Eerste Lustrum-tornooi V.K. Sint Anna COMAR SPORT Versterking voor Okapi Nieuw bestuur bij Osiris Waar blijven de liefhebbers? Bij de nieuwelingen Tweedaagse te Aalst O 12 Voor alle sportartikelen Schoolstraat 54 Aalst Tel. 225.56 Zegels Valois sport op alle tronteo Op zaterdag 1 april II. had voet- balklub St.-Anna de eer haar nieuwe installaties te laten inhul digen door de Heer G. Van den Eede, schepen van Onderwijs, Cul tuur en Sport. De Heer Van den Eede had menig lofwoord over voor het prachtige initiatief van de organiserende voetbalvereni ging. Vooral het feit dat V.K. St. Anna een onderneming van derge lijke omvang aandurfde zonder daarvoor een beroep te doen op financiële tussenkomst van de stad vond de heer Schepen Van den Eede prijzenswaardig. In naam van het Stedelijk Sportcomiteit, overhandigde hij een prachtig piakket aan de heer R. Molem, voorzitter van St Anna Voetbal- klub. E.H. Pastoor Biesemans ver volgde de plechtigheid met de in wijding van het ontspanningster rein. Ook de heer J. Corten secre taris van SETOK -voetbalverbond, hield een vlotte redevoering, waar in hij nogmaals de goede faam van V.K. St Anna beklemtoonde. Alle aanwezigen, waaronder tien tallen ereleden, werden vergast op een heildronk Voetbalklub Sint Anna weet beslist wat gastvrijheid betekent Ter gelegenheid van haar vijf jarig bestaan, had deze voetbal vereniging tevens een tornooi op het getouw gezet, waaraan niet minder dan acht ploegen deelna men F.C. Kova, F.C. Leeuwerik F.C. Residence, L.S.J.C.A. Real Familial, F.C. Nieuwe Wijk en V.K. St Anna I II Elke ploeg trad driemaal aan in wedstrijden van tweemaal twintig minuten. De teams, zonder enig onderscheid, gaven zich volledig en dit tot groot vermaak van de talrijke toeschouwers. F.C. Leeuwerik, Lede, wist uit eindelijk, nipt doch oververdiend, de prachtige «Eerste Lustrum» beker in de wacht te slepen. De beker van de vertroosting ging naar V.K. St Anna I, terwijl de heer F. Daeleman, als afgevaar digde van St. Anna, de bloemen van de Fair-Play overhandigd kreeg De overige deelnemende ploegen kregen een herinneringplakket en gelegenheidsfanion ten geschenke Al met al, een schitterend ge slaagd voetbalevenement in het kader van het Aalsterse liefheb- bersvoetbal. Uitslagen en eindrangschikking bekomen onder de kundige leiding van de heren Callebaut en Borms. REEKS I V.K. St. Anna ll-L.S.J.C.A. 3-2 F.C. Residence-F.C. Leeuwerik 0-1 V.K. St Anna l-F.C. Nieuwe Wijk 2-0 Real Familial-F.C. Kova 1-2 REEKS 2 V.K. St St Anna ll-F.C. Leeuwerik 0-5 V.K. St Anna l-F.C. Kova 0-0 F.C, Residence-L.S.J.C.A. 2-0 FC Nieuwe Wijk-Real Familial 0-0 REEKS 3 F.C. Leeuwerik-F.C. Kova 1-1 F.C. Residence-F.C. Nieuwe Wijk 0-1 V.K. St. Anna ll-V.K. St Anna I 0-2 L.S.J.C.A.-Real Familial 0-2 EINDRANGSCHIKKING F.C. Leeuwerik punten 5 V.K. St Anna I 5 F.C. Kova 4 Real Familial 3 F.C. Nieuwe Wijk 3 V.K. St Anna II 2 F.C. Residence 2 L.S.J.C.A. 0 Na de zeer moeilijke competitie die gelukkig de redding heeft ge bracht werd het meteen duidelijk dat Okapi naar versterking diende te zoeken. Voorzitter De Wilde en zijn medewerkers zijn zich hiervan beter dan wie ook bewust en reeds werden verscheidene stap pen gedaan in het teken van een grote versterking van deze Aal sterse basketbalformatie. Zo staat het praktisch vast dat er naast Beechum