b.s.p. reageert Qe Denderstreek mag geen wingewest ting van s.A.p. van Brussel blijven In de slaapkamer van Brussel wordt niet veel beroep gedaan op R.T.T. wekdienst tegen oprich- Naar tussen komst van Wüfried Martens in C.V.P. arr. Aaist? Eerwaarde Pater Emiel Van der Linden s j. 16 Als reaktie op de stichting van een plaatselijke afdeling van de S.A.P. met zoals hier reeds werd gemeld het gemeenteraadslid en voormalige B.S.P. er Jan de Bruc- ker als promotor en politiek sekre- taris wijst de B.S.P. federatie er op wij citeren «Hun beweegrede nen zijn louter van persoonlijke aard steunend op niet ingewilligde persoonlijke verlangens of op am bities in strijd met de demokra- tische besluitvorming in de BSP» In eenzelfde verklaring wordt verder ook nog gezegd dat de oprichting van de S.A.P. slechts kan leiden tot de versterking van de anti-socialistische krachten die zich over het tot stand komen van deze splinterpartij verheugen. In middels heeft G. Lemaitre uit Erembodegem die als ondervoor zitter van de S.A.P. werd vermeld zijn lidmaatschap van deze nieu we socialistische groep formeel ontkend en tevens een rechtzet ting geelst in een reklameblad, uiteraard dan op kosten van de S.A.P. G. Lemaitre zegt weliswaar aan wezig te zijn geweest op de stich- tingsvergadering van de S.A.P. te Aalst maar aldaar het ondervoor zitterschap of welk ander be- stuursmandaat te hebben gewei gerd. «ONWAARDIGE KANDIDATUUR.. Ook naar verluidt enige deinig in de C.V.P. waar in 't vooruit zicht van een nieuw te verkiezen arrondissementeel hoofdbestuur op het kongres te Ninove, zondag 25 maart, de kandidatuur werd af gewezen van het plaatsvervangend Aalsters C.V.P. gemeenteraadslid Rik Strïjpens. Deze kandidatuur voorgedragen met het akkoord van de C.V.P. af deling Aalst werd geweigerd, en «onwaardig» genoemd met als mo tivatie het standpunt van de be trokkene vertolkt in een lezersbrief in deze krant tijdens de verkie zingsperiode in november II. Uiteraard een partijaangelegen heid, die evenwel toch enige weerslag zou kunnen hebben op het verloop van het as. C.V.P. kongres en de verkiezing van het nieuw hoofdbestuur van deze par tij. Gisteren werd vernomen dat de afgewezen kandidaat zich bij deze beslissing niet zou neerleggen en de tussenkomst zou vragen van Mter. Wil- fried Martens, de pas verko zen nieuwe nationale voorzit ter van de C.V.P. DE Kontaktgroep die aansluitend op de realisatie van het Ontwikke lingsplan voor het arr. Aalst, van de zg Werkgroep Vlerick, heden namiddag ten stadhuize officieel wordt geïnstalleerd kan een be langrijke aanloop betekenen tot meer samenwerking tussen alle belanghebbenden De vertegen woordigers van de arbeiders en middenstandsorganisaties, de in dustriëlen, de vertegenwoordigers van financiële instellingen en an dere organismen én de overheids instanties. Méér samenwerking wat met een ook het overbruggen van alle mogelijke tegenstellingen inpliceert in funktie van het welzijn van de MENS in deze streek. Waarom het verhelen: De poli tieke kontroversen ja ook wel eens de persoonlijke tegenstellin gen hebben al te dikwijls een negatief effekt gehad op de expan sie van de Denderstreek. Het is niet altijd een fraai beeld geweest van verantwoordelijke mensen. Weshalve men begrip moet op brengen voor het scepticisme van de bekende man van de straat t.a.v. initiatieven allerhande. De verwezenlijking van het Ont wikkelingsplan dient op de voet te worden gevolgd. Dit is het doel van voormelde Kontaktgroep die als dusdanig eerder de omvorming is van de zg Werkgroep Vlerick en geen nieuw organisme in een streek waar reeds een aantal in derdaad elkaar overlappen. Dat dit Ontwikkelingsplan, zelf in acht genomen zekere tekorten, hoogst noodzakelijk is hoeft toch wel geen betoog meer. Het dos sier van de Denderstreek is vol doende gekend. Maar het is goed nog eens te verwijzen naar een onverdacht man als W. Ronsse, se- krefaris van de Ekonomische Raad voor Oost-Vlaanderen, die zopas nog bevestigd heeft dat de pen- delarbeid niet verminderd is. Blij kens de N.M.B.S. cijfers eerder toe neemt. Wij zouden het in deze krant wat scherper of eerder wat preciezer willen stellen De Den derstreek mag geen wingewest van Brussel blijven. HET lijkt ons dan ook vanzelf sprekend dat allen die het eerlijk menen, die oprecht geengageerd zijn in het welzijn van de streek, zich eensgezind op basis van 33- lijkheid, rond deze Kontaktgroep scharen, ook en niet het minst om dat de aanpak van dit initiatief van die aard is dat een represe? tativiteit waarborgt waaraan men te Brussel niet kan voorbijgaan Dat men nauw wil samenwerken: met de Interkommunale 't Land van Aalst is positief. Het pisit voor Staatssekretaris L. Dho-rre dat hij van meet af aan zijn steun aan deze Kontaktgroep heeft fee- gezegd. OP 13 MAART 1972 OVERLEED IN DE OUDE ABDIJ TE DRONGEN Geboren te Aalst op 10 mei 1883 trad hij, na het beeindigen van zijn studies in het St.