Natuurbescherming is Zelfbescherming Wie is kardinaal J J. MALUM P PLEEGOUDERS GEZOCHT Kulturele echo's L E Z R SCHRIJVEN 2 Lezersbrleven en eventueel ongevraagde artikelen die in deze rubrieK verschijnen, vertolken uitsluitend het standpunt van de betrekken korrespondent, Naamloze ingezonden stukken worden niet opgenomen. Aiieen op uitdrukkelijk en gemotiveerd verzoek kunnen brieven gepubliceerd worden zonder naam en adres. ANTWOORD AAN EEN GEMASKERDE Geachte heer Hoofdredakteur, In uw nummer van 12 febr. ver scheen ondertekend L.B. - Aalst, op het artikel «K.P.-Dender kon- gresseerde», door U gepubliceerd in uw blad van 5.2.72. U zult be grijpen dat ik daar even wil op ingaan. Ik zal me daarbij, integen- s telling met uw korrespondent, siipt bij dat beperken wat fin het bekritiseerde artikel wordt be handeld. 1. Het federaal kongres K.P.- Dender besprak in hoofdzaak de algemene politieke toestand in Bel- gie de toestand onzer gemeenten, de milieuverontreiniging, het plan Vlerick en de progressistische frontvorming. Daaromtrent had het kongres van niemand ordewoorden of richtlijnen te ontvangen. Het werd voorbereid door het Federaal Komitee en door besprekingen in de algemene vergaderingen der af delingen, op basis van de beslui ten van het jongste nationaal kon gres en de werkzaamheden van het Centraal Komitee en het Fede raal Komitee K.P.-Dender sedert dien. Vier niet-kommunistische pro gressistische militanten, in hun da gelijkse politieke en sociale aktS- vtilteSit totaal onafhankelijk van de K.P. woonden dit kongres bij. Zij hebben kunnen vaststellen dat de afgevaardigden op het federaal kongres ALLE punten aan de dag orde konden plaatsen die zij wen sten. Zij hebben vrij de voltallige zitting en ook de kommiss'iezitting over het punt dat hen interesseer de kunnen bijwonen. Bij het op stellen van de besluiten door het kongres goedgekeurd, werd met hun mening rekening gehouden. Wij nodigen andere partijen uit hetzelfde te doen. 2. De KommuniS'tlsche Partij van Belg'ie, haar kongressen en haar Centraal Komitee, stippelen totaal onafhankelijk de te volgen politie ke lijn uit. Daarin hebben nog Moskou, noch, Berlijn, noch Buda pest, noch Praag iets te Zien en evenmin Washington, Londen, Ma drid of Rome de Generale Bank- maatschappij, Brufina of de Bank Lambert. 3. Wat Moskou betreft, Buda pest 1956, Praag 1968 (waarom trent wij te Aalst als eersten een informatie- en diskussie-avond heb ben ingericht), Noord-leriand, Vietnam of wat nog meer, wij zijn steeds bereid daaromtrent met om het even wie of waar, een debat aan te gaan, waarbij wij in tegen stelling met L.B. - Aalst de gestel de problemen niet uit de weg zul len gaan. 4. Bij de bespreking van de toe stand en de ontwikkeling in een gegeven land, past het deze te Zien In de historische kontekst. Wellicht kan L.B. - Aalst eens op objektieve wijze een onderzoek wijden aan het bestaan en de toe stand van de dienstinstellingen in ons gewest of onze stad, vijftig jaar geleden en vandaag. Hij zou bijv. kunnen beginner bij het Ste delijk Hospitaal en het St Lievens- gesticht. 5. De K.P.B. voert een open politiek, en is met alle progressis ten tot samenwerking bereid op basis van openbaar aangegane aik- koorden, met een zo groot moge lijke deelname van de openbare opinie, daar waar L.B. - Aalst niet eens kan betwisten en dus moet toegeven, dat de demokratie in ons land op dit ogenblik wordt af gebroken (geen inspraak, onder worpenheid aan een handvol top leiders). Gezien de inhoud van zijn be toog, hechten we aan de mening van L.B. - Aalst over de waarde der verantwoordelijken van K.P.- Dender zeer weinig belang. Hij be gaat echter de onvoorzichtigheid te spreken over een masker. Wie met andersdenkenden de pen wil kruisen, moet de moed opbrengen zijn teksten voluit te ondertekenen! Ray De Smet Voorzitter K.P.-Dender N.B. Het spreekt vanzelf, dat wij met dit antwoord aan uw blad geen enkel verwijt toesturen. Uw biad speelt in toenemende mate een positieve rol omtrent de infor matie over het politiek leven in onze stad. «de gazet van Aalst» weekblad gesticht In 1946 verantw. uitgever Gustaaf Sanders kantoor en drukkerij Schoolstraat 26 9300 Aalst Tel. 053/241 14 postrekening 881.72 3 maandabonnement 100 fr. 6 maandabonnement 190 fr. 12 maandabonnement 360 fr. op verzoek worden advertentietarieven toegezonden Wat is vogel- en natuurbescher ming in het algemeen? Vogelbe scherming -is niet alleen de be scherming van de vogels zelf, maar ook de bescherming en het be houd van natuurgebieden waar die vogels broeden en hun jongen in alle rust kunnen groot brengen. Natuurbescherming is eveneens de bescherming van zoogdieren en vissen, reptielen, vlinders en insekten, bomen, struiken en plan ten en vooral niet te vergeten het water de bron van