tv- kroniek Guv de itüoepassant to in geen geval verkopen en Arnie krijgt als opdracht om zijn vriend te overtuigen van de verkoop. Tot Arnie dan ontdekt dat een deel van de fabriek zelfs op de grond van Vito gebouwd is. WERELDPREMIERE zondag 28 mei te 20u25 Wanneer politieagent Frank Dain een verdachte achtervolgt, trekt deze een revolver *dat Frank Dain verplicht is vanzelf zijn wa pen te gebruiken en hem neer te schieten. Op dat moment krijgt hij een zware klap op het hoofd van een blonde vrouw. Hij verliest het bewustzijn en wanneer hij weer bijgekomen is wordt zijn ganse verhaal als ongeloofwaardig be stempeld daar er nergens een lichaam en ook geen blonde vrouw aan te treffen is. Zijn overste heeft weliswaar geen aanvaardbare mo tieven om Dain van moord te be schuldigen maar toch besluit hij voor de goede gang van zaken Dain voorlopig als politieagent te schorsen. Dain besluit dan zijn duistere zaak zelf in het reine te trekken en eerst en vooral gaat hij op zoek naar de onbekende blonde getuige... DE WOUDLOPERS maandag 29 mei te 18u05 Twee oplichters proberen hun eigen paard tussen de wedstrijd- paarden voor de grote rodeo in Indian River te plaatsen. Zij sla gen in hun opzet en sluiten hoge weddingschappen af. De Junior Rangers vermoeden dat er bedrog in het spel is maar kunnen niets bewijzen. George Keeley geeft hen de raad de twee oplichters aan te vallen op hun eigen terrein: dat van de renpaarden. Het grote pro bleem is echter een paard te vin den dat snel genoeg is om dit plan ui* te voeren. Junio Range»* zal dan het zaakje opknappen daar hij een prachtig renpaard op de kop kan tikken. IDE VIERDE MAN maandag 29 mei te 20u35 Jef Zon is dood en werd ver moord door een dolksteek in de rug. Er blijkt een valse politiein- specteur op bezoek te zijn ge weest en er is ook een brief die de vermoorde de morgen van zijn dood geschreven heeft aan Louis Baetslé. Het onderzoek wijst nu in een duidelijke richting waarbij on verdroten naar 'n zekere Georges wordt gezocht over wie in deze brief wordt gesproken. Niemand van de zeelui weet echter wie die Georges is. Dan is er nog een Contract dat de vermoorde hypno tiseur bij zich had in een map in zijn loge. Maar bij het onderzoek van de artiestenloge was er geen map te vinden. Wat nu... SKÈFPY dinsdag 30 mei te 18uö5 Soldaat Cooper heeft genoeg van het leger en vlucht weg uit het trainingskamp. Toen hij even uit rust hoort hij het geluid van motor fietsen en het blijkt dat de mili taire politie hem op de hielen zit. Skippy bemerkt dat Cooper de mannen probeert te ontvluchten en hij haast zich om Sonny te gaan verwittigen. Sonny volgt Skippy en toen hij Cooper op een heuvel ziet roept hij hem te blijven staan. Er vallen echter rotsblokken naar be neden en Sonny wordt zwaar ge raakt aan het hoofd. Cooper ziet wat er gebeurd is en alhoewel hij weet dat als hij de gewonde helpt de kans groot is dat hij zal ge snapt worden snelt hij de gekwet ste niettemin ter hulp. DE EXPLOSIEVE BLONDE dinsdag 30 mei te 20u40 Rockwell Hunter werkt bij een groot reclamebureau en daar zijn inspiratie hem nog al eens in de steek Iaat denkt de directeur van het bedrijf er ernstig aan Vam en zijn onmiddellijke chef Henri Rufus aan de deur te zetten. De volgen de ochtend ziet Hunter op zijn te levisiescherm de grote filmvedette Rita Marlowe op het vliegveld van New York aankomen en daar er bij