en dan zeggen ze... Knltnrele esfio's Veiligheidsvoorschriften op Zaventem tegen luchtpiraterij NOG DE GERECHTELIJKE HERVORMING Door de heer D'Haeseleer werd een spoedvraag gericht tot de mi nister van verkeerswezen, die be reid werd gevonden ze onmiddel lijk te beantwoorden. De heer DHaeseleer De eerste kaping van een Sa- bena-lijnvliegtuig heeft niet alleen een schril licht geworpen op het probleem van de luchtpiraterij, maar eveneens op een misschien wel Belgische ziekte, dat noodza kelijke veiligheidsmaatregelen na een periode van rust automatisch afzwakken. Het recent voorval, waarbij meer dan honderd levens op het spel stonden, bewijst opnieuw, dat een extrakontrole op de luchtver- bindingen met het Midden-Oosten en meer in het bijzonder met Is rael, waterdichte maatregelen vergt, om het leven van de reizi gers te waarborgen. Mijnheer de minister, het blijkt duidelijk, dat het Belgisch veilig heidsapparaat op dit vlak ernstig in gebreke is gebleven. Ik maak dit niet alleen op uit wat ik zou kunnen noemen de bij na mysterieuze, maar in elk geval onvolledige berichtgeving die de Sabena en andere instanties hier over hebben gepubliceerd. Is het Sabenapersoneel dat in geschakeld wordt op lijnen naar het Midden-Oosten doeltreffend voorbereid op mogelijke kapingen? Graag wil ik hier hulde brengen aan de heldhaftige rol die de be manning van de Boeing 727, in Tel-Aviv, heeft gespeeld. Ik wou, dat ik dat ook kon zeggen van onze veiligheidsdiensten op Zaven tem. Wanneer inmiddels officieel is meegedeeld, dat de Arabische ter roristen in Brussel hun wapens en springstof hebben ingeladen, dan dienen wij dit ten zeerste te be treuren. Uit verklaringen voor ra dio en televisie, van Sabenapiloten heb ik kunnen opmaken, dat Za ventem heel wat minder veilig heidsmaatregelen treft, dan bij voorbeeld in Wenen het geval is. Mag ik derhalve van de heer minister, de juiste toedracht ver nemen van heel deze zaak. Het stoort mij inderdaad, dat vanuit Israel en Wenen preciese gegevens komen over deze kaping, terwijl wij in Brussel moeten gissen naar de ware toedracht. Graag vernam ik nog of al de veiligheidsmaatregelen, die maan den geleden op Zaventem werden ingevoerd en waarmee in de pers werd uitgepakt vorige maandag werden toegepast XXX De heer CLAES, minister van nationale opvoeding. Uit naam van mijn collega van verkeerswezen kan ik volgend ant woord verstrekken. Men kan tot in het oneindige blijven nakaarten over de omstandigheden die de ka ping van een Sabena-vliegtuig voorafgingen of volgden. Ik geloof niet dat we het algemeen belang dienen als we dit doen. U begrijpt voorzeker heel goed dat, gezien de huidige situatie, de grootste omzichtigheid geboden is wegens algemene veiligheidsmaatregelen. De verschillende onderzoeken die op dit ogenblik aan de gang zijn nemen een zekere tijd in be slag, en de bevoegde diensten moeten er zorgvuldig alle conclu sies uit trekken. De regering ziet toe dat alle veiligheidsmaatregelen, die reeds verscheidene maanden van kracht zijn, zonder dralen verstevigd wor den. Zij heeft besloten deze maatre gelen aan te vullen door noodzake lijke stappen te zetten in verband met de uitrusting en het personeel Alles moet in het werk gesteld worden om het luchtvaartpersoneel en de passagiers te beveiligen te gen vliegtuigkapingen en sabotage aangezien dit erge gevolgen kan met zich meebrengen. WERKEN OP STEDELIJKE BEGRAAFPLAATS In augustus as. zal een aanvang genomen worden met het aan leggen van verharde paden op het stedelijk kerkhof. Deze werken zullen ca. 2 miljoen kosten en in oktober as, voor Allerzielen, be eindigd zijn. NINOVE VAN AALST GESCHEIDEN «de gazet van Aalst» weekblad gesticht In 1946 veraniw. uitgever Qustaaf Sanders kantoor en drukkerij Schoolstraat 26 @300 Aalst Tel. 053/241 14 postrekening 881.72 3 maandabonnement 100 fr. 6 maandabonnement 190 fr, 12 maandabonnement 360 fr <sp verzoek worden advertentietarieven toegezonden De kamerkommissie van justitie heeft met een grote meerderheid het wetsvoorstel Verroken waarbij het kanton Ninove gescheiden wordt van het rechterlijk arrondissement Dendermonde en opnieuw overgeheveld wordt naar het gerechtelijk arrondissement Oudenaarde aangenomen. Dit betekent dat de rechtsonderhorigen van Ninove, Denderleeuw enz... voortaan voor alle rechtgedingen - niet alleen burgerlijk maar ook gedingen betreffende handel en sociale aangelegenheden voor taan naar Oudenaarde