Haleydt kon het alleen niet STEEDS DIRK WELLEKENS Tornooi voor de schaal Haeck VOETBALVERBOND BEIDE VLAANDEREN Gewest: Tornooi der stad Aalst Jef Pollet aan de eer te Lebbeke COMAR SPORT 12 Voor alle sportartikelen Schoolstraat 54 Aalst Te!. 225.56 Zegels Valois sp ©rt op alle fronten Haleydt is op Menen nog eens op het voorplan gekomen met een schitterend doelpunt, dat spijtig van geen waarde is geweest voor het bepalen van het resultaat daar de grensbewoners twee treffers lukten op stilstaande fazen. In het tornooi voor de schaal «Haeck» schijnt de strijd zich toe te spitsen tussen het viertal Gil bos, Telefoon. Franke en Calle baut. Franke en Callebaut klam pen verwoed aan, terwijl Gilbos en Telefoon proberen een afschei ding te bewerken. Tijdens de jong ste speeldag had Gilbos geen moeite om er het moedige Friac onder te houden alhoewel de Aal- stenaars tijdens de eerste helft een heftige repliek gaven. Na de kampwisseling kon men echter de aanvallen van de Herdersemnaars niet meer beantwoorden zodat Wil le, Loos en Scheirlinck er in slaag den van een afgetekende zege te bewerken. Franke slaagde er na veel moei te in om F.F R. te overwinnen. De Garentwijnders kenden een puike start daar men reeds na enkele mi nuten spel langs Huvet het com mando kon veroveren. De gevaar lijke De Winne kon de bordjes in evenwicht brengen waarna het een Het ligt er anders bij de wit- zwarten wel vingerdik op dat de uitschakeling voor de titel hen zwaar op de maag heeft gelegen en dat het heilig vuur er sindsdien dan ook uit is. Eendracht doet nog inspanningen voor het behalen van de zege omdat het prestige het nu eenmaal wil. In dit licht mag nu ook de wedstrijd van zondag tegen de figuranten van Moes- kroen gezien worden. Sinds de terugkomst van pun cher Dirk Wellekens is het bij Sportkring weer allemaal koek en ei geworden. De opeenvolgende overwinningen van de voorbije speeldagen hebben niet alleen de redding verzekerd, doch er zit zelfs nog een dikke ereplaats in. Het was nu ook Dirk Wellekens die in de wedstrijd tegen St. Gillis het eerste doelpunt voor zijn re kening nam, waarna hij op een kwartier voor inrukken een tweede treffer lukte die meteen de verze kering voor de overwinning was. NAAR EEKLO Sportkring moet nu zondag de rivalen van Eeklo in de ogen kij ken. De Meetjeslanders fungeren in de klassering op gelijke hoogte met de Ajuinen zodat het beslist een spannende en evenwichtige partij zal worden. CORPORATIEF SPORTVERBOND duel werd om de zege dat gewon nen werd door de Ninovieters met een treffer van Leemans. Desso heeft het gedaan ge kregen van titelkandidaat Telefoon een puntje afhandig te maken. De lokalen slaagden er inderdaad in alle akties van de Ajuinen op te vangen zodat deze spijts een massaal overwicht nooit de gepas te opening konden vinden. De kampioenen van S.A.F. heb ben eindelijk weer op de vertrouw de opstelling kunnen rekenen. Met een werd onmiddellijk een einde gesteld aan de reeks nederlagen en kon men tegen Tupperware ein delijk nog eens vlaggen. De plas tiekbewerkers verdedigden zich nijdig doch een missen van de de fensie bracht S.A.F. aan het stuur na een treffer van Cooreman. Tup perware zou nooit meer deze nip- pe achterstand kunnen goed ma ken alhoewel Van Der Meeren na de hervatting nog