tv AMI Guy Ge Maupassant 10 HIER SS LUCY zaterdag 4 maart te 20u10 Zoen CraOg maakt een docu mentaire film over Lucy. Het besef dat zij de vedette van de fiilm wordt, heeft wel enige invloed op haar persoonlijkheid. Ook oom Harry wordt gefilmd. Voor de ca mera verandert hij van een sarcas tische brombeer in een vriends- lijke innemende man. Hij besluit zelfs geld in de vim te investeren. De financiële voorwaarden die hij ste4t liegen er echter niet om. HAWAII 5 - O zaterdag 4 maart te 2tu55 Chin Ho Keily, een inspecteur van «5 - O» wordt ervan beschul digd steokpe ngen te hebben aangenomen van Jerry Amuru, eon handelaar in verdovende middelen. Steve Mc G Arrett, hoofdinspec teur van 5 - O, ontmoet een figuur uit de onderwereld die beweert dat hij als tussenpersoon werkte, tussen leden van 5 - O en leden van een gangsterbende die politie bescherming afkochten. In feite gaat het cm een complet, gesmeed door advokaat Ediie Caihao, dis weekt voor de gangster Carl Broh- me, om 5 - O in discredliet te bren gen. TOERÏS7S8CHE DOCUMENTATIE zondag 5 maart te 18u46 Vandaag AALST Onze keizerlijgke stede wordt in deze documentaire toeriisttich bekeken. Samen met Geraardsber- gen is Aalst het stadje in de Den derstreek waar nog flink gewerkt wordt aan een toeristische uitbouw De V.V.V. (Vereniging voor vreem delingenverkeer) steekt hiervoor flink d'e handen uit de mouwen. Toch kan dan de vraag gesteld worden of het zin heeft in elke Vlaamse stad aan een toeristische (armzalige) infrastructuur te doen? Op nationaal vlak bestaan er wat toerisme betreft geen nor men, wel op provinciaal vlak maar deze zijn dam niet volledig uitge werkt. Over de hoger gestelde vraag wordt er gepraat met G. Van den Eede .schepen en voer zit ter van de stedelijke comrr.'issie toe risme Aalst, met Daniel De Moor, directeur van de toeristische fede ratie van Oost Vlaanderen, en met Jaak Viitsem, inspecteur bij het commissariaat-generaal voor toe risme LIEVE CHARLIE zondag 5 maart ta 20u25 Mariene Chambers is jong, on gehuwd en verwacht een baby. Zij ontvlucht de maatschappij. Lif tend trekt rij dcc:' Texas, met een vage bestemming in New-Orleans. Een storm dwingt heer een onder komen ts zoeken in een verlaten huis aan de kust, waar zij een hele voorred voedsel ontdekt. Ook Charles Roberts is wegge vlucht ve n de pree lemen ven het maatschap pc jk leven. H'j is een kleurling uit het Noorden, een ad vokaat die bij een betoging aan de universilteitscarnpus uit zelfver dediging een blanke doodde. Hij komt in hetzelfde huis terecht Beide vluchtelingen leven aan vankelijk samen in het huis in een geest van Vijandschap en onbe grip. Geleidelijk groeit er echter tus sen hen beide een zeker begrip voor eikaars situaties. DE WOUDLOPERS maandag 6 maart te 18u05 Bij een bezoek aan een oud In diaansdorp ontdekken Joe, Peter en Mike een blanke man die ken- nef'jk in psychische moeilijkheden zit. De man weigert alle hulp. Joe, Peter en Mike vinden het gedrag van de man hoogst ongewoon, maar ze vinden zijn toestand zo ernstig dat ze besluiten hem toch te helpen, en hem naar Indian Ri ver te brengen. EVA dinsdag 7 maart te 20u40 ««Eva» is het verhaal van een ontmoeting, een relatie. Tyvian Jones, een Brits schrijver, ontmoet tijdens een bezoek aan Verve-tie Eva Olivier, eon verbitterde en lief deloze vrouw. Hij 'is een