't Apostelken - Centrum van kulturele genoegens Kulturele echo's Jeugdcentrum 't Satellietje Op het Aalsters podium Daar zit muziek in De eerste echte apostel was een man van 't volk en het laatste het jongste echt Apostelken is er voor het volk. Daarom zijn er druk ke luidruchtige vergaderzalen, zachte zetels en iets te kleverige barkrukken, althans volgens de thuiswachtende dames. Maar wat wil je, 't Aposteiken is én rustiek én eigentijds. De ene zegt: «'t is verschrikkelijk schoon» en de an dere zwijgt stillekens, veegt zijn voeten af en stapt voorzichtig over de rode traploper, zijn das recht trekkend, naar de vergadering van één der vele verenigingen. Jozef De Rouck, de onderpas toor, bekijkt dit alles met ogen die wijd openstaan voor 't schone, de kunst en (vooral) het antieke en denkt aan «antiekbeurs», «kunst galerij», «literaire avonden», klein kunst»... En wat doet de man van aktie dan? Hij beweert op 17 maart een kunstgalerij te openen. Verzamelt in der haast een «be stuur dat soms zittend, soms rechtstaand vergadert, afspraken maakt, aan taakverdeling doet, maar vooral tracht de initiatieven- vloed minstens wat af te remmen, te plannen, te verwezenlijken. Dus, op vrijdag 17 maart in stallatie van de nieuwste kunst galerij in het Aalsterse. Piet Ver- meir spreekt er het startwoord uit om 20 uur, waarna receptie a la 't Apostelken. Als eerste initiatief wordt een overzichtstentoonstelling gehouden van de hedendaagse prestaties van Aalsterse kunstenaars Bau wens Etienne - De Beul Greet - De Brucker Christiane - De Co ninck Adolf - De Coninck Frans - De Koninck Frans - De Maese- neer Vera - De Meyer Edgard - De Moor Liliane - De Mot Luc - De Saedeleer Mich - De Schrijver Karei - De Smet - De Veylder Mark - De Wit Jozef - Dooremont Mariette - Francois - Guns Johan - Lambrecht William - Lecompte Etienne - Leynse Joris - Macharis - Mechnig Willem - Mertens Petrus - Nikolas - Peirlinck Lucien - Ros- signol - Uyttersprot Jacqueline - Van Caelenbergh - Van den Breule Albert - Van den Broeck - Van den Steen Rik - Van Holsbeeck Hed- wig - Van Hoorick Annemie Van Vaerenbergh Armand - Verhelst - Verhoeven - Vinck - Van den Eede - De Bril Victor - Gees Marcel - Schelfout Walter - Vyverman Emiel 43 kunstenaars, 43 prestaties, op gebied van schilderen, beeld houwen, grafiek en keramiek... te bekijken, te bewonderen, te ver gelijken tot 24 maart in 't Apostel ken. Inderdaad, er zit muziek in het Jeugdcentrum 't Satellietje, niet alleen figuurlijk maar ook letterlijk nu enkele muziekliefhebbers van de animatieploeg het initiatief na men tot het organiseren van een klub voor muziekbeluisteren. Het vooropgestelde doel is de leden ervan in de gelegenheid te stellen om vier verschillende mu ziekgenres te leren kennen en ap preciëren. Om de week zal een ander genre aan bod komen. Zul len beurtelings behandeld worden: klassieke muziek, moderne muziek (Pop en Folksongs), kleinkunst en klassieke Jazz. Deze takken van de muziek zullen respektieve- lijk gepresenteerd worden door André De Groeve, René De Witte, Luc Vandenberghe en Herman Mertens. Een eerste kontaktvergadering zal gehouden worden op zondag 26 maart 1972 van 19u30 tot 21u30 in de «Instuif» van het Jeugdcentrum 't Satellietje, Kapu cijnenlaan 95. Vanzelfsprekend vervalt de ouderdomsbeperking (13-17) voor deze klub muziekbe luisteren en zijn alle jeugdige mu ziekliefhebbers van harte