VOETBALVERBOND MINI-TORNOOI stad Aalst BEIDE VLAANDEREN GewestTornooi der stad Aalst 13 SETOKBEKER V. FINAAL HEENWEDSTRIJDEN R. Heldergem cupelftal bij uitstek overwint Den Broek in eigen midden. Snas bezorgt Electro koud stortbad Sint Anna enige overblijvende ereklasser moeilijke uitzege egen Melckenbeeck. Honda magere zege tegen S.K. Kruis In deze V* finaal heenwedstrij den twee belangrijke verrassingen namelijk de uitzege van een knap akterend R. Heldergem dat de hooggespannen verwachtingen van Den Broek een zware deuk toe bracht. We geloven dan ook nooit dat in de terugwedstrijd deze 2-0 achterstand nog kan opgehaald worden temeer dat niettegenstaan de het technisch hoogstaand spel van Den Broek de aanvalsformatie niet gevaarlijk genoeg is voeg daarbij dat R. Heldergem met ei gen terreinvoordeel en met kans tot doordringen naar de finaal er wel zal op waken dit voordeel te behouden. De 2e onverwachte uitslag was de nederlaag dat outsider Electro opliep tegen Snas. Het moet zijn dat het moreel van Electro tot nul herleid is of anders, en dat zal meer met de werkelijkheid over eenstemmen is Snas in defensie moeilijk te omspelen en bezit de nodige stootkracht om doelpunten af te dwingen. Alleszins een uitslag die nie mand durfde vooropstellen maar tenslotte het verdiende loon van een buitengewoon fris spelend Snas. We zijn er bijna zeker van dat ook Electro deze achterstand niet meer kan ophalen. Honda heeft met alle sportieve middelen tot het eindsignaal moe ten zwoegen om een nipte arse- nalsscore te bekomen tegen S.K. Kruis. Heeft het technisch zeer goede Honda de tegenstrever on derschat of zijn de jongens van het kruisabeei meer waard dan velen menen? Met de terugwed strijd in eigen midden is Honda praktisch ook verzekerd van deel name aan de V2 finaal met voor uitzichten in het slechtste geval van deelname aan de vertroostings- finaal. Melckenbeeck-Sint Anna 1-2 be slist geen wedstrijd vor hartlijders De zege van Sint Anna was ver diend te noemen maar het geluk was op hun kant want het huidige moreel bij Melckenbeeck laat te wensen over en indien dat moreel tegen de terugwedstrijd niet kan versterkt worden dan staat Sint Anna er best voor om tot in de finaal door te rukken. Dit zou dan de vierde maal zijn dat ze finalist worden; een werkelijk unicum in liefhebbersvoetbal. We geven ter informatie van de sportliefhebbers het verworven bekerpalmares; 1969 Intraco-Sint Anna 1-0 1970 Sint Anna-O.C. Aalst 4-1 1971 Breugel-Sint Anna 4-1 1972 Sint-Anna- DAMESVOETBALVERBOND SETOK - A.V.V. Baardegem herrijst Tweestrijd Manchester - F. Erpe biijft aanslepen. BAARDEGEM-O.C. AALST 5-0 V.V. Baardegem bracht op het speelveld een kundige voetbalde monstratie. Het moet zijn dat de oefenwedstrijd van donderdag II. zijn nut opgebracht heeft. Tegen het opgelegde ritme van Baarde gem kon O.C. Aalst dat nochtans over een goede defensie beschikt niet optornen. Maria Diericx terug aalvlug lukte een hatrick voeg daarbij twee doelpunten van Maria Gordijn en de zware neder laag stond op het scorebord. Voor de rest was een sekure verdediging van Baardegem niet te nemen. Indien Baardegem het eens ernstig meent zou het ons ook niet verwonderen dat op de grote nakende Damesbeker Baar degem F. Erpe meer last zal be zorgen als hun lief is. De uitblinkers bij