SP COMAR SPORT Eendracht doet het weer Ook bij Sportkring Okapi gered Oostende speelde onder voorbehoud Blijft Dutrieux bij Black Boys? Ereplaats voor Fernand Hermie Reeds over win nigen bij de jongeren Derby te Aalst Tornooi voor de schaal «Haeck» li CORPORATIEF SP0RTVER30ND 12 Voor alle sportartikelen ort Schoolstraat 54 Aalst Tel. 225.56 Zegels Valois op alle fronten In het derby tegen Oudenaarde heeft Eendracht bewezen dat men weer over alle mogelijkheden be schikt. Spijtig dat de kloof met feider Lokeren nog altijd vijf pun ten bedraagt want op de manier waarop de wttzv/arten het momen teel doen zou men het zeker ver schoppen in de titelstrijd. Trou wens nu het duidelijk blijkt dat Bergen aan het verzwakken is mag Eendracht beslist nog een oogje hebben op de tweede plaats De wedstrijd zelf werd een stukje spannend vertoon met reeds vrij vlug een doelpunt van Eendracht fangs Haleydt en enkele minuten fater een tweede treffer langs Leemans. Toen dan de bezoekers nog voor de rust konden gelijk ma ken, moesten de Aalstenaars na Het is nu duidelijk geworden dat de kampioenen van S.A.F. geen rol zullen spelen in het tor nooi voor de schaal «Haeck». De Financiers zijn immers zeer ver zwakt sinds een aantak effectieven belet dienden te geven zodat men bijlange niet meer de superioriteit aan de dag kan leggen van tijdens het kampioenschap. Hiervan werd een nieuw bewijs gebracht tijdens de strijd tegen Gilbos daar mer. een afgetekende nederlaag diende te aanvaarden. Reeds aan de rust hadden de Herdersemnaars langs Van Den Eeckhout de leiding ge nomen en na de herneming volgde een verdere aftakeling van S.A.F. met doelpunten langs De Roeck de kampwisseing onmiddellijk zwa re aanvallen van de gasten af slaan waarbij zelfs Foulon uit het veld diende gehaald om Van Der Eeckt achteraan de nodige ver sterking te laten brengen. Toen dan de lokalen zich naar het einde toe weer konden loswerken kreeg de zege met een nieuwe treffer langs De Roos ineens weer vaste vorm alhoewel de bezoekers na dien toch nog een verrassend te gendoelpunt lukten. NAAR MENEN Met deze mooie zege tegen Oudenaarde heeft Eendracht weer het grote moreel en vertrouwen te pakken. We hebben dan ook de vaste overtuiging dat er bij de grensbewoners van Menen een nieuwe zegekans insteekt. en De Winne. Het staat nu vast dat Gilbos een grote kans maakt om dit tornooi in de wacht te sle pen, alhoewel men het tegen de Telefoonjongens niet gemakkelijk zal hebben T.T. veroverde trou wens een nieuwe overwinning te gen Friac die zich beter verdedig de dan iemand had durven ver wachten. De Telefoon kanonniers wisten niettemin voldoende treffers aan te brengen om de zege te veroveren. Tupperware heeft zich langs de beste zijde getoond in de wed strijd tegen de gastheren van Franke. De Aalstenaars dienden weliswaar de nederlaag te aan- Ook bij Sportkring gaat weer alles goed. De operatie redding werd tot een goed einde gebracht met een nieuwe zege tegen Pete- gem. De Sportkringers speelden er een machtige eerste helft waar in ook Wellekens en Van Royen (op strafschop) voor de nodige doelpunten zorgden. Na de herne ming waren de lokalen weliswaar aan bod maar onder stuwkracht van de sterke Nevens kon de Aal- sterse defensie stand houden. THUIS TEGEN ST. GILLIS WAAS De Waaslanders van Sint Gillis bewegen zich in de klassering in het spoor van Sportkring, dat wil dus zeggen dat men om gans vei lig te zijn nog wel enkele puntjes kan gebruiken. Zulks zal er hen toe aanzetten om op het Haring terrein het maximum te geven, zo dat de Aalstenaars beslist de zege niet op een schoteltje zuilen wor den aangeboden. vaarden doch men gaf de thuis- spelers de handen vol nadat met een treffer van Ruyssinck een sco- remildering was bereikt. Er hing voor de bezoekers dan ook een gelijk