Louis-Pau! Boon zestig LACHEN IS GEZOND Ata*, 1 (iney flik. Ouderlingenbonden ontvangen op het ministerie van sociale voorzorg MEER K0MF8RMET f MINI Centrale POLY-CALOR HOOFDVERDELERPVBA DE BISSCHOP 'immuun/ni/têiiiuiijujiittjiittjiitifiiti i ttiwtnfn De mazout Living-Kachel die uw hele huis verwarmt! SAPHIR oi/mmminnrminntii tmfimmnm>mj Op 15 maart 1972 werd Louis- Paul Boon zestig jaar. Dit mag niet onopgemerkt voorbijgaan. De vrienden van Louis hebben daar om een viering gepland die zal doorgaan op zaterdagavond 27 mei. Het programma is als volgt 19 u Aankomst van Louis op de Kapellekensbaan (Kapel ter Muren, Erembodegem) in een open koets. Officiële personalitei ten èn schrijvers wachten hem daar op voor het Huizeken van Ondineken en overhandigen hem een geschenk. 20 u Demokratisch avondmaal in de zaal Madeion, Grote Markt, te Aalst, met niet akademische toespraken door letterkundigen uit Moord en Zuid (o.m. Bernard Kemp). Aan de deelnemers wordt een programma-brochure overhan digd met de volledige bibliografie van Louis' werk door F.-J. Ver doodt, en een facsimile van Louis handschrift, door hem eigenhandig ondertekend. U ziet geen stijve akademische plechtigheid, maar een gezellig en vrolijk samenzijn met Louis in een ontspannen atmosfeer, leder een is welkom. Ook U inviteren we graag om deel te nemen aan de viering. Als bijdrage vragen we 150 fr per persoon. In die demokratische som zijn begrepen 1 portie hut sepot, 1 konsommatie, de door Louis getekende programma-bro chure met facsimile van zijn hand- schrit, en Uw kleine deelname aan het bekostigen van het geschenk. Men kan inschrijven door stor ting van 150 fr op postrekening 694887 van F.-J. Verdoodt, Leuve- straat 29-B, 9440 Erembodegem met de vermelding «Viering Boon» Het Comité voor de viering van Louis-Pau! Boon. A. Gerlo, rektor V.U.B., W. De Broek, administrateur-Generaal bij het Ministerie voor Kuituur; B. Van Hoorick, volksvertegenwoordiger; de Nederlandse uitgevers R. Kui pers en H.H. Koch; de letterkun digen M. Andries. G. Durnez H. Raes, M. Ros (Nederland) F.-J.-Verdoodt, J. Weverbergh, M Wauters, F. Vyncke. Prof R.U.G P. Van de Velde, ass R.U.G.; Jo Boon, kunstfotograaf. De Kersttijd was voorbij en ïwee: cfommees uïf onze stad be gonnen een derde te plagen, om dat er op het pleintje voor diens kerk nog steeds een kerststal stond. De beelden waren eruit ge haald, maar de houten schuur en de balen stro stonden er nog. Toen dat eind januari nog zo was, zetten ze een groot bord in de stal met de mededeling «Wij zijn naar Egypte». x x Een groepje zeelui die geen dienst hadden lag op het dek en probeerde in de lentezon weer een beetje bruin te worden. Een colle ga van hen keek dat eens aan en grinnikte. «Amateurs riep hij. Hij was een neger. XXX Wie denkt Als een hoofdartikelenschrijver het heeft over «elk denkend mens» bedoelt hij zichzelf. Als een kan didaat een beroep doet op «iedere intelligent kiezer», bedoelt hij iedereen die op hem gaat stem men. Tijdens onze welgeslaagde Con centratiedag met feest op 15 maart 1.1. te Aalst werden er ver schillende moties voorgesteld en door de talrijke aanwezigen goed gekeurd die wij in naam van de Confederatie der Onafhankelijke Gepensioneerde bonden van Bei- gie hebben overgemaakt aan de verschillende Ministeries. Aldus werd er ons een onderhoud toege staan door het Ministerie van So ciale Voorzorg, op vrijdag 14 april met een grote delegatie ontvangen door de heer Berkvens Kabinets chef. Dit onderhoud heeft anderhalf uur geduurd en hebben de ver schillende punten van ons eisen programma breedvoerig met de Kabinetschef besproken die Minis ter Naméche verontschuldigde weerhouden in een zitting van de Ministerraad. Voorwat het miniumpensioen van 90.000 fr uit te betalen op een datum zodicht mogelijk bij van daag. De heer Kabinetschef heeft ons de stelligste belofte gegeven dat, zijne diensten alles in het zerk stellen om aan onze vraag voldoening te kunnen schenken en denkt nog te kunnen verwezenlij ken voor 1 januari 1973. Voor wat de koppeling van de pensioenen aan een hernieuwde verbeterde en gekontroleerde in dex betreft verklaarde de heer Ka binetschef dat de diensten van het Ministerie aan het opmaken