zijn bureau plannen zijn voor een grote publiciteitscampagne voor lippenstift en de T.V. speaker deze filmvedette de ««vrouw met de on weerstaanbare lippen» noemt vindt Hunter net wat hij wil om zijn firma te overtuigen van zijn mo gelijkheden. Natuurlijk dat er van dat ogenblik af heel wat moeilijk heden komen opduiken. DE KONING TIRAN donderdag 1 juni te 18u05 Bill werd door Gerald verrast toen hij het oude vervallen huis, waar het hele avontuur begon, aan het doorzoeken was, en in de kel der opgesloten. Zijn vrienden komen hem verlos sen en niemand van hen weet juist wat de bedoelingen zijn van Gerald alhoewel men aan de weet gekomen is dat hij de. volgende dag te 12 u een geheime afspraak heeft. Men weet jammer niet waar.. DE WERELD VAN SOMERSET MAUGHAM donderdag 1 juni te 20u25 Frank, Beatrice en Arrow gaan elk jaar in de zomer samen op vakantie naar Antibes. Alle drie zijn ze gek op bridge en op eten. Ze zijn dan ook alle drie even veel te dik. Daarom besluiten ze dit jaar tijdens hun verblijf in Antibes een streng dieet te volgen. Om de ze ongenadige strijd tegen de zwaarlijvigheid vol te houden zul len de drie dames mekaar morele steun geven. Beschuiten en wor teltjes zijn aan de orde van de dag Tot dan Lena het nichtje van een der dames op bezoek komt en deze dol blijkt te zijn op lekker eten en snoep. Hij schaamde zich over zijn uit val, die hij niet had kunnen voor komen. Toen zij 's avonds na de maaltijd samen aan een artikel werkten nam hij wraak op de voe tenzak. Hij kon het ding niet om ver schoppen en gaf het alleen een duw van zich af, waarna hij lachend opmerkte, «Had die Charles altijd koude poten?» Meelachend antwoordde zij, «Ja, hij was altijd doodsbang, verkouden te worden. Zijn borst was niet sterk» Driftig antwoordde Du Roy, «Dat heeft hij bewezen» Hoffelijk voegde hij eraan toe, «Gelukkig voor mij». Hij kuste de hand van zijn vrouw. Maar toen zij gingen slapen werd hij nog door de herinnering verontrust en vroeg, «Droeg Charles soms een slaap muts om geen tocht op zijn oren te vatten?» Zij ging op zijn scherts in en antwoordde, «Nee, hij knoopte een doek om zijn hoofd». Georges haalde de schouders op en zei met de minachting van de sterkere, «Wat een sukkel» Hierna werd Charles voor hem een onuitputtelijk onderwerp van gesprek. Hij begon bij de gering ste aanleiding over hem en noem de hem nooit anderd dan «die arme Charles» op een toon van diepe deernis. En als hij thuis kwam van de krant waar hij zich twee tot drie maal achtereen als Forestier had horen aanspreken, nam hij wraak door de overledene tot in het graf met hatelijke spot te achtervolgen Hij somde diens gebreken, be lachelijke en kleingeestige trekken op en hij deed het met welbeha gen, overdreef ze en blies ze op alsof hij in de gedachten van zijn vrouw de invloed van een kwa lijke mededinger moest bestrijden. Hij zei meer dan eens, «Zeg, Madeleintje, weet je nog wel dat die sukkel van een Fores- ties ons eens heeft willen wijsma ken, dat dikke mannen sterker zijn dan magere?» Ook wilde hij intieme bijzon derheden over de gestorven echt genoot weten. Pijnlijk getroffen weigerde zijn vrouw, hem die te verschaffen. Maar koppig drong hij aan. «Kom, vertel het me nu. Hij heeft op zo'n ogenblik zeker wel gek gedaan?» Zij mompelde half glimlachend, «Toe, laat hem eindelijk met rust» Hij zei, «Nee, vertel het me. Ik weet zeker, dat hij