kroniek BEL-AM I Guy de Mmipassant 10 ARNIE zondag 14 mei te I9u13 Arnie en Felicia zijn dolblij met de eer die Arnie te beurt is geval len als «man van de maand"» van «Industry Magazine». Felicia is al dadelijk in de weer om foto's van haar baas te laten maken en een biografie op te stellen. Arnie wil het goede nieuws aan Majors gaan vertellen Majors is net bezig met het ontkurken van een fles champagne en Arnie denkt natuur lijk dat dat voor hem is, maar tot zijn verbazing hoort hij dat zijn baas ervan overtuigd is dat hij zelf in aanmerking moet komen voor de prijs Arnie vindt het een vervelende situatie en vreest dat hij zal afgedankt worden als Ma jors de waarheid verneemt... WERELDPREMIÈRE DE DOEMVLUCHT zondag 14 mei te 20u25 Vlucht 6 van Internationaal Air lines is net vertrokken van Los An geles naar New York ais op het kantoor van de maatschappij een geheimzinnig' telefoontje toekomt: aan boord van het toestel bevindt zich een bom... Wat een routine- vlucht leek, dreigt nu een ver schrikkelijk drama te worden: als het vliegtuig daalt om te landen zal de bom ontploffen. De passagiers zijn nog niet op de hoogte van de toestand. Onder hen bevinden zich de beroemde televisievedette George Ducette en mevrouw Thompson, de echtge note van de FBI agent. Eerst wordt kapitein Anderson ingelicht. Die moei dan de passagiers vertellen wat er aan de hand is... DE VIERDE MAN (tweede affeyering) maandag 15 mei te 20u1C? Het experiment van de hypnoti seur met de kijker thuis is blijk baar geslaagd... Zelfs de omroep- ster is voor haar monitor in slaap gevallen. Maar Extrano is gevallen waarschijnlijk dood. Wat nu met de kijker thuis? Het bevel «ont waak kan niet meer worden uitge sproken. De programmadirecteur wordt gewaarschuwd. Een poging om een andere hypnotiseur te con tacteren mislukt. Maar de tech niek staat voor niets. Op de beeld band kan de hypnotiseur terug tot leven worden gebracht om het ma gische woordje «Ontwaak» uit te spreken. OTHELLO dinsdag 13 mei 'te 20u40 De Moorse generaal Othello stelt Cassio aan tot zijn luitenant. De Venetiaanse officier en vaan- drig van Othello, lago, die op de bevordering gerekend had, is daar door erg verbitterd. Hij zint op wraak. Hij vindt een gewillig slachtoffer in Cassio en hij zal het zo aan boord leggen dat Othello zijn vrouw Desdemona verdenkt hem te bedriegen met Cassio. Hij drijft het zover dat Othello verblind door jaloersheid zijn vrouw wurgt... DUBBELDEKKERS woensdag 17 mei ie 20ut0 18e af!.: De inzinking Uit een krantenartikel blijkt dat buschauffers een kortere levensver wachting hebben dan hun begelei ders en dat ze veel meer blootge steld zijn aan allerhande ziekten, eigen aan zittende beroepen... Ais Stan thuiskomt vindt hij zijn familieleden in een staat van grote bezorgdheid, want ze hebben ook het bewuste artikel gelezen... Een dansje in de cantine leert Stan dat het zijn fysieke conditie inderdaad niet zo schitterend is. Hij besluit er dan ock wat aan te doen... DE WERELD VAM SOMERSET MAUGHAM donderdag 13 mei ta 20u25 Mevrouw Hamlyn is vanuit het Verre Oosten terug op weg naar huis, verbitterd door de ontdek king dat haar echtgenoot haar on trouw was. In Singapore komt een zekere Gallagher aan boord, een planter op rust die terugkeert naar Ierland. Waarschijnlijk zal hij daar huwen, en in elk geval wil hij een paardenfokkerij beginnen. Mevrouw Hamlyn en Gallagher kunnen best met mekaar opschie ten. Gallgher wordt echter ernstig ziek. Price, de heiper van Galla gher, onthult haar de oorzaak van de geheimzinnige ziekte. Gallagher woonde cp zijn plan tage in het Verre Oosten samen met zijn minnares, een inlandse. Zij voelde het vertrek van Galla gher aan als verraad en verwittig de hem dat hij, als hij haar ooit verliet, hij nooit meer levend aan land zou komen... DIE ROTE SCAPELLE vrijdag 19 mei te 2öu'0 «Die Rote KapeHe;» is een serie van zeven tv-fUrrvs waarin in ge dramatiseerde vorm de geschiede nis gereconstrueerd wordt van het Russische spicnagenet «Die Rote Kapelle» dat tijdens de tweede wereldoorlog vooral in Duitsland Frankrijk en Belgie zeer actief was. Vandaag deel zes