VOETBALVERBOND BEIDE VLAANDEREN GewestTornooi der stad Aalst MINI-TORNOOI stad Aalst Eerste zege van Roger Van den Eede Hugo Bijl deed het P.C. Alosta 13 Afd. Vrouwenvoetbalverbond Kopploegen winnen nog meer veld en V.V. Asbeek de reveiatieploeg in de Minikompetitie Setok-A.V.V. MANCHESTER-BAARDEGEM 4-1 Goede wedstrijd vanwege de thuisploeg, waarin voetbal op de eerste plaats kwam. De eerste speelhelft bracht een tamelijk ge- lijkopgaand spelbeeld hoewel Man chester meer kansen afdwong. Twee doelpunten van Manchester in de 1e helft en dit door toedoen van Lowie Lea en Mackenzie Mu- rielle. In de tweede helft geraakte Baardegem nog aan één doelkans en het was Gordijn Maria die er gretig gebruik van maakte. Lowie Lea de specialist in het geven van hoekschoppen gaf op de 40e minuut rechtstreeks in doel Vijf minuten later, terug hoekschop en keurig afgewerkt door Verley- sen Marie-Paule. Uitblinkers bij Manchester Phi lips Nelly - Coppens Christiane - Van Uunchem Georgette en Rim- baut Berlinda Bij Baardegem Dierickx Maria Ruyssinck Marcella en Joostens Claudine Andere uitslagen KAMILLEKENS-LEEUWERIK 1-1 F. ERPE-O.C. AALST 1-0 RANGSCHIKKING 1 Manchester 14 12 0 2 44 7 26 2 F. Erpe 14 10 2 2 34 12 22 3 O.C. Aalst 14 6 7 1 16 21 13 4 Kamillekens 14 3 7 4 13 34 10 5 Baardegem 14 3 9 2 14 27 8 6 Leeuwerik 14 1 10 3 17 39 5 Minikompetitie A.V.V. VV ASBEEK-SK APPELTERRE 3-1 In deze wedstrijd die bijge woond werd door 200 supporters heeft men werkelijk een demon stratie gegeven van vrouwenvoet bal of was het manr.envoetbal Na een spannende partij waar bij beide elftallen elkaar geen ge schenken uitdeelden heeft uitein delijk V.V. Asbeek de beide pun ten bemachtigd. Van Crombrugghe Jeanine te kende het doelpunt aan voor S.K, Appelterre en de aalvlugge Rita Boom maakte op vijf minuten tijd 2 doelpunten die de thuisploeg het nodige vertrouwen schonk. In de tweede helft was het Heyse Viviane met een enig mooi vlucht- schot die de eindcijfers vastlegde. Uitblinkers in deze zeer spor tieve wedstrijd waren bij V.V, As beek Boom Rita, Heyse Viviane en Pauwels Maria Bij S.K. Appelterre Van Crom brugghe Jeannine - Van Crom brugghe Lutgarde en De Schrijver Julia LEEUWERIK B-F.C. LEBERG 0-6 RANGSCHIKKING 1 Outer 3 3 0 0 14 0 6 2 Asbeek 3 2 10 7 6 4 3 Leberg 2 1 1 0 7 2 2 4 Appelterre 3 1 2 0 3 7 2 5 Leeuwerik '3 0 3 0 'O 17 0 KALENDER VOOR 8 APRIL S.K. Appelterre-Leeuwerik B Van Goethem R. KALENDER VOOR 9 APRIL Leeuwerik-F. Erpe Van Goethem R. Baardegem - O.C. Aalst Callebaut R. Manchester - Kamillekens Boterberg R. Leberg - Outer Mabilde W. CR. Roger Van den Eede die steeds een eerste lentevogel is, gaf hier van het bewijs met een prachtige overwinning te Merchtem. De stoere Denderstreker kreeg er nochtans van een 70 koppig deelnemersveld een zware tegen stand te verduren, doch zulks was voor hem geen hinder om tijdens de ultieme slag elkeen uit het wiel te fietsen en zijn eerste overwin ning van het seizoen te bemach tigen. OOK ERIC CAUDRON De jeugdige Eric Caudron ver- UITSLAGEN S.K. Drievelden- Real Familial Uitgesteld Sint Anna Hl-Adelaars 2-1 S.K. Fiertel Boys- FC Sint Job 4-2 S.K. Kruis ll-F.C. Spoetnik 1-3 Nieuwe Wijk -F.C. Kamigas 0-0 F.C. Leeuwerik ll-O.C. Aalst !l 2-4 D.V. Stampia-V.K. Bon Marche 1-1 1 Nieuwe Wijk 2 Drievelden 3 Real Familial 4 Kamigas 5 Sint Anna III 6 Fiertel Boys 7 D.V. Stampia 8 Leeuwerik 9 O.C. Aalst II 10 Bon Marche 11 Adelaars II 12 S.K. Kruis II 13 FC Spoetnik 14 FC Sint Job 22 15 1 21 16 3 21 15 4 22 13 6 22 11 5 23 10 10 22 9 9 22 10 10 22 8 8 6 9 6 12 5 14 3 15 1 22 6 60 9 36 2 55 21 34 21 32 73 49 29 56 37 27 53 54 23 26 36 22 52 61 22 49 57 22 35 37 19 39 45 16 