Speciale zitdagen voor de verkoop der rijwielplaten Hedenavond begroting 1972 voor de raad Stadsdiensten van Aalst in het gewezen klooster van de Zwarte Zusters aan de Kapeilestraat Industrieel marktonderzoek Dirk Martensstede torst zware financiële lasten als verzorgingscentrum van dichtbevolkte agglomeratie NIEUWS IN T KORT Heden avond krijgen de Aalsterse vroede vaderen een zware schotel gepresenteerd. De stedelijke begroting en deze van de K.O.O. staat inderdaad op de agenda. Voor het eerst, sedert veie jaren wordt deze begroting ofte raming van inkomsten maar vooral uitgaven, tijdig klaar. Alleszins een prestatie van de schepen van financien. Woensdagavond heeft de financiële kommissie zich reeds kun nen buigen over wat toch een voor de stad belangrijk dokument is. Het tekort op de voorgestelde begroting 1971 gewone dienst bedraagt ca. 99 miljoen wat minder is dan in 1971 (c. 144 mil joen). BIJALDIEN de besprekingen die volgen op de begroting uiteraard de gelegenheid kunnen bieden aan de oppositie om het beleid van de meerderheid op een ernstige en verantwoorde wijze onder de loep te nemen, behoort 'het nu eenmaal tot de oeroude tradities dat van diverse zijde ook een stukje show wordt opgevoerd, ten .behoeve van de galerij. Fundamenteel blijft niettemin dat Aalst als verzorgingscentrum van een dichtbevolkte agglomera tie met heel wat fiinandüele lasten wordt gekonfrorteerd en een uit eindelijke sanering van de stede lijke financien slechts kan doorge voerd worden wanneer de hogere overheid ter zake een andere po litiek gaat voeren. Het Aalstors stads personeel met het politie korps en de Vrij wittige Brandweer bv. Zijn niet onbelangrijke posten die zwaar doorwegen, maar pre cies het gevolg zijn van de centra le funktie die deze stad heeft en waarvan de randgemeenten ruim schoots profiteren. Het stedelijk personeelskader dat in 1970 werd herzien steeg van 352 tot 433. De raadsleden die reeds in het bezit zijn van het lijvig en voor treffelijk gepresenteerd begrotings- dokument hebben ditmaal voor het eerst ook een zeer informatief overzicht van de reeks leningen die de stad reeds 'im 't verleden heeft aangegaan, met daarbij de onvermijdelijke nieuwe voorgestel de leningen. Het ziet er naar uit dat Sche pen Bogaert heel wat vain de ge gevens zal moeten vertalen uit het technisch jargon dat niet voor alle raadsleden begrijpelijk is. Inmiddels is men toch wel be nieuwd wait aan ernst en onernst tijdens deze raadszitting zal ge debiteerd worden van op de ver schillende banken. Zoals bekend besliste de ge meenteraad van Aalst op 24 juni 1971 tot de aankoop van een ei gendom met afhangen en tuin, ge legen te Aalst, Kapeilestraat, ge kend als het klooster van de Zwarte Zusters. In afwachting dat deze beslis sing bij Koninklijk besluit zou wor den goedgekeurd, werd aan de Aalsterse gemeenteraad op 30 december 1971 voorgesteld deze gebouwen im huur te nemen. Zij waren toen immers verlaten door de Zwarte Zusters, die naar het kasteel Ronkenburg te Lede gin gen, Terwijl, integendeel, de over bezette stadhuislokalen dringend moesten ontlast worden door een gedeeltelijke overbrenging ervan naar de gebouwen van de Kapeile straat. Het punt om deze gebouwen te huren werd echter verdaagd, om dat de gemeenteraad van oordeel was dat men beter zou doen met sterk aan te dringen bij de be voegde minister op een vlugge goedkeuring bij Koninklijk besluit. Hierdoor zou men het risico ver mijden dat de stad een gebouw in gebruik neemt, waarvan de aan koop door de hogere overheid nog niet werd goedgekeurd. Tevens zou de stad het vermijden dat huurgel den werden betaald voor het ge bruik van een gebouw dat zij in feite al had aangekocht, maar waaromtrent zij nog moest wach ten op de goedkeuring van de ho gere overheid. Daags na deze laatste gemeen teraadszitting, schreef volksverte genwoordiger Ghis Willems op 31 dec. 1971 de volgende brief aan de minister van binnenlandse za ken Mijn heer de Minister, Betreft Aankoop door de stad Aalst van een eigen dom gelegen te Aalst, Ka peilestraat, gekend als klooster der Zwarte Zusters Door de gemeenteraad van Aalst werd heslist tot de laankoop van bovengenoemd kloostergebouw met afhan gen en tuin. Deze beslis sing, daterend van 24 juni 1971, werd door de Be stendige Deputatie