46.603 Aalstenaars Minder trouwlustigen w Lunchen met de pers OUD K.O.O. ZIEKENHUIS IN DE SCHIJNWERPER Bevolkingscijfer öirk Martensstede daalde 30 december ij§71 begrotskg is?é goedgekeurd ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEI DE GAZET VAN AALST NEC SPE, NEC METU. 28e jaargang nr 6 Zaterdag 5 fobrjari 1972 RedaktiHn feljSlr :j|ihoolstraat 26 9300 AALST fel. 241.14 8 fr het nummer HET officieel Aalsters bevolkingscijfer bedroeg op 30 december 1971 46.603 personen, waarvan 22.833 man nen en 23.770 vrouwen. Dit betekent in vergelijking met 1970 een vermindering van 141 ajuinen. Toen bedroeg het cijfer inderdaad 46.744. De aangroei van de Aalsterse bevolking verliep tijdens de voorbije tien jaar eerder traag. In 1961 45.092 inwoners. Daarenboven duurde het voordien geruime tijd alvorens de kaap van de 45.000 was overschreden. Qua bevolking werd Aalst, in de pro vincie, voorbijgestreefd door St. Niklaas met ca. 49.000 deze laatste stad onmiddellijk volgend op Gent. HET totaal aantal geboorten in 1971 655 (322 van het mannelijk en 303 van het vrouwelijk geslacht. Er werden in hetzelfde jaar 336 huwelijken voltrokken, dat is uitgerekend 11 minder dan in 1970 Inwijkingen 1971 1462 (768 mannen en 699 vrou wen) Uittredingen 1684 (840 mannen - 844 vrouwen). Overlijdens 1971 574 (303 mannen en 271 vrouwen) dit is meer dan in 1970 517 (276 mannen en 241 vrouwen). TIJDENS de jaarlijkse perslunch heeft burge meester de Bisschop hulde gebracht aan zijn kollega's schepenen en hun respektievelijke verdiensten tijdens het jaar 1971 beklem toond. Hij noemde bij deze gelegenheid inzonder heid Schepen Ringoir de vader van het kolle ge, waarop deze antwoordde dat hij inder daad de oudste in jaren was met de wijsheid die daaruit voortspruit. Een perslunch is geen perskonferentie wes halve het er gezellig aan toe ging en steke lige vrragen achterwege bleven, althans voor zover een of andere krantejongen deze op zak had. Maar het bestuurskollege, vooral dan bij monde van de burgemeester stak het toch niet onder stoelen of banken dat men van wege de randgemeenten ietwat meer begrip verwachtte voor de stad Aalst, als service centrum. De twee belangrijkste brokken presenteerden resp. Schepenen Bogaert en De Neve (zie ook eiders). Schepen Ringoir herinnerde er toch aan dat het industrieterrein te Erembo- degem in belangrijke mate te danken is aan het voormalige stadsbestuur te Aalst, en hij drukte alle praatjes de kop in alsof het bur gemeester en schepenkollege niet een goede familie zou zijn, waar samenhorigheid een ijdel begrip is. In het beste gezin vallen er wel eens kritische woordjes. Schepen Van den Eede hield de meest ge- appridieerde toespraak want inderdaad de kortste. Weze vermeld dat Schepen Van der Veken door ambtsbezigheden op deze lunch weerhouden was. Het bestuurskollege was geflankeerd door de hh. C. Willems en R. Van de Wiele. Eerstge noemde bracht aan het slot hulde aan het Aalsters stadspersoneel. Met de humor van diverse zijde was ook de wijn weer goed. Voor de rest behoeft een goed stadsbestuur geen krans... De begroting 1972 van de stad Aalst werd door de meerderheid goedgekeurd tijdens de raadszit ting van vrijdag II. De belangrijkste gegevens van het op deskundige wijze door Schepen Bogaert toegelichte ver slag kan men elders in deze krant Hezen. Er waren diverse opgemerkte tussenkomsten o.m. vanwege G. Willems, namens de meerderheid en vanwege B. Van Hoorick na mens de oppositie. Verder kregen de verschillende andere schepenen ook de gelegen heid om hun beleid in het kader van de begroting uiteen te zetten. Er was voorts een voorstel van Jan Caudron tot het inrichten van kursussen Nederlands voor de ca 600 vreemde gastarbeiders in de stad. Een voorste! dat dan terecht komt in de kommissies voor so ciale zaken en onderwijs en kui tuur. Ingaande op een vraag van Wiily Vernimmen zal de wekelijkse «antikwiteitenmarktu op de Var- kensmarkt behouden blijven. Sylvie Petit pleitte voor de Ste delijke muziekakademie waar de verwarming o.m. ook in de filiale aan de Binnenstraat te wensen overlaat. De ganse situatie van de lokalen van deze Akedemie is mo menteel de biezondere zorg van schepen Van den Eede. Men had het ook over de peri kelen waarmede de handelaars aan de Nijverheidstraat gekontronteerd worden door de halten van de autobussen. Een zitting waarin elk zijn zegje kreeg maar waar Schepen Bogaert alleszins de show stal. Er is ook een en ander verteld geworden omtrent het oude stede lijke ziekenhuis en Dr Van der Be- ke zei ronduit dat het complex hoogstens nog het afbranden waard is. Evenals de andere Aal sterse artsen is hij goed geplaatst om terecht van oordeel te zijn dat de bevolking niet langer vrede kan nemen met dit 19 eeuwse complex. Frans de Brul herinnerde eraan dat de projekten voor een nieuw ziekenhuis door het Depar tement van Volksgezondheid wer den afgekeurd en dezer dagen een nieuw aangepast zal worden over gemaakt aan de centrale instan ties. Burgemeester de Bisschop was van oordeel dat de verkoop van de K.O.O. eigendommen aan de Kat- testraat dringend was gezien men de daaruit voortkomende miljoe nen voor een nieuw ziekenhuis best kan gebruiken. Het is inderdaad ook een kwes tie van centen, maar de affaire van de K.O.O. gebouwen met de twistpunten rond de Kapel van de H. Geest zijn geen argumenten die de realisatie van een nieuw ziekenhuis kunnen vertragen. Steeds in verband met het zie kenhuis was er ook nog een opge merkte tussenkomst van V. Coes- sens die meer bepaald en terecht wees op de toekomst van St Lie- vensinstituut. Zodat al met al de ziekenhuis affaire voldoende aan bod is geko men in de Aalsterse raad. Het afwachten is nu op de hou ding van het Departement t.o.v. het voormeld gewijzigd plan. Over deze begroting 1972 die het stadsbeleid voor dit jaar moet weerspiegelen komen wij bij gel» genheid nog wel uitvoeriger terug.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 1