Eendracht Aalst verdient alle lof COMAR SPORT Sportkring zonder doelman Verlies voor Van Boven Atheneum Golfbiljart Federatie Aalst S.A.F. is er ook Gert Kok was er bij Okapi niet bij Ontgoochelingen in Oost- Ylaamse kampioenschappen 12 sport opalle fronten Voor alle sportartikelen Schoolstraat 54 Aalst Tel. 225.56 Zegels Valois Maast zovele andere gekwetsten ton nu doelman Van Boven 'inge volge een verwonding niet tussen de palen fungeren in de strijd te gen de gasten van S.K. Lebbeke. Deze taak werd dan ook toever trouwd aan die vroegere glorie De Coster die zic'h uitstekend van zijn taak heeft gekweten. Trouwens de ganse ploeg heeft spijts het ont breken van verschillende effectie ven een geestdriftige wedstrijd vertolkt die uiteindelijk een kost baar puntje heeft opgeleverd. Eén puntje dan dat bij het op maken van de e'indbalans zwaar kan doorwegen. Om even op de wedstrijd tegen Lebbeke terug te komen kunnen UITSLAGEN VAN 17 FEBR Cosmos-F'osques B 2-4 Ni'euwerkerken-Japan B 0-6 Jo'hny Boys A-Johny Boys B 3-3 Japan A-Kasséistarnpers 3-3 Fosques A-Koszein 5-0 B.C. Lede-On kreuk ba ren B 5-1 RANGSCHIKKING 1 Fosques A 19 17 0 2 87 27 36 2 Japan A 19 13 2 4 76 39 30 3 Saf Moorse! 20 11 2 7 78 42 29 wij er op wijzen dat het de' Sport- 'kringers waren die langs Meule- man de leiding veroverden waarna dan de gasten op een tiental mi nuten voor de rust konden gelijk stellen. THUIS TEGEN GERAARDSBERGEN Tegen Geraardsbergen wordt het een vierpuntenwedstrijd en in dien Sportkring deze wedstrijd kan winnen- zou men gerust het k'ompetiitiieeinide mogen afwachten. Gezien het belang van deze par tij en na de goede verrichting te gen Lebbeke moeten de Haring jongens met daarbij het eigen veld- voordeel bij machte zijn om de overwinning aan huis te houden. 4 Onkreukb. A 20 12 4 4 78 42 28 5 B.C. Bede 20 10 6 4 68 52 24 6 Fosques B 19 9 6 4 71 43 22 7 Johny Boys A 20 7 5 8 64 56 22 8 Cosmos 19 9 7 3 65 49 21 9 Kasseistamp. 20 5 5 9 59 61 19 10 Koszen 19 9 9 1 49 65 17 11 Johny Boys B 20 4 12 4 49 71 14 12 Japan B 19 2 14 3 40 47 7 13 Onkreukb. B 20 2 18 2 36 84 6 14 Nieuwerk. 20 0 20 0 0120 0 KALENDER VOOR 26 FEBR Onkreukbaren B-Fosques A Koszen-Jiapan A Kaseistampers- Johny Boys A Johny Boys B-Nieuwerkerken Japan B-Cosmos Fosques B-Onkreukbaren A In de Oostvlaamse veldloopkam pioenschappen hebben de Dender- strekers zi'c'h met nevenroliefjes moeten tevreden stellen, uitzonde ring gemaakt dan bij de schollie ren waar Ëtienne Van Impe een vierde plaats kon bemachtigen ter wijl de Aalsterse belofte Callebaut de gestelde verwachtingen biet kon inlossen daar hij met een ne gende plaats vrede diende te ne men. Bij de seniores tenslotte viel er behalve een zevende plaats van de Haialtertmaair Maesschalck niets te melden. Dus slechter kon het natuurlijk niet. De Atheneumjongens hebben na een reeks van overwinningen tegen de thu'isspelers van Herentals de nederlaag moeten aanvaarden. De gastheren slaagden er in om de eerste twee sets in de wacht te slepen na een spannende Zij aan Zij met de Ajuinen die slechts door de tegenslag 'in deze beginperiode werden overwonnen. De 3e en 4e set werd een nummertje van de bezoekers die met Lauwers, Van Mosseveide, Francken, Ras- schaert, De Pierre, Bruyneel en De Backer er in slaagden om de lokalen bij te halen. Tijdens de beslissende set kwamen jammer weer de thuisspelers sterk opda gen zodat de Aalsteniaars uiteinde lijk met het oneven puntje de dui men dienden te leggen. S.A.F. heeft tegen Dess'O bewe zen dat men nu ook in de schaal «Haeck» een gooi naar de eindze ge wil doen. In ieder geval wa ren de gasten niet opgewassen te gen de 'Financiers die de wedstrijd beheersten en het uiteindelijk haal den met afgetekende cijfers dank Zij een hattrick van Cooreman en doelpunt op strafschop van De Wijngaard. Gi'lbos heeft het zelfs met drie treffers n'iet kunnen halen tegen de gastheren van Franke. Deze laatsten slaagden er in, om nadat de Herdersemnaars het openings- punt hadden gemaakt langs De Spiiegeleer gelijk te stellen waar na Gilbos nog doelpunten lukte langs Louis en Van Den Eeckhou't. Een tegenaktie van de NinoVieters bracht tenslotte de bordjes in evenwicht. De Garentwijnders van F.F.R. hebben voor de stunt van de dag gezorgd met de gastheren van Callebaut in eigen vesting te ver slaan. Het waren weliswaar de Wiiezenaiars dlie 'het eerst aan bod kwamen doch het tegen antwoord van de Aalstenaars volgde nog voor