Inderdaad, een grondige aanpak Eindelijk... Nakaarten over Karnava! en T. V. distributie-perspektie Het stadsbeleid FRANS MASEREEL C.V.P. arr. Aalst kongresseert Een elektronische baby-sitter HULDETENT00N3TELL1NG N V, BANK VAN BRUSSEL NAAR aanleiding van de uitbrei ding met 66 bedden van het stedelijke ziekenhuis wordt er ook in Het Volk op de noodzaak van «een grondige aanpak» voor de realisatie van de projekten voor een modern nieuw ziekenhuis na druk gelegd. «Een gezond voorstel zou o.i. wel kunnen uitgewerkt worden door de C O.O. Aalst, met inacht neming van alle beschikbare in lichtingen en met een algemene oproep tot de parlementsleden, om in de ministeriele kabinetten voor een grondige aanpak van het pro bleem te zorgen. Het is onbegon nen werk de problemen te blijven opstapelen en te rekenen op good will». Dat sluit dan aan bij wat hier enkele weken geleden in deze krant werd vooropgesteld. Het Volk herinnert eraan dat de bcaw van een nieuw ziekenhuis, momenteel geraamd wordt op ca. 240 miljoen en vraagt zich daarbij ook, terecht, af of men niet mag verwachten dat de prijs nog ge voeliger zal toenemen, ten gevolge van de nieuwe indexregeling en de evolutie in de bouwsektor. Pro memorie Een tiental jaar geleden werd de bouw van een Kultureel Centrum op 80 mil joen geraamd. De aandachtige le zer heeft vorige week kunnen ak- teren dat dit momenteel ca 240 miljoen is. Daarbij te bedenken dat de afbouw van dit Kultureel Centrum niet voor de eerste twee a drie jaar is. Het kunnen er dus best 300 a 350 miljoen warden. Wie daaraan twijfelt kan bv. infor meren in bevoegde kringen van de Belgische bouwnijverheid te Brus sel. Dit hoeft geen verwijt te zijn aan de promotors van dit Centrum in aanbouw, meer bepaald het vo rige bestuurskoüege die uiteinde lijk een programmapunt hebben aangepakt dat sedert decennia dit was van elk bestuurskoüege of partij. Het doet echter wel twijfe len aan de efficiëntie van de cen trale administratieve systeem te Brussel. Met als konklusie dan dat men hartsgrondig hoopt dat de reali satie van een nieuw ziekenhuis niet zal gepaard gaan met dezelfde sleur en slenter als deze van het Kultureel Centrum. Maar aan die realisatie is men nog lang niet toe. Bezwaren tegen het reglement inzake huwelijks- praal en dies meer waren verant woord. Maar het stedelijk ziekenhuis en in een ruimer verband de medische verzorgingscentra in de ganse Den derstreek zijn heel wat belangrij ker, want van vitaler-sociaal be lang dan heel wat probleempjes waarover sommigen zich in deze stad en streek zo druk maken. Tijdens de recente raadszitting werd nagekaart over de Aaisterse Karnaval, n.a.v. een interpellatie v:an Raadslid Van II co riek die pleitte voor een hogere betoela ging momenteel 1 miljoen ten bate van de Karnaval. Dit jaar had men via de verpachting en an dere taksen een ontvangst van 981.000 fr. Welnu, aldus de h. Van Hoorick deze ontvangsten zullen ongetwij feld in de toekomst ook hoger lig gen. Schepen Bogaert was akkoord met een 'inzage van de begroting ter za'ke i<n diit verband wees Schepen Ringoir erop dat drie kommissarissen de rekeningen van het stedelijk feestkomitee kontro- teren. De T.V. distributie waar op nationaal vlak blijkbaar vanwege diverse instellingen en bedrijven een begrijpelijke belangstelling bestaat kwam ook ter sprake. Raads lid Vermang stelde een merk waardige werknota ter be schikking. Een en ander zal, ook in samenspraak met om liggende gemeenten scherper onder de loepe worden geno men na de terugkeer van de Aaisterse afvaardiging die op uitnodiging van een Ameri kaans bedrijf naar de V.S. zou reizen, wat inmiddels reeds is gebeurd. Een nogal verwarde bespre king en stemming als gevolg vam de bezwaren van de K.J. tegen de huwelijksboekjes en de huwelijkspraal. Een stem ming rond dewelke de meer derheid verdeeld was. Hoe dan ook de bezwaren