en dan zeggen ze... Rond het voorstel tot inplanting van administratief centrum tussen Koolstraat Gentsesteenweg De besprekingen tussen stad en staat gaan verder Schitterend galaconcert van „Cantate Domino" In de St-^artinyskerk op 17 mei 1972 Aalstenaar gouverneur Lions ciubs België De Aalstenaar Ch. Callebaut wordt voor 1972-73 gouverneur van de Lions Clubs Belgie. Hij was voordien Belgisch vice-gouverneur van deze Internationale Service-club, waarvan Koning Boudewijn Ere-Gouverneur is. Georges Konen «Een sportwagen b.v. lijkt me specifiek een tuig voor vrijgezellen... of voor gehuwde mannen die hun vrouw willen bedriegen. De kleur verraadt ook veel knalrood is b.v. het zinnebeeld van een zekere agressiviteit. Louis Paul Boon «In Vlaanderen vraagt men romans waar de pap naar de mond wordt gebracht». Marcel van den Berghe «Onze gastheer is den taal gestoord» Programmatekst «Jan de Wilde is Jan de Wilde en dat wil wat zeggen». De Sint-Martinuskerk was te klein om de honderden toehoorders te bergen die het hoogstaand con cert van «Cantate Domino» o.S.v. E.H. M. Ghys, met de solisten van het Belgisch kamerorkest o.l.v. G. Maes en orgelist H. Verschraege bijwoonden. Aan het slot sprak Mgr J. Raya, aartsbisschop van Galilea. Sn het «Nederlands» betreurde hij onze taal niet goed te kunnen spreken, wat op luid applaus werd onthaald vervolgens in het Frans en het En gels deed hij een oproep voor in ternationale missionering en bij zonderlijk tussen Vlaanderen en Israel. Hij dankte voor de collecte die in de kerk werd gehouden ten voordele van zijn werk: het bou wen van een wees- en jeugdtehuis in Nazareth. Onder de talrijke per sonaliteiten uit de wereld van po litiek, cultuur, economie enz. wer den opgemerkt: de hr ambassa deur van Israel en zijn dame, de ambassadeur van Japan (incog nito), Mgr Vijverman e.a. Op een sfeervolle receptie in de feestzaal van het stadhuis, ver welkomde wn. Burgemeester Et. Bogaert in het Nederlands, het Frans en het Engels de genodig den. Hij noemde Aalst «de bloem van Vlaanderen» en schonk de aartsbisschop en de ambassadeur van Israel een tinnen schotel en bloemen. Beiden dankten zeer ont roerd. De hr. Bogaert deed de heer M. Ghys toejuichen omdat hij door «Cantate Domino» onze stad in alle landen van de wereld heeft bekend gemaakt. V.D. TIEN JAAR, om en bij althans, nadat de Aalsterse architekten Antoon Blanckaert en Emiel Van Schoten opdracht werd gegeven, van staatswege tot het maken van een voorontwerp van een admi nistratief centrum aan de Aalsterse Pontstraat is nog wel de stad Aalst die, de voormalige Roos-Geerinck terreinen kwijtspeelde op de proppen gekomen met een voorstel dat men weet nooit de realisatie van dit staaisprojekt ietwat kan versnellen. GROENZONE OMDAT men op een gegeven ogenblik vanwege de centrale diensten van oordeel is geweest dat de terreinen aan de Pontstraat dan toch weer niet zo ruim waren, en sommigen ook geen voorstan der waren van een hoogbouw in de nabijheid van de St. Maartenskerk en ook wel om budgetaire rede nen is men niet geraakt tot de verdere realisatie van de projekten en plannen voor het administratief centrum aan voormelde straat. In middels een funktionele en be hoorlijke parkeergelegenheid. TIJDENS de tweede helft van de maand april is dan op initiatief van het schepenkollege een verga dering doorgegaan met diverse centrale en provinciale instanties waar het voorstel, naar verluidt in belangrijke mate geinspireerd door de Aalsterse Schepen van Open bare Werken, inhoudende de in planting van dit administratief cen trum naar terreinen tussen Kool straat en Gentsesteenweg. Een dergelijk voorstel ompli- ceert voor de toekomst uiteraard de onteigening van de eigendom men tussen Astridpark Gentse steenweg waardoor een ruimere oppervlakte vrij komt dan de Pontstraat en meteen de architek ten ook eventueel zou toelaten hun ontwerp te herzien in funktie van de nabijheid van het Astridpark en de modernizering van de nabij gelegen Kapucienenlaan en Rijks weg Aalst-Gent aan de inkom van de stad. M.a.w. men zou dit Administra tief Centrum kunnen situeren in een nog ruimere groenzone. Een voorstel van de stad dat voor zover de informaties ter zake juist zijn ook positief wordt ont haald door de hogere instanties. ONTEIGENEN... Er is uiteraard nog niets defini tiefs. Alvorens men het financieel technisch aspekt van de onteige ningen onder de loepe zou nemen dient een akkoord bereikt te wor den omtrent het principe van de inplanting van het Centrum naar de omgeving van het Astridpark. Omdat het voor