spel in de lucht doch een derde treffer van de Ninovieters langs Leemans werd hen fataal. Callebaut blijft ook op het eer ste rijtje van de kandidaten op de eindzege voor dit tornooi. De Wie- zenaars gaven trouwens tegen de lokalen van Desso weer eens een demonstratie van de huidige moge lijkheden met de ganse partij te beheersen. Men zegevierde dan ook afgetekend met doelpunten van Guns, Verspeet, Van Droogen- broeck en Platteau. Nu Okapi de vierpuntenwed strijd tegen de gasten van Sunair heeft gewonnen bestaat er prak- ticsch geen twijfel meer over de redding van de Ajuinen. Kok was er weer bij terwijl alle andere Oka pi-effectieven paraat waren. Het was nodig ook want de Oostende- naars hebben zich in een zieden de sfeer niet zo maar verloren ge geven. Het begon nochtans alle maal zeer goed voor de Aalste naars daar men vrij snel een kloof van 22-8 kon slaan. Tijdens de slotminuten van de eerste helft kwamen de bezoekers met een gevaarlijk Ghadwich en een zeer bedrijvige Rotsaert ech ter gevaarlijk opdagen zodat de Ajuinen aan de rust nog slechts twee puntjes voorsprong telden. In de tweede helft hielden beide ploegen het bij een stugge man dekking waarbij er talrijke fouten werden begaan. Toen Weenen er uit moest werden meteen de laat ste drie minuten aangesneden met een schitterende Beechum die uit eindelijk de zege van Okapi veilig stelde. Deze bewogen zege werd veroverd na puntjes van Dhoir, Kok, Van Keer, Beechum, Pottiez, Troch en Badts. Na de wedstrijd tegen Okapi werd door een afgevaardigde van de bezoekers voorbehoud aangete kend op het scheidsrechtersblad. Oostende had immers bezwaar tegen de niet reglementaire kleur van de ringen. Het Okapibestuur was hiervan trouwens op de hoog te doch men liet alles zoals het was. Black Boys heeft een vraag van Racing Mechelen binnen gekregen om over de transfer van Dutrieux te praten. Men weet dat Black Boys na de overgang naar de ho gere reeks Dutrieux als verster king had aangeworven en trouwens ook aan deze sterspeler veel ge noegen heeft beleefd. We geloven dan ook niet dat Black Boys ge neigd zullen zijn Om Dutrieux te laten gaan. Het wielerseizoen werd met de Omloop van Het Volk definitief op gang gebracht. Voor de Den- derstrekers brachten de eerste wedstrijden alleszins een zekere bevrediging en wel bijzonder dan voor Fernand Hermie die in de Omloop van beide Vlaanderen te Kuurne reeds mocht spurten voor de eerste plaats. De Denderstreker eindigde er in de massaspurt schitterend zeven de, terwijl Frans Melckenbeeck en Maurits Dury allebei ook op een ereplaats beslag legden. Voegen we er nog aan toe dat Lucien Van Impe in het teken van zijn voorbé-' reiding op de Ronde van Frankrijk rustig de Omloop van Het Volk uitreed met het grote peleton. De inzet van het wegseizoen was bij de jongeren van de Den derstreek echt prachtig. Inderdaad de Erpse belofte Alain De Smet veroverde de zegetuil in het verre Jambes waar hij ai de Waalse haantjes op een verbluffende ma nier overtroefde. Ook de talentrijke Denderleeuw- naar Jean Pierre Van Rossem was reeds aan de eer te Kumtich. In een deelnemersveld van zeventig renners toonde hij zich werkelijk superior. Hij was het trouwens ook die aan de basis lag van een beslissende vlucht van vier, om aan de eindmeet dan zijn gezellen te overvleugelen. Verder werden mooie ereplaatsen behaald door Dirk Eeckhout te Kuurne, Etienne Van Der Helst te Zele en Zotte- gem, Luc De Croock te Zele, Guy De Bock en Mare de Deyn te Zot- tegem. De ongeslagen kampioenen van Osiris komen zondag te 10u30 in het strijdperk tegen de stadsge noten van The Tower die tijdens de kompetitie hun grootste rivalen waren. Dit vriendschappelijk partijtje zal dan ook heel wat belangstel ling lokken.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 12