krediet Het kultureel centrum K.Ü.O, licht haar beleid toe Felle woordenwisseling in Aalsterse raadszaal Kort ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD NEC SPE, NEC METU... Tel. 241.14 8 fr het nummer 28e jaargang nr 20 Zaterdag 6 mei 1972 Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 VOORZITTER P. ROUSSEAU «GOEDE MAALTIJDEN IN K.O.O. REFTER NIET ZO MAAR VOOR OM 'T EVEN WIE» REEDS IN 1936 De bouw van een nieuw zieken huis waarover iedereen hier ter stede de noodzakelijkheid vol doende inziet, is nog niet voor morgen. Een nieuw onderhoud, voor de derde maal tussen K.O.O. afvaardiging en Ministeriele instan ties is voorzien, waarbij alsdan de goedkeuring van de vorm-inhoud en het circulatie schema wordt verwacht. Het komt erop neer, om kon- kreet te zijn dat, indien de planning tijdig klaar is, een eerste krediet in de begroting van 1974 zou ingeschreven zijn. Wat de K.O.O. woordvoerder dan wel toelaat op de pers konferentie van woensdag avond jl. lakoniek te laten noteren «Hoop doet leven». De inplanting van dit toekom stig ziekenhuis blijft in prin ciep nog steeds voorzien op de Siesegemkouter, met dien verstande dat bij de afbake ning van de bouwgronden zal moeten rekening gehouden worden met de Ringlaan die in de nabijheid, binnen enke le maanden, zal gerealizeerd zijn. Momenteel wordt de bouw en inrichting van een ziekenhuis berekend a rato van 1 miljoen per bed, een bedrag, dat als we ons niet vergissen, enkele jaren gele den nog 600.000 fr bedroeg. Er is op deze perskonferentie dan ook terecht gezegd ge worden dat het zeker niet ont breekt aan goede wil van wege de K.O.O. leden, maar men in steeds grotere mate zal gekonfronteerd worden met financiële moeilijkheden. Terloops kon men vanwege oud-schepen De Stobbeleir, als korrespondent van een franstalig Brussels weekblad aanwezig, ook nog vernemen dat reeds in ...1936 ge boomd en vaag gepland werd inzake een nieuw stedelijk ziekenhuis. Voor het tweede Rustoord wordt een principiële goed keuring verwacht. or nieuw ziekenhuis op begroting '74 DE stad Aalst blijft in afwachting van mogelijke fusies of samen voeging van gemeenten of federatie vooralsnog de dienstmeid voor alle werken ook, maar dan onbezoldigd, in funktie van de omliggende gemeenten. Dat geldt ook en niet het minst voor de ziekenzorg via de K.O.O. De interkommunale solidariteit is nog niet voor morgen. En men brengt dan ook begrip op voor de nauwelijks verholen prikkeltoon in een verklaring aan het slot van een perskonferentie van de K.O.O. waar het luidt «Aalst, als verzorgend centrum, moet alleen de kosten van de nieuwbouw (van een ziekenhuis) plus 3/4 van de uitrusting dragen; wat uiteindelijk onmogelijk zal blijken Wijl de andere Commissie's met belangrijke ongebruikte bezittingen en gelden geen blijf weten moet de Aalsterse belastingsbetaler er voor opdraaien». KATTESTRAAT TERREINEN NIET VOOR PARKING In verband met de gebouwen aan de Kattestraat werd be vestigd dat deze op kosten van de stad zouden afgebro ken worden, mits behoud van de Kapel. De K.O.O. zei voorzitter P. Rousseau, met instemming van de andere leden meent evenwel dat het aanwenden van de aldus vrijkomende ter reinen voor een parking on verantwoord is gezien de financiële toestand van de kommissie. Men hoopt einde juni een op lossing te kunnen geven aan het probleem van het noodzakelijke reserve-kader van het verplegend personeel, evenals van het tech nisch en administratief personeel. De K.O.O. blijkt niet zo zeer gelukkig te zijn met het feit dat haar leveranciers doorgaans trager betaald worden dan deze die rechtstreeks aan de stad leveren. Zij wil aan deze situatie verhelpen ook om tot gezonde reeëie prijzen te komen. REALIZATIES De nieuwe K.O.O. kon dan toch ook reeds wijzen op een aantal realizaties als de nieuwe vleugel van het huidige ziekenhuis, waar van de ruwbouw vrijwel klaar is. Voorts de prefab-kantoren, met nieuwe lokalen voor apoteek en ekonomaat. Het