Huisvesting- K&, mogelijkheden 2.250 mensen Rond de toekomstige stedelijke feesthal Definitieve plannen voor nieuwe Biolley-woonwijk eerlang naar gemeenteraad KULTUREEL CENTRUM Lot ilca. 27 miljoen K.0.0. Aalst blijft bij baar beslissing voor Ca. De streekbeiangen B.S.P. kongres arr. Aalst ONAFHANKELIJK REGIONAAJ^WEEKBLAD Stad is aangewe zen op verkoop Verkoop aan een of meer bouw maatschappijen Uitbouw van de ganse wijk door de stad Gemengde oplossing DE GAZET VAN AALS NEC SPE, NEC METU 28e jaargang nr 22 Zaterdag 20 niê?1^2>'— Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 9300 AALST Tel. 241.14 8 fr het nummer Tegen ca. 15 juni as. zullen de definitieve plannen voor de zg wijk Biolley aan de Aalsterse gemeenteraad voorgelegd worden. In deze plannen wordt rekening gehouden met de inzichten van het stadsbestuur, met de natuurlijke omgeving, de nabijheid van het vliegveld, aldus de Schepen van Openbare Werken, de h. Jan de Neve, die namens het bestuurskollege aan de pers een mededeling overhandigde. Deze toekomstige woonwijk zou huisvesting kunnen bieden aan ca. 2.250 mensen. De mededeling die wij hier in extenso publiceren geven in feite de konklusies weer van de verschillende ter zake betrokken stedelijke kommissies. Deze stadsgronden, met een op pervlakte van 17 ha, hebben reeds aanleiding gegeven tot allerlei be sprekingen met vertegenwoordigers van de verschillende erkende bouw maatschappijen en maakten even eens het voorwerp uit van diep gaande onderzoeken van het komi- tee voor ruimtelijke ordening der stad o.m. op 11 oktober 1971 en op 9 februari 1972 en ter gelegen heid van het onderzoek van het voorontwerp van gewestplan. Vooraleer een definitieve be slissing te nemen werd vooraf on derzocht of men het princiepe erf pacht of van verkoop ging aankle ven. Een studiebezoek aan de stad Leeuwarden (Nederland) op 17 en 18 februari 1972 heeft aange toond dat het te betwijfelen is of «erfpacht» bruikbaar is, vooral gezien de geringe tijd waarover men beschikt om tot realisaties op deze gronden over te gaan. Derhalve is de stad aangewezen op verkoop. op eigen initiatief urbaniseren zon der voldoende rekening te houden met de noodzakelijkheid van bi bliotheek, peutertuinen, openbaar groen en speeltuinen. Bovendien zou slechts bekomen worden dat sociale woningen gebouwd worden voor één bepaalde klasse. In dit verband dient het stand punt van het komitee voor ruimte lijke ordening herhaald «bepaal de sociale klassen mogen niet af gezonderd worden van de rest van de bevolking er moet gestreefd worden naar gevarieerde woning bouw». De realisaties van de wijk zou volgens ondervinding in ande re steden 10 a 15 jaar in beslag nemen. De stad kan het initiatief nemen en de realisatie op zich nemen met alle daarbijhorende infrastruktuur van wegen (betoelaging staat wet Brunfaut) en zorgen voor de andere openbare instellingen peu tertuinen bibliotheken, openbaar groen, speeltuinen en verder aan sturen op gevarieerde woningbouw voor gezinnen, gehandikapten, ou derlingen enz. Ook dergelijke realisatie zou van lange duur zijn. Zoals op 11.10.71 door Sche pen de Neve verklaard werd, is de eenvoudigste oplossing de ver koop van het geheel aan één of meer bouwmaatschappijen. Dit zou tot gevolg hebben dat de stad alle verantwoordelijkheid op het stuk van stedebouwkundige aanleg en van huisvesting ontloopt Im mers, de maatschappijen zouden Als resultaat van de onderzoe ken lijkt de beste oplossing te liggen in het versmelten van de beide mogelijkheden. De stad zou het initiatief nemen voorurbanisatie en de aanleg van de wijk. Zij zou zorgen voor de nodige wegaanleg en andere voor zieningen. (wet Brunfaut 100 betoelaging). Een gedeelte van de oppervlak te zou bestemd worden voor sociale woningen, woningen voor gehandikapten, wonin gen voor bejaarden. privé bouw (verkoop van gronden aan partikulieren aan redelijke prijzen winkels bibilotheek, peutertuin, open baar groen en speeltuinen. Alleen het gedeelte voor sociale woningbouw voor gewone gezin nen zou verkocht worden aan één of meerdere maatschappijen, ter wijl de stad voor de rest zou in staan. Met deze oplossing behoudt de stad haar verant woordelijkheid over de stede- bouwkundige aanleg. wordt een gevarieerde wo ningbouw bekomen waardoor bepaalde sociale klassen van de bevolking niet ver van de rest worden afgescheiden. blijven gehandikapten en ou derlingen geïntegreerd in de aktieve bevolking wordt aan degenen die wen sen te bouwen op eigen ini tiatief de mogelijkheid gebo den goedkopere bouwgronden aan te schaffen. za| de oprichting van peuter tuinen, bibliotheek e.a. ver zekerd zijn. In zijn schrijven van 15 mei 1972 aan volksvertegenwoordiger Gh. Willems laat minister De Saeger weten dat lot II van het Kultureeï Centrum voor een bedrag van 27.285.000 fr zal betoelaagd worden door de staat. Hierdoor zal eerlang de ganse bovengrondse ruw bouw kunnen aangevat worden gaande van het gelijkvloers tot het dak. Gehoopt mag worden dat de aanbesteding en de toewijzing tegen einde augustus 1972 achter de rug zullen liggen en dat on middellijk na de zomermaanden het werk, waarvoor 210 werkdagen zijn voorzien, zal aanvangen. De K.O.O. Aalst heeft de begrafenisondernemers ervan in kennis gesteld dat in elk geval de taxe van 500 fr voor het gebruik der koelcellen voor overledenen in het mortuarium van het stedelijk ziekenhuis zal moeten betaald worden. NA HET PARLEMENTAIR OVERLEG Na een tweetal bijeenkomsten van de parlementairen is besloten een vergadering te beleggen met afvaardigingen resp. van de Kon- taktgroep en het Aktiekomitee. De B.S.P. federatie Aalst zal in juni as. te Velzeke een doktrine- kongres houden met als tema's resp. de politieke aktie, de ekono- mische politiek, de sociale politiek, de opvoedingspolitiek, diverse problemen i.v.m. aktuele leefproblemen en de buitenlandse politiek. De Aalsterse Jaarbeurs zal in elk geval kunnen beschikken over de voormalige feestzaal (42 m x 90 m) van de voormalige Filature Imperiale aan het Keizerlijk Plein. Men plant thans de verdere uit- bouw van dit nieuwe stadscomplex in funktie van de jaarbeurzen, verkiezing Prins Karnaval en andere manifestaties, ook ten behoeve van de Karnavalgroepen. Hierbij zullen voor de toekomst parkeergelegenheden voorzien zijn die ook via de Beekveldstraat te bereiken zijn.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 1