harde, ongevoelige man. In Eva vindt hij iets van zichzelf terug, en dat fas cine i hom. H j wii haar tot elke prijs veroveren. Hij maakt haar het hof, achtervolgt haar, bedreigt haar zelfs. Tevergeefs, want zij blijft elke toenadering weigeren. Deze houding doet ham nog meer naar haar verlangen. Uiteindelijk geeft zij zich toch aan hem, maar het is een geven zonder liefde. Tyvian begrijpt dat hij haar nooit echt zal kunnen veroveren en huwt met een jonge vrouw, Francesca, die zelfmoord pleegt als zij inziet dat Tyv'ian eigenlijk steeds van Eva blijft houden... DE DUBBELDEKKERS woensdag S maart te 20u10 Stan en Jack krijgen nieuwe uniformen, waar ze echter niet erg gelukkig mee zijn. Ze veranderen van mening ais' twee mooie Zweed se meisjes hen dank zij de uni formen voor piloten houden. Ze spellen het spelletje mee, ver tellen de meisjes dat ze 'inderdaad piloten zijn en maken een af spraak met hen. LIEFDE vrijdag 10 maart te 20u55 Verfilmd tv-spel van de Hongaar Karcly Makk naar de novellen van Tibet Déry, over de liefde van twee vrouwen (moeder en schoon- d c c cr) v chu n re spec fclav e zern en echtgenoot, :n de gevan- g s. Me i Tor e cc k, één van de hoofdrolspeelsters, Reeg voor haar vertolking de prijs voor de boste verte! Rog op het festival van Cannes l.n 1971. evenals de pr js van hef 0.1 C.l. (IrPsmatio- r.1 Krihc' Rimbureau). ««Ik zou geen oog dicht hebben gedaan. En vertel me, hoe het daar in dat bos ging». Hij begon aan een dramatisch verslag. ««Toen wij tegenover elkaar ston den met twintig pas tussenruimte, maar viermaal de lengte van deze kamer, beval Jacques, nadat hij had gevraagd of wij gereed wa ren, ««Vuur!» Ik heb dadelijk mijn arm geheven en goed aangelegd, maar Ik had niet op het voqrhoofd moeten nichten. Het was een zwaar pistool en ik ben gewend aan veel lichtere pistolen, zodat de weerstand van de spanveer het schot te hoog deed gaan. Het kan hem overigens niet ver hebben ge mist. Hij schiet ook goed, die schurk. Zijn kogel schampte langs mijn slaap. Ik voelde de trek». Zij was op zijn knieen gaan zit ten en hield haar armen om hem heen, alsof zij deel wilde hebben aan het gevaar. Zij stamelde. ««O, arme schat, arme schat!» Zodra hij uitverteld was zei ze, Weet je ik kan niet meer zonder je. Ik moer je nu en dan zien en zolang mijn man te Parijs is zal dat niet gemakkelijk zijn. Dikwijls zou ik 's morgens een uurtje ter beschikking hebben, eer je opge staan bent, en dan zou fk lief voor je kunnen zijn, maar ik wil dat af grijselijke huis van jou .niiet meer binnengaan. Wat moeten we doen?» Opeens kreeg hij een goede ge dachte en vroeg, ««Hoeveel betaal je hier?» ««Honderd franc per maand». ««Goed, dan neem ik het huisje voor mijn rekening en kom hier wonen. Mijn kamer beantwoordt in mijn nieuwe functie toch niet meer aan de eisen». Zij dacht even na en antwoord de, «Nee. dat wil ik niet». Verbluft vroeg Hij, «Waarom niet?» «Zo maar...» «Dat is geen reden. Dit huisje staat me 'heel goed aan. Ik ben er en Ik blijf er». Hij begon te lachen: «Het staat trouwens op mijn naam». Maar zij bleef weigeren. «Nee, nee, dat wil ik niet». «Maar waarom dan niet?» Heel zacht en teder fluisterde zij nu, «Omdat jij'er andere vrou wen zou ontvangen en dat wil ik niet». Verontwaardigd zei hij, «Dat zou ik natuurlijk nooit doen. Ik beloof het je» «Nee, je