Werelddag der melaatsen Jubilea Honderd jarigen Jeugdcentrum 't Satellietje Bij de FOTOGRAFEN van het GEWEST AALST Dans- en Showavond De achterlinie bruiloft bal middenstand Marktprijzen der stad Aalst stadskoerier Huldeblijken vanwege Zijne Majesteit de Koning en van het Stadsbestuur Gezien de voorziene tussen komst vanwege Zijne Majesteit de Koning en van het Stadsbestuur in de huldebjlijken ter gelegenheid van de vliering van gouden, dia manten en briljanten bruiloften en- honderdjarigen, worden onze stads'inwoners aan de volgende schikkingen herinnerd: Ten einde de heer Burgemeester in de mogelijkheid te stellen de heer Kabinetschef van Zijne Ma jesteit de Koning tijdig te kunnen Wichten en ons College eveneens kennis zou hebben van deze vie ringen, Verzoeken v/i'j de belang hebbenden, familieleden, vrienden, kennissen en in het algemeen de personen die nauw betrokken zijn bij deze gelegenheden ons mini mum één maand voor de voorzie ne feestdatum de nodige gegevens betreffende de persoon van de ge- vierde(n) zonder uitstel te bezor gen (overlegging trouwboekje, identiteitsbewijzen, datum en uur van de feestviering, aantal kinde ren, kleinkinderen en achterklein kinderen, enz...) We herinneren er nogmaals aan dat de tussenkomst en van Zijne Majesteit de Koning en van het Stadsbestuur niet ambtshalve zal gebeuren maar we-1 na aangifte bij onze stadsdiensten (inzonderheid de Burgerlijk Stand), des op vraag van de feestelingen, hun familiele den, vrienden, kennissen, enz NIEUWS VAN PATER JANSSENS Pater Louis Janssens, scheutist die einde dec. 1971 plots uit Zaire terugkwam om volledige rust te nemen, schijnt nu na een maand al flink verbeterd te zijn zodanig dat we hem waarschijn lijk binnen enkele dagen in Aalst zuilen terugzien. We wensen hem verder spoedig en volledig herstel toie. DE VARKENS De eerste vette varkens die ons bereiken wijzen er op dat Aalst weer goed «gevet» heeft. Alle mis sionarissen zullen dus zeker hun nieuwjaarsrakeit krijgen. De echtgenoten Ludovicus Tom- beur, geboren te Aalst op 26 sep tember 1890 en Maria Josephina Coppens, geboren te Aalst, op 25 februari 1893 Vieren op 20 april 1972 hun diamanten bruiloft, Zij huwden te Aalst op 17 april 1912 en wonen er Marktweg 20 Rustoord St Job. De echtelingen hebben 2 kinde ren en 6 kleinkinderen. Het Bestuur van het A.C.W. no digt hierbij alle leden, vrienden en sympatisanten uit tot het Bal van Schepen Henri Van der Veken en dit op zaterdag 5 februari a.s. in de Bar-kelder van het Groen Kruis met 'het dans- en showorkest «The Family Band». Gezien de netto-opbrengst van dit Bal zal geschonken worden aan het muziekkorps van het Groen Kruis «De Koninklijke Fan fare voor Kunst en Vermaak», ho pen wij tenzeerste op een talrijke aanwezigheid. FILM - INFORMATIE VOLWASSENEN ALFA van 28 tot 31 jan. Geen genade voor helden CINE RIO van 28 tot 31 jan. De weg naar Salina De dubbelganger NEGATIEF ALFA van 1 tot 3 febr. Ik ben manziek Minikini Story FEESTPALEIS van 28 jan. tot 3 febr. Bloedige heksenjacht PALACE van 28 jan. tot 3 febr. De aasgieren Aardappelen 1,50-3 ajuin 4-9 sjalotten 12-24 porei de bundel 4-10 selder groene 4-7 selder witte 6-14 knolsel der 5-12 wortelen 5-10 bloemkolen 10-25 rode kolen 3-9 'Wiiltte ikotein 3-9 savooien 4-10 spruiten 7-20 asper- gen 