De realisatie van het ontwikkelingsplan Begijnhofkerk lot monument geklasseerd Herdenking Gustaaf RAPE Pater Willy Lievens overleden te San Antonio Schokstakende leerlingen in de rijkstech- Heden namiddag installatie kontaktkommissie ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBI [In memoriam éÊm. DE GAZET AALST NEC SPE, NEC METU 2S« jaargang n, 12 - Zaterdag 18 maart 1972 - Red.kti. en BeÏAK ÏSirolstraat 26 9300 AALST - Tel. 241.14 - 8 fr het nummer Hedennamiddag te I6u30 gaat in de feestzaal van het Stad huis de installatie door van de hier reeds aangekondigde Kontaktgroep voor het Ontwikkelingsplan voor het arrondisse ment. De oprichting van deze kontaktkommissie gaat terug tot een voor stel van het Aalsterse C.V.P. raadslid M. Vermang tijdens de raads zitting op 10 december II. Het kwam er op neer dat het aangewezen was dat de uitvoering van het Ontwikkelingsplan voor de Dender streek door een representatieve groep zou gevolgd en gekontroleerd worden. Met het akkoord van de ganse raad heeft het stadsbestuur dan kontakten genomen met de parlementairen, de gemeetebesturen van de vijf kantonale hoofdplaatsen en de leden van de Werkgroep Vlerick. Tijdens een recent bezoek van Staatssekretaris voor Streek- ontwikkeling Dhoore bleek dat deze ook voorstander is van een der gelijke kommissie. Men zal zich herinneren dat in verband met dit ontwikkelingsplan volksvertegenwoordiger Van Hoorick en D'Haeseleer gepleit hadden voor het nauwer betrekken van de parlementairen. Tijdens de installatie van de kontaktkommissie zal het woord ge voerd worden o.m. door Burgemeester de Bisschop. Staatssekre taris Dhoore. Donderdag as. 23 maart gaat in de feestzaal van het stadhuis de herdenkingsavond door van wijlen de bekende Aalsterse musicus Gustaaf de Pape. De feestrede wordt gehouden door Prof. F. Vyncke Deze plechtigheid, een initiatief van 't Land van Riem staat onder de auspiciën van het Ministerie van Nederlandse Kuituur. Het provin ciaal bestuur van de provincie, met de medewerking van het stads bestuur, de stedelijke Akademie voor Muziek, Ballet en Toneel, het Koninklijk Sint Jobkoor, de Muziekkapel van de Stedelijke vrijwillige Brandweer en de vereniging voor Aalsters Kultuurschoon. Vorige zondag bereikte ons het ontstellende nieuws, dat P. Willy Lievens zaterdag namiddag plots overleden is. Hij bezweek aan een hartinfarkt, toen hij zijn zondags homilie aan het voorbereiden was. Hij werd geboren te Aalst op 16 september 1928, werd priester gewijd te Scheut in 1954. Hij vertrok in 1955 naar Texas, waar hij pastoraal werk verrichtte eerst te Dallas en daarna te San Antonio. Zeer grote invloed heeft hij gehad in zijn Sint-Jan Berch- mansparochie en in naburige armenwijken van Spaansspreken de inwijkelingen. We mogen zeggen dat Pater Lievens meer dan zijn krachten gegeven heeft voor het heil van zijn medemensen. Zijn hart is vroegtijdig bezweken aan de zware taak. Er was grote rouw te San Antonio vorige woensdag toen hij door zijn parochianen begraven werd. Father Bill werd immers om zijn sympathiek karakter en om zijn totale inzet voor de evenmens door iedereen bemind. De verslagenheid is groot bij de Scheutisten. Zij verliezen een voorbeeldig medebroeder en een wijs raadsman van hun Amerikaanse provincie. Ook te Aalst, bij zijn familieleden en ontelbare vrienden, in de Achterlinie en bij de Vrienden van Scheut heerst grote droefenis. Wij condoleren zeer oprecht de familie Lievens-Goessey en vooral de twee broers P. Raoul s.j. en de Heer Hilaire Lievens- Borms. Zeker zal zaterdag a.s. 18 maart om 10.30 u de Capucienen- kerk te Aalst te klein zijn voor de rouwende menigte. Pater Willy ruste in vrede C h I P) In de Rijkstechnische School zijn vorige week leerlingen van lildbllö CljlitJBwIl de Afdeling I (ca, 150) begonnen met een schokstaking. Reden Eis tot herwaardering van het diploma van technisch ingenieur. Het luidt dat die schokstaking tot aan de Paasvakantie zal voorgezet worden. SOLIDAIR MAAR NOG ENIG GEDULD De leerlingen van de Vrije Technische Scholen zijn weliswaar solU dair met deze van de Rijksinstelling maar wensen de nieuwe Minister; van Nationale Opvoeding Claes nog enig respijt te verlenen. ROND DE HERWAARDERING DIPLOMA TECHNISCH INGENIEUR De kerk van het Begijnhof behoorde tot in 1870 aan de kommissie der burgerlijke godshuizen van Aalst. In dat jaar werd het begijnhot gekocht door senator Hippolyte della Faille d Huysse van Lede, zijn afstammelingen verkochten het begijnhof in 1927 aan de Zusters van Liefde te Gent, die naar men beweert, het inzicht hadden daar een tehuis voor oude mensen op te richten. Wat er ook van zij, van hun plannen is niets terecht gekomen en in 1952 hebben de Zusters het bijnhof verkocht aan de maatschappij voor goedkope woningen te Aalst, uitgenomen de kerk, de St. Antoniuskapel en het huis van de pastoor: deze werden geschonken aan de kerkfabriek van Sint- Martinus. De kerk van het begijnhof werd in 1787 gebouwd door Jan de Staercke van Nederbrakel; zij is wellicht het mooiste exemplaar in ons land van kerk opgericht in neo-klassieke stijl. Alleen de voorgevel en de toren hebben een echte kunstwaarde; het interieur van de kerk valt alleen op omwille van het harmonisch geheel. Daar het begijnhof zijn eigen karakter had verloren door de oude huizen af te breken en te vervangen door een nieuwe (en zeer geslaagde) woonwijk en gezien de kunstwaarde van de kerk, heeft de kerkfabriek van St.-Martinus in 1970 een aanvraag gericht tot de kommissie van monumenten om de kerk te klasseren en onder haar bescherming te nemen. De minister van Cultuur is nu ingegaan op het voorstel en de kerk van het begijnhof behoort thans tot de geklasseerde monumenten van ons land.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 1