SCHEPEN JAN DE NEVE Inventaris 1971. Openbare werken Ruimtelijke ordening JAAROVERZICHT 1971 2 [-■ t vv j Schepen J. Be Neve heeft ten behoeve van de pers een overzicht gegeven van de aktiviteiten van zijn diensten. Het voorbije jaar zei de h. De Neve is er een geweest waarbij ais uitgangspunt werd gesteid: Eendeels een groots opgevat projekt, hetweike er op neer komt een degelijke struktuurplan op te maken van onze stad en omliggende gemeenten, een plan uiteraard gericht op de toekomst een plan zoals we het graag zeggen voor 't jaar 2000. Anderdeels een politiek van O.W. die erop gericht is een reeks infrastrukturen ter beschikking van onze bevolking te stellen. Het gaat hier om reeds aangevatte projekten weike dringend dienên: be ëindigd te worden. Wat meer bepaald dit laatste punt betreft zei schepen De Meve: AANLEG VAN WEGEN EN RIOLERINGEN De toestand van de stadswe gen, sorrrmigen in zeer slechte en verouderde staat, anderen in nieu we wijken waarvan de aanleg niet eens werd aangevangen. Dit jaar werd dit probleem ern stig aangevat met een wei gunstig resultaat: Toegewezen werken na aan besteding, werken welke reeds zijn aangevat of welke heel binnen kort na de winterperiode zuilen aangevat worden Wegen- en rioleringswerken Tuinwijk Bergekouter Aanleg omgeving Nieuw Slachthuis Wegen en rioleringswerken wijk Rozendreef Wegen en rioleringswerken in de Goudbloemstraat, Doornstraat, Guido Gezellestraat en Paardendries Wegen en rioleringswerken op het stedelijk kerkhof. Dossiers welke in 1971 door de gemeenteraad zijn goed gekeurd, tenslotte voor goed keuring ook zijn opgestuurd naar de hogere overheid, waarvan de aanbesteding eerstdaags zal door ode gazet van Aalst» weekblad gesticht In 1945 verantw. uitgaver Gustaaf Sander* kantoor en drukkerij Schoolstraat 26 S300 Aalst Tel. 053/241 14 postrekening 881.72 3 maandabonnement 100 fr. 6 maandabonnement 190 fr, 12 maandabonnement 360 fr. op verzoek worden advertentietarieven toegezonden gaan en waarvoor de nodige kre dieten voor uitvoering voorzien zijn op de begroting 1972. Het betreft volgende dossiers Verbeteringswerken in Drie Sleutelstraat, Hersthage, Liefdadigheidstraat, Schutterstraat, Zegepraalstraat Maj. Glaserstraat, Cumontstraat Bauwensplein. Denderstraat, Verbeteringswerken Langestraat, Grotstrat, Bergekouter Twee Hagenstraat Verbeteringswerken in de Parkdreef, Esplanadestraat, Vredeplein. Aanleg Cesar Haeltermanstraat Abbeelstraat Dossiers op de eerst volgende gemeenteraden ter goedkeuring voorgelegd. Dossiers waarvan de raming onder de 350.000 fr blijft, welke werken rechtstreeks door de stad kunnen toegewezen worden, zon der voorgelegd te zijn aan de ho gere diensten. Deze dossiers wor den opgemaakt en uitgetekend door eigen diensten. In 1971 werden volgende wer ken uitgevoerd doorsteek 1 Meistraat overwelving Kapelleveldbeek In 1971 werden toegewezen en zullen kortelings uitgevoerd wor den aanleg Apostelstraat parking Pontstraat kruispunt St. Jobstraat Nieuwbeekstraat. In 1972 komen volgende dos siers op de gemeenteraad Kan. Col'inetplein Doorstek Kerrebrouckstraat Keizerlijk Plein verbreding Landbouwersstraat aanleg Volksplein Priester Daensplein Wijkspeelplein St. Jobstraat Op elke gemeenteraad van 1972 zal dergelijk dossier ter goedkeuring voorgelegd worden. In de begroting 1972 zijn de no dige budgetten voor uitvoering voorzien. Wegenis-werken rechtstreeks toegewezen en volledig ten laste van de staat. Werken aan de ringlaan - Verbinding Dendermondse- stwg Ledebaan in uitvoering Verbinding Boudewijnlaan Autosnelweg toegewezen Verbeteringswerken Parklaan toegewezen OPENBARE VERLICHTING Op dit -domein ook was de stad Aalst in het verleden achter op geraakt. Na onderzoek welke de reden hiervan wel zou kunnen zijn, kwam ik vlug tot de vast stelling dat de technische dien sten van de provincie niet gediend waren met een dossier van een of een paar straten maar wel een stu die verlangden van de volledige stadsverlichting. Het gevolg hier van was dat verscheidene dossiers in de provinciale lade bleven 'lig