mortuarium werd volledig hersteld met de passende akkomodatie. Klaar voor 15 mei as Het St. Lievensgesticht reeds vroeger door de be voegde overheid afgekeurd een overheid die echter daar uit niet de voor de hand lig gende konsekwenties trekt, wordt opgefrist. Niet zo een voudig omdat tijdens de schilderwerken bv. de meeste verblijvenden tijdelijk ergens anders moeten overgebracht worden. En men kan niet wachten tot het nieuwe ziekenhuis er hopelijk tegen de jaren '80 is, wordt het bestaande St. Elizabethcomplex meer bepaald de gangen duchtig onder handen genomen. M.a.w. wat beter onderhouden, via steviger materialen, dan voordien het geval was. RUSTOORD ST.-JOB Dat is een vluchtig overzicht van wat men kon vernemen tijdens deze ontmoeting K.O.O. met be nevens reeds genoemde voorzitter P. Rousseau, ook de andere leden A. De Veylder, Mter Guns, V. Coescsens, F. de Brul, sekretaris Ponnet en J. Callebaut van het administratief personeel. Een ontmoeting, deze perskon ferentie, die onvermijdelijk ook een konfrontatie werd van opvattingen in verband met de recente perike len rond de beslissing betreffende de fininciele maatregelen t.a.v. de bejaarden in het rustoord St. Job. Men is hierbij uitgegaan, aldus kon men ook op deze perskonfe rentie horen, vanuit de opvatting van de sociale solidariteit. Een princiep dat in feite ook door de pers niet werd aangevochten maar waarbij door een konfrater van De Rode Vaan gesteld werd dat het bedrag van 800 fr te laag is. Een perskonferentie die wel zinrijk was en waarover onge twijfeld wel nog meer kan ge signaleerd worden. Maar alvast toch ook nog dit Bij monde van voorzitter Rousseau blijkt dat de K.O.O. inzake goed kope maaltijden, voor anderen dan behoeftigen en het personeel van de K.O.O. en sommige kategorieen van het stadspersoneel, wil een einde stellen. Wat er op neer komt dat in de toekomst niet langer zo maar iedereen van het stadspersoneel (woordelijk hoorden wij voorzitter Rousseau verklaren «We hebben hier zelf gendarmen gezien die 's middags van de goedkope maal tijden kwamen gebruik maken»), zal kunnen tafelen in de refter van het stedelijk ziekenhuis. Is anno 1972 sociale solidariteit reeds denkbaar... zelfs in een tehuis voor bejaarden Het dossier met betrekking tot de ruwbouw (Lot 2) van het Aaisterse Kultureei Centrum, voordien reeds door de diverse provin ciale instanties en door het Ministerie van Kuituur goedgekeurd, ligt momenteel op het kabinet van het Ministerie van Openbare Werken. De goedkeuring ervan wordt dezer dagen verwacht en normalerwijze zou dit tot gevolg hebben dat in de tweede helft van dit jaar de openbare aanbesteding voor de ruwbouw kan uitgeschreven worden. Tijdens de laatste gemeenteraadszitting is het na tussenkomsten van raadslid Vermang en Schepen Bogaert tot een bitsige woorden wisseling gekomen toen raadslid Van Koorick replikeerde en aan eerstgenoemden gebrek aan fair-play verweet, daarbij verwijzend dat het bezoek van raadslid G. Willems aan Premier Eyskens af breuk deed aan de poging tot een solidair parlementair optreden. Raadslid R. De Gols pleitte voor gematigdheid en meer weder zijds begrip in het belang van de stad. Waarvoor dit P.V.V. raadslid een dankwoordje kreeg vanwege burgemeester de Bisschop. De meeste andere agendapunten werden vrij vlug afgehandeld en gaven geen aanleiding tot diskussie. MINIMUMLOON Door B.S.P. senator Willy Vernimmen werd vorige week een wets voorstel ingediend tot instelling van een minimumloon in de privé- Qplftnr FUSIE GEMEENTEN In zijn maidenspeech heeft C.V.P. senator Wim Verleysen gepleit voor een herziening van de geplande samenvoeging van gemeenten. De noodzakelijkheid van een herziening argumenteerde hij met de verwijzing naar Groot-Geraardsbergen dat met 18.000 inwoners en een oppervlakte van 2,381 ha. geen mogelijkheid heeft voor indus triële expansie, noch voor toeristische uitbouw.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 1