in bed verbazend onhandig moet zijn geweest, die uil!» En zijn laatste opmerking was altijd, «Wat een lomperd» Terwijl hij tegen het eind van juni aan het open raam een siga ret zat te roken wekte de zoele avondwarmte in hem de lust, naar buiten te gaan. Hij vroeg. «Madeleintje, voel je ervoor, mee naar het Bois te rijden?» «Ja, heel graag». Zij namen een open rijtuig, re den langs de Champs-Elysées en volgden de Avenue du Bois de Boulogne. Het was een windstille avond, zo'n broeierige avond waarop de oververhitte lucht van Parijs als stoom de longen bin nendringt. Een eindeloze stroom rijtuigen voerde de menigte ver liefden naar buiten. De rijtuigen sloten zonder leemten dicht aan elkaar aan. 44 Georges en Madeleine keken vertederd naar al die paren, die elkaar omstrengeld hielden, de vrouw in een lichte japon, de man donker. Het was een stroom zon der einde van minnende paren, die naar het Bois liep onder de hete sterrenlucht. Er was niets te horen dan het doffe ratelen van de wie len over de grond. Zij trokken voorbij, voorbij, die twee mensen in elk rijtuig, achterover leunend in de kussens, zwijgend tegen el kaar geschoven, gevangen in de zinsbegoocheling van de begeerte, huiverend bij het vooruitzicht van de komende omhelzing. De zwoele duisternis leek van kussen door trokken. Er hing iets van teder heid en dierlijke liefde om hen heen, die de lucht nog zwaarder en benauwender maakten. Al die paren, dronken van hetzelfde ver langen, dezelfde brand, vingen hen in een soort koorts. Al die met liefde beladen rijtuigen, waarboven tederheden leken te fladderen, kruisten hun pad met een vleug zinnelijkheid, ongrijpbaar maar verwarrend. Georges en Madeleine werden zelf aangestoken door de besmet ting van de tederheid. Zij namen eikaars handen zonder iets te zeg gen, enigszins gedrukt door de zwaarte van de atmosfeer en de ontroering die hen overweldigde. Zodra zij bij de bocht waren gekomen achter de fortificaties omhelsden zij elkaar en zij stamel de enigszins hijgend. «We zijn nog niets verstandiger dan toen we naar Rouaan reisden» De grote stroom rijtuigen had zich bij de ingang van het park gesplitst. Op de weg naar de me ren, die de jongelui kozen, namen de rijtuigen wat meer afstand; de duisternis onder de bomen, de lucht, geurend naar loof en naar de beekjes die tussen de stam men ruisten, de frisheid van de nachtelijke omgeving, de met sterren bezaaide hemel gaven de kussen van de rijdende paren een diepere betovering en een myste rieuzer glans. Georges mompelde, «O, Made leintje» en knelde haar tegen zich aan. Zij vroeg, «Herinner je je dat bos bij jouw dorp nog? Wat was dat angstaan jagend. Ik had het gevoel dat het vol afschuwelijke beesten zat en dat nooit meer ophield. Hier is het verrukkelijk. Je voelt die stre lende bries en je weet, dat aan de andere kant van het bos Sèvres ligt». Hij zei, «Ach, in dat bos bij ons heb je alleen herten, vossen, reeen en wilde zwijnen en hier en daar een boswachterswoning». Zij ging er niet op in en in de stilte die volgde kwam bij hem weer die jaloerse geprikkeldheid op, die hem sedert enige tijd het leven vergalde. Hi vroeg, «Ben je hier op zo'n avond wel met Charles geweest?» Zij ant woordde, «Ja dikwijls». En opeens overviel hem de lust, terug te gaan naar huis. Het beeld van Forestier kwelde hem weer, wurgde hem. Het was alsof hij aan niets anders meer kon denken, over