Club van Rome VOETBALVERBOND BEIDE VLAANDEREN GewestTornooi der stad Aalst Groot alarm Een jongen BLAUW WIT KAMPIOEN VAN VLAANDEREN Na eliminatie van de Hamse klubs door Blauw Wit en E. Welle moesten de eeuwige rivalen de strijd om de begeerde leeuwen schildjes aangaan. In een zenuwachtige sfeer toon de Blauw Wit zich minder vatbaar voor krachtvoetbal en bezat de nodige geschiktheid om meer en doorlopend aandacht te behouden voor het gedragen balbezit. E. Welle met nochtans meer on dervinding was te impulsief. We moeten bekennen dat Blauw Wit oververdiend kampioen van Vlaan deren werd. E. Welle dat zal willen toegeven dat de besten gewonnen hebben won het vice-kampioenschap van Vlaanderen wat toch ook niet te versmaden is. Ter informatie geven we hier de resultaten dat Blauw Wit behaalde tijdens dit kampioenschap op inter provinciaal vlak, in de voorronde gewest Setok tegen R.D. Dender leeuw uit 1-0 zege thuis 7-0, in de beslissingswedstrijd tegen B.M.W. 1-0 zege na verlengingen, 2e ronde 1/2 finalen tegen Ge west Beker van Hamme uit tegen B.V.D.l. 1-1 thuis in terugwedstrijd 1-0 overwinning en uiteindelijk in de finaal tegen E. Welle verdiende 10 zege. Blauw Wit werd een prachtige beker overhandigd. In een korte toespraak wist de voorzitter van Setok Alg. Voorzitter van Beide Vlaanderen de verdiensten van de overgelukkige winnaars te bena drukken. Welgemeend proficiat Blauw Wit de leeuwenschildjes zullen U zeker niet misstaan. DAMESVOETBAL SETOK A.V.V. Manchester op een puntje van de kampioenstitel, Outer, groot triomfator in Minitornooi zonder een enkele nederlaag. Voor Manchester nog eventjes geduld. Zondag volstaat 1 puntje om zich kampioen te kronen tegen de Kamillekens. Dit ligt zeker in de lijn der verwachtingen zodat, als alles normaal verloopt, zondag reeds de viering kan ingezet wor den. Het ware een logische be kroning van het beste elftal in de dameskompetitie, ten andere F. Erpe is ook bijlange nog niet ze ker van beide punten want met het huidige Leeuwerik weet men nooit hoe het afloopt, de uitslagen van vorige speeldag in acht geno men zijn de kansen van Manches ter groter dan die van F. Erpe 2-8 zege van de leider tegen Baarde- gem dat nochtans geen zwak elf tal is, F. Erpe 0-4 zege maar tegen het onvolledig G.C. Aalst. Dat is beslist niet te vergelij ken met de sterke leidersformatie. Outer is inmiddels reeds tot laureaat gevierd in het minitornooi der nieuw toegetreden klubs zon der een enkele nederlaag en met doelpuntenstand 54-3 a.u.b. Indien dat elftal volgend seizoen uitpakt in kompetitie dan zullen alle ande ren beslist weinig hoop hebben op de eerste plaats. Met of zonder F. Erpe gaan we met al onze nieu we klubs naar een damesreeks voor het seizoen 1972-73. Setok- damesverbond is niet meer te stui ten en de afwezigen zullen onge lijk hebben. Wedstrijden voor zondag Leeuwerik-F. Erpe Kamillekens-Manchester O.C. Aalst-Baardegem Te Welle op terrein E. Welle Pinksterenzondag te 14 uur Propaganda-dameswedstrijd Selektie Appelterre - Leberg - St. Gilles tegen kampioen S.V. Herout Outer. Te 15u30 terrein E. Welle Verbroederingswedstrijd E. Welle (Setokkampioen) tegen E. Houtem (tweevoudig kampioen van de Westhoek) Te 13u30 receptie, te 18 u gezellig samenzijn in de zaal Eendracht, Dorp te Welle. R.V.G. NIEUW BELGISCH JEUGDREKORD