Jeugd drukte stempel op Aalsterse lof der zotheid Interpellatie in de Kamer Nieuwe weg Aalst-Ninove pas in 1975 t ARRONDISSEMENT IN 't PARLEMENT Afbraak huizen Gentsesteenweg begonnen AALSTERSE HIT-PARADE FILM 7URE DU CANAL DEFINITIEF VERKOCHT m 16 BEHOUDENS enkele gelegen- tieidstussenkomsten is een merk waardige stilte ingetreden «rond het arrondissement in de Wet straat sedert de affaire Beecham (het Engels bedrijf dat zich in plaats van te Ninove te Heppig- nies vestigde) en de deining rond de Filature du Canal en Fabelta mét de interpellaties in de Kamer tijdens de vorige legislatuur. Weliswaar werd in juni 1970 de werkgroep opgericht die een ont wikkelingsplan voor de streek moest opstellen. De belangrijkste gegevens biervan werden reeds in deze krant gepubliceerd. Woensdagmiddag heeft, zoals we reeds signaleerden, volksverte genwoordiger Van Hoorick een 'in terpellatie gehouden in verband met dit ontwikkelingsplan en meer in het algemeen de sociaal-ekono- mische regionale situatie. Ook volksvertegenwoordiger D'Haese- leer hield daarblij aansluitend een korte tussenkomst. De interpellatie van Van Hoorick is niet onbelangrijk, want behoren de tot een regeringspartij richtte bij zich tot B.S.P. en tot C.V.P. Ministers. Namens de ministers re plikeerde met blijkbaar veel per soonlijk begrip en oprechte belang stelling de jonge Staatssekretaris voor Vlaamse Streekoinitwiikkeling L. D'Hoore die zaterdag nam iddag 'op uitnodiging van het Aiktiieikomii- tiee te Aalst ook het woord zal voeren. Wie de tekst van de inter pellatie van de Aalsterse B.S.P. volksvertegenwoordiger doorleest een niet onbelangrijk element in het aktuele Dossier Dender streek ontkomt niet aan de in druk van een ontgoocheling, van scepticisme inzake het Plan van de zg Werkgroep Vlerick. Men dient daarbij te bedenken dat bijaldien de recessie verder aanhoudt, de Denderstreek daar van het eerste slachtoffer wordt. Er nog even aan herinneren dat het arrondissement momenteel het grootst aantal werklozen telt van de provincies West- en Oost- Vlaanderen (zie ook onze vorige editie). Van Hoorick heeft terecht ook het aksent gelegd op het feit dat het ontwikkelingsplan geen reke ning houdt met een streven naar WELZIJN Men zich wel blind staart op de welvaartmaximering! Een opvatting die ook het uit gangspunt is van het Welzijns- plan van de Denderstreek van de Werkgroep W. De Turck. In elke geval deze inter pellatie komt net op tijd. Heeft de huidige Aalsterse burgemeester tijdens een recente perslunch ook Zijn ontgoocheling niet laten ken nen in verband met vroegere ak- ties inzake de sociale-ekonomische situatie van de streek? Het kan vervelend Kijken dat bier voortdurend de problematiek van de Denderstreek dient aan bod te komen. Maar er zijn daartoe voldoende redenen. Wij gaan niet in herhaling vervallen maar ter loops kan wel verwezen worden naar het feit dat in de streek de verscheidene industriezones een totale oppervlakte beslaan van 500 ha. Te St.-Niklaas zijn het er 2000 ha. Uiteindelijk stelt zich de crucia le vraag omtrent de oorzaak van de blijvende achteruitstelling van de streek. Men kan daar diverse historische verklaringen voor zoe ken en vinden. Maar zoveel is zeker dat de Denderstreek, dat het Aalsterse niet bepaald een speciale belang stelling is te beurt gevallen van wege de opeenvolgende regerin gen sedert tientallen jaren. Zou het naief zijn dan toch te veronderstellen dat deze streek de «grote onbeminde» is te Brussel, zoals een politicus van formaat 't herhaaldelijk reeds in privé-kring verklaarde. Men geeft de nieuwe staats sekretaris D'Hoore graag een ruim krediet. Maar het is niet bij die het uiteindelijk voor 't zeggen zal hebben. Wil het Ontwikkelingsplan voor de Denderstreek efficient zijn dan zullen de verantwoordelijke instanties in de streek niet bij de pakken mogen blijven zitten. De soclaal-ekonomische expan sie alhier herinnert ons steeds meer aiain de bekende processie van Eobternach. x x Aan de Gentsesteenweg, tussen Kapucienenlaan en Koolstraat, werd een begin gemaakt met de afbraak van de onteigende oude huizenrij, in t vooruitzicht van de aanpassing verbreding van deze Rijksweg. Mede ingevolge de werken aan de autosnelweg neemt de laatste tijd de verkeersopstoppingen tussen de Haring en de inkom Aalstwiia Gentsesteenweg méér en meer toe. DE VERKOOP VAN FABRIEKSGEBOUWEN Dezer dagen werd de akte voor de verkoop van de Filatura du Canal (56 miljoen) door de staat, via notarisakte verleden. Dit gebouw zal gebruikt worden voor de Regie van Pcsterije*», in funktie van de decentralisatie van de steeds overbelaste Post te Brussel, wat tot gevolg heeft dat ettelijke honderden postmannen uit de streek niet langer in een nabije toekomst dienen te pendelen De Filature du Cana! werd destijds aangekocht door de «Immo- bilien van Aalst» een financiële groep uit Buggenhout en Merkiem. In het antwoord van Staatssekretaris D'Hoore op de interpèliHaiCiie van volksvertegenwO'Ordiiger Van Hoorick werd o.m. gezegd dac de nieuwe weg Aalst-NInove (lin het kader van een N.