38-50 soeptomaten 10-15 serretomaten 30-60 kamper- noeljen 70-100 schorseneren 8-10 - spinazie 30-40 cicho reiwortels 7-10 andijvie 5-10 kropsla 6-12 veldsla 50-70 'laurier klein pak 4-7 tuin kers 80-120 peterselie 35-50 arrondissement aalst 29 januari zaal madeion aalst Zondag 30 januari wordt in gans de wereld de dag der melaatsen gehouden. Van de 20 miljoen me laatsen zijn er al een tiental mil joen die werkelijk verzorgd wor den. Voor de rest wordt nog niets gedaan bij gebrek aan personeel en geld. Daarom wordt aan ieder burger van onze goede stede ge vraagd het Zijne te willen bijdra gen om dit probleem uit de we reld te helpen door elk een bij drage te leveren. De christelijke gemeenschap van Aalst ka;n dat doen in de verschillende parochie kerken waar ook voor deze zaak gebeden en geofferd zal worden. De niet kerkelijken kunnen hun bij drage storten op p.c. 10133.56 van Damiaanaktie Aalst, of op de rekening van de Damiaanaktie bij het Gemeentekrediet in de Station straat of op het sekr. V. De Sae- deleerstnaat 24 Aalst. Elke gave, hoe klein ook, is van harte welkom en wordt met dank aanvaard. Vergeet het niet i eike 10Q !c geneest een melaatse Sekr. Damiaanaktie Aalst kervel 80-100 tijn 't pak 7-10 pinksteroakel 4-6 zwarte ra- menas 5-8 rapen 't pak 4-6 hoeveboter 104-108 meikerij- boter 108 sferen 2,50-3,75 'braadkippen 'de -kg 22-26 soep kippen 18-22 'kortijo'em 'de kg 40-45 jonge duiven 't 'koppel 50-55 oude 'du'ivem 40-45 barberlenen 32 ganzen 28 eenden 28 kalkoenen 42 ha zen 125-150 fazanten 75 rundvlees met beenderen 100-120- rundvlees zonder beenderen 200-220 varkensvlees 120-140 Woensdag 19 januari II. had het Bestuur van de Beroepsvereniging der Fotografen van het Gewest Aalst een zeer belang rijke studie- avond gewijd aan het probleem van 'de fi'skale en administratieve verplichtingen van de ondernemin gen inzake fotografie. Voorzitter Cappens mocht een talrijk opgekomen publiek verwel komen en maakte van deze eerste vergadering van 1972 gebruik om aan alle aanwezigen een voorspoe dig nieuwjaar toe te wensen Na deze korte 'inleiding verleen de hij 'het woord aan dhr Van Dor- pe .direkteur van het Algemeen Mi'ddenstandsverbo-n-ddie de be spreking van het onderwerp zou inleiden en daarna ook de diskus- sie 'in goede banen moest houden. Spreker schetste vooreerst de evo lutie van de forfaitaire taksatie in de ondernemingen van de fotogra fie en behandelde achtereenvol gens de versahiilHendie elementen van de fiskaile boekhouding. Zo werd een gedetailleerd overzicht gegeven van de brutowinstfaktor'ein o.a. de dètailhandel, de filmontwik- kellng en de verwerkte aankopen van papier; tijdens de uiteenzet- De, bijval die de «Open Deur» van het Jeugdcentrum 't Satel lietje op 9 januari j.l. kende, heeft de organisatoren ertoe aange spoord om door te zetten. De belangstelling die de talrij ke jeugdigen van 13 tot 17 jaar betoonden, 'heeft 'inderdaad klaar bewezen dat het opzet, het scheppen van een gelegenheid tot onderlinge ontmoeting, gezonde en aangename ontspanning in een tijdseigen geest, wel werkelijk een dringende behoefte is. Inderdaad, voor deze kategorie jongeren werd er tot nog toe iin die stad niets of toch zeer weilnliig gereailizeerd, niet te na gesproken de zeer lofwaar dig e aktivifeiten van de georgani