fpopteo Ondanks Karnavalstemming COMAR SPORT De overtuiging was er niet Tornooi voor schaal «Haeck» Osiris ongesla gen naar einde Okapi bezweek bijna Geen meeval voor Sportkring Aan de lopende band Ook de Okapi-dames VOLLEYBAL CORPORATIEF VOETBAL Voor alle sportartikelen sport Schoolstraat 54 Aalst Tel. 225.56 Zegels Valois op alle Eendracht heeft zonder veel «vertui gling de karwe'i tegen Oostende aangepakt, nu men weet dat de titelstrijd als verloren moet worden beschouwd. Het is oprecht jammer dat het voor Een dracht allemaal zo ongunstig is verlopen want elkeen zal het al- leszins met ons eens' zijn als we beweren dat ihet een der meotete promeveringskarrsen zijn geweest die Eendracht tijdens deze kom- peffitile nu heeft gekregen. De meeval was er niet bij doch het is ook waar dat het een paar minder goede wedstrijden Zijn ge weest die de witzwarten kansloos hebben gemaakt. Hoe ook tegen de gasten van Oostende werd het, de eerste helft te buiten gelaten, een eerder •Sa'alile boel. Ver van ons van te beweren dat momenteel alles op wieltjes loopt bij Sportkring maar dat de zware tegenslag aan de basis ligt van de teloorgang tijdens de voor bije weken mag toch ook eens worden verduidelijkt. Inderdaad samen met Temmerman, Hooghe !en Freddy De Schrijver die tijdens de vorige speeldagen werden ge kwetst Zitten er bij Sportkring mo menteel eventjes acht gewonden op het bankje. In deze omstandig heden lis het dan ook moeilijk om resultaten te verwerven alhoewel men ook eerlijk moet toegeven dat zul'ks niet de enige oorzaak 'is ge weest van het aanhoudend falen. Zulks was nu weer het geval te gen Wetteren waar Sportkring bet zeker inliet slecht deed doch voor aan niemand vond die in staat i's cm doelpunten te maken. Daar Egt 'inderdaad bïj de Sportkring ers de grote kwaal en we geloven Het was tijdens de begin periode dat Eendracht nochtans vlug langs Leemans op winst was gekomen, doch na de kampwisse- ISng was er zoa'ls we reeds hoger zegden de overtuiging niet om een overwinning af te dwingen. NAAR VORST Een mooie ereplaats zit er voor Eendracht natuurlijk nog altijd in en tijdens de slotwedstrijden zal Eendracht misschien nog eens wil len bewijzen dat het allemaal be ter had 'kunnen gaan. Nu men te gast is bij de Brusselaars van Vorst die tot de middelmaat be horen geloven we toch dat er voor de Ajuinen een dikke zegekans in steekt. vast dat met de terugkomst van Dirk Wie'lIekens vooraan alles in eens veel beter zou marcheren. Ondertussen blijft Sportkring de nederlagen opstapelen en komt men steeds meer en meer in het vaarwater van de bedreigden te récht. Het lis dan ook duidelijk dat het roer zo snel mogelijk moet omgegodi'd worden. THUIS TEGEN LEBBEKE Met het derby tegen Lebbeke zal Sportkring er alvast naar stre ven om samen met de prestige strijd oo'k in het licht van die ope ratie redding een groot resultaat voor het voetlicht te brengen. Een zege tegen de buren va.n Lebbeke zou ineens veel goed maken en daar ook de Aalstenaars zich hier van bewust zijn durven wij het aan van een lokale zege te voor spellen. In het tornooi voor de schaal «Haeck» heeft Francke misschien wel voor de beste prestatie ge zorgd met tegen Telefoon en Tele graaf één puntje mee te snappen. De Aalstenaars zelf waren ver rast over de 'heftige tegenstand van de Ninovieters die naarmate de partij vorderde steeds meer en meer tegenstand opbrachten. De punt en deling was dan ook een lo gisch resultaat. Had Tupperware het tijdens het competitie einde zeer goed ge daan zodat de verwachtingen voor het nieuwe tornooi dan ook hoog gespannen waren dan heeft men het niet kunnen halen tegen FFR die meteen heeft bewezen van het 'nog altijd te kunnen. Was het De Coninck die 'de lokalen op winst kon schieten dan kwam Tupper ware langs Ruyssinck mooi terug doch toen dan 'bij de Garentwij'n- ders dezelfde De Coninck en Van Gucht Uit hun krammen schoten was er geen boude'n meer aan de thuisspéiers. Een gunstig resultaat werd even eens bereikt door Gilbos die erin staagde om Ca'llebaut in eigen vesting te overwinnen. De Herder- semnaars liepen vlot van stapel met een dubbele voorsprong langs Van Den Eeck'hout en Kreygelman als gevolg tot dan toch Plateau er liin slaagde van