Baardegem Gisele De Troch, Monique Mon sieur, Maria Gordijn, Linda Van Den Broek, Maria Diericx vaste kandidate in een droomvoorlijn met Viviane Nijs - Lea Lowie - Nicole Verhofstadt -Rita Boom. Bij O.C. Aalst alleen Godelieve Coppens. LEEUWERIK-F. ERPE 1-2 Deze onder hoogspanning be twiste wedstrijd gaf hetgeen men ervan verwachtte. Op de 2' reeds een doelpunt van Liliane Steenhout het kwartiertje daarop was het al Leeuwerik dat de klok sloeg doch de droompassen van Nicole Ver hofstadt die regelmatig drie ver dedigsters van F. Erpe omspeelde werden niet benut door Sylva Christiaens die niet oordeelkundig genoeg op de buitenlijn akteerde Door de slechte inspiratie van de voorlijn uitzondering ge maakt voor Verhofstadt Nicole want ook Lieve Beelaert in minde re vormperiode rateerde Leeuwe rik een puntendeling. De 2e helftop aarzeling van de defensie voor eenmaal niet waak zaam genoeg wist Nelly De Spie- geleer de voorsprong voor Erpe tot 0-2 op te drijven. Tien minuten voor het einde wist Leeuwerik langs Sylva Christiaens verdiend te milderen, hoe de meisjes van Leeuwerik ook zwoegden tot de gelijkmaker geraakten ze niet. De utiblinkers bij Leeuwerik Daelman Marleen zeer goede doelverdedig- ster is beslist een versterking voor deze kring Van Wesemael Godelie ve de ster in verdediging evenals Anita De Pauw moet benjamin De Lannoy Renee in de voorlijn alleen de vedette Nicole Verhofstadt met in mindere mate Sonja Christiaans. Bij F. Erpe in verdediging De Sneyder Annie bestendig waak zaam en moeilijk te verschalken mede met Sleeuwagen Diane Vonck Rita briljant en de rots in de branding Rimbaut Martine, voor aan Liliane Steenhout met de grote aanwinst Viviane Nijs die speeldag na speeldag verbetert. Indien Bambust Magda eens hersteld kan opgesteld worden naast Nijs dan zal de aanval van UITSLAGEN Bon Marche-S.K. Drievelden 1-1 Sint Anna lll-S.K. Fiertel Boys 4-2 Adelaars I I-Sint Job 5-2 Spoetnik-Nieuwe Wijk 0-4 S.K. Kruis-S.K. Kamigas II 0-4 Real Familial-Leeuwerik II 5-0 O.C. Aalst ll-D.V. Stampia 0-1 RANGSCHIKKING 1 Nieuwe Wijk 23 16 1 6 64 9 38 2 Drievelden 22 15 2 5 56 22 35 3 Real Familial 22 16 4 2 73 21 34 4 Kamigas II 23 14 6 3 77 49 31 5 Sint Anna III 23 12 5 6 60 39 29 6 Stampia 23 10 9 4 27 36 24 7 Fiertel Boys 24 10 11 3 55 58 23 8 Leeuwerik II 23 10 11 2 52 66 22 9 O.C. Aalst II 23 8 9 6 49 58 22 10 Bon Marche 23 6 9 8 36 48 20 11 Adelaars 23 7 12 4 44 47 18 12 S.K. Kruis II 23 5 15 3 50 62 13 13 Spoetnik 23 3 16 4 26 61 10 14 Sint Job 24 1 23 0 26 119 2 Real Familial-Leeuwerik 5-0 Dank zij doelpunten van Modest van Driessche (2), Remi en Fran cois van Geert en Hugo van der Spiegel heeft R.F. een rustig spel en veidoverwicht uitgedrukt in een verdiende overwinning die mits wat meer besluitvaardigheid best hoger had gelegen. Een pluspunt is alleszins het feit dat goed uitverdedigd werd, aangevuld met een goed en kalm middenveld. Behalve dat er over deze één- richtingsmatch weinig te vertellen valt, tenzij dat Leeuwerik zich zeer sportief heeft verdedigd. S.V. Adelaars-St Job 5-2 Reeds op de 8e minuut was het raak voor S.V. Adelaars dit op corner van Dierickx, via Dias werd het 1-0. Het 2e doelpunt kwam er na samenspel van Dierickx-Neetens die de bal voor de doelmond bracht waar Munez Jezus er maar in te leggen had. Een enig