ieder leven op aarde. Als lid van Ornitologische Vereniging «De Wielewaal» v.z.w. waar ik al zeven jaar bij ben mag ik zeggen dat het nïet genoeg 'is met aangesloten te zijn en er niets anders voor te doen men moet propaganda maken om veel nieu we leden aan te werven. De natuur- en vogelbescherming verdedigen op alle gebied dat :is een plicht van ieder van ons. Slechte voorbeelden van natuur bescherming ziet men hier in de Denderstreek genoeg, denke men maar de vuile open riool die de Dender is. Het is een plicht van de mensen in de Denderstreek om meer aan te dringen bij de over heid voor het bouwen van water- zuiiveringatati'ons. En zo 'is het ook met de Schelde die ook een open riool is geworden. Men denke ook aan de luchtver vuiling van de fabrieken, auto's enz. Maar wie is de grootste schuldige van de water- en lucht vervuiling Er kunnen niet genoeg vogel- en natuurreservaten Zijn in ons land, en vooral ook hier in de Dender streek. Bomen en planten zijn de longen van stad en platte 'land, zij Zijn de longen van de natuur door het afgeven van de kostbare zuur stof voor het leven en welzijn van plant en dier. Parken in de steden, bossen en watergebieden Zijn van het allergrootste belang voor alle dieren en de mens in het biiezon- der, men vergete dat nooit. D.S. Lede Lid van De Wielewaal KARDINAAL Mailula aartsbis schop van Kinsjasa die momenteel 'in de a'ktualiiiteit staat ingevolge het kon flikt Kerk en Staat in Zaire werd op 11 december 1917 gebo ren in de huidige hoofdstad, van de voormalige kolonie, die tot toen nog Leopoldstad 'heette. Na zijn lagere studies ging hij naar het Klein Seminarie vain Mba- ta-Kieia in Mayombe en voltooide zijn humaniora in het Klein Semi narie van Bolongo bij Lisala. Hij werd in 1946 tot priester gewijd. Na enkele maanden apostolaat in de broesse van het Leopold I! meer werd Malula benoemd tot onderpastoor -in de St. Pieterspa- roc hie te Kinsjasa en vervolgens in 1951 tot onderpastoor van Kris- tus Koning, waar hij in 1954 de eerste inlandse pastoor was. Op 28 maart 1959 werd hij aangesteld tot pastoor van St. Pleters de grootste parochie van Kinsjasa. In september van datzelfde jaar werd hij benoemd tot hulpbisschop van Mgr Scalais, de toenmalige aartsbisschop van Kinsjasa. Na diens ontslag werd Mgr Malula aartsbisschop van Kinsjasa op 7 juli 1964. Paus Paulus VI verhief hem tot kardinaal op 28 april 1969. Kardinaal Malula is de auteur van verschillende werkin in het fin- gala en Sn het trans, die allen han dellen over de opvoeding tot een Kristel-ijk huwelijk. Hij kompo- neerde ook verschillende lingala- missen. Z'ijn apostolaat werd voor al gekenmerkt door het uitstellen van basis-gemeenschappen en door de inplanting van een Zairiaanse kerk in de Zairiaanse natie. Van bij het begin van zijn apostolaat heeft hij steeds blijk gegeven van een heldere kijk op de grote pro blemen der Zairaanse samenleving. Malula spreekt vloeiend Frans, Nederlands, Lingala, Fshiluba en Kikkongo, wat hem de kontakten met de diverse etnische groepen die de Zairiaanse hoofdstad bevol ken uitermate vergemakkelijkt. DE VREUGDEZAAIERS Vakantiegenoegens van Bidonvillekinderen CASINOPLEIN 29 9000 GENT «Een geluk dat er een werk bestaat als de Vreugdezaaiers» zei Mevr. D. toen zij haar kindjes bekeek in haar compartment oo woensdag 2 februari. «Wat zien zij er bleek uit, ik verheug er mij reeds op te zien hoe zij zullen blozen en hoe gezond ze er zullen uitzien als zij binnen 3 maanden terugkeren. Drie e Machtig Bidonvillekinderen - allemaal peuters en babys kwamen toe op 2 februari. Maar de Vreugdezaaiers staan niet stil. Op 1 maart verwachten zij een tweede groep en ik heb toch zoveel jongetjes op de wachtlijst staan» zei me onze verantwoordelijke te Parijs. Ik reserveer alvast één en een half rijtuig! Ik hoop dat u vele nieuwe pleegouders vindt. Zij glimlachte even naar mij, bijna zeker dat wij alle verwachtingen zullen Mossen. Wie vooral een jongetje, of ook een meisje wenst op te nemen schrijve of telefoneer naar de Vreugdezaaiers, Casinoplein 26 9000 Gent. 09/23.87.38. Wacht niet, want er blijven heel wat formaliteiten te vervullen. De Paaskinderen die toekomen op 26 maart en in ons land ver blijven tot 8 april kijken even verlangend ulilt naar pleegouders. Er zijn er 'altijd nieuwe die dienen geplaatst te worden. Ouders die een kind wensen aan te vragen stellen zich dadelijk met ons in verbinding. De Vreugdezaaiers 09/23 87 38 Dank biii voorbaat. R D PROBLEMATIEK VAN DE VRIJE INFORMATIE BIJ DE TELEVISIE Op maandag 21 februari te 20 u komt de bekende TV-jounmar t Walter Geerts in het Kultureet Centrum Afftigem te Hekelgem een voordracht houden over het thema «Problmatiek van de vrije infor matie blij de T.V.»

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 2