50 57 13 26 57 10 24 114 2 overde de eerste zegetuil te Viane Hij was er samen met zijn streek genoot Alain De Smet de meest opgemerkte figuur uit de wedstrijd om dan op het gepaste moment el keen het nakijken te geven in het zegeduel. Etienne Van Der Helst is te Lie- dekerke gestuit op de onweer staanbare Karei Rottiers, en al hoewel de Hofstadenaar op al zijn kunnen beroep deed diende hij de zege in de handen te laten van de Lebbekenaar. Met een mooie twee de plaats heeft Van Der Helst anders nog eens aangetoond dat hij momenteel op het hoogste peil fungeert. Te Denderleeuw werd de ge schiedenis van de wedstrijd ge schreven door de Denderstrekers Dirk Eeckhout, Jean Pierre Van Eeckhout, Frank Van Impe en Jean Pierre Van Rossem. Dit vier tal deed loffelijke pogingen om de afscheiding te bewerken doch steeds kwam de bende aansluiten, zodat het tenslotte tot een massa spurt kwam. Gemeld viertal slaag de er niettemin in om op een ere plaats beslag te leggen, wat alles zins een hele prestatie was als men weet dat eventjes 80 renners in het spurtdebat waren betrokken. D.V. Stampia-V.K. Bon Marche 1-1 Gelijkopgaande wedstrijd tussen twee ploegen die elkaar waard zijn. In de 29' kwam Stampia op voorsprong toen Leeman Hendrik uit een scherpe hoek binnenschoot na een oprukken van De Vijlder Jempi. De tweede helft bracht het zelfde spelbeeld met mooie kan sen aan beide zijden. In de 61' kwam Bon Marché op eerder ge lukkige wijze aan het tegendoel punt, toen Stampia back Boone Lucien een nutteloze hands beging in het strafschopgebied. De penal ty werd omgezet door Haerens Dirk. Globaal gezien een logische uitslag die beide ploegen kan te vreden stellen. V.K. St Anna-S.V. Adelaars II 2-1 St Anna had het in de begin fase absoluut niet moeilijk om te gen een onvolledige Adelaarsfor matie de bovenhand te nemen. En toen het na ongeveer 10 min. de stand wist te openen via Luc Roe land ging het zo nonchalant spelen dat de schaarse Adelaarsaanval lers zich zelfs een paar doelkan sen konden scheppen. Dit noncha lance werd dan ook afgestraft wanneer de twee gevaarlijke speerpunten Daeleman Eddy en Dierickx een goede kombinatie op touw zetten, St. Anna-verdedigers stonden dan ook toe te zien hoe Dierickx met een gemeten lobba! de St Anna doelman versloeg en de bordjes in evenwicht hing 1-1 De gastheren hierdoor wakker geschud, gingen dan beter samen spelen en dwongen nog voor de rust meerdere kansen af. Op één van deze kansen was het weer Luc Roeland die iedereen in snel heid klopte en zijn 2e doelpunt aantekende. Adelaars dat onder tussen volfedig geraakte kwam meer in het spel, maar kon voor de rust de St Annaverdediging niet meer bedreigen. Tijdens de tweede helft echter voerde Adelaars de forcing, zon der zich echter veel open kansen te scheppen. Het was evenwel de St. Anna aanval dat zich nog het gevaarlijkst toonde en de mooiste aanvallen op touw zette via Borms en Claessens naar het einde van de wedstrijd toe trachtte de Ade laars-ploeg nog een punt te red den en ging resoluut de aanval spelen. Ze waren nog een paar maal gevaarlijk vooral op schoten van Daeleman Eddy en Soetinck, doch telkens wist de St Anna-doel- man hiermee raad, zodat de over winning bij de thuisspelers bleef. Verdiende overwinning. S.K. Fiertel-S.K. Sint Job 4-2 Overrompelend begin van S.K. Fiertel dat al vlug S.K. Sint Job op een 2-0 achterstand plaatste, langs Johan De Backer en Danny Steenhout. De reactie van S.K. Sint Job bleef niet uit en na puik samen spel was het Pierre Peeters, die milderde (2-1). Enkele verkeerde tussenkomsten van de Sint-Jobdoelman gaven een ruststand van 4-1 nogmaals langs De Backer en Steenhout. De