zeer rijk mensen maar te weinig VOETBALVERBOND BEIDE VLAANDEREN Gewest: Tornooi der stad Aalst PETANQUE Ie DAMESLENTETQRNOOt «F C. HORN.. Schiftingswedstrijden kwalifikatie van Tor Zele en Outer na prachtprestatie, meest geanimeerde propagandavoetbal V.V. Asbeek-Leberg Nu de uitslagen gekend zijn van de schiftingswedstrijden mogen we zeggen dat de sterksten het ge haald hebben. Niettegenstaande de regen was er een enorme publieke belangstelling en alles schijnt er op te wijzen naarmate de beste kiubs doorstoten naar de 1/2 fina len toe dat toeschouwers en sim- patiesanten in aantal zullen toe nemen. Over de uiteindelijke resultaten mogen we gerust beweren dat na hetgeen we van alle damesklubs gezien hebben Outer - Hamme - Tor Zele - Asbeek en of Manches ter de vier te verwachten finalisten zullen zijn, doch Manchester was evenwel niet groots tegen het tien tal van Leeuwerik en zal beter die nen te presteren om het puik ge heel van Tor Zele te overwinnen, Kamillekens lukte een stunt en klopte de bekerlaureaat F. Erpe, H. Roosdaai tegen S.K. Appelterre was een open wedstrijd die dan toch nipt gewonnen werd door een sportief H. Roosdaai. Tor Zeie had met zijn elftal geen moeiljikheden om een zwak doch zeer sportief K. Gijzegem met zware cijfers te verslaan. Outer gaf na een briljante de monstratie Eine niet de minste kans. Hamme gaf het slecht geinspi- reerd O.C. Aalst een logische en nogal zwaar aankomende neder laag. De meest tot de verbeelding sprekende propagandavoetbal was de match Asbeek F.C. Leberg. Het is spijtig dat beide klubs tegen el kaar in het gelid moesten want de ST.-VINCENTIUS- INSTITUUT - GIJZEGEM Zondag 28 mei 1972 moest VK Nausikaa haar laatste wedstrijd van dit seizoen spelen tegen Kerk- sken Sportief. In februari verzocht Kerksken om een match te komen spelen op hun eigen terrein. Begin maart was alles in kannen en krui ken. Woensdag 24 mei II. ont ving V.K. Nausikaa een bericht van Kerksken dat de match niet kon doorgaan daar er herstellings werken aan het veld uitgevoerd werden. En of de gasten misschien voor een veld wilden zorgen in dien ze nog wensten te spelen. Hierbij hebben we een paar be denkingen 1. Aan een veld moet soms gewerkt worden, doch dat gebeurd toch niet in één, twee, drie en zeker niet als men nog een wedstrijd in het vooruitzicht heeft bovendien stond het gras op het veld meer dan een halve meter toeschouwers waren werkelijk una niem dat deze klubs propaganda voetbal vertoond hebben. Het is dubbel spijtig dat F.C. Leberg geen geluk had heropge vist te worden als beste verliezer voor de komende 1/4 finalen, het is S.K. Appelterre die met 2-1 ver lies zijn verdere kwalifikatie af dwong. Als besluit geef ik, zonder pro feet te willen zijn, mijn vooruit zichten voor de komende 1/4 fina len die zaterdag en zondag betwist worden. Zele zie ik na cupvoetbal Manchester uitschakelen. Outer moet normaal gezien het kunnen halen tegen H. Roosdaai, Kamille kens gaan die ons voort verbazen of zal het knappe Hamme wel bij machte zijn de te verwachten sterke weerstand te overwinnen. V.V. Asbeek moet normaal vooral als Rita Boom van de partij is de maat kunnen nemen van S.K. Appelterre tenware deze week langs die kant eens ernstig aan oefenen gedacht wordt, dan zal Asbeek het niet op een scho teltje gepresenteerd krijgen. In dien het weder van de partij is