Kölfurele hoogdag te Hèkelgem SCHRIJVEN En nog over de tarifering voor de stadslokalen Een avond der KAMPIOENEN Lezersbrieven en eventueel ongevraagde artikelen die in deze rubriek verschijnen, vertolken uitsluitend het standpunt van de betrokken korrespondent. Naamloze ingezonden stukken worden niet opgenomen. Alleen op uitdrukkelijk en gemotiveerd verzoek kunnen brieven gepubliceerd worden zonder naam en adres. Ik heb de protestartikelen in de G.V.A. van 15 en 22 april 1972 gelezen, met de belangstelling van een bestuurslid van de katholieke toneelgilde Hoger Op, die geen gebruik maakt van stadslokalen of materialen. Hoger Op heeft steeds een maximaal stadsbudget voor cul tuurbeleid voorgestaan. Indien dit maximum ook het gra tis gebruik van stadslokalen en materialen includeert, dan komt zulks volledig aan onze wensen tegemoet. In principe, alle sympathie dus voor het ingediende protest. Daarom is het dubbel spijtig dat het protest afgezwakt wordt door een argumentering die, op bepaalde punten blijkbaar fun damenteel geacht vermits in vetjes gedrukt in het artikel van 22 april 1972 volkomen onjuist is, al leszins de veralgemening ervan. In het artikel wordt o.m. gezegd dat de maatregel uiteraard discri minerend is tegenover de niet- katholieke verenigingen die niet beschikken over de zalen van de kerkparochies en de vrije scholen met alle faciliteiten die zij daar OP KOSTEN VAN DE GEMEEN SCHAP bekomen. Tegenover deze gratuite bewe ring wil ik er op wijzen dat Hoger Op geen gratissysteem kent, noch gekend heeft. Wij betalen (en niet weinig) voor zaalgebruik, voor brandverzekering, wij bekos- INHULDIGING NiEUW BEDRIJF TE EREMBODEGEM Te Erembodegem werd einde vo rige week het nieuw complex van Somati ingehuldigd in aanwezig heid van Minister van Elslande en tal van andere personaliteiten en belangstellende specialisten. De betekenis van het bedrijf werd toegelicht door direkteur Pelgrims Somati fabriceert inderdaad brand bestrijdingsmateriaien o. m. vanaf kieina autobrandblussers tot grote industriële apparaten. Hat bedrijf telt momenteel een 60 tal werknemers, waarvan een dertigtal uit de Denderstreek die voordien naar het Brusselse moes ten pendelen waar tot dusver So mati gevestigd was. «de gazet van Aalst» weekblad gesticht in 5845 verantw. ultgsvsr Gustaaf Sanders kantoor en drukkerij Schoolstraat 29 9300 Aalst Tel. 053/241 14 postrekening 881 72 3 maandabonnement 100 fr. 6 maandabonnement 190 fr. 12 maandabonnement 360 fr. op verzoek worden advertentietarieven toegezonden OPRICHTiNG VAN EEN CONSULTATIEVE COMMISSIE VOOR VEILIG VERKEER IN OOST-VLAANDEREN Dinsdagvoormiddag 25 april werd in het kabinet van de heer gouverneur van de provincie een commissie voor veilig verkeer voor Oost-Vlaanderen opgericht. De hoofdbedoeling van deze commissie kan als volgt worden samengevat 1) in het kader van de campag nes van de Hoge Raad van Verkeersveiligheid, de acties in de provincie Oost-Vlaanderen coördineren en versterken in hun uitvoering; 2) alle informaties, wensen en toestanden verwerken met be trekking tot de verkeersveilig heid. De bedoeling is het aan tal ongevallen en hun gevolgen in de mate van het mogelijke tot een minimum te beperken; 3) een coördinatie doorvoeren voor een aktief opvoedend be leid met alle organismen die op welke wijze ook het hunne bijdragen om de verkeersvei ligheid in de hand te werken. Er wordt een beroep gedaan op alle organisaties, zo officiële als private, die zich inspannen voor de verkeersveiligheid. Ze kunnen steeds terecht bij deze commissie. De voorzitter van de commissie is de heer Ponnet, arrondisse mentscommissaris Gent.