seerde jeugdbewegingen allerhan de. Een bewijs hiervan is wel dat verscheidene jongeren die buiten het grondgebied van de St. Anto- n'iusparoc'hie wonen, een kijkje zijn komen nemen en hun werkelijke belangstelling bevestigden door het invullen van een interesseformu lier of 'een aanvraag tot aansluiting daar waar in de eerste plaats toch de jeugd 'der parochie zelf uitge nodigd was. Wat is nu 'het praktisch resul taat van deze opiniepeiling onder de tieners? Wel, van nu af aan worden regelmatig de volgende ak- tivliteiten door het Jeugdcentrum 't Satellietje georganiseerd Elke woensdag namiddag van 3 tot 5 u tekeniklub, 'lino-snijden en 'knutselen; en van 4 tot 6 u bas ketball. Elke zaterdag namiddag van 2 tot 5 u; volley-ball; en van 3 tot 5 u: gitaarklub. Elke zondagvoormiddag van 10 tot 12 u fotoklub, ping- pong en krachtbal. Ook vlechtwerk en email zijn ting van deze posten werd er door de aanwezigen in ruime mate deel genomen aan de diskussie en was 'bet tevens mogelijk belangrijke be sluiten 'te trekken. Vervolgens gaf spreker een overzicht van de on- kostenelementen voor de fotogra fieondernemingen en knoopte hier bij inzonderheid aan bij de thans van toepassing zijnde BTW-aspek- ten. Een zeer ruime gedachtenwisse- l'ing volgde hierop en het was voor de aanwezigen werkelijk een zeer leerzame én nuttige uiteenzetting. In die loop van het gesprek werd dhr Van Dorpe ook nog vragen gesteld 'in verband met het so ciaal statuut der zelfstandigen en de wederinschrijving in het han delsregister. Voorzitter Coppens dankte na mens alle aanwezigen dhr Van Dorpe voor zijn uiteenzetting en voor zijn inspanningen, die hij met zijn diensten opbrengt voor de zelfstandigen. Hij besloot de vergadering met een oproep voor het Lustrumban ket van de Fotografen op maan dag 31 januari ek. voorzien, doch" wegens materiele organisatie wordt hiervoor nog wat geduld gevraagd. De belangstel lenden worden wel tijdig verwit tigd wanneer alles klaar is. De animator van de Poppenkast zal met de kandidaat-poppenspe lers persoonlijk konta'kt opnemen. Alle bovenvermelde aktiviteiten gaan door in de lokalen en op de speelpleinen van het Jeugdcentrum Kapuorjnenlaan 95, met uitzonde ring van de volley-ball die tijdens de wintermaanden gespeeld wordt in de turnzaal naast het stedelijk zwembad (ingang langs de fiet sen bergplaats). Ook voor een puik «instuif»-lo kaal werd gezorgd, waar de jon geren mekaar in een gezellige sfeer kunnen ontmoeten 's woens dags namiddag van 4 tot 7 u; 's zaterdags namiddag van 2 tot 6u en 's zondags voormiddag van 10 tot 12 u. Alle tieners van 13 tot 17 jaar zijn hartelijk welkom in 't Jeugd centrum 't Satellietje, onafgeziert of zij de parodhi'e bewonen of niet, want alle sport- ©n hobbyklubs zijn openik'luibs en toegankelijk voor al le belangstellenden van stad en omgeving. Alleen een minieme bij drage van 30 fr voor gans het jaar 1972 wordt gevraagd, bijdrage die geldig lis voor alle sport- en hob byklubs. Wij 'doen een beroep op de ou ders om 'hun 13-17 jarigen te la ten aansluiten 'bij 'het Jeugdcen trum 't Satellietje en deze tieners zelf heten wij hartelijk welkom en wensen hen vele aangename uur tjes in ons midden. Jeugdcentrum 'T SATELLIETJE Kapucijnenlaan 95 AALST

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 5