedroeg het te behandelen oppervlak 22.000 m2 De vereiste werkmethode bestond eruit gaten te boren met een G iep te van 0,50 m en een interval van 1,50 m., er onder hoge druk cement mor t©! in te stuwen onder de onderste verh and'ing slaagdit om alle scheuren en leeg ten op te vullen en tenslotte de fundering te stabiliseren door cement 'injek-tie. Er werd uitdrukkelijk voorgeschre ven in het lastenboek dat het werk moest beemdigd zijn binnen de 30 kalenderdagen en dat de arbeid op eender welk ogenblik kon ge staakt wenden om het opstijgen en het landen op deze baan moge lijk te maken. De Aalsterse firma R. Buys slaagde erin ondanks het slechte weder en de talrijke onderbrekingen voor het opstijgen en neerdalen van vliegtuigen de werken toch te beeindigen in 28 dagen. O

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 3