nog een tweede Ameri kaan in de Aalsterse rangen za! optreden. Het betreft hier de ster speler Cooper die deze week naar Belgie komt en onmiddellijk door coach Van Driessche zal getest worden. Anderzijds zal van de verwach te transfer van Broeckaert van Royal IV naar Okapi niets in huis komen daar de onderhandelingen volledig afgesprongen zijn, terwijl ook Terry Kunze die in de Ligabe ker met Okapi een drietal wedstrij den speelde bij leper zal blijven. Ondertussen heeft Okapi in de Ligabeker gewonnen en verloren. Na het tijdens de eerste wedstrijd tegen Sunair met twintig punten verschil gehaald te hebben na punten van Beechum, Van Keer, Cammu, Pottiez, Badts, Lafayette en Schorreel, kon men het in de tweede wedstrijd tegen hetzelfde Sunair niet bolwerken daar men met tien punten verschil het pleit verloor. Deze maal werden de pun ten voor Okapi geskoord door Beechum, Pottiez, Van Keer, Troch Badts, Cammu, Lafayette en Schorree!. In deze twee wedstrij den evolueerde telkens de Royai IV speler Lafayette in de Aalster se rangen. OOK BLACK BOYS Ook de Black Boys zijn reeds bedrijvig op de transfermarkt. Zo werd tijdens het Paastornooi een test gedaan met de twee Ameri kanen Launa en Hogg, terwijl het anderzijds vast staat dat Pol Du- trieux Black Boys zal verlaten om met Racing Mechelen op te treden Nu dat Osiris tot kampioen is gepromoveerd heerst er natuurlijk bij deze Aalsterse basketbalforma tie een enorme geestdrift. Er zijn grote plannen voor de toekomst en in afwachting van de nieuwe kompetitie werd nu ook een nieuw bestuur verkozen met volgende uitslag voorzitter André Lootens, ondervoorzitter: Ulrik Van Wesemael, secretaris Johny De Kegel, hulp secretaris Luc Sandra, penningmeester Patrik Moyersoen, hulp-penningmeester Erik Van der Borght, materiaalmeester Roland Lecompte, secretaris tijdopnemer Paul Steenhaut, terrein afgevaar digde Luc Mareels, trainer-coach Hubert Troch, afgevaardigde der spelers Ignace Van Der Vorst, be stuursleden Lucien Verbeeck, Ed- gard Caignau en Johny Bosman. DERBY TEGEN EREMBODEGEM In het teken van de openstelling van het Aalsterse sportcentrum zal Osiris wedstrijden spelen tegen de nieuwe basketbalploeg van crembodegem. Deze wedstrijden hebben plaats op zaterdag 15 april te 15u30 voor de reserven en te 17 u voor de eerste ploeg. In de traditionele Paasprijs Op- hasselt-Hekelgem die telkenjare de elite van de amateurs aan de start heeft is nog eens het schrij nend gebrek aan beloftevolle ama teurs in de Denderstreek aan het licht gekomen. Van de oude garde kan nog alleen worden gerekend op Roger Van den Eede, terwijl voor de rest Wilfried Van We semael te buiten gelaten die het meer zoekt op de piste het echt arm leven is. In deze Paasprijs eindigde Van den Eede achtste en daarmee was praktisch alles gezegd. Het is nu meer dan ooit duidelijk gewor den dat moet gewacht worden op de frisse krachten uit de juniores- rangen vooraleer het gewest bij de amateurs nog iets zal te ver tellen hebben. Alle sportliefhebbers denken daarbij natuurlijk onmiddellijk aan het duo Etienne Van Der Helst - Luc De Croock die momenteel bij de juniores heer en meester spe len. Voor de Hofstadenaar werd het met overwinningen te Sers- kamp en te Hekelgem zelfs een dubbelslag terwijl de Aalstenaar in de zware wedstrijd te Roosdaal met de