tweede helft bracht een ver rassende ommekeer. Het was Sint Job die volledig domineerde. Een penalty bleef onbenut door Sint Job en het was uiteindelijk langs Hugo Verbeeck dat de eindcijfers op het bord kwamen. De verdienstelijkste spelers wa ren voor S.K. St Job L. Van Geit, R. Leeman, H. Verbeeck, J.P. De Wolf en voor S.K. Fiertel, M. Pic- quet, L. Van den Steen. J.P. Beeckman. Perfecte leiding van de heer Peirlinck. PAASTORNOOI V.K. SINT ANNA Sommige persartikels lieten uit schijnen dat de «Sint Annagroep» niet meer bestaat en zou omge vormd zijn tot een andere vereni ging. Dit strookt natuurlijk niet met de waarheid en meer dan ooit kent deze klub een grote bloei met niet minder dan 3 ploegen in kompetitie. Wie wenst overtuigd te worden of een deel van zijn paasweekend in een gezonde omgeving wil door brengen nodigen wij uit op ons paastornooi ter gelegenheid van de inhuldiging van ons nieuw voet balplein. inderdaad, na lang zoeken en onderhandelen hebben wij een «plein» gevonden waar onze jon gens zich voortaan ten volle zullen kunnen wijden aan hun geliefkoos de sport. Wanneer zaterdag 1, zondag 2 en maandag 3 april Eerste wedstrijd op zaterdag 1 april te 14 u (geen aprilgrap!) Officiële inhuldiging van de in stallaties" om 15 u. Deelnemende klubs F.C. Nieu we Wijk Hofstade - F.C. Leeuwe rik Lede - Leraars Sint Josefscol- lege - F.C. Kova - F.C. Mercedes - Real Familial en twee ploegen van Sint Anna. Ligging van het plein Kluis- dreef (gelegen aan de Brusselse Steenweg tussen Immerzeeldreef en Affligemdreef). Bij voorbaat reeds onze beste dank aan alle voetbalfans. S.K. Kruis II- F.C. Spoetnik 1-3 Zeer goede wedstrijd van beide elftallen, dat van wal stak met een blitz-offensief van S.K. Kruis dat na 10 minuten spel met 1-0 de leiding nam. Daarna kwam er meer evenwicht in het spel. Het windvoordeel deed zijn duit in het zakje en de bezoekers kwamen op de 20' op gelijke hoogte met een fraai doelpunt met een lobbal over de verdediging in de winkel haak waartegen niemand iets ver mocht. ffee Enkele minuten later lukten de bezoekers een tweede treffer op een missen van de doelman en een inlopend speler kon zijn ploeg op voorsprong brengen. Met 1-2 stand werd de rust bereikt. Na de rust startte Kruis op nieuw met een sterk aanvaisspel maar de bezoekende doelman voor kwam een afstraffing voor zijn ploeg daar hij minstens drie tot vier doelpunten voorkwam door mirakuleuze reddingen. Scheidsrechter Lievens die tot dan toe goed was nam enkele be twistbare beslissingen waardoor tumult ontstond. Wat hier op volg de heeft niets meer met voetbal en nog veel minder met sportivi teit te maken. Wedstrijd om rap te vergeten. N.B. De eerstvolgende algemene vergadering voor de klubs van het M.T. zal plaats hebben op donderdag 6 april te 20 u stipt in het lokaal F.C. Spoetnik Moor- selbaan (kerk van Mijl beek) Aalst. F.D. ZWEMMEN Van de Aalsterse zwemmers die in het stedelijk zwembad in de strijd kwamen voor de Kampioen schappen van Vlaanderen is de talentrijke Hugo Bijl de enige ge weest die op schitterende presta ties prat mag gaan. De Aalstenaar veroverde inderdaad zowel in de 100 m vlinderslag als in de 200 m vlinderslag schitterende overwin ningen, waarop zijn club Neptunus terecht fier mag gaan. Uitslag kiekentornooi 1 Cooman Irma 2 Van Vaerenbergh D. 3 Moens Dirk 4 Van der Meersche F. 5 Borms Patrick 6 Van der Meersche K. 7 De Laender M. 8 Schockaert H. 9 Van Lijsebeth R. Verhulst J. Uitslag ledentornooi 1 Verstraeten L. 2 Van Damme L, 3 Van Haudt L. 4 Van Lijsebeth R. 5 Verhulst J. 6 Van Haudt E. 7 Speeckaert G. 8 Van Belle L.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 13