VOOR MARC LEMMENS De 13-jarige belofte van Zwem- klub Neptunus Aalst Mare Lem- mens vestigde een nieuwe Belgisch jeugdrekord in zijn leeftijdsgroep over de 100 m vlinderslag. Hij zwom de afstand in 1'11"1. Twee andere zwemsters van Neptunus Aalst verbeterden rekords van Vlaanderen. Martine Verbreyt zwom de 100 m rugslag in 116"3. Martine, een slanke 13-jarige blondine verbeter de daardoor het rekord van Anne Marie Van Puymbroeck (W.Z.K.) met 4-10 sekonde. Katrien Gheys- sens zwom een nieuwe rekordtijd over de 100 m vlinderslag benja- mienen meisjes. Katrien had slechts 118"8 nodig over deze lastige discipline. Zij verbeterde haar eigen rekordtijd met 1/3 se konde ZWEMFEESTEN TE AALST Zwemclub Neptunus Aalst orga- nizeert een drietal zwemfeesten donderdag 25 mei, zaterdag 27 mei en dinsdag 30 mei. Op dinsdag 30 mei wordt ge zwommen tegen de zwemklub Southall Swimming Club uit Groot Brittanie. Ter gelegenheid van de ze ontmoeting zullen ongeveer een 25-tal zwemmers gevormd in de pas opgerichte zwemschool, hun debuut doen in de kompetitiesport. Mijn broer was juist vader ge worden en liep stralend de kliniek uit, waar hij voor voor het eerst zijn zoon had gezien. Bij de uit gang botste hij bijna tegen een dame op leeftijd aan. Ze keek naar zijn lange haar en zijn bloe- metjeshemd en vervolgens naar een button die de kliniek hem had ver strekt en waarop stond «Een jongen!» Ze knikte en zei «Dat is een goed idee, die dingen moesten jongelui meer dragen!» LIEFDADIGHEIDS- VOETBALWEDSTRIJD Op 20 mei te 15 u gaat op het terrein van S.K. Aalst een voetbal wedstrijd door tussen de deelne mende ploegen van het tornooi der openbare diensten «de schaal Bombeeck» Een gerechtelijke ploeg van het Personeel van de Rijkswacht Aalst Gerechtelijke Politie en Stedelijke Politie gaan het opnemen tegen het administratieve personeel der De Club van Rome werd in 1968 opgericht en bestaat uit 60 voor aanstaande geleerden uit de hele wereld, die aan het Massachusets Institute of Technology (Mit; vandaar de naam Mit-rapport) de op dracht gaf om met behulp van de computer een vijftal belangrijke wereldproblemen te onderzoeken nl. de bevolkingsgroei, de voedsel- produktie, de industrialisatie, de uitputting van de natuurlijke hulp bronnen en de vervuiling. Het Mit-rapport kwam in 1971 gereed en werd, voorzien van commentaar, door de Club van Rome in het licht gegeven. Er staat een groot alarm in; het Mit-rapport tekent dat op alle vijf punten de wereld nog slechts zeer geringe kans heeft om aan de ondergang te ontkomen en we omtrent het jaar 2000 voor een wereld-catastrofe komen te staan, die de mensheid niet zal kunnen overleven. Inderdaad, de problemen zijn er. De wereldbevolking verdubbelde van 1100 tot 1600 van een half miljard tot 1 miljoen mensen en deed hier dus 500 jaar over, van 1930 tot 1977 verdubbelt ze van 2 tot 4 miljard en doet er niet meer dan 47 jaar over. Elke week komen er 1,5 miljoen mensen bij, dus 70 miljoen per jaar, de ver dubbeling duurt dan slechts een 30-tal jaren. De natuurlijke hulp bronnen van de aarde raken deels allengs uitgeput en de vervuiling van de wereld neemt dodelijke vormen aan. Er is zeer zeker reden voor groot alarm. Dit werd alom begrepen. De optimisten brengen kritiek uit op het Mit-rapport, ze hebben deels ook gelijk. Zij