van de K.J. hadden effekt. Jan de Neve lichtte diverse openbare werken toe, de pro cesverbaal van de K.O.O. in stellingen (kasnazicht) werd gunstig geadviseerd. Cfrm een vraag van raadslid J. Van der Veken betreffende de pro- grammatietoelage aan de te werkgestelde werklozen zei Schepen Bogaert dat hiervoor met de vakbonden kontakt is genomen. Hetzelfde B.S.P. raadslid had het ook over de onooglijke krotten aan de Moorselbaan, Keienberg. Schepen De Neve hoopt dat deze nog dit jaar zullen ge sloopt worden. Als antwoord op een vraag van raadslid Monsieur betref fende de afwerking van 'het nieuw slachthuis ohne ende zei dezelfde Sche pen dat thans met de laatste werkfasen begonnen wordt, in geheime zitting werd o.m. wedden van de burgemeester en schepenen verhoogd resp. op 400.000 en 300.000 ge bracht. De raadsleden krijgen nu 600 fr voor hun zitpenn'in- gen. 4 MAART 1972 WILL TURA OKTOBERHALLEN - WIEZE 3 in de half van de Nieuwstraat 27 AALST Vernissage vrijdag 10 maart om 19u3G Inleiding: Meester Jo VERBRUGGHEM, kunstcriticus Toegankelijk aiie werkdagen van 9 tot !2u30 en van 14 tot 16u30 Te verkrijgen kunstboek met 79 reproducties (beperkte oplage) prijs 80 fr NOTARIS DAVIDTS (Denderleeuw) OOK KANDIDAAT ARR. VOORZITTER De C.V.P. arrondissement Aalst gaat op 25 maart as. te Ninove kongresseren. Behoudens de huidige uittredende arr. voorzitter de h. Hubert van Wambeke is ook kandidaat Notaris Davidts (50), dlie voorgedragen wordt door het bestuur van de C.V.P. afdeling Denderleeuw. De kandidatuurstelling van deze laatste wordt in diverse middens gunstig onthaald. Blijkbaar zijn sommigen van oordeel dat de C.V.P. in het arr. ook via een zeer dynamische voorzitter haar ietwat matte image meer kleur kan bijzetten. Op arrondissementeel vlak is inderdaad vanwege de uittredende voorzitter, de h. Van Wambeke, aldus sommige C.V.P. middens een eerder «akademische» akfiviteit uitgegaan. Wat er ook van zij tijdens de voorbije jaren werd do'o;r de arr. C.V.P. leiding het ook maar geen enkel ogenblik nodig geacht de pers behoorlijk te infor meren, niettegenstaande de uittredende voorzitter verbonden is aan de persdienst van het Ministerie van Buitenlandse Zaken. M.a.w. de public-relations van de C.V.P. zijn tijdens 'de voorbije jaren vanwege het arr. hoofdbestuur op een erbarmelijke wijze ver zorgd geworden dit in tegenstelling met de andere partijen, en met de C.V.P. in andere arrondissementen. Tijdens dit kongres zal ook een nieuw hoofdbestuur verkozen wor den, terwijl de arr. sekretaris Raf Gabriels het aktiviteitsverslag zal voordragen. Het moest er van komen en natuurlijk om te beginnen in Florida (V.S.) De driehonderd huizen van een woonwijk nabij Stuart zullen als eerste worden uitgerust met een nieuw gemeenschappelijke toe zicht installatie die naar het heet absoluut veilig is. Elk huis zal beschikken over een aantal kleine elektronische de- dectors die verbonden zijn met eendigital-minii-computer die in een muur ingebouwd is Die ded-ectoren registreren- het indringen van inbrekers, beschadi gingen die aan het huis worden aangericht, het ontstaan van brand, rookü-itwasemingen, -het stilvallen van de air-conditionering en wat al meer. Automatisch worden wakers die 24 u op 24 u op post zijn ge waarschuwd door de huis-computer. Zij verblijven in een centra'e waar op een bord zowel het betrokken huis- ais-de aard van de storing elektronisch aangegeven wordt. Wordt er iemand plots onwel of doet zich enig ander ongewoon voorval voor, dan kan de cen trale gewaarschuwd worden door het indrukken van een knop. Boven dien wordt elk huis door een veiligheidszone die «bewaakt» wordt door andere dedectors, die eveneens met de alarmcentrale in verbin ding- staan. Speciale voorzieningen tegen «vals alarm» vvsrdwi 'in het systeem- Ingewerkt. Klaar?

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 3