gen. Onmiddellijk werd het nodige gedaan om hier aan te verhelpen en werd opdracht gegeven een plan op te maken met de ideale openbare verlichting van elke straat. Dit is ondertussen klaarge komen en werd reeds voogeiegd aan de kommissie van O.W Vanaf de maand Maart zal maandelijks op de gemeenteraad een gedeelte uit dit plan ter goed keuring voorgelegd worden. Nochtans waren er straten welke geen uitstel meer dulden. Tuinwijk Bergekouter Bergekouter De dossiers werden in het begin van 1971 opgemaakt en sedert verschillende maanden reeds uitgevoerd. Albrechtlaan, Leopoldlaan, H. Hartlaan. De dossiers werden in 1971 opgemaakt, de vraag werd gesteld om subsiedering en bekomen, de aanbesteding heeft plaats gehad op 26 jan. De werken zullen weldra aanvangen. Wijngaardveld. GEBOUWEN EN ANDERE INFRASTRUKTUREN Stand van werken in uitvoering begin 1971 Bewaarschool Oude Gent- baan volledig afgewerkt Nieuw brandweerarsenaal volledig afgewerkt Sportcentrum volledig afgewerkt Uitbreiding meisjesschool Binnenstraat volledig afgewerkt Dakwerken Belfort volledig afgewerkt Nieuw slachthuis nog uit te voeren t. Omgeving 2. Verf werken 3. Waterputten 4. Waterzuiveringstation Bestaand zwembad volledige hernieuwde afwerking Kultureel Centrum Voltooiing werken lot 1 en meerwerken. Lot II de volle dige ruwbouw. Het dossier is op de gemeente raad van Mei goedgekeurd. Het dossier berust voor het ogenblik op het min. van O.W. De aanbe steding kan voorzien worden voor April 72. Uitvoering tweede helft 72. Uitvoeringstermijn 210 werk dagen. Bij de ontwerpers werd aangedrongen de volgende dos siers zo vlug mogelijk in te dienen Werken welke dit jaar werden aanbesteed en toegewezen. Kinderkröbbe toegewezen aan de firma Vinck-De Bruin De werken zullen een aan vang nemen mei 1972. Werken waarvan de dossiers ter studie zijn. Sommige hiervan zijn reeds op de gemeenteraad ge weest de overige zullen in de loop van het jaar voorgelegd worden Nieuw Zwembad Zwarte Hoekbrug Nieuwe Feesthaile Restauratiewerken Belfort Sporthaile Verbouwingen Huis Van Langenhove Stadhuis 1. DE AANWERVINGEN Maakte-n het voorwerp uft van een gemeenteraadsbeslissing café 'f Baasken, Priester Daenspleiin 1 gronden Ten Berg Sylvain Van der Guchtlaan (2 perc.) Jozef Meganókstraat hoek Bergekouter-Wijngaardstraat; huizen Peperstraat nr 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13 en 15; gronden Hof ten Bergestraai: kant van tuinwijk (4 percelen); Hoezestraat; huizen De Ridder straat nrs 70 en 74; gronden Immerzeeldreef en hoek Moorselbaan-Paardendries; Kroonstraat, Zeeldraaiersstraat krotwoningen Wellekensstraat nrs 94 en 96 bouwvallige gebouwen en grond hoek Sint Jobstraat en Nieuwbeekstraat ruiling van gronden Park De Blieck tussen stad en maat schappij goedkope woningen. 2. SLOPINGEN bouwvallige gebouwen hoek Sint Jobstraat-Nieuwbeekstraat huis hoek Valerius De Saedeleerstraat-Vilainstraat huis Sint Jobstraat 86 ambtshalve sloping, volgens politiebesluit van burgemeester, van de bouwvallige gebouwen Gentsesteenweg, hoek Regels- bruggestraat De sloping van andere gebouwen o.m. café 't Baasken, de 8 hui zen Peperstraat en de 2 krotwoningen, Wellekensstraat zal plaats hebben na het verlijden van de aankoopakte. 3. STEDEBOUW EN RUIMTELIJKE ORDENING a) Bijzondere plannen van aanleg het BPA nr 26 «Osbroek» omvattend het bestemmingsplan en onteigeningsplan, werd definitief aangenomen door de gemeenteraad en voor konink lijke goedkeuring opgestuurd. b) Gewestplan de opmerkingen met betrekking tot het voor ontwerp van gewestplan werden door de gemeenteraad vastgelegd in zitting van 24 juni 1971. 4. COMITÉ VOOR RUIMTELIJKE ORDENING Dit comité vergaderde op 25/5, 3/6, 23/ en 11/10/71 en be handeld e: a) het onderzoek van het gewestplan b) de mogelijkheden voor een stedelijk grondbeleid o.m. in ver band met de gronden de Biolley. c) het openbaar groen in de stad d) de bijzondere plannen van aanleg, met suggestie tot het houden van een prijskamp in verband met de sanering van de stadskern.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 2