merken op, dat de computer gevuld werd met statistiekcijfers en het oude woord vergeet, dat zegt er zijn kleine leugens, grote leugens en statistieken. Voorts gehoorzaamt het bonte wereldleven niet aan computermechanismen; het leven is anders dan de machine weten kan. En voor de bevolking is er de pil, die kan dwingend als fluor in het water worden gedaan. Jawel zeggen de pessimisten, die pil is nuttig; zelfs streng gelovige moeders spraken uit, dat ze ,al weten ze dat de kerk ertegen is, hun 14 of 15 jarige dochter toch liever in deze losse wereld met de pil vertrouwd maken dan dat ze met een kind thuis komt. Japan beheerst de pil zelfs. Maar de pil is alleen populair bij de intellectuele blanke we reld, de zwarten houden zich liever aan hun natuurdrift dan aan de blanke chemie en hun theoretici zeggen imperialistisch; laat die blanke wereld maar verpillen, als hun land leeg raakt, zullen wij het bezetten en beginnen een zwarte wereldgeschiedenis. En de vervui ling, eer men deze baas is zullen we het jaar 2000 al voorbij zijn, aangenomen dat we dit jaar ooit voorbij komen. HELPT HET ALARM Het groot alarm, dat van de Club van Rome is uitgegaan helpt in elk geval in zover, dat iedereen er mee bezig is. Als het moet (en het moet) dan heeft de mensheid krachten, die geen computer kan vermoeden. Ze heeft zelfs zeer slechte krachten. Het wezen van de mens is sinds Kain Abel doodsloeg niet veranderd. Als Yahyah Kahn van Pakistan last heeft van Bangla Desh geeft hij zijn leger last «die muskieten in de moerassen van Bangla Desh dood te slaan», resultaat 3 miljoen doden. Als wijlen Ho-Tsji-Minh de grond van Noord-Vietnam aan de armen wil uitdelen, slaat hij 40.000 - 80.000 grotere landeigenaars dood en de grondverdeling kwam tot stand. Het tsarenrijk werd in 1917 op dezelfde wijze geliquideerd. Als te gen het jagr 2000 de geleerden nog niet verder zijn gekomen dan redekavelen zal men zien dat niet alleen de kat, die in het nauw zit rare sprongen doet, ook de mensheid. Maar ieder die een betere oplossing begeert is thans in touw; dat is de grote verdienste van het groot alarm, waarvoor de Club van Rome heeft gezorgd. We hopen en geloven. stad, zijnde Personeel C.O.O. stadsdiensten en personeel ASLK Steunkaarten voor deze wed strijd worden door de onderschei den ploegen aangeboden voor de prijs van 20 fr. De gehele opbrengst is ten voordele van de gehandikapte kin deren der stad. Alle sportliefhebbers worden uitgenodigd op 20 mei op het ter rein van S.K. Aalst om 15 u. WAT ZOU EEN MAN DOEN ALS HIJ EEN DAG ZIJN VROUW WAS 1. Alle potten crème, poederdozen en lippenstiften in de asbak gooien en er een flesje lavendel voor in de plaats zetten. 2. Mevrouw Jansen opbellen en zeggen dat hij niet mee gaat schoe nen kopen. 3. De restjes pudding von gisteren aan de kippen geven en een taart besteilen voor het dessert. 4. De naaister opbellen en ruzie met haar maken. 5. Sokken gaan stoppen. 6. Eindelijk een nieuw dekseltje kopen voor het zoutvaatje. 7. Die knoop aan de regenjas naaien. 8. Een afspraak maken om te bridgen met dat leuke vrouwtje aan de overkant. 9 De stofzuiger, die zo 'n afschuwelijk lawaai maakt; naar de zol der verbannen. 10. Zijn schoonmoeder voor de lunch vragen en haar de waarheid zeggen.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 13