zou het beslist wel doen «Ik zweer van niet». «Meen je dat?» «Ja, ik meen hef. Mijn ere woord. Het is ons huis en alleen van ons». Zij omhelsde hem in geestdrifti ge verliefdheid. «Dan vind Ik het goed, liefste. Maar als je me nog eens bedriegt, al is het maar eenmaal, dan is alles uit tussen ons en voorgoed». Hij ontkende nog eens heftig en er werd afgesproken dat hij de kamers dezelfde dag zou be trekken, waarna zij hem zou ko men opzoeken als zij langs kon komen. Zij zei nog, «Kom in elk geval zondag dine ren. Mijn man is verrukt van je». Gestreeld vroeg hij «Werkelijk» «Ja, je hebt hem volledig inge palmd. En hoor eens, je hebt me verteld dat je opgegroeid bent in een kasteel ergens op het platte land, nietwaar?» «Ja. Hoe zo?» «Je .zult dus wel wat verstand van landbouw hebben?» «Jawel «Praat clan wat met hem over 32 tuinieren en boerenwerk. Dat vind hij heerlijk». «Goed, ik zal eraan denken». Zij ging weg, na hem nog eens uitvoerig te hebben omhelsd. Dit duel was een prikkel voor haar te derheid geweest. Terwijl hij naar de krant ging dacht Duroy, Wat is het een vreemd schepsel! Wat wil en wat verlangt ziij eigenlijk? En wat een zonderlinge familie! Welke fantast heeft deze oude man en dat leeg hoofd bijeen gebracht? Wat heeft die inspecteur kunnen bewegen dat schoolmeisje te trouwen? Het is me een raadsl. De liefde mis schien? Het is in elk geval een heel aar dige minnares. Het zou al te dom zijn, haar te laten schieten, dacht hij nog. VIII Na zijn duel behoorde Duroy tot de voornaamste verslaggevers van La Vie Frangalse, daar hij evenwel doorlopend moeite had, op ideeon te komen, richtte hij zich voorna melijk op vertogen tegen de ach teruitgang van de zeden, de ver vlakking van karakters, verminde ring van vaderlandsliefde en bloed armoede van de Franse eer. Die term «bloedarmoede» had hij zelf bedacht en hij was er trots op. En als mevrouw De M arei Ie, doortrokken van die spottende, sceptische en gemakzuchtige geest, die men de «esprit de Pa ris» noemt, plagend afgaf op Zijn artikelen antwoordde hij glim lachend, «Ach, ze verschaffen mij een goede reputatie voor later»; Hij woonde in mid de ld in de Rue Constantinople, waarheen hij zijn koffer, zijn borstel, zijn scheermes en zijn zeep had gebracht. Groter was zijn verhuizing niet geweest. Twee tot driemaal per week kwam de jonge vrouw, nog eer hij was opgestaan, kleedde zich vliegens vlug uit en kroop in zijn bed, ril lend van de koude buiten. En Duroy dineerde elke donder dag bij haar thuis en hield haar man aangenaam 'bezig met ge sprekken over de landbouw: hij zélf had eveneens grote belangstel ling voor bodemaangelegenheden en soms raakten zij zo in hun ge sprek verdiept, dat zij hun vrouw vergaten, die op de canapee zat te dommelen. Ook Laurlne viel er vaak bij in slaap, soms op de knieen van haar vader, soms op die van Bel-ami. En als de journalist was vertrok ken zei de heer De Marelle onver anderlijk, op de gewichtige toon waarop hij de meest onbeduiden de dingen meedeelde. «Die jongen is werkelijk bijzon der aardig. Een zeer beschaafd mens». Februari liep ten einde. Men be gon violen te ruiken als men 's ochtends op straat langs de door bloemenverkopersvoortgetrokken karretjes liep. Duroy leefde onder een stralen de hemel zonder wolken. Maar op een avond zag hij bij zijn thuis komst, dat er