een reuzekans kreeg. In de veldlopen van Lebbeke heb ben de Eendracht atleten Calle baut en Jef Pollet voor een ware demonstratie gezorgd onderschei- delijk bij de scholieren en de- se niores. De Aalsterse belofte Callebaut liet in zijn reeks bij de scholieren niets aan het toeval over. Hij voerde van bij de start een heftige forcing zo dat zich onmiddellijk een groepje afscheidde. Eén na een vielen zijn tegenstanders weg en uiteindelijk was er voor de Aalstenaar geen enkele hinderpaal meer naar de zege. Jef Pollet deed het bij bij de seniores evengoed als zijn jeugdi ge clubgenoot. Hij voerde van bij de aanvang dergelijk hoog tempo dat slechts de Boomenaar Wau- ters erin slaagde bij de losgebro ken Aalstenaar aan te pikken. Reeds tijdens de derde ronde diende ook Wauters zijn gezel te laten gaan zodat de leider met grote voorsprong als schitterend laureaat de eindmeet bereikte. De dames van Eendracht Aalst deden het evengoed in de veldlo pen van Hekelgem. Bij de scholie ren was de jeugdige kracht uit Erembodegem A.M. Van Nuffel aan de winst terwijl haar clubge note Willems bij de seniores een mooie vijfde plaats in de wacht sleepte. EERSTE KLASSE E. Welle briljant Setokkampioen na puike voetbaldemonstratie, Kamigas nadert Blauw Wit E. WELLE-KOVA 8-0 Het onbrekende puntje, dat E. Welle nog wiskundig nodig had om zich kampioen te kronen zijn er vlot en zonder de minste dis- kussie twee geworden. Niet zozeer het eindresultaat telt doch... de schitterende voet baldemonstratie van beide spor tieve elftallen. Zo 'n propagandawedstrijd doet ons met fierheid vertrouwen in het ideaal en het hoogstnodig bestaan van liefhebbersvoetbal dat in al zijn aspekten, met gaven en gebre ken inbegrepen, meer waarde be zit dan ligavoetbal. E. Welle voor de gelegenheid in wit-rood toeval of niet de bondskleuren gaven ons het neusje van de zalm, vlugge balcir culatie met een gesmeerd lopend geheel. Kova zijn deel was niet minder waardig door de openspelwijze alsmede een voorbeeldig sportief verweer was hun bijdrage tot dit fel gesmaakt voetbalstuk even groots als dit van de glorierijke overwinnaars, ten andere alle aan wezigen waren unaniem met hun verdiende lofbetuigingen. Schepen dhr Bosselo alround-sportman ver tolkte door zijn gezegde de open bare mening «vakkundige en zeer bekwame spelleiding», met een bezoekende klubgrensrechter dhr. Jean Amant die wat eerlijkheid en objektiviteit betreft een witte raaf is onder de klubgrensrechters. Proficiat Eendracht Welle over- verdiend Setokkampioen, dank U Kova voor uw overgroot aandeel in een der grootste wedstrijden die ik mocht medebeleven sinds mijn ambtsaanvaarding als voor zitter, doe zo verder jongens. Vermelden we nog de doelpun ten Armand Ruysseveldt (2), Eric Seynhaeve (2), Willy Dehenau (3 hattrick), Ruysseveldt Michael (1). De uitblinkers bij E. Welle een puik duo John Stitt - Hans Evene poel, vooraan Armand Ruysseveldt puike spelverdeler Eric Seynhaeve en Willy Dehenau. Bij Kova doelverdediger Nor- bert van Renterghem, de nog steeds zeer bruikbare Francois Verhofstadt en het lichtpunt de grote aanwinst Herman De Schut ter. Na het verlossend eindsignaal werd de Kampioen Eendracht Wel le overrompeld door bestuursleden supporters en simpatiesanten die de dolgelukkige spelers onder