B! MINI-TORNOOI stad Aalst Dut riet ix en Dherde waren ac )oys niet du Kan Okapi zich nog redden? P.C. Alosta tieve speelsters vlot tot een 3-1 score uitliep, de doelpuntenmaak- sters 0-1 voor Baardegem langs een aalvlugge Maria Dierick ge lijkmaker langs Christiaens Sonja 2-1 via Verhofstadt Nicole en 3-1 langs Matthijs Martine toen scheen het of voor Baardegem een zware nederlaag onafwend baar was. Na de rustpauze zagen we even wel een omgekeerde situatie een moreel heropgeknapt Baardegem en onder het impuls van een hard zwoegend duo Van den Broek Linda en Monsieur Monique be haalde Baardegem stap voor stap de meerderheid. Op de 19' en 22' lukte Maria Dierick haar hattrick en beide staaltjes die het doelpunt vooraf gingen werden door al de aanwe zigen naar waarde geschat het ge vaar Verhofstadt Nicole bijge naamd Da Silva werd geneutrali seerd door Peirlinck Ingrid en De Troch Gisele. Doelverdedigster Edmonda Diericx deed de rest en de puntendeling werd een feit. Iedere klub was tevreden met het bekomen resultaat en de toe schouwers niet in het minst, toch een eigenaardige klub dat Baar degem, indien ze ailen wat meer moesten denken aan de ofeningen lijk Maria Dierick dan zou deze klub beslist de meest gevaarlijkste damesklub worden. Uitblinkers in deze unieke voet baldemonstratie bij Leeuwerik De Waele, Henny, De Pauw Anita, Verofstadt Nicole en Van Wese- mael Godelieve met een niet op vallende maar nuttige pion Van Gijsegem Sonja, bij Baardegem de ongrijpbare Maria Dierick, Ed monda Diericx, Peirlinck Ingrid tot krampen toe, De Troch Gisele, als mede het puik duo Monique Mon sieur, Linda Van den Broek. RANGSCHIKKING 1 Manchester 13 11 0 2 40 6 24 2 F. Erpe 13 9 2 2 33 12 20 3 O.C. Aalst 13 6 6 1 16 20 13 4 Kamillekens 13 3 7 3 12 33 8 5 Baardegem 13 3 8 2 13 23 8 6 Leeuwerik 13 1 10 2 16 38 4 Minikompetitie setok - A.V.V. S.K. APPELTERRE-OUTER 0-3 In deze specifieke derby heeft Outer lang moeten wachten naar zijn eerste doelpunt want S.K. Ap- pelterre heeft beslist reuzevorde ringen gemaakt toen dan op twee minuten voor de rustpauze gerust stellende 0-2 cijfers op het bord kwamen toen was het moeilijkste voorbij. Tijdens de tweede helft heeft Outer de stand tot 0-3 nog kunnen aandikken doch toen was het gedaan, een sterk doch zeer sportief aanklampend S.K. Appel- terre gaf niets meer toe. Uitblinkers in deze wedstrijd bij Appelterre Van Crombrugge Lut- garde, De Schrijver Julia, Van Wijmeersch Anita langs bezoeken de zijde Bassem Nadia zeer knap doch moet in het belang van de klub leren zwijgen want een vedet te zijn betekent nog altijd geen voordeel voor de klub zelf. Impens Christine en Lafourt Rita. RANGSCHIKKING 1 Outer 3 3 0 0 11 0 6 2 V.V. Asbeek 2 1 1 0 4 4 2 3 SK Appelterre 2 1 1 0 2 4 2 4 F.C. Lebera 10 10 12 0 5 Leeuwerik B 2020011 0 KALENDER VOOR 26 HAART F. Erpe-O.C. Aalst Manchester-Baardegem Kamillekens-Leeuwerik Leeuwerik B-F.C. Leberg V.V. Asbeek-Appelterre S.V. Outer vrij. R.V.G. Nieuwe Wijk-Sint Anna 0-0 O.C. Aalst-S.K. Drievelden 0-1 Onmiddellijk na de start viel het op dat de thuisploeg zeer ner veus akteerde. Was het misschien de wedstrijd indachtig van de heenronde tegen S.A. Eén feit staat vast dat, ondanks de meer derheid der gastheren, er slordig geakteerd werd inzonderheid wat de afwerking betreft. Talloze kan sen werd verbrod. Verder was er ook een Stefaan De Boitselier (S.A.) die de moei lijkste schoten kon onderscheppen en zijn doel wist blank te houden. De wedstrijd was aangenaam om volgen en vooral van de zijde van Hofstade vielen er mooie kom- binaties te noteren. Gevleid gelijkspel voor Sint An na. De eindstrijd in het titeldebat bereikt haar hoogtepunt en beloofd (hopelijk) nog veel sportief ver toon. Adelaars ll-S.K. Kruis li 3-0 Goede wedstrijd vanwege de thuisploeg, waarin voetbal op de eerste plaats kwam, zeker in de eerste helft. Twee doelpunten van S.V. Adelaars waren er het lo gische gevolg van. De bezoekers toonden zich in