niets anders kon spreken. Zijn volgende vraag klonk kwaadaardig. «Zeg eens, Madeleine, heb je die arme Charles wel eens bedro gen?» Verontwaardigd zei ze, «Ik begin eindelijk genoeg van je afgunst te krijgen». Maar hij liet haar niet met rust. «Kom, Madeleintje, wees nu eerlijk. Je hebt hem bedrogen, nietwaar? Zeg, dat je hem bedro gen hebt». Zij gaf geen antwoord, als elke vrouw gehinderd door het woord. Koppig ging hij verder, «Wat drommel, als iemand er een gezicht voor had is hij het wél! Ja, ja, ja, ja! Het zou me ge noegen doen te weten, dat Fores tier door zijn vrouw bedrogen was! Wat een onnozele kop had die vent!» Hij voelde dat zij glimlachte, mogelijk bij een of andere herin nering en hij zei met klem, «Toe zeg het nu. Dat hindert toch niet? Het zou juist grappig zijn, dat je aan mij bekende, hem bedrogen te hebben, uitgerekend aan mij». Hij trilde in feite van verwach ting en hoop dat Charles, de ge hate dode Charles, zo bescha mend belachelijk zou zijn geweest En... en ook een andere overwe ging, vager, zette hem aan, zijn nieuwsgierigheid te bevredigen. Nog eens zei hij. «Madeleintje, toe zeg het nu. Ik ben het zo bij voorbaat met je eens. Ik zou het zo goed be grijpen. Kom, Madeleintje, zeg het nu». Zij vond het blijkbaar leuk, dat hij zo bleef aandringen want zij stikte van het lachen. Hij fluisterde met zijn mondvlak bij het oor van zijn vrouw, «Zeg het nu... zeg het nu» - Met een heftige beweging trok zij zich terug en zei bits, «Stel je niet aan. Wie antwoordt nu op dergelijke vragen?» Zij zei het op zo'n zonderlinge toon, dat haar man een kille rilling langs de rug liep en hij staarde haar onthutst aan, verschrikt en alsof hij als een kwajongen op zijn nummer was gezet. Het rijtuig reed nu langs het meer, waarboven de hemel met sterren bezaaid was. Twee zwanen dreven er op het water, nauwe lijks te onderscheiden in de duis ternis. Georges riep de koetsier toe, «Keren!» Het rijtuig maakte rechtsomkeert, reed andere rijtu gen voorbij, die in matige vaart vorderden met grote lantaarns, die in de duisternis ogen leken. Wat had zij dat vreemd gezegd Du Roy vroeg zich af Was het een bekentenis? De praktisch aan wezige zekerheid, dat zij haar eerste man had bedrogen, vervul de hem nu met razende woede. Hij had haar willen slaan, wurgen haar de haren uit het hoofd ruk ken! Ach, als zij had geantwoord, «Maar liefste, als ik hem had wr1- len bedriegen had ik het toch met jou gedaan?», hij zou haar in zi;n armen hebben gekneld, heftig en in aanbidding! Met gekruiste armen en de ogen op de sterren gericht zat hij onbe weeglijk naast haar, te opgewon den om nog te kunnen denken. Hij voelde alleen zijn wrok in zich gis ten en in zich die woede aangroei en, die broeit in het hart van elke man, waar hij met de grillen var vrouwelijk verlangen te maken krijgt. Voor het eerst was hij slachtoffer van echtelijke achter docht. Hij was jaloers, jaloers op de dode, jaloers op Forestier! Hij was het op een manier, die hem verstikte, die hem opeens met haat tegen Madeleine vervulde. Als zij die ander had gedragen, hoe kon hij haar dan nog ooit vertrou wen? Geleidelijk kwam hij tot een ze kere kalmte; hij verzette zich te gen zijn kwelling in de overweging: Alle vrouwen zijn hoeren; je moet ze gebruiken zonder ze iets van jezelf te geven. Vervolgt Nadruk rerbcdsn

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 10