De Nieu we Man. Zij mompelde, «Ik ben een beetje-bang, Laten we teruggaan.» «Goed, dat doen we.» «En... gaan we morgen naar Parijs «Ja, morgen «Morgenochtend «Als je wilt, morgenochtend.» Zij liepen terug. De oude men sen waren naar bed gegaan. Zij sliep slecht, schrok telkens wak ker door de haar onbekende ge luiden van het platteland, het schreeuwen van uilen, het knorren van een varken in een hok tegen de muur, het kraaien van een haan, die zich vlak na middernacht al deed horen. Zodra de dag aanbrak was zij al op en gereed tot vertrek. Georges vertelde zijn ouders, dat zij gingen vertrekken en zij kregen beiden een schok, begre pen toen wie de oorzaak van dit vertrek was. Zijn vader zei alleen, «Zien we je gauw terug?»- «Natuurlijk. In de loop van de zomer». «Vooruit dan maar» De oude vrouw zei nors, «ik hoop dat je geen spijt krijgt van wat je gedaan hebt». Hij gaf hun tweehonderd franc ten geschenke om hun ergernis te doen luwen; toen om tien uur het rijtuig, dat een jongen was gaan halen, voorreed, omhelsden de jonge echtgenoten de oude men sen en vertrokken. Terwijl zij de dalende weg afre den begon Duroy te lachen. «Ik had je gewaarschuwd» zei hij. «Ik kon je nu eenmaal moeilijk met de heer en mevrouw Du Roy de Cantel in kennis brengen». Zij lachte met hem mee en zei. «En toch vind ik hen aardig. Het zijn beste mensen en ik be gin al van hen te houden. Ik zal hun uit Parijs iets lekkers sturen» Zij mompelde nog, «Du Roy de Cantel... Je zult zien, dat niemand zich over onze trouwkaarten heeft verbaasd. We zullen vertellen, dat we een week op het landgoed van je ouders hebben doorgebracht». Zij boog zich voorover, kuste vlug en licht de punt van zijn snor en zei. «Dag, Georges!» Hij antwoordde, «Dag, Made- leintje» en sloeg zijn arm om haar middel. In de verte, laag in het dal, kronkelde de brede rivier als een zilveren lint verder in het morgen licht en alle fabrieksschoorstenen stieten hun wolken van kool uit en alle spitse torens verhieven zich boven de oude stad. Het echtpaar Du Roy was se dert twee dagen in Parijs en de journalist had zijn oude bezighe den weer opgevat, in afwachting van het ogenblik, waarop hij de gemengde berichten zou overdra gen om voorgoed de functie van Forestier over te nemen en zich geheel aan de politiek te wijden. 's Avonds ging hij monter naar zijn woning en die van zijn voor ganger om er te dineren, in het ontwakend verlangen, straks zijn vrouw te omheizen, wier lichame lijke aantrekkingskracht en onna speurbare invloed hij sterk onder ging. Terwijl hij langs een bloe- menzaak aan het eind van de Rue Notre-Dame-de-Lorette liep kwam hij op de gedachte, bloemen voor Madeleine te kopen en hij koos een grote ruiker nauwelijks ont plooide rozen, een bundel geuren de knoppen. Op elke verdieping van zijn nieuwe trap bekeek hij zichzelf 42 voldaan in de spiegel, die hem hardnekkig herinnerde aan zijn eer ste bezoek in dit huis. Hij had zijn sleutel vergeten, belde aan en dezelfde huisknecht, die hij op raad van zijn vrouw in dienst had gehouden, deed hem open. «Mevrouw al thuis?» «Ja, meneer». In de eetkamer keek hij verbluft naar de tafel, die voor drie perso nen gedekt was; terwijl hij de portière van de salon opzijschoof zag hij Madeleine bezig, in een vaas op de schoorsteenmantel een tuil rozen te schikken, die spre kend op de zijne leek. Hij voelde zich teleurgesteld en ontevreden, alsof iemand zijn idee had gesto len en hem het verwachte genoe gen had ontnomen. Hij ging naar binnen en vroeg. «Heb je iemand uitgenodigd?» Zij antwoordde zonder om te kijken, bezig met de bloemen, «Ja en nee. Mijn oude vriend graaf De Vaudrec is gewend hier elke maan dag te komen dineren en hij wil daar blijkbaar mee doorgaan» Georges mompelde, «O. dat is leuk». Hij bleef achter haar staan met zijn rozen in de hand. Het iiefst had hij ze verborgen gehouden of weggeworpen. Toch zei hij, «Kijk, ik heb rozen voor je mee gebracht». Plotseling keerde zij zich om, lachte stralend en riep. «O, wat aardig van je, daaraan te denken!» En zij strekte de armen naar hem uit en bood hem haar mond met een zo grote geestdrift, dat