-Eeklo, Ja cob van Arteveldeplein 34, 9000 Gent waaraan alle briefwisseling kan gericht worden. Kunstavond door het Sin-Michielskoor met huldebetoon aan de 80-jarige toondichter Marinus de JONG tigen zelf al ons materiaal. Wij teren dus beslist niet «op de kosten van de gemeenschap», zoals in het kwestieuze persartikel ten onrechte beweerd wordt. Aan deze rechtzetting wil ik enkel nog toevoegen dat wij, hoe wel sinds jaren feitelijk benadeeld er nooit aan gedacht hebben te rekwestreren tegen die discrimi natie, op basis van de overweging dat andere verenigingen wel facili teiten vanwege de stadsgemeen schap bekomen. Maar misschien komt dat ornaat wij alleen aan cultuur doen. Louis Pauwels MIDDENSTANDS AFDELING MERE IN FEEST Te Mere had het jaarlijks Ver broederingsfeest van de Midden standsafdeling plaats. De heer Theo Beilen, voorzitter verwelkomde de aanwezigen. Hij begroette zeer speciaal de heren Van Roy, Van Dorpe en De Groote respectievelijk Algemeen Voorzit ter, Direkteur en Adjunkt-Direkteur van het Algemeen Middenstands- verbond, samen met de afgevaar digden van de afdelingen Erembo- degem, Denderhoutem, Vlierzele, Aalst en Zottegem. Tevens dankte hij alle aanwezige leden voor hun aanwezigheid. Voorzitter Bellens bevestigde verder de trouwe mede werking van zijn afdeling aan alle initiatieven van het Verbond en aan zijn leden vroeg hij een kor date medewerking voor de komen de maanden. Er werd dan ook nog het woord gevoerd door de heren Van Roy en Van Dorpe, die elk op hun eigen wijze de meest aktuele mid denstandsproblemen voor de aan wezigen uiteenzetten. Voorzitter Bellens en zijn be stuur mag van harte gefeliciteerd worden voor deze organisatie en wij zijn ervan overtuigd, dat ook deze feestviering het zijne zal bij dragen tot de samenhorigheid en verdere eensgezinde bewustwor ding onder aile zelfstandigen. De tweede kunstavond, inge richt door het St.-Michielskoor, kende een uitzonderlijke grote be langstelling. Meester Paul Van Herreweghe had de eer de perso naliteiten te verwelkomen waaron der niemand minder dan onze grootste hedendaagse Belgische toondichter Marinus de Jong, dich teres Angèie de Bremaeker, de wereldlijke en geestelijke overhe den, enz. Hierop volgde een tot in de puntjes afgewerkt afwisselend programma, speciaa gewijd aan v/erken van eigen kunstenaars. Met een flink verzorgde dictie vertolkte het St.-Michielskoor o.l.v. Victor van Frachen werken van Marinus de Jong, V. van Frachen, O. van Durme, Palestrina, M. Lie- brecht en L. Mortelmans. Laat ons het geduld van de kunstenaar van Frachen bewonderen, die daarvan zijn werk heeft gemaakt. Het doel van deze dirigent ligt verder dan dankbare uiterlijke schoonheid. Hij streeft naar de zuiverste uitdruk king van heel de muzikale opbouw in de vokale architectuur. En hij is daar prachtig in geslaagd. Het was alsof de dirigent in vriende lijke samenwerking was met een groep kunstenaars, waarvan hij de spil was. Tussen hem en het koor lag een verhouding van samenwer king, meer dan een verhouding van chef tot- zijn uitvoerders. Dit is dan ook de ware muziekgeest. Fijnzinning en met een ontroeren de uitdrukkingkracht droegen Ma ria De Witte