de tweede helft zeer gevaarlijk, maar pogingen van Heiremans Eddy, Meerschaut Francis en Troch Francois werden door de sekure verdediging van S.V. Adelaars in de kiem ge smoord. Bij de thuisploeg toonde zich vooral De Saedeleer in de eerste helft) Dias en Daeieman, terwijl de ganse verdediging dient geloofd, die goed georganiseerd werd door kapitein Cornand Hec tor. De bezoekers verdienen een pluim voor hun sportiviteit. Goede leiding van Ref. Uvin Pierre. S.K. Sint Job-F.C. Spoetnik 3-2 Na enkele snelle uitvallen van St Job langs het trio Verbeeck, Hug, Leeman Rufin en Carret Pierre, was het FC Spoetnik die gedurende het eerste kwartier haar spel opdrong. Op de 16e mi nuut werd een snelle Leeman Ru- fin gestuit en De Bundel lobte de bal op het hoofd van Verbeeck en het eerste doelpunt voor SK St Job zat. Dit doelpunt scheen FC Spoetnik echt wakker geschud te hebben en na een groot offen sief knalde de midvoor van Spoet nik de 1-1 op het bord. Onmiddel lijk na de rust scoorde een back van S.K. Sint Job ontketende zich als een echte pletrol en het was nogmaals Leeman Rufin die na een solonummer de vrijstaande De Bundel bediende en de bordjes gingen gelijk 2-2. Van dat ogenblik af werd het een bikkelharde wed strijd met wederzijdse goed geor ganiseerde aanvallen. Tien minuten voor tijd was de beste man op het veld Leeman weer zijn recht streekse tegenstrever te vlug af en een goed ingevolgde Carret Pierre schoot laag in de touwen. Van dat ogenblik af verdedigde al les wat S.K. St Job heette en het resultaat, zodat zij meteen de eer ste puntjes van het seizoen mee naar de Sint Jobstraat namen. Heel sekure leiding van Ref. Dher- de Valeer. In de eerste speelhelft waren het vooral de gasten die het hoge woord voerden. Hun meesterschap kon echter niet in doelpunten wor den omgezet. De gastheren verdedigden zich met de moed der wanhoop. Het enige doelpunt viel pas in de 35' toen de Smet Francois de bal op het hoofd geschoteld kreeg en bin nen schopte. Wie dacht dat Drievelden na de rust verder de wet zou dikteren kwam bedrogen uit. Inderdaad, de rollen waren nu omgekeerd en O.C. legde er de riem op. Enige paniek ontstond in de rangen der bezoekers die echter mochten rekenen op hun doelman Norbert Van Rentergem. Nipte overwinning van Drievel den dat nu op 1 punt genaderd is van leider Hofstade. D.V. Starr,pia-Leeuwerik i-2 De eerste speelhelft bracht een tamelijk gelijkopgaand spelbeeld, hoewel Stampia meer kansen af dwong. Na een flater van de DV verdediging echter verscheen in de 15' de 0-1 cijfers op hei score bord via Eric Doelaert. Het was diezelfde Eric Doelaert die op de 30' de Stampiagealie (te ver uit zijn doel) verschalkte en er 0-2 van maakte. Voor de rust kon Stampia toch nog milderen tot 1-2 via Wasteels Rudy (33'). In de tweede helft geraakte Leeuwerik nog aan één doelkans, die echter verkwist werd. Aan de overzijde werden een tiental kan sen onbenut gelaten, zodat de match afgesloten werd met een gevleide 1-2 overwinning van Leeu werik. Deze hard betwistte, doch uiterst sportieve wedstrijd werd geleid door een correcte scheids rechter E. Peirlinck. V.K. Bon tiUarcha-Rea! Familial 1-2 Na een spannende partij waar bij beide elftallen elkaar geen ge schenken uitdeelden heeft uiteinde lijk Real de beide punten bemach tigd die hen wellicht van goud- waarde kunnen zijn in de eind strijd om de titel. Een vertimmerd B.M. elftal heeft méér dan behoorlijk zijn aandeel gehad voor het welslagen van de ze wedstrijd en met een tikje mee val tenminste een puntje uit deze wedstrijd kunnen halen. Real moest naar het einde van de wed strijd tot tweemaal toe naar de noodrem grijpen om Reynier van de gelijkmaker te houden. Ander zijds was er het afgekeurde doel punt van N. De Moor voor ver meend handspel(?) De eerste helft had nochtans een tamelijk gelijkopgaand spel gegeven waar in Real op de 14' via hoekschop langs Wilfried De Gent de score opende. Op de 17' was het H. Van de