hij zich getroost voelde. Zij nam de bloemen aan, snoof de geur op en vlug als een opge togen kind zette zij de tweede rui ker in de lege vaas aan de andere kant van de schoorsteenmantel. Terwiji zij het effect beoordeel de zei ze zacht, «Wat ben ik daar blij mee. Wat een feestelijke schoorsteenman tel!» En zij voegde er met overtuigd gezicht aan toe, «Hij is best aardig, Vaudrec: je zult het dadelijk goed met hem kunnen -vinden». De bel kondigde de graaf aan Hij kwam rustig binnen, op zijn gemak alsof hij thuis was. Nadat hij hoffelijk de vingers van de jon ge vrouw had gekust wendde hij zich tot haar echtgenoot en stak hem welwillend de hand toe met de vraag, «Hoe gaat het, mijn beste Du Roy?» Hij gedroeg zich niet meer nors en stug zoals vroeger, hij was nu heel beminnelijk en gaf daarmee te kennen, dat de verhoudingen zich gewijzigd hadden. De over rompelde journalist trachtte zich van zijn aangenaamste kant te la ten zien, teneinde aan deze toe naderingspoging tegemoet te ko men. Tien minuten later leek het, alsof zij elkaar al jaren kenden en wederzijds waardeerden. Pas toen zei Madeleine met stralend ge zicht. «Ik laat jullie alleen. Ik moet eens even in de keuken kijken» Zij verliet de kamer, gevolgd door de blikken van de twee mannen. Bij haar terugkomst waren zij naar aanleiding van een nieuw stuk verdiept in een gesprek over toneel en hun meningen stemden zozeer overeen, dat er een zekere overijlde vriendschap in hun blik ken geboren werd bij de ontdek king van die volmaakt gelijkwaar dige ideeen. Het diner was een verrukking, vol intieme sfeer en hoffelijkheid; de graaf bleef tot laat op de avond, zo goed voelde hij zich thuis in de ge-zeüige ka mer van dat stralende jonge echt paar. Zodra hij weg was 'ze leine tegen haar man, «Vind je het geen grot Hij is zijn gezelschap' du dwars waard. En het is e vriend ook, betrouwbaar. der hem...» Zij maakte haar zin mt Georges zei, «Ja, ik vond hem heel it Ik geloof, dat wij goecf- me overweg zullen kunnen». Zij merkte -opeens op «Weet je wel, dat wij v nog moet werken? Ik hel voor het diner niet meer zeggen, omdat Vaudrec lijk kwam. Ik heb daare langrijk nieuws bezorgd g berichten uit Marokko. Ik van Laroche-Maihieu, het de toekomstige minister, ten er een groot artikel va een sensatieartikel. Ik hi en cijfers. We gaan dad het werk. Neem jij de larr Hij nam de lamp en zi naar de werkkamer, Dezelfde boeken vulden kast. waarop nu de dri stonden, -die Forestier d: avond voor zijn sterfdag Golfe Juan had gekocht. tafel wachtte de voetenza overledene op de voeten Roy, die nadat hij was ten de ivoren penhouder de punt enigszins ingede de tanden van zijn voorga Madeleine leunde schoorsteenmantel en n een sigaret had opgesteld de zij hem'het nieuws, toelichting en zette uiteen zich het artikel voorstele!] H;j luisterde aandach'/' hij haastig aantekeningen en toen hij klaar was k met bezwaren, bracht ee opnieuw ter sprake, kende gewicht aan toe en beg er beurt uiteen ie zetten, nie zich het artikel, maar e pagne tegen het regerende rie voorstelde. Die aanval begin zijn. Zijn vrouw roken gestaakt; haar bi ling was deugdelijk gewe zag, waartoe het idee ges kon leiden. Af en toe mompelde zi «Ja... ja. uitstekend treffelijk... ja. prachtig... Zodra hij uitgepraat gon zij «Nu zullen we het ops Hij kon nog altijd mo begin vinden en tastte zi gen af naar de juiste wo( kwam naar hem toe, b over hem heen en fluist! de zinnen in. Nu en dan vroeg zij «Is het dat wel wat je Hij antwoordde, «Ja, precies». Zij bracht pikante trei giftige vrouwelijke trekje; premier moesten kwetse vermengde de scnimpsch zijn politiek met die op zicht, op een grappige ff de lachtlust opwekte f trof door de juistheid vé merking. Hier en daar voegde een paar regels toe dif het karakter vari een aai den. Hij beheerste bc-ve kunst van de venijnige gen, die hij had aange dens het bewerken van mengde berichten en als paald feit. door Mad waar genoemd, hem twi of beledigend leek. wis uitstekend te laten doors cp een wijze, die beter o dan het openlijk noemen. Vervolgt Nadruk

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 10