welkom. Anderzijds kunnen we melden dat ook de krachtbal nu definitief gestart is in de schoot van 't Sa tellietje. Er wordt voortaan elke vrijdag geoefend en gespeeld van 16.30 tot 18.30 u. Ook postzegelverzamelaars kun nen zich melden bij een der verant woordelijken van de «Instuif», bij voldoende belangstelling wordt een postzegelklub (informatie-uit wisseling) onder bevoegde leiding opgericht. En dan krijgen we nog op zon dag 19 maart te 10 u de algeme ne vergadering. Het is een «open» vergadering en ook niet-leden wor den toegelaten. Alle tieners die een idee willen krijgen van wat het Jeugdcentrum 't Satellietje voor de jeugd presteert, en welke mogelijkheden er voor een gezon de en tijdseigen ontspanning gebo den worden, zijn van harte wel kom, onafgezien of zij de parochie bewonen of niet. Wij geven aan alle ouders nog maals de raad hun tieners bij het Jeugdcentrum 't Satellietje te la ten aansluiten. Daar heerst een goede geest van oprechte en har telijke kameraadschap, daar is voor elk wat wils, nuttige en aan gename vrije tijdsbesteding, «daar zit muziek in I» «de gazet van Aalst» weekblad gesticht In 1948 verantw. uitgever Gustaaf Sanders kantoor en drukkerij Schoolstraat 26 9300 Aalst Tel. 053/241 14 postrekening 381.72 3 maandabonnement 100 fr. 6 maandabonnement 190 fr. 12 maandabonnement 360 fr. op verzoek worden advertentietarieven toegezonden Voor de derde reeks abonne mentsvertoningen van het speel- jaar 1971-1972 met voorstellingen op 19, 26 en 27 maart 1972, heeft Hoger Op een thriller op het programma genomen «De Onver wachte Bezoeker» (The unexpec ted Guest) van Agatha Christie. Agatha Christie, geboren Miller op 15.9. 1891 in Torquay, Enge land, is voldoende bekend als een der meest prominente schrijfsters ter wereld in het detectivegenre. Bij het Belgisch publiek is zij overigens dubbel sympathiek we gens de vaak terugkerende figuur in haar zeer omvangrijk oeuvre, de Belgische en in alle op zichten on-Engelse particuliere detective Hercule Poirot. De toneelwerken van Christie kennen hetzelfde succes, zowel op de planken als in verfilming, met als bij ons meest beroemde wer ken «Tien kleine negertjes» en «De Muizenval». «De Onverwachte Bezoeker» heeft al de kwaliteiten van het Christie-merk origineel intrige, vernuftige opbouw, uitstekende mi lieutypering, vol psychologische aanwijzingen, verrassende ontkno ping. Hoger Op speelt deze thriller in vertaling van Wim Kubbinva en onder regie van Herman Coessens. De voornaamste rollen worden bezet door de dames Chris Ver hoeven, Monique Van de Velde, Lutgarde Mathieu en de Heren Fons Vinck, Gustaaf De Meerman, André Vandromme, Fons Janssens Tony Jacobs, Louis Pauwels, Voorstellingen telkens om 20 u in de St. Augustinuszaal aan de Leopoldlaan te Aalst-Mijlbeek BACHS MATTHAEUS PASSION TE AALST Op vrijdag 24 maart 1972 wordt door Pro Arte en de Koren van Aalst een uitvoering gepland van Bachs Matthaeus passion. Dit monumentale werk wordt vertolkt door de koren van de Europese gemeenschappen te Brussel, het versterkt Westviaams orkest en het knapenkoor Cantate Domino uit Aalst, het geheel staat onder leiding van dirigent Jean Jakus. Als solisten verlenen hun medewerking: W. Van Hese - tenor - evangelist Ch. Koenig - bariton - Chris tuspartij R. Defaiteur - sopraan L. Van Deyck - alt L. De San - bas Chr. Wuyts - clavecimbel J. Huys - orgel. In deze Passion worden de koralen, die