-Z.-verbinding Antwerpen-Henegouwen) pas voor 1975 Is voorzien. In een volgende editie komen wij uitvoerig terug op het antwoord van Staatssekretaris D'Hoore aan volksvertegenwoordiger Van Hoorick. Vervolg van blz. 1 re Berkens, de Wringereirs, de Uraversttassers, de co-existerende VerneiipeHingskes. En noem maar al diegenen die het nationale en het lokale establishment op de Ajuinenkorrel namen, O, zoete Wraek, zou Virginie Loveling weleer hebben geschre ven van de te Brussel onbeminde «Oilsteneirs», wier Karnaval meer mensen lokt dan alle 21 parades en 11 juiivieringen. KARNAVAL- RAADSZITTiNG Dé innovatie van een karnavals- zitting viel beslist in de bekende goede aarde. Zei iemand alvorens deze zitting aanving voor één maal mag het in deze raadszaal wel eens au serieux. Ditmaal geen lege publieke ga lerij en een raadslid Daelman die de moed opbracht om zo maar onmiddellijk per orde motie het woord te nemen. Wat onmiddellijk felle banbliksems uitlokte van bur- minderheid waren het voor de rest unaniem eens dat naar de twee in buitenlandse oorden verblijven de schepenen, o.w. een verant woordelijk voor de K a rnav ai feeste lijkheden, een telegram van echt medeleven zou gestuurd worden met wensen voor een algeheel her stel. SCHOENEN OP TAFEL Er was dan de lange diskussie over het voorstel van de burge meester een lening toe te staan om zich een memento in olifan- tenleer aan -te schaffen, zodat hij volgend jaar afspraken met kolle- ga's-apotekers tijdig zou kunnen nakomen. Handig maakte de oppositie ge bruik van de gevraagde schorsing om de meerderheid een neus te gemeester Jacky. Meerderheid en zetten door met een schuimende pint bier terug te keren. Maar de meerderheid die zich de geplogen heden van weleer Kroestjev had eigen gemaakt, haalde de schoe nen boven uit reaktie tegen de diskriminatie. Tenslotte kregen zij een glas water van een inderhaast Op de lijst van de Aalsterse karnavaleske Hit-parade 1972 staan ongetwijfeld de toppers: De Vajozje van Nixon Nor 't land van de Chinezen, ;op 't voisken: kleer de lun a Moobeusj; Smartlappen vér Madam, en 't Lieken van de Joedse komersanten, waarmede de Lachers nu niet aan anti-semitisme willen doen, dit laatste ten ge rieve van diegenen die welke nooit een snars zullen snappen van de Karnaval. opgetrommelde deurwachter. Echt puur, onbezoedeld Denderwater. Je moet het maar vinden. Raads lid Rik Strijpen maakte van zijn p rog re ssi s tische feestneus. Op de oppositie-banken toonde Frans Wauters zich grimlachend de best geïnspireerde en kreeg het zelfs gedaan dat het voorstel van raadslid Van Besien om de leurhandel met «hiete slekken» weer in te voeren. Een voorstel dat door de indiener zelf niet werd gestemd, zodat het tenslotte geen enkele stem haalde. AU SERIEUX De Aalsterse politie nam echter dat verbod op die handel au se rieux, want bv. zondagavond rolde zij een slekkenhandelaar zijn mat ten op, onverbiddelijk, ondanks het gejouw en awoertgeroep van honderden liefhebbers. Maandagavond mochten de lau reaten van het Katrienenbal het evenwel zelf klaren, toen ze vrij hardhandig werden aangepakt door een groepje vreemde snuiters, die blijkbaar naar Aalst gekomen wa ren om karnaval te vieren op hun eigentijdse manier. 104 TONNETJES BIER Een tonkarnaval. En zoals hier werd voorspeld met veel pruiken. Met een opvallend charmante jeugd, vooral jeugd! Want 't :is de karnaval geweest van de jeugd, van de jongere generaties. Binnen en buiten, in de drankgelegenhe den, via de vensters. Drankgele genheden die gevuld waren als een haringvat. Drankgelegenheden waar de tonnetjes bier bij tiental len werden geledigd. In éér 104 tonnen. Een karnaval die stilaar een andere image krijgt. De nieu we karnavalistengarde soet het. De oude pinkt een iraam weg, maar geeft zich nog niet over. Nietwaar Gust De Man en de vele anderen van het Houten Dorp en van het Saar en van de Place Imperia!» of wat dacht je wel van weleer. Een andere image maar nog steeds de kern van de oude Aalsterse kontestatie. Aalst, waar de eerste hippies, de vuil jeannetten ooit op straat zijn gekomen om verzet voor de waarheid O Lotjonslos demonstreerde haar vuurdans op de Grote Markt. De prominente Minister Peperbol begroet de Aal: sterse burgemeester

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 16