de rust langs Van Gucht waarna Abbeloos en Lannoy voor de Winnende treffers zongiden. Tussen Tupperware en Fniac werd het met onvolledige elftallen langs belde kanten een flauw ver toon. De verdedigingen 'bleven gemakkelijk baas over de aan vallers die er molt in staagden om een ernstige aanval op te bou wen. Hoe kan een ploeg die een ti telstrijd heeft gemist, reageren in de elndeseizoenwedstrijden De armen laten hangen, de supporters 'ontgoochelen, nieuwe spelers tes ten, naar versterking uitkijken en geen oog meer hebben op de rang ladder. Op enkele weken van het einde zou niemand kwaad bloed zetten mocht men een dergelijke reactie zien. Het is voetbaltriaidifie Eendracht Aalst heeft op Vorst aangetoond dat men het anders wil doen. De titelstrijd is gestre den de jongste nederlaag van Bergen bewijst dat men in het Pierre Oo melis stadion de titel heeft gemist maar Eendracht blijft moedig doorstrijden om een ereplaats veilig te stellen. Dat is misschien het resultaat van de bestendige zorg van de c'lub lei diers om de supporters niet te ontstem men, maar ook van de inspannin gen die de spelers leveren om het vertrouwen te behouden. Een voorbeeldje? In de wedstrijd tegen Oostende speelde Frans Degreve één van zijn beste ontmoetingen sinds hij bij Eendracht fanionspeler is ge worden. Hij was er allerminst ge lukkig mee toen hij uit het veld moest en heeft hierover trouwens van enkele Eendracht - clubleiders een woordje opbeuring gekregen. Hij startte in Vorst in de overtui ging te bewijzen dat hij geduren de negentig min. het ritme van de fainS'oinptoeg kon volhouden. Hij slaagde in zijn opzet. Eendracht Aalst trok naar Vorst zonder Mat- Gent Kok die door het Okapibe- stuur werd geschorst was er niet bij in 'de degradatiestrijd tegen Pitzemburg, dii'e door de Ajuinen slechts met één puntje verschil werd verloren. Deze nederlaag heeft voor Oka pi zware gevolgen gehad daar de rivalen van Oostende de twee pun ten 'bemachtigden tegen1 leper zo dat met het verlies tegen Pitzem burg Okapi nog slechts een puntje voorsprong heeft op Sunair Oos tende en drie op Pitzemburg. De 'k'lok wijst voor Okapi dan ook vijf voor 'twaalf daar de toe stand dus zonder bepaald 'hope loos te zijn toch dramatisch be gint te worden. Deze nipte nederlaag van Oka pi werd beslist In de hand gewerkt door de sterspeler van Pitzemburg Iberts die met eventjes 54 punten tart en Deroos en gaf Erwin Cam- mu een kans in de achterste vier. Hij speelde zo overtuigend dat hij al zeker is van de selectie voor de komende speeldag in Zottegeim Zo heeft Eendracht met enkele uit schieters het vuur in de ploeg kun ne houden en kon men zelfs vier doelpunten scoren in een aanval zonder De Roos. Chris Desmet werd nu zelfs in de «twee» uitgespeeld, al is dat lang geen vondst en misschien even een toegeving aan een voet- balg ri Netje van Chris. Maar daar mee blijft d'e interesse t'oc)h op die ploeg toegespitst. Er komt ook nog bij dat Eendracht vier doel punten opbrengt, met twee treffers van Leemans, ook een speler die weet dat hij volgend seizoen op nieuw heit vertrouwen moeit krij gen. Zo kan de serie voortgezet worden. De supporters zijn misschien verrast geweest door de overtui gende winst, maiar precies daar door blijven ze ook Sn de stem ming en vergeet men dat over een zevental weken de kompetitie nog. eens wordt afgesloten met een plaats 'in de vertrouwde Derde Nationale. Dat de 'droom om naar de Liga door te stoten, niet wordt bewaarheid, mag nog maar eens bij de kleine teleurstellingen wor den geschreven. Het is een voet- balverhaal dat ook in andere ste den wordt voorgeschoteld, ook al komt er volgend seizoen wellicht de derby tegen Gantoise bij... aan de basis lag van de overwin ning van de lokalen. Het begon voor de Aalstenaars nochtans allemaal niet slecht daar men tijdens de beginperiode met 22-29 de leiding in handen had. Het was dan toen coach Ceule- mans Roieckaiertis in de strijd bracht dat Okapii de teugels dien de te lossen zodat de lokalen kon- den rusten met 44-41 winstcijfers. Na de herneming verscheen dan aanvaller Ibens tenvolle op het voorplan zodat de tihuiss peilers tot 60-55 konden uitlopen. De be zoekers reageerden wanhopig en langs Pottiez slaagde men er in om weer de leiding te veroveren, doch tijdens de slotfaze werd men dan ongelukkig me: het kleinste verschil de twee punten afhandig gemaakt.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 12