zullen moeten gaan, in de plaats van naar Aalst of naar Dendermonde, Dit betekent een aanzienlijke vermindering van het belang van de rechtsmachten te Aalst gevestigd, zodat men na korte duur mag vrezen dat de afdelingen van de Handelsrechtbank en van de Recht bank van Eerste Aanleg die te Aalst gevestigd zijn, zullen worden afgeschaft. Nic van Bruggen, Antwerps dichter, publicist enz. «Enfin, daar sta je dan toch weer als een voetganger in de stad, en ik heb een hekel aan trams en verleden nacht had een taxi chauffeur me een rit geweigerd omdat m'n haar te lang was». Achiel Van Acker willen». «Laat de kranten maar schrijven wat ze Rik Lanrock, toneelkritikus «De onbenulligheid heeft de plecht statigheid nodig om toch enigszins de schijn te redden» Rector Engels Jezuietenkollege «By command of Her Majesty I am to give you a week's holiday». DE BLOEM ÏN DE MODERNE SCHILDERKUNST Bij gelegenheid van de eerste lustrum-viering van het Kultureel Centrum Affligem - op 4 juni a.s. zal het inderdaad vijf jaar geleden zijn dat het Centrum officieel geopend werd - wordt een bijzondere tentoonstelling georganiseerd. Daar Affligem, gelegen op het grond gebied Hekelgem, zich bevindt in een centrum van bloementeelt, heeft men voor deze gelegenheid geopteerd voor een thematische tentoonstelling «De bloem in de moderne schilderkunst». 25 kun stenaars, waaronder enkele van grote naam, hebben hun mede werking toegezegd De tentoonstelling werd op vrijdag 26 mei te 20 u geopend. Open zaterdag 27 mei, 3 en 10 juni van 14u30 tot 20 u. Zondag 28 mei, 4 en 11 juni van 11 u tot 13 u en van 14u30 tot 20 u. EXPERIMENT 1 - NEW REFORM OF «KUNST IN EEN DORP» TE NIEUWERKERKEN New Reform Gallery organiseert in samenwerking met de kulturele kring Nieuwerkerken een tentoonstelling in deze gemeente in het café V. Neulandt, Dorpsplein en dit van vrijdag 26 mei tot vrijdag 9 juni 1972. Dagelijks toegankelijk. Straataktie Kreatieve manifestatie «Schaduwen schilderen» op zaterdag 3 juni te 15 uur. Uitvoering door New Reform Aktiegroep. naar een voorbeeld van Mass-Moving - Brussel. Debatavond vrijdag 9 juni te 20 u in zelfde café. Deelnemende kunstenaars Klaus Groh, Otto Dressier, Timm Ul- richs, G.J. De Rook, Martin Swarz, Gabor Attalai, Petr Stembern, Horst Tress, Geza Pernezky, Missmahl, Maurice Roquet, Hugo Heyrn Herman de Schutter, Dieter Reick, verder informaties van verschil lende kunstenaars. Realisatie bureau New Reform, Schoolstraat 17 Aalst. HARMONIE HAND AAN HAND IN KULTUREEL CENTRUM TE LEDE Op vrijdag 2 juni te 19u30 zal in het Kultureel Centrum te Lede de Soc. Harmonie «Hand aan Hand» (uitmuntendheid) in het kader van de muziektornooien voor Harmonieën en Fanfares optreden inge richt door het Prov. Bestuur van Oost-Vlaanderen. Opgelegd stuk Navy Rapsody van G. Duijck. Keuzewerken van J. Moerenhout, G. Duijck en J. Jourquin. KUNST EN SPORT In «Kunstforum» te Schelderode loopt tot 4 juni a.s. een expositie «Kunst en Sport». Een aantal kunstenaars uit binnen- en buitenland tonen er schilderijen, beelden tekeningen en grafiek met een sport- thema waarvan de meeste speciaal voor deze gelegenheid werden gemaakt en dus voor het eerst worden geexposeerd. DE HENDRIK CASPEELEPRIJS VAN DE V.T.B. Sedert 1956 stelt de Vlaamse Toeristenbond het op prijs bij mid del van Dr Oskar de Gruyterprijs merkwaardige prestaties van Vlaamse akteurs en aktrices te huldigen. Ter gelegenheid van zijn 50-jarig bestaan wil de de bond ook biezondere prestaties van Vlaamse opera- of operettezangers en -zan geressen naar voren brengen. In 1971 werden zowel een dame als een heer bekroond nl. mevrouw Hilda de Groote en de heer Louis Hendrickx. De prijs zai verder om de drie jaar worden toegekend aan een Vlaamse akteur of aktrice die zich biezonder verdienstelijk heeft gemaakt rn een van onze officiële opera's, nl. de K.V.O.-Antwerpen, de opera te Gent en de Muntschouwburg en onze faam heeft doen uitstralen naar het buitenland. De kandidaat mag aan deze instelling verbonden zijn of er als gast optreden. De prijs mag niet beschouwd worden als de bekroning van een carrière. Ter ere van de meer dan 80-jarige Hendrik Caspeele, die zich ge durende een lang leven verdienstelijk heeft gemaakt tegenover opera en operette in Vlaanderen, werd de prijs naar hem genoemd. De jury zal vergaderen in juni 1974 om de zanger of de zangeres aan te duiden.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 2