zegebloemen mocht zwaai en. Als beiden een van de volgen de weken naar de amateursrangen zullen overstappen laat het geen twijfel dat zij spoedig ook een hoofdrol zullen vertolken. FRANK ARIJS TOONT ZICH De jeugdige Aalstenaar heeft niet lang gewacht om in de hogere kategorie op het voorplan te ko men. Zulks gebeurde te Pollare waar het bergachtig parkoers voor hem als geknipt was om een test te doen naar zijn huidige mogelijk heden. Voegen we er maar onmid dellijk aan toe dat deze proef ten volle is geslaagd daar hij er sa men met zijn streekgenoot Mare De Deyn in slaagde om elkeen uit het wiel te fietsen en schitterend te zegevieren. Zijn gezel Mare De Deyn die een achttal dagen inak- tief was ingevolge een opgelopen kwetsuur bewees met het verove ren van de tweede plaats meteen ook dat hij op zijn beurt spoedig op het podium zal fungeren. In deze wedstrijd werden nog opvallende verrichtingen geleverd door Luc De Troyer en Fonske Callebaut die er allebei tegenover vorig jaar sterk zijn op vooruitge gaan. Ook voor deze Denderstre- kers zijn de eerste zegebloemen in bestelling. Ook de jeugdige Guy De Bock die vorig jaar ingevolge allerlei omstandigheden niet kon doordringen naar de top heeft te Serskamp aangetoond dat hij dit seizoen best de doorbraak kan vieren. Er was er immers aanhou dend betrokken in de verschillen de uitvalspogingen om uiteindelijk op een schitterende vierde plaats beslag te leggen. Tenslotte was er bij de juniores nog een vermeldenswaardige prestatie vanwege Herman Tem merman die te Scheldewindeke be trokken was in het zege-duel doch tijdens de laatste loodjes licht in het verweer werd gedrongen om nog prachtig vierde te eindigen. WEER EREC CAUDRON Na vorige week reeds in de bloementuin te hebben vertoefd was Eric Caudron andermaal aan de eer te Hekelgem. De Dender- streker diende er nochtans te strijden tegen een sterk aantal tenoren doch zulks was voor hem geen hinder om op het gepaste moment zijn slag te slaan en schitterend te zegevieren. EERSTE ZEGE VAN FRANK VAN IMPE Dat goed bloed niet liegt heeft de piepjonge Frank Van Impe als broer van tourman Lucien Van Impe bewezen in de wedstrijd te Nieuwerkerken met op werkelijk verbluffende manier al zijn rivalen uit het wiel te fietsen en zijn eer ste zege uit zijn nog zeer korte wielerioopbaan te veroveren. Dat er in de Denderstreek mo menteel heel wat sterke jongeren hun opwachting maakten bewees ook de jeugdige Willy Van den Brande met zijn eerste overwin ning te bemachtigen te Oosterzele Ook Jean Pierre Van Rossem, Dirk Eeckhout, Luc Heylenbosch en Alain De Smet toonden zich op hun best tijdens de drukke Paas dagen. De Aalsterse politieagent Paul Borms heeft als oud renner nog steeds een grote voorliefde voor de wielerkoersen. Hij was het trouwens die het wielerleven op de Oude Gentbaan weer nieuw leven heeft ingeblazen met het or ganiseren van wielerwedstrijden. Zo staat hij dan morgen zater dag en zondag weer aan het orga nisatieroer met wedstrijden voor nieuwelingen en juniores waarbij natuurlijk de Aalsterse vedetten Luc De Croock en Frank Arijs aan de afrit zullen zien. Bij de nieuwelingen zijn het de kereltjes uit de onmiddellijke om geving Alain De Smet, Eric Cau dron en Frank Van Impe die als favoriet fungeren.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 12