Hel standpunt van Caülevïsion Belgium DE VERKEERSVEILIGHEID Keure overhandiging aan tweede Aalsterse Rotary-klub «Aalst noord» Albrechtlaan - H. Hartiaan Gentsesteenweg ze z ij n er... de nieuwste kommunieprentjes en natuurlijk It eb ben de eersten de beste keus zie onze étalage schoolstraat 26 Einde januari heeft B.3.P. senator W. Vernimmen aan de Minister van Openbare Werken een vraag gesteld in verband met de verkeers signalisatie. Een en ander daarover leest men verder. En dan toch even nog aan herinneren dat de ganse affaire van de verkeerssignalisatie aan de Albrecht-, Leopold- en H. Hartiaan reeds vier a vijf jaren geleden in de gemeenteraad v/erd aan de kaak gesteld. Inmiddels wat men te Brussel ook moge beweren wordt het inderdaad een verkeerschaos en dit is geen verwijt aan de Aal sterse politie die behoudens andere maatreglen tijdens de Paas periode uiterst gevaarlijk wordt o.m. ter hoogte van de Gentsesteen weg, waar alleen aan het Kruispunt Koolsiraat-Gentsesteenweg de verkeerssignalen enige veiligheid bieden voor de voetgangers. Eilancie voor hen die deie Rijksweg zeif met de nodige voorzich tigheid wiilen oversteken ter hoogte van de Welvaartstraat, Volksver- heffingstraat St.-Annaiaan. Zondag II. tussen 19 en 20 u verliep het uiterst drukke autover keer ingevolge de werken aan de autosnelweg op de Gentse steenweg trajekt Koolstraat Vijfhuizen op bepaalde ogenblikken aan een snelheid die alleszins deze van 100 km per uur benaderde, indien de omleiding tijdens de Paasperiode ook nog via deze Rijks weg zai gebeuren is een scherper toezicht van de Rijkswacht alles zins hoogst noodzakelijk. Naar aanleding van voormeld burgemeesterlijke indrukken en kommentaar ontvingen wij van de h. M. Ketel Ie, afgevaardigde-be heerder van Cablevision Belgium, die de Aalsterse afvaardiging invi teerde een repliek die wij ter in formatie publiceren. Bedoelde repliek, aldus de h. De Ketelle, heeft tot doel elke ver warring te voorkomen omdat vol gens steller de indruk verwekt wordt dat de leden van de afvaar diging in de V.S. niet te zien kre gen wat zij van de maatschappij verwacht hebben t.t.z. het meest moderne en waarschijnlijk het grootste voor de toekomst ge bouwde kabeltelevisiesysteem in de wereld». Verder, wij citeren «De scherp te of kwaliteit van weergave, van televisiebeelden is verbonden aan het lijnenstelsel, evenals de kwali teit van de beelden in de boek drukkunst verbonden is aan het aantal punten van het gebruikte raster. De televisie is tot stand ge komen in de V.S. waar voor be paalde redenen het stelsel op de norm van 525 lijnen gekozen werd In Europa is dit lijnenstelsel 625 en 819. De Europese beelden zijn daarom beduidend beter als deze in de V.S. Ook in de V.S. is de T.V. in kleur gestart, dit Ameri kaans systeem wordt genoemd N.T.S.C. Kleurentelevisie is veel later begonnen in Europa, dank zij verbeteringen en technologische vooruitgang. De PAL en SECAM kleuren zijn verschillend en veel beter als de N.T.S.C. kleuren. Tot hiertoe is de verklaring van de burgemeester de heer De Bis schop juist. Zoiets weet iedere technieker, en de aanwezigheid onder de le den van de kommissie van een technieker zou de in het kommen taar aangehaalde teleurstelling ver meden .hebben. Een op puntstel- ling is hier noodzakelijk en om deze klaar te maken ook voor niet ingewijden in de T.V. problemen, stellen wij een vergelijking voor. Een groothandelsfirma in fruit en groenten zoekt naar koelwagen transport en geeft opdracht een studie te doen over materieel en systemen in het buitenland, be langrijk zijn de inlichtingen over laadvermogen, snelheid, percenta ge, afval van de lading, rentabili teit enz... De verslaggever zal misschien vastgesteld hebben dat peren, tomaten enz... schoner en beter schijnen te zijn alhier, als in Zweden. Nochtans zal niemand er aan denken voor deze uitslui tende reden, de Zweedse vracht wagens en transportmaatschapijen af te keuren. De koelwagens heb ben immers als taak, fruit en groenten te laden op een plaats, deze te vervoeren naar een andere plaats om ze af te leveren in de zelfde toestand als zij waren bij de lading. Hetzelfde geldt voor kabeltelevisie. In de V.S. hebben de leden van de kommissie o.a. in de stad Ak ron, een kabeltelevisie-systeem zeer nauwkeurig kunnen bezichti gen dat 18 kleuren programma's alle dagen doorgeeft, op een af stand van meer dan 25 kilometer, en op deze afstand was geen en kele dégradatie van de eigenschap pen van de beelden vast te stellen vergeleken met deze aanwezig aan het ontvangststation. Vanaf 1-4- 1972 is het aantal programma's gebracht op 20, en de volledige kapaciteit van het net is 64 pro gramma's De voorstellen van onze maat schappij hebben gewag gemaakt van haar bestaande realisaties, het schepenkollege heeft zijn beslis sing verbonden aan de demonstra tie ervan, al was het in de V.S. hierop is dan de uitnodiging van onze Amerikaanse maatschappij gevolgd voor de gewenste tech nische bezichtiging. In het nabije Asse begint rond einde maart de installatie van de 120 m ontvangstpyloon voor het televisiesysteem dat aan onze maatschappij toevertrouwd werd. De inwoners van deze gemeente zullen mogen genieten van het meest moderne televisiesysteem in Europa, gelet op de meest ver scheidene aanpassingen in de toe komst, dank zij een moderne en goed aangepast tweerichtingssys- teem, een alledaagse realiteit zul len zijn». 