een ware bloemen- plantenregen be dolven, Ook het bezoekende Kova sloot zich hier spontaan bij aan, en of manager dhr. Willem Bee- rens hiermede overgelukkig was hoeft zeker niet betwijfeld. De kampioen van Vlaanderen 1970-71 E. Welle heeft bij zijn 2e officieel seizoen in Setokverbond er nu nog de parel van Setokkam pioen 1971-72 aan toegevoegd en misschien... zal in de wenkende maand mei er een kans inzitten om de prolongatie met het be houd van de even begeerde titel «kampioen van Vlaanderen». Als besluit mogen we verklaren toch een grote aanwinst voor Se tokverbond en vooral zeker door de hoogstaande sportieve houding van het voltallig bestuur van E. Welle dat in alle beslissingen die Setokhoofdbestuur treft, zelfs al zijn ze eens nadelig, nooit of nooit ongezonde kritiek uitoefent, dat noemt men «Sportgrootheid» RANGSCHIKKING 1 E. Welle 20 17 0 3 74 19 37 2 Blauw Wit 20 14 4 2 48 16 30 3 Kamigas 20 14 5 1 46 34 29 4 O.C. Aalst 21 13 5 3 60 26 29 5 Sint Anna 20 9 8 3 34 27 21 6 SK Denderl. 20 8 8 4 31 34 20 7 Leeuwerik 20 7 9 4 34 32 18 8 Central 20 5 11 4 37 47 14 9 Endoka 19 4 11 4 18 31 12 10 Adelaars 20 4 13 3 24 63 11 11 Kova 21 1 11 9 20 48 11 12 Electro 21 1 14 5 18 69 9 TWEEDE KLASSE Melckenbeeck en F.C. Hoek zij aan zij tot zaterdag In deze suspencereeks nadert men de ontknoping want in een algemene herhaling hebben beide titelkandidaten een nette afgete kende overwinning behaald Mel- ckenbeek in uitwedstrijd tegen het aan huis zeer gevaarlijke Sunboys F. C. Hoek in eigen midden tegen over het niet te onderschatten Mijl beek. Doch nu nadert het uur van de waarheid zaterdag 18 maart 1972 V-Dag kapitale topper Melcken- beeck-F.C. Hoek wie zal het ha len Van een pronostiek onthouden we ons, doch... hoe ziet de situa tie er uit? Melckenbeeck 1 puntje voorsprong heeft het voordeel van thuis deze zenuwenslag te mogen betwisten met als laatste ver plaatsing naar Stabyl toevallig het zwakke broertje. F.C. Hoek tech nisch zeer knap heeft het nadeel dat ze moeten winnen indien ze als titelhouder willen eindigen in 2e klasse met als laatste thuis wedstrijd een lastige kluif tegen rivaal Manchester, gaat dat geen krampachtige spelwijze tot gevolg hebben Hoe dan ook, beide klubs zijn reeds verzekerd van promovering naar Ereklasse, we hopen dat ze met dit zeker doel voor ogen een sportieve tweestrijd zullen beslectv ten, de leiding is door SETOK toe vertrouwd aan een trio zeer be kwame scheidsrechters namelijk de heren V. D'Herde, H. Lievens, Frans Claes zodat op dat gebied alle maatregelen getroffen zijn om de hoogst nodige sportiviteit te doen eerbiedigen, de rest ligt in de handen van Melckenbeeck en F.C. Hoek. Beiden nu te bewijzen dat ze in een opbouwende voet balgeest het pleit om het meester schap kunnen beslechten. RANGSCHIKKING 1 Melckenbeeck 24 18 4 2 65 31 38 2 F.C. Hoek 24 18 5 1 77 23 37 3 Snas 24 14 6 4 46 22 32 4 B.M.W. 24 15 8 1 66 43 31 5 Den Broek 23 14 6 3 46 31 31 6 Intercom 23 12 7 4 39 37 28 7 F.C. Horn 24 10 10 4 39 39 24 8 S.K. Kruis 23 9 10 4 47 55 22 9 Gijzegem 24 9 11 4 63 58 22 10 Manchester 24 9 11 4 37 40 22 11 Sunboys 23 8 12 3 37 61 19 12 Heipias 24 7 13 4 43 50 18 13 Mijlbeek 24 3 21 0 19 46 '3 14 Stabyl 24 1 23 0 19 102 2

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 12