zijn om onze arbeiders pensioenen de evolutie van de lonen te laten vol gen met deze van een Staatsar- beider die momenteel 120.000 fr per jaar verdienen waarop de 75 van ons pensioen bedrag is berekend, zijnde 90.000 fr per jaar of 7.500 fr per maand beter zouden kunnen volgen en het als een meer rechtvaardig stelsel aan ziet. Voorwat de volledige vrijstelling van belastingen van de arbeiders pensioenen betreft verwijst hij naar de eerste maatregel door het Ministerie van Financien getroffen de pensioenen beneden de 85.000 fr vrij te stellen van belasting. Op onze opmerking dat gezien ons pensioen bedrag van 90.000 fr nog aan belastingen onderhevig zullen zijn was het antwoord dat de Mi nisterraad daarvoor nog een be slissing moet nemen. Voor een dertiende maand als verlofgeld is hij de mening toege- jdaan dat deze niet zal ingewilligd worden de reden, dat de arbeiders van staat en privaat strijden voor drie weken dubbel betaald verlof maar, deelde onze mening dat ons toegestaan verlof geld zijnde 50 verhoging gespreid over twee jaar wel voor verbetering vatbaar is. Ons verlofgeld zal dit jaar uit betaald werden 1250 fr. inplaats van 1000 fr voor een gezin en 750 fr voor alleenstaande. Voor de vermindering met 50 op het openbaar vervoer gaf de heer Kabinetschef ons den raad een onderhoud aan te vragen bij het bevoegd Ministerie, wat onze delegatie besloten heeft te doen. De konclusie die wij uit dit on derhoud kunnen trekken is dat het een open gesprek is geweest en wij vanwege het Ministerie de ge legenheid hebben gehad breedvoe rig onze verzuchtingen uiteen te zetten, dat de heer Kabinetschef al onze besproken punten zal voor leggen aan Minister Naméche. Wij als Onafhankelijke Ouderlingen- bonden van Belgie zullen steeds verder ijveren om te komen tot een verzekerde bestaanszekerheid Daearom versterkt onze Bonden. Robbrecht Jozef Vanwege de Hoge Raad voor de Derde Leeftijd die figureerd onder de bevoegdheid van het Mi nisterie van Volksgezondheid en het Gezin, komen wij onderstaand antwoord te ontvangen. Mijnheer de Secretaris, Ik heb de eer U ontvangst te melden van uw schrijven d.d. 5 april 1972 waarbij aan de Hoge Raad voor de Derde Leeftijd dé Motie van de Confederatie der Onafhankelijke Ouderlingenbonden wordt overgemaakt. Deze Motie zal aan de instan ties van de Hoge Raad voorge legd worden en ik zal niet nalaten u op de hoogte te brengen over het resultaat van het onderzoek dat er zal aan gewijd worden. Met de meeste hoogachting. De Adjunt secretaris Generaal W. CASTRO VERNIEUWING VAN DE KOLLEKTIEVE ARBEIDS OVEREENKOMST SN DE BOUWNIJVERHEID Mededeling van de werkgevers aangesloten bij Nacebo De raad van afgevaardigden van de Nationale Centrale voor Metaal- Hout-, en Bouwvakondernemingen (Nacebo) heeft op zaterdag 8 april jl. het ontwerpakkoord met betrekking tot de vernieuwing van de K.A.O. in de bouwnijverheid onderzocht en goedgekeurd. De Raad houdt eraan zijn afge vaardigden in het Nationaal Pari tair Comité geluk te wensen voor de wijze waarop zij erin geslaagd zijn in moeilijke konjunkturele om standigheden de sociale vrede te vrijwaren. Ofschoon de Raad waardering heeft voor de onlangs getroffen overheidsmaatregelen ter onder steuning van de bouwsektor, wordt niettemin betreurd dat de verho ging van bouwpremie niet gepaard gaat met een optrekking van de inkomstenschalen. Anderzijds onderstreept de Raad de noodzaak absolute voor rang te verlenen aan een ernstige bestrijding van het sluikwerk, dat met de inkorting van de arbeids duur dreigt nog scherpere vormen aan te nemen. De Raad hernieuwt bovendien zijn uitdrukkelijke wens dat spoe dig de R.M.Z. zou herzien worden, derwijze dat risiko's vreemd aan de bedrijfssektor door de gemeen schap zouden gedragen worden. in het bijzonder dringt de Raad ook aan op een onmiddellijke uit voering van de door het departe ment van Middenstand geplande ekonomische relancemaatregelen voor de K M.O. 25.000 Kcal/U 550-825 M3 9 tot 11 middelmatige radiatoren of 6 tot 7 middelmatige radiatoren 1 boiler 200 I. Zwart-Zwart/beige. I GENTSESTRAAT 35 IK WENS O PRIJS I AALST TE STUREN STRAAT WOONPLAATS DOKUMENTATIE

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 3