3,/ COMAR SPORT Is de titelstrijd verloren ft S.A.F. knielde Black Bovs hopen Zware slag voor Ok^pi Wat nu Sportkring? Jef Pollet weer in de bloemen Mini-Tornooi stad Aalst 1 ra 12 Voor alle sportartikelen sport Schoolstraat 54 Aalst Tel. 225.56 Zegels Valois op allo fronten Nu dat Eendracht tegen Bergen weer een puntje heeft verloren 'heeft men niet kunnen verhin deren dat 'leider Lokeren zonder moeite aan de winnende hand op Vorst verder is kunnen uitlopen. Met een achterstand van ■vlier punten schijnen dezen die de 'titelstrijd voor Eendracht als ver- toren beschouwen gelijk te krijgen alhoewel het toch ook reeds bewe zen werd 'dat de formatie van Jef Juiri'oin kwetS'tibaar li's en dus be slist nog 'hard zal moeten werken vooraleer die titel voor goed bin nen schot is. Eendracht heeft anders in de 'kapitale wedstrijd tegen Bergen een flinke partij vertolkt. Op een glad en hard veld was het noch tans niet gemakkelijk om goed voetbal op te brengen doch de witzwarten zowel als de Waalse gasten hebben hun best gedaan om in deze omstandigheden er nog 'iets goeds van te maten. Toen de Eendrachters reeds op de vierde minuut op strafschop die omgezet werd door Rudy Ha- leydt aan het kommando kwamen laaide de hoop op een overwinning hoog op bij de lokale aanhangers doch toen de bezoekers even voor de rust op hun beurt dank zij een penalty konden gelijk maken wer den de zegekansen van Eendracht niet meer zo hoog aangeslagen. Het bleef dan tenslotte b'ij een gelijk spel, een uitslag waarmee beiid'e ploegen mochten tevreden zijn. NAAR R,C. DOORNIK Eendracht heeft het weeral niet getroffen daar men de gevaarlijke outsider van R.C. Doornik in de ogen moet kijken. Bijzonder in eigen omgeving zijn de Walen zeer te duchten zodat Eendracht er werkelijk op zijn best zal moe ten zijn om de beide punten mee te nemen naar de Ajuinstad. De eindzege van S.A.F. staat vast 'in de Corporatieve kompeti tie, doch dolgraag zouden de Fi nanciers ongeslagen het einde hebben bereikt doch deze hoop werd niet verwezenlijkt. Hiermee hebben de Brouwers van Callebaut zich gelast door op verrassende wijze de fiere kampioenen te doen knielen. Toen de Wiezenaars op strafschop langs Platteau het kom mando veroverden waren de Finan ciers nog altijd uitermate gerust in de afloop doch een tweede treffer van Van Den Steen bracht hen voor een kloof die niet meer te dichten was. De Herdersemnaars van Gilbos die tijdens het huidig kampioen schap nooit de grootse indruk van de vorige kompetities lieten, heb ben nu ook een punt moeten af staan aan de thuisspelers van Franke. Nochtans slaagden de be zoekers er 'in om tot 1-3 uit te lopen doch deze voorsprong was nog niet voldoende daar de Nino- vieters na de kampwisseling langs Johnny Raes en De Winne de kloof konden dichten, en meteen dus de halve inzet bemachtigden. Voor de F.F.R. jongens was de pech er mee gemoeid toen slechts een achttal spelers kwamen opda gen. In deze omstandigheden oor deelden de Garentwijnders het dan ook best van zich terug te trekken zodat de gastheren van Tupper- ware een forfaitzege ten geschen ke kregen. Het geval Okapi-Uier heeft het verwachte staartje gekregen voor Okapi. De straf 'is zeer zwaar en de Aalstenaars werden zwaar ge troffen. Nli'et alleen verliest men de wedstrijd, men moet ook 5000 fr boete betalen, terwijl tegen 1 september e.k. een afsluiting rond het terrein moet geplaatst worden van eventjes 1,75 m hoogte. Voor wie de Okapizaal al gezien heeft is het duidelijk dat het plaat sen van een afsluiting totaal on mogelijk is. Men zou 'het dan in derdaad niet beter kunnen verge lijken dan aan het spelen van een wedstrijd 'in een leeuwen-kooii. Het Okapi'bestuur zal 'hiertegen dan ook terecht protesteren. J Ondertussen gaat het niet te best met de faniooploeg die mo menteel in volle degradatiestrijd gewikkeld is. Het verlies tegen 'de rode lantaarndragers 'is inderdaad zwaar aangekomen en kan de me ning geopperd worden P'itzemburg definitief