een brief over zijn drempel was geschoven. Hij keek naar de postzegel en las het stem pel «Cannes». Nadat hij de enve loppe had geopend las hij: Cannes, Villa J:o!l;e «Waarde vriend, je had me naar ik meen gezegd, dat ik onder alle omstandigheden op je kan re- •kenen? Wel ik moet je nu een weinig aangename dienst vragen, namelijk bij mij te komen en me niet alleen te laten tijdens de laatste ogenblikken van Charles, die niet moor beter wordt. Hij zal het eind van de weak misschien niet halen. Hij komt nog wc! uit bed, maar de dokter heeft me in gelicht. Ik beschik niet meer over die kracht of de moed, dit tijden dag en nacht aan te zien. En ik denk met schrik aan de laatste ogenblik ken, die aanstaande zijn. Ik kan deze dienst alleen aan jou vragen, want mijn man heeft geen familie meer. Jij was zijn vriend, hij heeft je deze aanstelling bij de krant bezorgd. Ik smeek je, te komen. Ik kan cp r.'omand anders een be roep doen. Je toegewijde vriendin. MADELEINE FORESTIER» Een vreemd gevoel kwam als een windzucht het hart van Geor ges binnen, een gevoel van bevrij ding, alsof er zich een ruimte voor hem opende. Hij mompende, «Na tuurlijk ga ik. Die arme Charles! Ja, wat is de mens...». De baas die hij op de hoogte stelde van de inhoud van de brief, gaf hem mopperend toestemming. Hij zei enkele malen, «Maar kom spoedig terug, we kunnen u hier niet missen». George Duroy vertrok de vol gende dag met de sneltrein van zeven uur naar Cannes, nadat hij de familie De Marelle telegrafisch had verwittigd. De volgende dag kwam hij tegen vier uur 's mid dags aan. Een kruller bracht hem naar Villa Jöl'ié, gelegen halverwege d-e kust en het pljnbcs, dat zich uit strekt van Cannes tot aan die Golfe Juan en waarin zoveel witte huizen staan. Het was een klein laag huis in Italiaanse stijl, aan de weg die zigzagsgewijs door de bossen liep en bj élke bocht verraste met een schitterend uitzicht. De knecht deed de deur open en riep, «O, meneer, mevrouw wacht al ongeduldig op. u» Duroy vroeg, «Hoe is het met meneer?» «Niet best, meneer. Hij zal het net lang meer maken». De salon waar Duroy binnenge laten werd was met Perzische sits, roze met een blauw dessin, behan gen. Het hoge brede raam keek uit op de stad en de zee. Duroy mompelde. «Verdraaid, dat is een kostelijk landhuisje. Waar halen zij al dat geld toch vandaan?» Hij hoorde kleren ritselen en keek om. Mevrouw Fore stier stak hem beide handen toe: «Ik vind het zo aardig van je, dat je gekomen bent, zo aardig...» En onverwacht omhelsde zij hem. Daarna keken zij elkaar aan. Zij was iets bleker en iets ma gerder, maar nog altijd fris en misschien zelfs mooier met dat enigszins kwijnende gezicht. Zij zei gedempt, «Het is ontzettend, v/eet je, hij voelt dat hij sterven gaat en tiran niseert me gruwelijk. Ik heb hem verteld dat je zou komen. Maar waar lis je koffer?» Duroy, antwoordde, «Die heb 'ik bij het station acn- tergelaten; ik wist niet welk hotel je me zou aanraden, waar ik dicht bij je ben». Zij weifelde en zei, «Je logeert hier 'in de villa. De kamer is al klaar. Hij kan elk ogen blik sterven en als het 's nachts zou gebeuren zou ik alleen zijn. Ik zal je koffer laten halen». Hij boog even. «Zoals je wilt.» «Zullen we naar boven gaan?» vroeg zij. Vervolgt Nadruk verboden

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 10