-Jozefscollege, in de Sociëteit van Jezus (1902) en werd tot priester gewijd in 1917. Intussen was hij hier aangesteld tot leraar-surveillant, later pater minister. Gedurende de eerste wereldoorlog studeerde en doceerde hij in Engeland, daarna leraar aan St Ignatius te Antwerpen, zijn aktief leven zou hij beeindigen als minister-kapelaan in de fakulteit van het Sint-Albertus-college te Egenhoven bij Leuven. Het was daar dat hij zijn vijftigjarig priesterschap vierde in 1967. Hij heeft er jaren verbleven op zijn ziekenkamer, nu eens in bed, dan op zijn bureaustoel die vlakbij stond. Toen wij hem een tiental jaren geleden even gingen groeten in het grote gebouw, gelegen op de St.-Jansbergsteenweg 95 te Heverlee kwam de man moeizaam op ons toe, zwaar steunend op zijn stok, maar met een stralend gelaat. Er waren Aalstenaars! Er zijn trouwens weinigen die zo vastgeankerd bleven aan het heem, die met zoveel belangstelling de bouwevolutie volgden, be zorgd om het schone in het stadsbeeld te behouden. Daarom voerde hij dan ook een uiterst drukke briefwisseling met verscheidene bestuursleden van De Vereniging voor Aalsters Kuituur- schoon en met andere oude stadsgenoten. Aan de V.V.A.K. schreef hij een massa brieven om aan te zetten tot de strijd tegen kuituurschennis; met woorden en schetsen gaf hij raad; hij stuurde ons heel wat gedichten die het leven in de stad rond de eeuwwende beschreef. Hij was de evenknie van zijn voor ganger, de olijke Pierlala, alias Jan Baptist Luyckx (1756-1836)! Pater Van Der Linden, met hart en geest verbonden aan het geboortenest, bezat, gelukkig voor ons, een paardegeheugen! Hij kende al de oude voorname families van de stad en schreef met liefde over de kleine man: de vaartkapoen, de liedjeszanger, de mosselman... Ook zijn visueel geheugen wekte verbazing, daarvan getuigen de 36 schilderijtjes die hij aan de V.V.A.K. schonk. Hebben zij vooral een hoge documentaire waarde, sommige zijn pareltjes die de schil ders benaderen, gekend als de «naieven» waarvan Rousseau de aan- voerder was. In een volgend nummer de lijst van die schilderijtjes die het leven uitbeelden in de stad tussen 1890 en 1905. De V.V.A.K. hoopt dat ons stadsbestuur een passende plaats zal vinden om deze leuke werkjes op te hangen. Het zou tevens een verdiende hulde zijn aan een Aalstenaar die zijn leven lang een grote liefde heeft bewaard voor Aalst en de vele brieven over zijn geboortestad terecht steeds beeindigde met Hou ende trou. AANTAL TELEFOONGESPREKKEN OOK INDIKATIE VOOR REGIONALE KOMMERCIELE BEDRIJVIGHEID HET aantal telefoonabonnees en meteen het aantal telefoocge sprekken in een streek is een niet onbelangrijke aanwijzer voo- de ekonomische kommerciele aktiviteiten. Vooral in een tijd dat men vlugger naar Bells apparaat grijpt aan naar de pen of het schrijfmachien. Er is een tijd geweest, zes, tien jaar geleden dat het Aalsterse nog duidelijk een achterstand vertoonde in vergelijking met andere centra. Net Aalst 6.272 Net Denderleeuw 1.321 Net Burst 110. Cijfers van 1960 aanta! abonnees aantal abonnees aantal abonnees Cijfers van 1970 11.776 3.030 1.756 Dat is over een periode van 10 jaar een verdubbeling, me* sen aantal gesprekken die niet het minst op het internationale vlak toe genomen zijn. MEER DAN 7 MILJOEN Daarbij inzonderheid toch te noteren dat het aantal streekge- sprekken (net Aalst-Burst) einde 1970 iets meer dan 7 miljoen bedraagt. En dan ook nog dit: De bekende slaapkamer van Brussel heeft niet zoveel behoefte aan de service van de R.T.T. wekdienst. Het blijken amper om en bij de 50 te zijn die in het Aalsterse op diverse uren via de telefoon en de vriendelijke opwekkende stem uit de overbekende armen van Morfeus moeten gerukt worden Meestal om professionele redenen zoals bv. hier en daar een bakker, een man van een transportbedrijf enz. kortom mensen die wellicht verplicht worden 'tijdens de dag hun bedrust te zoeken, maar dan de veren uitmoeten op een uur dat de meesten nliöt ontkomen aan een lust tot geeuwen al dan niet voor hun T.V. apparaat. Het waarom vain 'een beroep op de R.T.T. wekdienst zal in sommige gevallen ook wel een raadsel zijn. Wij 'hebben ons ooit 'laten vertellen van een man die om 10 's morgens diende wakker geschud te worden via de telefoon, stem en dan systematisch replikeerde 1 Bel nog eens rond 13 u...

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 16