vadertje Staat als puntje bij paaltje komt een kwestie van centen is, ligt het voor de hand dat een overeen komst wel eens vlugger kan bereikt worden bijaldien de stad bereid is de onteigenin gen voor haar rekening te ne men. Hoort men te Brussel zeggen. -Komt dit akkord er, dan kan men de architekten opdracht geven het oude ontwerp te herzien. Samengevat Op het Aalsters stadhuis is men fervent voor stander van deze gewijzigde inplanting van het A.C. en openbare Werken Brussel en Gent zijn van oordeel dat stilaan de tijd gekomen is om allerlei staatsdiensten die te Aalst resideren een behoorlijke werkruimte te verschaffen Terloops ook te bedenken dat de Rijkswachtkazerne een krot complex is. Er is dus kans dat over enkele jaren deze inkom van de stad fraaier kan zijn en de niet pen delende staatsambtenaren 's middags kunnen relaxeren in het Astridpark, in navolging van hun Brusselse kollega's die fla neren tussen de bomen voor het Koninklijk Paleis. Logboek 72 PARTIJLOKALEN TER STEDE Zijn partijlokalen niet meer «in» Ach, wie tijd heeft en behoefte aan een hobby zou dat eens moeten uitkienen. Zou het kunnen dat de partijlokalen aan betekenis als ontmoetingscentra van mensen met dezelfde strak ge bonden politieke «geaardheid» of «overtuiging» hebben ingeboet ten voordele van vakbondlokalen waaraan on vermijdelijk en waarom ook niet een drankgele genheid is verbonden. Inmiddels, en men steekt het niet onder stoeien of banken moet een partij als de C.V.P. het te Aalst eigen lijk zonder officieel centrum stellen. Het projekt «Kei zershof» wordt naar verluidt afgeschreven. Niet zovele belangstellenden weten nog waar precies het officiële P.V.V. lokaal is. De V.U. heeft in elk geval haar «Vlaams Huis» in het teken van De Vriendschap, en de B.S.P. houdt (voorlopig?) vast aan het Volkshuis op de volkse Molendries. De K.P. bescheiden heeft haar lokaal op de voormalige status laan ofte Keizerlijk Plein. DE MANNELIJKE HAARTOOI In Keulen heeft nu ook onlangs een bedrijf een arbeider de laan uitgestuurd omdat hij qua haartooi «in» was, met andere woorden zich liet inspireren door de bijbelse Samsom. De direktie heeft evenwel de werknemer terug moeten in dienst nemen. Voordien heeft zich reeds in Beieren een soortgelijk geval voorgedaan. Daar zei de rechter dat ook een Richard Wagner en andere beroemde kun stenaars lange haren droegen. Het bezwaar van de Beierse werkgever dat sommige van zijn personeelsleden klachten hadden tegen de «langharigen» verwierp de rechter. Zei de Duitse edel achtbare «Dan is het de plicht van de werkgever om die mensen tot meer verdraagzaamheid aan te zetten». AALSTERS BESTUURSBELEID Het Aalsters bestuurskollege oordeelt dat blijkens een verklaring van de K.O.O. op een recente perskonferen- tie, er alleszins een misverstand is in verband met de afbraak van de K.O.O. gebouwen aan de Kattesfraat en het alvast niet in de bedoeling ligt te pogen van de vrij komende terreinen een definitief parkeerterrein te maken. Wij zijn eerlijk, klonk het ten stadhuize. Die terreinen behoren aan de K.O.O. en wij respekteren hef eigen domsbezit. Het Aalsters stadsbestuur en de K.O.O. moeten eens rond de tafel gaat zitten niet tafelen - en hun wrij vingspunten uit de weg ruimen. Een en ander is alleen een kwestie van precieze kommunikatie. MISPRAKTIJK In Engeland bestaat nog een wet uit 1551 waardoor al degenen die hun Anglikaanse mis verzuimen kunnen beboet worden met 1 shilling. Zelf zeer ortodokse Angli- kanen zie in dat toepassen van deze wet ...onmogelijk is, want als men een kontroleapparaat met daarbijhoren- de administratie zou moeten uit de grond stampen dat méér aan de Britse schatkist zou kosten dan de op brengst van de boeten. Daarbij dient aangestipt dat de mispraktijk van de protestantse Britten vooral in de grote centra amper 10 bedraagt. Maar dan nog zou den de boeten niet volstaan voor het legertje kontroleurs enz. Zodat men wijselijk die wet gaat afschaffen DEKORATIES Het is dezer weken bekend geraakt Minister Major heeft vorig jaar meer dékoraties toegekend dan om 't even welke Belgische minister in de loop van onze va derlandse geschiedenis. Waaruit blijkt, voor wie niet te kwader trouw is, dat steeds meer Belgen zich verdienstelijk maken.. Zo ge zien, als men logisch wil zijn, is het duidelijk dat wij naar een ideale Belgische samenleving gaan, omdat, bij aldien deze dekoratie trend a la Major aanhoudt iedere Belg zich erkend en gevleid zal gevoelen. De h. Major is Minister van Arbeid.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 16