de armen zal laten zak ken men liet 'inderdaad de bui tenlandse spelers reeds vertrek ken dan zal Okapi bijzonder moeten opletten van de Oostende- naars van Sunair die in volle we- deropstandig zijn. Gelukkig heb ben de Aalstenaars nog altijd drie punten voorsprong op de West vlaamse rivalen, wat misschien de doorslag kan geven in het degra de t i ed eb at. Nu Black Boys tegen Strom- beek in eigen omgeving de eerste nederlaag hebben geleden wil men beslist het roer weer in de goede richting gooien om terug op hst zegepad te belandden. Nochtans wordt de reis naar Kessel Lo weet' een zware dobber daar de Tempo jongens die in de klassering vlak achter de Ajuinen vertoeven er alles zullen opzetten om Black Boys bij de lurven te grijpen. Black Boys weten echter dat.-de vele aanhangers op een klinkende revanche hopen, en zulks zal wel een aansporing zijn om met alle middelen te trachten van de buit mee naar de Ajuinstad te brengen. i t Ingevolge de talrijke nederlagen van de voorbije weken is Sport kring in de klassering reeds zo ver afgezakt dat men op slot van re kening nog op de tellen zal moe ten passen om inliet in het: degna- tJatiiiegebieid te verzeilen. Zover lis het inderdaad gekomen en zeggen dat de Sportkninigers bij de seli- 'Zoenaanvang bij de grote kansheb- jbers op de titel werden gerekend. Begrijpelijk dan ook dat voorzit ter Van Mossevelde besloten heeft van de roede te hanteren vooral eer het te laat geworden is. In elk geval kon nu toc'h bij de buren van Ninov-e een puntje wor den veroverd, echter n'a een wed- C" die weinig om het lijf had isafcwaarin trouwens geen enket fljelpunt werd gescoord. THUIS TEGEN LOVENDEGEM Het doel van Sportkring fis dan ook duidelijk. Slechts -aan de red ding moet nog worden gedacht. Nochtans moeten wi'j er onmiddel lijk, aan toevoegen dat de toe- stand nu precies niet zo kritiek mag genoemd worden. Er is Inder daad nog altijd een kloof tussen de figuranten 'en de Aalstenaars, doch niettemin 'is -het wenselijk van te -proberen van nog zo weinig mogelijk punten te verspelen. Nu met de komst van Lovendegem dié toch nog altijd bij de kans-heb bers op de titel wordt gerekend, zal het alleszins voor de Haring- jongens niet gemakkelijk zijn om iets aiain huis te -houden, alhoewel rn'en toc'h nooit kan weten nu dat men toc'h nioait kan weten. KALENDER VOOR 6 FEBR. O.C. Aaist-SK Fiertel Boys Beukenhof G. De Leeuw Leeuwerik tl-FG Spoetnik Lede H. L'ievens Real Familial-FC Kamigas Hofstads V. D'Herde VK Bon Marohé-FC Sint Job Immer-zeel P, Uvin Sint Anna-DV Stampia Immerzeel G. Eeckhout S.K. Kruis Kruis ll-FC Nieuwe Wijk Moorsei E. Peerlinkx Jef Pollet heeft te Liedekerke andermaal bewezen dat hij 'bij af wezigheid van de werkelijke ve detten zoals een Gaston Roelants en andere M'iiel Puttomans, die zo als elkeen weet momenteel de Belgische cresswereld beheersen, in gelijk -welke veldloop b'ij de grote kanshebbers mag worden gerekend. In de Brabantse grens gemeente 'had de Aalstenaar als voornaamste tegenstrevers een Lievens, Aeyels, en andere Van N'ieuwenhove's tegenover zich en -het was dan ook duidelijk dat hij als favoriet van start ging. De Aalsterse politieagent heeft het in' hém gestelde betrouwen beslist niet -beschaamd want reeds na een eerste studieronde nam hij kordaat de leiding van een kléin groepje dat zich onmiddellijk na de start had losgewerkt. Toen de Eendrachtatleet naar het einde toe verdapperde kon nié mand hem nog bijhouden zodat hlij 'glansrijk 'een nieuwe zege- ver overde. Bij de scholieren was het ge woontegetrouw de sterke Aalster- se belofte Callebaut die de plak zwaaide en in het duel om dé overwinning schitterend aan de winnende hand bleef tegen het sterke duo Taelemans en Demes- maecker. Ereplaatsen werden door ande re Aalsterse atleten nog behaald bij de juniores door Neirlinckx, bij de scholieren door Aelbrec'ht m bij de kadetten door Van Den B'enghe en Daeiemans.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 12