mooi doelpunt kwam er daarna via Dae- lemen Eddy, dit was de ruststand. Na de koffie reeds op de 5e minuut begin speler Gilles Juul van St Job handspel in de fatale zone. Strafschop feilloos gegeven door de Saedeleer (4-0). Van dan af nam de verdediging van S.V. Adelaars risiko's waarvan St Job dankbaar gebruik maakte om te rug te komen tot 4-2 via Lievens Werner en Verbeeck Hugo. Naar het einde toe maakte Dierickx nog een 5e doelpunt voor S.V. Ade laars na flater van de doelverde- diging, die al bij al een goede wedstrijd speelde. Goede leiding van Ref. D'Hondt. Spoetnik-Nieuwe Wijk 0-4 In tegenstelling met vorige da gen was het goede weder van de partij. Het werd dan ook een flin ke en sportieve wedstrijd. De wedstrijd was gelijkopgaand met een licht veldvoordeel voor Nieuwe Wijk, doch dit werd niet in doelpunten geresulteerd. F, Erpe veel aan doordringings vermogen en inhoud winnen. RANGSCHIKKING 1 Manchester 15 13 0 2 48 7 28 2 F. Erpe 15 11 2 2 36 13 24 3 O.C. Aalst 15 6 8 1 16 26 13 4 Baardegem 15 4 9 2 19 27 10 5 Kamillekens 15 3 8 4 13 38 10 6 Leeuwerik 15' 111 3 18 41 5 Geleidelijk aan kreeg Nieuwe Wijk meer vat op het spel en van een puike aanval op rechts kon Wilfried Van Gijsegem een onvol doende afweren van doelman Pal- stermans op gelukkige wijze met de hiel in doel werken. Spoetnik trachtte zich moedig over dit doelpunt heen te zetten en repiikeerde gevat doch een te gendoelpunt bleef uit. Op de 32 min was het weer een doorgebroken W. Van Gijsegem die op het laatste nippertje tegen gehouden werd door Pat Macken zie, doelman Palsterman misreken de zich op deze verre lob en het werd 0-2. Een minuut later besloot Frans van Neyghem met een prachtschot een tegenstoot van zijn ploeg. Daarmee was de kans definitief voor de spoetnikkers. Na de rust nochtans zou Spoetnik meer vat op het spel krijgen en werd Nieu we Wijk aangewezen op tegen aanval. Hoe Spoetnik zich ook weerde een tegendoelpunt bleef uit. Het kon zijn veldmeerderheid niet afronden tot een doelpunt en op een van de snelle tegenaanval len van Nieuwe Wijk was het doelman Palsterman die belette dat de score nog hoger ging. Een verdiende overwinning voor Nieuwe Wijk doch met een licht overdreven score. St Anna Ili-Fierte! Boys 4-2 Van bij de aanvang van de wed strijd nam het St. Anna team de teugels in handen en toog onmid dellijk ten aanval, via gelegen heidsvoorspeler Robijns werd het Fiertel doel een paar keer onder vuur genomen, doch gedeeltelijk door onkans en gedeeltelijk door overhaasting werden de geboden kansen niet te baat genomen. Naderhand verwaterde het spel peil tot een rommelig middenveld spel en geen ploeg kon daar enig nut uit halen. Toen iedereen er van overtuigd was dat er met een dubbel blanke stand zou ge draaid worden, viel er even voor de rust toch een doelpunt uit de lucht voor de ploeg die het ver diende. Een aanval langs links op gezet door de gastheren bracht de bal in de voeten van Robijns, die langs de lijn doorliep en inzond, ledereen dacht dat de voorzet geen enkele St. Anna voorspeler kon bereiken, doch de bezoeken de doelman greep naast de bot sende bal. (ruststand 1-0) De tweede helft werd veel ge animeerder aangevat en gesteund door de meevaller van voor de rust trachtte de St. Annaploeg de ge ruststellende 2-0 voorsprong te be