de achterstand te verkleinen. Van Den Eec'khout verscheen echter weer gepast op het toneel om met een deride tref fer de zege van de bezoekers vei lig te stéllen. Nu Osiris ook Lede heeft over wonnen kan men gerust zeggen dat d'e Aalstenaars met nog slechts één wedstrijd voor de boeg ongeslagen 'het einde zuilen 'halen om meteen natuurlijk de titel op zak te steken. Tegen Lede heeft men het nooit moeilijk gehad. Moyers'o'en en Efias waren zeer be drijvig en het was ook dank zij dit duo dat de gastheren voor de rust reeds met 38-59 waren terug ge slagen. Ook na de herneming was het al Osiris dat de klok sloeg zodat met een groot verschil het einde werd bereikt. KANGOEROES 3 SINT AMANDUS GAVERE 1 (8-15, 15-3, 15-11, 15-6) Kangoeroes 'heeft zijn tweede match van de terugronde met glans gewonnen en dit zelfs zon der reserven. (Paul Hoste er Dirk Van L'ierde waren er immers n!iet) De eerste set uitgezonderd kon Sint Amandus tegen een goed spe lend Kangoeroes miiets inbrengen. De eerste set dus liep er bij de Aalstenaars i'ets mis met de on derhandse receptie zodat de aan val werkelijk niet tot zïjn recht kon komen. Na een kleine bolwas- sing van coach Janssens herpak te Kangoeroes zich. Toch bleven Mare De Smet (14 dagen ziek) en Gilbert Van Schandevijl enigs zins onder de gewone maat. Het nieuwe spelsysteem dat Kangoeroes nu aankleeft verliep tamelijk vlot; toch leidde het nog Atheneum Aalst ie bezig met de Ajuinstad een zekere f'aam te bezorgen op volleybal gebied. De Atheneum jong ens hebben 'in der daad tijdens de voorbije weken de overwinningen op een rijtje ver zameld en indien het op deze wij ze doorgaat zal men ook een schitterende plaats in de eind klassering bezetten. Nu weer tegen de Walen van La Louviere werd het een overtui- Toen Okapi met liefst 20 punten voorsprong de toon aangaf tegen l'eper was er nltemaind meer die nog twijfelde aan het eindresul taat. En toch hebben de Aalste naars nog hard moeten vechten om de zege aan hulis 'te houden. Als men dan nog weet dat deze grote voorsprong er was op slechts zes minuten van het e'iinde lis het met een duidelijk dat de Ajuinen alles missen om een verdedigende ploeg te Zijn. Gelukkig hebben de Aalstenaars dan toch nog met een nipte voorsprong de buit aan huis De Okapi dames waren weer aart de eer tegen Destelbergen, al hoewel men zware inspanningen heeft moeten leveren om slechts met 'twee puntjes verschil 'de over winning uit het vuur te slepen. Toen dé Gentenaars tot 39-32 enkele keren tot een botsing tus sen 2 medematen. Paul De Troyer, milicien i'n Duitsland en aandachtig toe schouwer gaf zij visie als volgt weer «De aanval viel op sommi ge ogenblikken bepaald stil, voor al dan in de eerste set, met als oorzaak de reeds eerder genoem de gebrekkige receptie. De penetratie was degelijk. Be paalde spelers dienen echter nog vlugger de ju'is'te opstelling in te nemen We kunnen dus besluiten dat, mits enige aanpassing, wit rood binnenkort het gewenste rende- ment uit dit nieuwe spelsysteem zal weten te halen. Alzo een vlug ger speilritme nastrevend door d'ie derde, bijkomende aanvaller. Dat ze er wel bij varen. G.P. gende overwinning. De twee eer ste sets werden met veel zwier veroverd en alhoewel de gasten de derde set voor hun rekening na men waren het toch weer de Aa'L stenaars die tijdens de slotmirru» ten de toestand beheersten. Een pluimpje meteen weer voor De Backer, De Pierre, Van Mosse- vel'de, Francken, Bruyneel en Lau we rs. Tl' kunnen houden, en gelukkig maar ook daar de andere kandidaat af daler van Sunair Oostende op hun beunt 'aan de winnende hand ble ven. Achteraan blijft alles dus zo als het was met Pitzemburg als veroordeelde ploeg en een gevecht voor de tweede afdaler tussen Okapi en Suna'ir. De Aalstenaars hebben toch nog altijd drie punten -voorsprong wat wel-vermoedelijk de doorslag zal geven 'in het einddebat. konden uitlopen scheen het voor de Aalstenaars falikant te zullen uitlopen doch de twee Ring airs konden sterk bijgestaan door De Luyek, Stoops, De Schrijver -en De Nul de 'toestand recht zetten zo'd'a't men kon terugkomen om uii't- eiindelSjk met een kleine voor sprong verdiend te zegevieren.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 12