een uiting van medevoelen betekenen van het gelovige volk, vertolkt door volgende koren Sint-Martinus - Aalst o.l.v. E.H. W. Houtman Sint-Jan - Aalst o.l.v. Hr. F. Matthieu Laat Blijde Weergalmen - Aalst o.l.v. Hr. K.Van Daele Sint Jozef - Aalst o.l.v. Hr. M. Van Lierde Halleluia - Aalst o.l.v. Dom B. Copray o.s.b. Pro Musica - Aalst o.l.v. Hr. F. Wellekens Singhet Fro - Mere o.l.v. E. Z. Beatrijs Gudrun - Mere o.l.v. E.Z. Beatrijs Sint-Jan Berchmans - Hofstade o.l.v. Hr. J. Van der Vurst Cantilene - Gijzegem o.l.v. Juf. E. Vermoens Si Bengkok - Kwatrecht o.l.v. E.Z. Machteld Met een 500-tal uitvoerders belooft deze Passion een der hoogte punten te worden in het kulturele leven van de stad Aalst. Kaarten tegen de prijs van 150 - 100 en 50 fr zijn reeds telefo nisch te bestellen bij de organisatoren Pro Arte Hr. M. Coppens, Parklaan 89 Aalst Tel. 053/21649 Postrekening 103692 Koren van Aalst Hr. G. De Cock, Bouckhoutstraat 7A Hekelgem Tel. 053/692 24 De uitvoering gaat door onder de auspiciën van het Ministerie van Nederlandse Cultuur, dienst Volksopleiding en de Stad Aalst. Aanvang 20u00 stipt, de kerk is verwarmd. KUNSTSCHILDER PROS PUTTEMAN IN BELFORTKELDER VAN 24 MAART UIT DE KRITIEK Over Pros Putteman spreken is niet erg moeilijk. Het benaderings proces tot deze geboren en getogen Lebbekenaar verloopt spontaan en sprankelend van levensblijheid en -geneugte. Het is de Oost vlaamse mens van bij ons die, in een hem eigen Vlaamse kleuren dronkenheid, de alledaagse dingen in hun gewone zijn en de mensen van te lande in hun gewone doen uitbeeldt. Wars van elke academische vorming, als autodidact, heeft hij in zijn schilderkunst een eigen neo-expressionistische stijl opgebouwd Succesrijke tentoonstellingen hield hij te Brussel, Lebbeke, Zaven- tem en in het voormalig Kongo. Onder de huidige figuratieve schil ders is hij een gegeerd kunstenaar UIT DE PERS DE STANDAARD ...in een zeer korte tijd heeft Pros Putteman werken met een eigen karakter weten te scheppen die beslist mogen geplaatst wor den naast deze van gekende hedendaagse schilders. A. Van Steenwegen HET LAATSTE NIEUWS ...zijn werken zijn robuust, kloek in elkaar gestoken en doen ons denken aan de grote vlaamse expressionisten. Rik Puttemans KAS-ECHO'S Met sterk overheersend oranjegeel en kloek gepenseelde werken weet Prons Putteman zijn optimistische levensvisie uit te leven. F. Van de Velde, kunstcriticus HET NIEUWSBLAD ...Bij de konfrontatie met zijn werken ondergaat men een roes van spetterend kleurenvuurwerk in een gedurfde vormgeving en een uit bundig koloriet. V.E IN CULTUREEL CENTRUM AFFLIGEM TENTOONSTELLING SINT LUKASGEZELLEN (Sint Niklaas) Op zaterdag 24 maart te 17 u, opening van de tentoonstelling Sint Lukasgezellen, (Sint Niklaas). Inleider Dhr. Daniel Antheunissen kuituurattaché van Sint Niklaas. Muzikale omlijsting van het Ge mengd Zangkoor van de Abdijkerk van Affligem. Kalender van deze tentoonstelling 25 maart - 16 april Zaterdag 25 maart, 1, 8 en 15 april van 14u30 tot 20 u. Zondag 26 maart, 2, 9 en 16 april van 11 u tot 13 u en van 14u30 tot 20 u. Maandag 3 april (tweede Paasdag) zoals op zaterdag. MODERNE MENS EN MODE Op maandag 20 maart te 20 u wordt in het Kultureel Centrum Af fligem, te Hekelgem, een voordracht gehouden over het thema «Moderne mens en mode». Spreekster is Mevr. Nonneman, journaliste

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 2