vrouwenbeweging Amerika voorop TECHNICUS TBALVERBOND )E VLAANDEREN stTornooi der stad Aalst 3S 13 ,V.V. n of TBALVERBOND met brio eskampioen Hl ;er heeft door zijn 0-4 len de Kamillekens de leskampioenstitel ver ons maar onmiddellijk n dat dit meer dan ver- int 20 wedstrijden lang behouden is beslist hilletje temeer als men alle tegenstrevers zich n overtreffen tegen een atie die maar een en- rlaag opliep en dit in en tegen de eeuwige ri le die steeds in achter af hopen op een test- naar willens nillens het ap van Manchester dien 'Vaarden. ft we in dit knappe da g(rde briljantste speelsters Coppens, Berlinda Rim- jts in verdediging alsme- entrale middenhalf, Irma st vooraan rekorddoelen Lea Lowie 40 doelpun- aalvlugge Nelly Philips Mackenzie, de, andere bezitten natuurlijk ook gaven en hebben zich iheel mede verdienstelijk tot het veroveren van de «tel in een federatie die g belicht drie maanden a start is gegaan voor B. en wat het technisch aangaat hebben we jjke klubs die Gosselies endijk beslist evenaren, ster kan met de viering ïg nemen kortelings wor- stjasens ten stadhuize ont- dit als de allereerste :balkampioen, proficiat e beste klub die het ge- PROPAGANDAWEDSTRIJD TE WELLE S.V. Outer - Selektie Leberg - S.K. Appelterre 3-0 Ruim 400 toeschouwers waren getuig van een enig mooie se- lektiepropagandawedstrijd betwist op het terrein van E. Welle met het oog op het samenstellen van een bondselftal. Vele onvermoede ontdekkingen gedaan namelijk de kleine doch talentrijke Linda Lelie Ingrid Van Saen, Celesta Van Saen allen van Leberg. Van S.V. Outer Nicole Bassem ruim zo be gaafd als Lea Lowie, de snelle Rita Lafourt en Soen zijn beslist tot de besten te rekenen. De uit slag is in dergelijke omstandighe den beslist niet het belangrijkst want alle omstaanders waren vol lof over de wedstrijd; het was damesvoetbalpropaganda. ganda. 1e Lentetornooi damesvoetbal •■F.C. Horn» Alle wedstrijden worden te Hof- stade terrein «De Keizer» betwist ZATERDAG 27 MEI 13u30 Baardegem-Leeuwerik B 15u00 Leeuwerik A-Manchester 16u30 Outer-Appelterre ZONDAG 28 MEI 13u30 F. Erpe-Kamillekens 15u00 O.C. Aalst-Hamme 16u30 Asbeek-Leberg Eindrangschikking kampioenschap VOETBAL ÏENTIUS- UT - GIJZEGEM VELDEGEM ISIKAA 1 Manchester 20 17 1 2 68 11 36 2 F. Erpe 20 16 2 2 46 14 34 3 O.C. Aalst 20 6 11 3 19 40 15 4 Kamillekens 20 5 10 5 17 44 15 5 Baardegem 20 5 12 3 26 38 13 6 Leeuwerik 20 2 14 4 23 51 8 Minitornooi 1 S.V. Outer 8 8 0 0 54 3 16 2 V.V. Asbeek 8 5 3 0 16 11 10 3 F.C. Leberg 8 3 5 0 14 17 6 4 S.K. Appelterre i 8 3 5 0 8 25 6 5 Leeuwerik B 8 0 8 0 3 29 0 R.V.G. i ;lag laat het al vermoe- isikaa was maandag dui- ider geinspireerd. waren de meisjes uit technisch veruit de bes- 'en ze vooral op het mid- fe baas met speelsters Thibau en S. de Waele. as vooral gevaarlijk langs 'oor. ■4e min. openden de kam- van West-Vlaanderen de een dekkingsfout van de irte achterhoede. Nog uut later joeg M.-A. van ck de bal onhoudbaar de Sporda-doelwachtster. iede helft zat er ook al- meer dan de helft op Chr van Humbeeck de binnendribbelen. Even la- wat verwarrende fase doel van keeper M. Be- kaert, kreeg de Sporda-midvóor de bal toegespeeld en drukte af. Ze stond echter een drietal meter voorbij de laatste Nausikaa-verde- digster, doch de scheidsrechter deed of zijn neus bloedde en wees naar het midden. Tot ieders ver wondering blies hij daarna dadelijk af, alhoewel er nog dik vijf minu ten gespeeld moesten worden. Mis schien had hij schrik voor een bliksemsnelle tegenaktie zoals in de eerste helft? Ondanks de eerder matte pres tatie van V.K. Nausikaa, was het lang geen slechte wedstrijd, het talrijk opgekomen publiek kreeg een echte propagandamatch voor damesvoetbal te zien. De plaatselijke ploeg eerste in de Westvlaamse kompetitie was samen met Thor VdE Zele en het vroegere F.C. Moerstraat, de beste ploeg die VK Nausikaa dit jaar ontmoette. Speelsters M. Bekaert, M. Er- mens, Chr. Matthijs, P. Bornauw, D. Vergels, L. Thibau, S. de Wae le, M.-Th. Haelterman, M.