Spiegel welke Corten verraste en met een grondscherend schot de B.M. doelman kansloos ver sloeg 0-2 (17') Tot bij de rust bleef de partij verder heen en weer gaan doch zonder veel doelgevaar. Onmiddel lijk na de aftrap scheen B.M. het over een andere boeg te zullen gooien en deed de Rael terugspe len doch zijn lobbal verdween over de verraste doelman onder de dek- lat in het net. B.M. bleef de toon aangeven doch zonder verder resultaat. Te vermelden nog een loeier door het muurtje van Meireman doch de doelman stond op de goede plaats Gevleide overwinning van Real. Uitstekende leiding van dhr. Boter berg. F.C. Kamigas H-S.K. Fiertel Boys 9-4 RANGSCHIKKING 1 Nieuwe Wijk 21 15 1 2 DrieveLden 21 16 3 3 Real Familial 21 15 4 4 Kamigas 21 13 6 5 Sint Anna III 21 10 5 6 Leeuwerik 21 10 9 7 DV Stampia 21 9 9 8 Fiertel Boys 22 9 10 9 O.C. Aalst II 21 7 3 10 Bon Marche 21 6 9 11 Adelaars II 21 6 11 12 S.K. Kruis II 21 5 13 13 Spoetnik 21 2 15 14 Sint Job 22 1 21 60 9 35 55 21 34 68 21 32 73 49 28 54 36 26 50 57 22 25 35 21 49 52 21 45 55 20 6 34 36 18 4 38 43 16 3 49 54 13 4 23 56 8 0 22 110 2 slecht voor, en mag men vermoe delijk reeds de valiezen klaar ma ken voor de weg terug. De eeuwi ge optimisten hopen op een mira kel, doch deze gebeuren niet alle dagen... In de strijd tegen leper hebben de Ajuinen nooit kunnen bevesti gen. Tot grote ontgoocheling van de aanhangers geraakte men nooit boven de middefmaat zodat men eerder een gemakkelijk hapje was voor de Westvlamingen. Aan de rust hadden de lokalen trouwens reeds een 44-30 voorsprong en ook na de herneming kwam er bij de Aaistenaars geen verbetering. KALENDER VOOR 26 MAART Sint Anna 11l-S.V. Adelaars Arend 10u45 De Leeuw S.K. Fiertel-F.C. St Job Beukenhof 10 u Peirlinck S.K. Kruis ll-F.C Spoetnik Moorsel 10 u H. Lievens F.C. Nieuwe Wijk-Kamigas II Hofstade 10 u R. Boterberg F.C. Leeuwerik-O.C. Aalst Lede 10 u V. D'Herde D.V. Stampia-V.K. Bon Marché Immerzeel 10 u P. Uvin F.D. j Deze vraag werd na de neder laag van Okapi tegen leper tij dens deze v/eek reeds dikwijls in de Aalsterse basketbalmiddens ge steld. Eerlijk gesproken wij zelf geloven er niet meer in daar Oka pi zelfs met een zege in de laatste wedstrijd tegen Pitzemburg niet meer kan gered worden indien ook de andere kandidaat-afdalers van Oostende bij de leiders op leper kunnen winnen. Men mag immers niet uit het oog verliezen dat de coach van leper ook in dienst is van Oosten de, zodat men gemakkelijk de ge volgtrekking kan maken. Trouwens indien leper mag kiezen wenst men natuurlijk liever een derby te gen de Oostendse buren dan te gen Okapi Aalst. Zo gezien staan de kansen van Okapi er uiterst Black Boys had het tegen Docherie aanvankelijk niet gemak kelijk daar de afwezigheid van de hoofdpionnen Dutrieux en Dherdt een grote leemte naliet die men zo maar niet op enkele minuten kon goed maken. Zo moest het dan ook niet verwonderen dat de bezoekers tijdens de eerste twin tig minuten heer en meester waren zodat men op een gegeven mo ment een 11-21 voorsprong telde. Eens dat de Ajuinen het goede ritme te pakken hadden werd de kloof vrij spoedig gedicht zodat men ook de leiding veroverde. De bezoekers zouden er in slagen nog eens terug te komen, doch de laatste loodjes waren in het voordeel van de lokalen die langs De Neef, Van Den Steen, Pacquet, Schollaert, Podevijn, Callebaut en De Schrijver dan ook een afgete kende overwinning behaalden. Uitslagen ledentornooi's 10. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. Wooley Harry Van Lysebeth Remi Sterck Mia Van der Meersch Marleen Mevr. Baetens Van der Meersch Francois De Ryck Oscar Sonck Robert Mevr. Van Damme Borms Patrik Van Lysebeth Remi Criel André Wooley Harry Ottoy Richard Borms Patrik Borms Georges Cassiman Louis Mw Sonck De Smet Lucien Van Goethem Freddy Uitslagen wintercompetitie Alosta A-Rivieren 6-3 Schorpioen-Alosta B 5-4 Alosta B-Bevers 6-3

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 13