en Robert Van Rans- beeck prachtige, frisse diepge voelde gedichten voor van A. de Bremaeker en P. Van Herreweghe Klaviervirtuoos Philibert Mees toonde zich groots in de schoon ste klavierbladzijden van M. de Jong. Het was een briljant optre den waarin de pianist zijn uiterst tecnische vaardigheid en de zange righeid van zijn toon welig wist ui te spreiden. Verder begeleidde Mees één en al in zielsverbonden heid de solist en het koor. Robert Van Ransbeeck, bijge staan door Paula Beek-Van der Schueren, Frans Christiaens, Paul Van Herreweghe en Jozef De Smedt, zorgde voor een komische noot in twee door hem geschreven sketches waarin elke speler zich op zijn best toonde. Daarenboven wist R. Van Ransbeeck nog een feilloze bewegingsregie te voeren die tot zeer harmonieuze effecten leidde. Victor van Franchen zong kunst liederen op gedichten van zijn moeder A. de Bremaeker, getoon zet door M. de Jong en hemzelf, van Frachen die een uiterst even wichtig talent bezit, beschikt over een verbijsterende volmaakte tech niek. Zijn intelligentie, zijn charme zijn dictie en diepgaand muzikaal begrip maken van hem een per fecte kunstzanger. Met hun boeiende en leerrijke inleiding van elk werk droegen de commentators Maurice Van Dam me en Victor van Frachen in niet geringe mate bij tot het stijlvolle karakter van de kunstavond. Een bijzonder opgetogen kwali teitspubliek schonk de uitvoerders .een lang daverend applaus dat nóg aangroeide toen de gevierde meester de Jong op het podium verscheen, er de inrichters dankte en feliciteerde. Ontroerend was zijn hulde aan Victor van Frachen van wie hij getuigde dat hij hem als musicus (dirigent, toondichter, kunstzanger, organisator enz.) zéér hoog schat. Een grote eer... Zo besloot de tweede kunstavond van het St.-Michielskoor, dat ten volle het zijne bijdraagt tot het Vlaamse kuiturele ieven. N.S. Onder dit motto organiseerde de dynamische Club Artistiek van het Kapsel Aalst een gala-demon stratie. Voorzitter Rpeiant Petrus ver welkomde een talrijk opgekomen publiek en stelde achtereenvolgens volgende personen voor aan de aanwezigen, dit inzake het Dames- kapsei: dhr. Seghers, kampioen van Belgie 1972, dhr. De Wit kam pioen van Belgie; de Nationale Laureaten, waaronder; Dhren De Wilde, De Herdt, Dereken, Van- schooren, Bombeke en mevrouwen Van Mooten, Franck en Crombe. Dhr De Waele uit Brussel stelde dan vervolgens en dit inzake He renkapsel dhren Roelens, kam pioen van Belgie 1972, Jaenen en Bordens, nationale laureaten aan het publiek voor. Al deze kampioe nen lieten het beste van hun kun nen aan de aanwezigen bewonde ren en droegen aldus op een daad werkelijke wijze bij tot de be- roepsvolmaking van de gevestigde kappers en kapsters. Tenslotte volgde er ook een demonstratie met pruiken door dhr. Quinaux uit Charleroi Tussendoor werd ook nog het woord gevoerd door dhr De Groo te, adjunkt-direkteur van het Al gemeen Middenstandsverbond, die het Bestuur van de Club Artistiek van het Kapsel Aalst gelukwenste voor het genomen initiatief en de aanwezigen voor hun zo ruime be langstelling. Het was werkelijk opnieuw een fijne organisatie en het is dan ook niet te verwonderen, dat op zon dag 14 mei 1972 tè 14 u de Club Artistiek zal instaan voor de integrale organisatie van het Club kampioenschap heren en dames, wedstrijd, die eveneens plaats vindt te Aalst.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 2