-A. Van Causbroeck, L. Catrysse, Chr van Humbeeck, L. de Lausnay FOSQUES B BEKERWINNAAR Dat het voor B.C. Fosques uit Meldert zondag een dubbele Feest dag werd kun je best begrijpen, na een schitterende overwinning van hun A ploeg in de kompetitie wordt thans hun B ploeg winnaar van de eerste B.G.B. beker, na een harde gelijkopgaande wed strijd tegen B.C. Cosmos uit Aalst Zodoende is het B.C. Fosques dat de Federatie Aalst op natio naal vlak zal verdedigen, zij trek ken dan ook onmiddellijk van leer met het spelen van een propagan da wedstrijd tegen de kampioenen van Fed. Anderlecht. Deze wed strijd zal plaats vinden op zondag 28 mei te Gent. Op vrijdag 26 mei gaat in het lokaal van B.C. Koszen de finale door van het indiv. kam pioenschap, waarna zal overge gaan worden tot de Prijsuitreiking Achteraf zal er worden overge gaan tot een gezellig samenzijn met spelers supporters en geno digden. Sinds de vrouwen door de ratificatie van het 19e amendement op de Amerikaanse grondwet het stemrecht verwierven heeft het nog vrij lang geduurd eer er sprake kon zijn van een omvangrijke vrou wenbeweging, zoals ze thans in de Verenigde Staten bestaat. Eerst in 1966 werd de Nationale Organisatie voor Vrouwen opgericht, de grootste en meest invloedrijke bond, nadien uitgebreid met twee speciale groepen, namelijk de Politieke vrouwenkring, die zich toe legt op de verkiezing van vrouwen en de Vrouwenbond voor gelijk heid, die tot leuze heeft gelijke waardering voor gelijke arbeid Het feit dat thans een vrouw en dan nog wei een zwarte Shirley Chisholm, zich bij de democratische partij kandidaat heeft gesteld voor de presidentsverkiezingen in november van dit jaar, heeft in elk geval het voordeel, dat, ook al slaat men haar kans om werkelijk kandidaat te worden niet erg hoog aan, de publieke opinie en met name de pers verdubbelde haar aandacht aan de vrouwenbeweging. Zeer zeker, men kan de natuur niet veranderen, er zijn nu een maal mannen en vrouwen in de wereld en dit fundamentele verschil brengt mee, dat het hoofdterrein van de mannelijke en vrouwelijke arbeid in de wereld ook verschillend is en steeds verschillend zal blijven. Maar al is het hoofdterrein van de vrouw te allen tijde het rijk van de drie k's (kinderen, keuken, kerk) en dat van de man de broodwinning ,dat wil toch niet zeggen, dat die beide onderscheiden kampen concentratiekampen zijn. waarbinnen men wederzijds is op- geloten. Er is immers ook overeenkomst tussen man en vrouw, name lijk dat beiden mensen zijn met normaal complete menselijke eigen schappen en dat deze overeenkomst eveneens tot haar recht moet komen, staat vast. Dit beduidt tevens, dat men hiertoe zijn best moet doen, want alles wat apathisch aan de kant blijft liggen en niet serieus en toegewijd wordt behartigd, kwijnt en kan gemakkelijk on der de voet worden gelopen. Het leven is nu eenmaal zo, dat dat gene waarom niemand zich bekommert ook verkommert. Dat er vrou wenorganisaties zijn zoals de in Amerika genoemde, is een deugd en voor de goede harmonie van de beide sexen een noodzakelijkheid temeer omdat de sterkste partij, de mannelijke wereld, van ouds de neiging had en heeft om deze kracht te laten domineren en de vrouw haar gaven moet gebruiken om de excessen hiervan te corri geren. Gelukkig echter kan dit ook gemoedelijk gaan. De Manhat- tanse vrouwen, die een meer recreatieve harmonie willen, stichtten een M.O.M. (Men our Mesters, mannen zijn onze meesters) door de mannen beantwoord met een W.O.W.-liga (Women our Wonders, onze bewonderenswaardige vrouwen). Dit levert W.O.W.- M.O.M. -meetingen op tot beveiliging van onze cultuur. Het is vruchtbaar. BEKWAAMHEDEN Het is duidelijk, dat de bekwaamheden van man en vrouw wel verschillend zijn en door de eigen natuur van man en vrouw nader worden bepaald, maar dat dit verschil toch niet tot discriminatie be hoort te leiden. De vrouw is wel anders maar niet minder dan de man. En we hebben voorbeelden; vrouwen als Golda Meir en Indira Gandhi zijn geenszins de minderen van welke staatsman dan ook, integendeel. Maar als regel zal de vrouw zich toch anders en elders orienteren dan de man. In het ter zake zeer levendige Amerika zaten er in de Amerikaanse senaat voor 10 jaar twee vrouwen, in het huis van afgevaardigden 18, heden zit er één vrouw in de senaat en zete len er elf in het huis. In de topfuncties van Amerika bevinden zich 1,5 vrouwen, 10 jaar geleden 1,6 ..Er zijn enkele vrouwen burgemeester. Onder de ruim 7000 rechterzijn er 340 vrouwen. Indien ook bij veel inspan ning deze cijfers zrai dermate handhaven kan dit betekenen, dat het domein van de vrouw toch niet bestemd is om in dat van de man op te gaan, noch omgekeerd. BELANGRIJK TEXTIELBEDRIJF IN COLOMBIE ZOEKT met min. 3 jaar ervaring als specialist in RASCHEL machines Voornaamste funkties zal instaan voor het monteren, het regelen, de herstelling en de werking van de machines de creatie van nieuwe tekeningen, de selektie van de draden... Produktieleider. Leiding van een ploeg van 8 breiers. Kandidaturen met curriculum-vitae dienen gericht tot INTERGOUVERNEMENTELE COMMISSIE VOOR EUROPESE MIGRATIE Brederodestraat 9, 1000 Brussel Onder Ref. 72/12.C

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 13