IET Wil... Het stadsbeleid Escargots na vastenavond... Denderstreek in T.V.-kijker Aktie van de middenstand Werkgelegenheid in de streek Kultureel centrum Raming totale Kostprijs ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLA" Maurice De Valkeneer overleden DE GAZET VAN AALST O ttMtf, .traat Naar verluidt zou een bedrijf te Ninove met sluiting bedreigd worden. Dit zou eventueel betrekking hebben op meer dan 100 werkgelegenheden die hierdoor in 't gedrang komen. NEC SPE, NEC METU.. Hel, 241.14 8 fr het nummer 28e jaargang nr 9 Zaterdag 26 februari 1972 Redaktie en 26 9300 AALST Staatssecretaris Luc DHOORE werd op het stadhuis van Aalst plechtig ontvangen ter gelegenheid van ziiijn eerste bezoek aan de stad op 19 februari 1972. Hem werd de stadsplakket overhandigd door Burgemeester De Bisschop in aanwezigheid van de echtgenote van de staatssecretaris en twee zijner kinderen, evenals van de schepenen Bogaert en Van den Eede, stadssecretaris Willems, W. De Turck en M. Vermang. Hij loofde bij deze gelegenheid de inspan ningen van het stadsbestuur om een representatief overleg «n de streek te organiseren en zegde hieraan zijn volledige steun toe. Ingevolge een politiereglement van 18 febr jl. is Het stationeren verboden op de Leo de Bethunelaan, de Capucienenlaan en de Gentsesteenweg voor het gedeelte be grepen tussen de Capucienenlaan en de St. Annalaan Het stationeren toegelaten op de verhoogde berm gelegen tusen de twee rijbanen van de Leo de Bethunelaan en Capucienenlaan De inbreuken op de voorschriften van dit reglement worden gestraft met de straffen voorzien door artikel 29 van de Wet betreffende de politie over het wegverkeer. Blijkens de agenda van de open bare raadszitting die voor gisteren donderdag was voorzien, moesten de raadsleden nog holder de bol der het politiereglement goedkeu ren inzake het verkeer en de am bulante handel tijdens de voorbije karnavaldagen. Instee van vijgen na Pasen, escargots na de Vasten avond. Er is verder ook het bezwaar vanwege de plaatselijke kommu- nistische jongeren tegen de belas ting op de aflevering van huwe lijksboekjes en de huweiijkspraal. Het goedkeuren van stedelijke belastingen, diverse verbeterings- werken (ook het vernieuwen van de elektrische installatie en de verwarmingsinstallatie Zwembad, min en meerwerken aan het (nieu we) slachthuis komen te berde. Machtiging van taxidiensten zon der standplaats op de nieuwe weg oprichten van een «Raad voor de problemen van de derde leeftijd». Statuutwijziging (De leden van ge meentelijke kommissies moeten in derdaad door de raad worden be noemd). Het K.O.O. fragment omvat Proces-verbaal van kas nazicht van de kommissie 4e kwartaal '71 proces-verbaal kasnazicht van de verzorgingsinstellingen der kom missie 4e kwartaal 1971. (Verant woord vermogen einde 1971 resp 15.265,748 fr en 60.947.690 fr). Op de agenda van de gemeen teraad van gisteren donderdag stonden ook nog een drietal vra gen resp. vanwege J. Van der Ve- ken betreffende opruiming van krotten en de toestand van de te werkgestelde werklozen aan de stad alsmede vanwege B. Van Hoorick over de opbrengst van de verplachting ter gelegenheid van de karnavalfoor, van de reklame- voertuigen in de stoet en de aan wending van deze gelden. De Denderstreek komt op 21 maart as. in de T.V.-kijker, meer bepaald de socio-kulturele problemen. Verschillende bekende figuren zullen bij deze gelegenheid hun opvatting geven omtrent de situatie in de streek. Zoals hier vorige week werd aangekondigd was «Oilst in 't don ker» als gevolg van de middenstandsaktie, vrijdagavond II. opval lend... In het stadscentrum maar ook in de randwijken leverden de meeste middenstandsbedrijven ditmaal niet hun dagelijkse gratis bijdrage tot de openbare verlichting. Ook de grootwarenhuizen te Aalst waren solidair. Daarenboven bleven tal van winkels hermetisch gesloten. Ook deur dicht, zondag jl. in de meeste Aalsterse benzinestations De autovoerders hadden zaterdag meer dan gebruikelijk is de no dige reserve benzine opgedaan. Ai met al werd het wachtwoord van de middenstandsorganisaties in het Aalsterse ditmaal niet in de wind geslagen. De kosten voor de ruwbouw en voorts ook de volledige afwerking van het Kultureel Centrum (Molenstraat) wordt momenteei op ca. 180 miljoen geraamd. Precies vandaag, vrijdag 25 februari wordt te Aalst de te Mulhou se (Frankrijk) geboren Ernest Lentz 100 jaar. Een dag die gepaard gaat met een feestprogramma dat de knap pe man nog aan kan. Onze hartelijke gelukwensen aan de rasechte Ajuin van Franse nationaliteit. geweest. In de leeftijd van 74 jaar over leed Maurice De Valkeneer die of schoon een geboren Ronsenaar als het ware een rasecht Aalstenaar was geworden. Een joviaal man die als Deken van de MeesterBanketbakkers van het Gewest Aalst door zijn kollega's ten zeerste werd ge waardeerd. Maar niet het minst heeft ook Maurice De Valkeneer steeds blijk gegeven van gemeenschapszin Sociaal voelend uit ter harte, wat de «Wezen» uit voorbije jaren zich steeds zullen herinneren, evenals de vele vrienden uit het Aalsters verenigingsleven waarvan Maurice De Valkeneer steeds aktief lid is

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 1