23e STATUTAIR CONGRES VAN DE C.V.P. TE NINOVE Op zaterdag 25 maart gaat in de zaal Ons Huis Dreefstraat te Ninove het 23e Statutair congres van de C.V.P. door. DAGORDE 13u30 verkiezing van de Voorzit ter en 21 leden van het Hoofdbestuur De stemburelen zijn geopend van 13u30 tot 15 u. 14u30 Welkomwoord 14u35 Aktiviteitsverslag door Ralph Gabriels, arrondissementel sekretaris. bespreking 15u30 «De Partijorganisatie in vraag» door Jan Gysen, alge meen sekretaris. 15u50 Pauze 16u10 Bespreking 17u Bekendmaking uitslagen 17u05 Toespraak door de nieuwe voorzitter 17u 15 Toespraak door Wilfried Martens, algemeen voorzitter 18u Einde Tijdens het voorbije weekeinde had in de stadhuisfeestzaal de plechtige overhandiging plaats van het medio '7t opgerichte nieuwe Rotary-Distrikt Aalst-Noord, met als voorzitter de h. H. Wambacq. Nog wel het t62e distrikt van de ze momenteel 712.000 effektieve leden tellende internationale ver eniging die in 1905 door een be scheiden Amerikaans advokaat Paul Harris werd opgericht. Een zg. service-klub die elke week een beperkt en uitgekozen aantal men sen, elk van een beroep samen brengt rond een etentje en een cursieve in een geest van vriend schap, verdraagzaamheid «zonder onderscheid van taal, ras of huids kleur» zoals nog eens beklemtoond werd vanop het podium van de stadshuisfeestzaai, ERE LIDMAATSCHAP VOOR BURGEMEESTER Meteen heeft Aalst twee Rotary- klubs, want de eerste werd nog Vraag gesteld door de Heer Vernimmen aan de heer minister Kan U mij inlichten over de ti ming van de nog uit te voeren veiligheidsmaatregelen (o.a. ver keerssignalisatie) op de ringlanen te Aalst, nl. de Al brecht- Leopold- en H. Hart iaan kunnen in afwachting van de uitvoering geen tijdelijke maat regelen worden genomen voor bepaalde kruispunten, daar er zich verleden jaar verschillen de dodelijke ongevallen heb ben voorgedaan. Antwoord De geachte heer Senator gelie ve hierna de gevraagde inlichtin gen te vinden. Het kruispunt van de Steenweg op Brussel en de Albrechtlaan dient te worden gezien in het ka der van de rechttrekking van de Steenweg op Brussel in de rich- wel opgericht even voor de memo rabele 10 mei 1940. Net zoals deze eerste Aalsterse Rotary-klub «Aalst Alost» een om schrijving die herinnert aan de lo kale prentkaarten uit die periode, telt ook de nieuwe klub als leden mensen uit diverse goed gerepu teerde beroepsmilieus. De overhandiging van de Keure ofte Charter verliep blijkbaar in een specifieke Rotarysfeer, vriend schappelijk maar ook wel plechtig mét vertegenwoordigers van ande re distrikten, van Belgische top- Rotarypersonaliteifen en in aan wezigheid van burgemeester de Bisschop die tot ere-lid van de nieuwe klub werd gepromoveerd en Aalsterse Schepenen B. Rin- goir, G. Van den Eede, oud-minis ter Moyersoen e.a. Voor de public relations van de nieuwe klub, met als huistaal het Nederlands in 't verleden en ook nu nog niet zo vanzelfsprekend in de Rotary- klubs in Vlaanderen, is verantwoor- ting van de Parklaan. De studie hieromtrent is aan de gang in de betrokken tech nische diensten. De driekleurige verkeerslichten installatie aan het kruispunt van de Moorselbaan (rijksweg 11) met het O.L.Vr.-plein en de Ring- laan (Leopoldlaan en Albrecht laan) werd op 29.2.72 in dienst gesteld. Wat het kruispunt van de Ring- laan en H. Hartiaan betreft, be draagt de verkeersdichtheid, vol gens tellingen uitgevoerd door de stad Aalst op de drie dagspitsen 2270 voertuigen voor een totale duur van 6 uren. Deze verkeers dichtheid is onvoldoende om het plaatsen van verkeerslichten te verantwoorden. Dit was trouwens het advies, uitgebracht door de Bijzondere Commissie voor Ver keersveiligheid, die in de schoot van mijn departement zetelt. delijk Schepen Etienne Bogaert. Elk van de 21 leden van Rotary Aalst-Noord diende zich dan voor te stellen en elk van hen honny soit qui mal y pense deed het in behoorlijk Nederlands. Protokol- chef Mter. G. Grysolle leidde de ganse Rotaryplechtigheid nog wel in 't Nederlands, 't Frans en 't Duits, want inderdaad ook Duitse afvaardigingen waren tegenwoor dig. Een reeks korte toespraken o.m. vanwege F. Callebaut, voorzitter van Rotary Aalst-Alost, H. Wam bacq, voorzitter van Rotary Aalst Noord en Burgemeester de Bis schop die dankte voor het ere-lid- maatschap en zijn waardering uit sprak voor de humanitaire begin selen die aan de basis liggen van de Rotary-International. Tot slot een receptie in een kalme, pretti ge sfeer, opgefleurd door de char me van de talrijke gastvrouwen, O

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 3