werken. Die voorsprong kwam er ook en deze keer na een fraai op gezette aanval. De bal werd door Claessens keurig doorgetoetst naar Martens, wiens schot via de vin gertoppen van de doelman op de dwarslot belandde. Een goedge- volgde Claessens kon echter ge past binnen toetsen. Wie dacht dat St. Anna naar een gemakkelijke overwinning ste vende had het verkeerd voor Fier tel zorgde voor een verder span nend verloop van de wedstrijd. De voorsprong van de thuisploeg werd gemilderd na een aarzeling in de St.-Annaverdediging en toen F. Van de Velde voor St-Anna een derde doelpunt aantekende kwa men de bezoekers opnieuw terug tot 3-2. Wanneer echter een vijftal minuten voor tijd Claessens prach tig de diepte ingestuurd werd en de Fierteidoelman met een iobbal kansloos liet, was echter de wed strijd gespeeld. Einduitslag 4-2 verdiende overwinning voor de thuisploeg en een pluim voor scheidsrechter dhr. Keppens P. die de wedstrijd in goede banen leid de. VK Bon Marché-SK Drievelden 11 Het treffen tussen B.M. en S.K Drievelden is uitgegroeid tot een mooie genietbare en snelle partij, voortreffelijk geleid door ref D'Herde. Drievelden startte met snelle aanvallen op links die herhaalde lijk gevaar schiepen voor het B.M. doel, doch een stugge ver dediging met E. De Brucker als laatste bolwerk bleef sekuur en koel de aanvallen weren. De plot se tegenaanvallen van B.M. waren evenmin van gevaar ontbloot en doelman Van Rentergem mocht een kaars branden toen de bal in het slijk op de doellijn bleef lig gen en Henri Carael met een ge lukkige sliding voor de neus van L. Simal kon uittrappen. Op de 28' kwam B.M. toch op voorsprong langs N. De Moor die een mooie steekpas van de weder- optredende Persoons in de ruimte naast de tevergeefs drukkende doelman onhoudbaar in schoot. Drievelden reageerde prompt, en op de 32' stonden de ploegen ge lijk via De Backer die door een bos van spelers in de R. beneden hoek besloot. 1-1. Hierop kwam de rust. Na de rust kregen wij opnieuw gelijk opgaand voetbal met licht- veldoverwicht van Drievelden, doch de afwerking bleef in gebre ke. Naarmate het einde naderde verhoogde de Drievelden druk, een kanjer van de linksbuiten sloeg op de zijpaal en lateraal voor doel terug in het velden. Aan de over zijde werden ook door B.M. door zenuwachtigheid onbenut gelaten. Het einde van deze partij kwam met een logische puntendeling. O.C. Aalst-D.V. Stampia 0-1 Reeds in de 5' opende Kiekens de stand voor de gasten. Zoals reeds meermaals gebeurde in voorgaande wedstrijden legde O.C. een steriel overwicht aan de dag zonder echter doelpunten aan te tekenen. Een zelfde spelbeeld in de 2e helft. Op te merken de hardnek kigheid waarmede de match be twist werd. Speler Lucien Boone (Stampia) genoot de trieste eer van het veld verwezen te worden. Dit is meteen de eerste speler die in het M.T. werd uitgesloten. KALENDER VOOR 16 APRIL S.K. Drievelden-D.V. Stampia Moorsel 10 u Boterberg F.C. Spoetnik-Sint Anna III Kluisdreef 10 u De Leeuw F.C. Sint Job-S.K. Kruis II Immerzeel 10 u Uvin F.C. Nieuwe Wijk-S.K. Fiertel Hofstade 10 u D'Herde F.C. Kamigas-S.V. Adelaars II Denderleeuw 10 u Cooreman F.C. Leeuwerik ll-V.K. Bon Marché Lede 10 u Lievens Real Familial-O.C. Aalst II Hofstade 15u30 Keppens F.D.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 13