van Gent gunstig geadviseerd op 19 november 1971 en naar U doorgestuurd op 23 november 1971 door de 3afd. A van het Provinciaal Gouvernement. Mag ;ik U vragen zo goed te Ziijn imfij in te lichten wanneer het K.B. zal zijn genomen. Ik zou durven vragen dat deze zaak spoedig afge handeld wordt aangezien het klooster leeg staat en integendeel de stadsdien sten dringend nood hebben aan ruimte. Met de meeste boogachtig. Nog eer de maand januari ver streken is, werd het K.B. bekomen Het draagt de datum van 14 janu ari 1972 en 'is reeds officieel over gemaakt aan het stadsbestuur van Aalst op 21 januari 1972. Schepen De Neve liet intussen niets aam het toeval over, want hij (iet het doortrekken van de hoofd leiding van de telefoanlïnstaHatie van het stadhuis naar de Zwarte Zusters en de overbrenging van binnenposten naar de Kapeile straat zetten op de agenda van de zitting van de gemeenteraad van 27 januari 1972. Zodat wel licht vanaf februari 1972 de bure len van de stedelijke dienst van openbare warken in het gewezen klooster van de Zwarte Zusters zullen kunnen ondergebracht wor den. De Ontvanger der Belastingen te Aalst, 1e kantoor, Vlaanderen- straat brengt ter kennis van het publiek dat speciale zitdagen voor de verkoop der rijwielplaten zullen gehouden worden op volgende dagen, telkens van 9 u tot 12 u en van 14 u tot 16 u: 1. op maandag 7 februari 1972 in de Parochiale zaal St Janskring, Immerzeeldreef 2. op dinsdag 8 februari 1972 in de Parochiale zaal St. Annakring, Roklijfstraat 3. op woensdag 9 februari 1972 in <i't Apostelken», Aposteistraat Mijlbeek 4. op donderdag 10 februari 1972 in de Parochiale zaal H. Hartkring, Dr De Moorstraat Kostprijs der platen Rijwielen fr 85 Bromfietsen fr 135 (rijwiel met hulpmotor) De rijwielen gebruikt door kinderen dewelke op 1 januari 1972 de volle ouderdom van 12 jaar niet hebben bereikt, zijn niet onder worpen aan de belasting. De verkoop aan de winketten, Vlaanderenstraat 1 zal aanvangen op dinsdag 1 februari 1972. DIEFSTALLEN BIJ DE VLEET Tijdens de voorbije dagen steeg In het Aalsterse het aantal dief stallen, Zo werd o.m. ingebroken in de Riijkstechnlsche school, Lede- baan, in de garage Gautot, Albrechtiaan, in het bedrijf La Nom'inette Nijverheidstraat. Anderzijds slaagde een gemotorizeende dief erin aan die Moorsielbaan en de Btursselsesteenweg te Erembodegem de handtassen te ontrukken aian wandelende dames, lm een grootwaren huis stelde een vrouw ook vast dat Zij im de drukte een bedrag van om en bij d'e 2.000 fr kwijtgeraakt was. GEVAARLIJK KRUISPUNT Het kruispunt St. Annalaan - Gentsesteemweg - Merestraat wordt steeds gevaarlijker voor voetgangers. De aandacht van het stadsbe stuur werd daar reeds op gevestigd, echter zonder resultaat. Een van de eerste slachtoffers dit jaar, op dit kruispunt lis Lodewijk Neirimckx, wonende Merestraat, die tijdens het oversteken door een wagen werd aangereden en zwaar gewond naar het ziekenhuis werd overgebracht. Te Brussel werd de eerste Europese groep voor industriële mar keting opgericht. Daar zal eveneens zijn zetel en sekretariaat gevestigd zijn. Op 'initiatief van de Belgische deskundigen van de maatschappij Sorca groepeerden zich 11 firma's uit 9 landen die zich toeleggen op de toegepaste ekonomie en de 'adviesverlening in verband daarmee. Het is die eerste maal dat in Europa een dergelijke groepering wordt opgericht die tot doel heeft de huidige en de toekomstige pro blemen van de grote Europese ondernemingen te bestuderen op het vlak van de industriële strategie en de marketing op internationaal niveau, van de export en van de multinationale en sektoniele pros- pektieve studies. Van de groep maken, naast Sorca als Belgische vertegenwoordi gers deel uit Harol Whtiehead and Partners (Londen) voor Enge land, S.V.P. Promotion (Parijs), Bernard Julhiet (Parijs) en Dunod Etudes (Parijs) voor Frankrijk, Marken (Amsterdam) voor Neder land, GFM Gesel!schaft f$r Marktforschung (Hamburg) voor Duits land, Sergio Lieto and Assoc (Rome) voor Italië, Bureau d'Etudes et d'Organiisation Raymond Colilaert (Barcelona) voor Spanje en Portugal, Analyses Eoonomiques iet Sodales SA voor Zwitserland en GPI Psykol'tekmi'ska Imistituet Goteborg voor Skandiiinavië.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 16