mogen we een zeer grote op komst verwachten. Uitslagen der schiftingen 1/8 finaal Tor Zele-K Gijzegem 9-0 Leeuwerik-Manchester 0-3 Outer-Eine 7-0 H. Roosdael-S.K. Appelterre 2-1 F. Erpe-Kamillekens 0-1 O.C. Aalst-Hamme 0-4 Asbeek-F.C. Leberg 1-0 Wedstrijden voor zaterdag 3 juni en zondag 4 juni terrein «De Keizer» Hofstade 1/4 finale ZATERDAG 3 JUNI Tor Zele-Manchester 14 u Outer-H. Roosdael 15u30 ZONDAG 4 JUNI Kamillekens-Hamme 14 u Asbeek-S.K. Appelterre 15u30 R.V.G. hoog, m.a.w. er werd al een ganse tijd niet meer gespeeld of getraind op dit veld. 2. Het gaat niet op een drietal maanden een ploeg uit te nodigen en dan een paar dagen voor de match deze ploeg met de organi satie van de wedstrijd te gelasten. 3. Wie zal Nausikaa vergoeden voor de reeds gedane onkosten (verzekering, publiciteit enz)? Reeds meermaals kregen wij klachten over ploegen die de ge dane verbintenissen op het aller laatste ogenblik niet nakomen. De sportiviteit en het plichtsbesef is bij sommige ploegen ver te zoeken Er is volgens ons slechts één mid del om die onbetrouwbare elemen ten uit het damesvoetbal te verwij deren: zoveel mogelijk ruchtbaar heid aan deze onfaire houdingen geven en andere ploegen waar schuwen tegen deze onsportieven. ALOSTA Uitslag iedenicrncoi 1. Ameloot 2. Van de Meerssche Frangois 3. Borms Georges 4. Mevr. Verstraeten Leontine 5. Van Haudt Erik 6. Van Goethem Freddy 7. De Rijck Oscar 8. Verhulst Jozef 9. Mevr. Schockaert 10. Mw Sergant APOLLO Uitslag ledentornooi 27 mei 1. Vermeiren Frans 2. Van Goethem Ludwigh 3. Van Goethem Freddy 4. Elskens Ben 5. Aiiius Germain 6. Ghysbrecht Sonja 7. De Ridder Maurits 8. Bonner Iréne 9. Ringoir Ferdinande 10. De Neef Louis Uitslag ledentornooi 28 mei 1. Van den Borre Luc 2. Van Hover Luc 3. Van den Steene Herman 4. Bonner Irene in onze dichtbevolkte wereld is het zeer dun bevolkte en toch zo rijke Siberie een ware puzzel voor de toekomst. Het aan Sovjet-Rus- land behorende gebied is zeer groot, groter dan heel Europa, maar telt te zamen niet meer dan 25 miljoen mensen, die grotendeels in de zuidelijkste streken zijn ge vestigd. De rijkdom is geweldig. Siberie bezit de helft van de hout- voorraad van de wereld, evenveel steen kool als de overige wereld te zamen onnoemenlijke voorraden van alle soorten metalen, meer goud en diamanten dan Zuid-Afri- ka, olie- en gasreserves, die alle andere bestaande bronnen over vleugelden en 80 van alle hy- droelektrische krachtinstallaties van de Sovjet-Unie. Maar het le ven is er moeilijk. In Jakoetsk bij voorbeeld, een stad van 107.000 inwoners in Oost-Siberie, zijn geen bomen, geen weg en spoorverbin dingen met Rusland; de huizen zijn voor 80 van hout; de zomer duurt er zeer kort, dan komt de aanvoer over de machtige rivier de Lena. In de lange winter is de gemiddelde temperatuur 40 on der nul en is er maar een paar uur per dag daglicht; de Lena is dan de bevroren weg voor de bevoor rading, welk wordt verkocht in be vroren blokken, 's Zomers stijgt de temperatuur tot 35 boven nul, is de lucht zwaar van de stofwolken en zwermen vanuit de toendra's enorme massa's muskieten aan, die het leven ondragelijk maken. In zulke omstandigheden voort te le ven eist meer dan de normale Eu ropeaan kan opbrengen. De Sov- 5. De Ridder Anne Marie 6. Ringoir Ferdinand 7. Van den Steene Jozef 8. Rogiers Anna 9. Ringoir Ferdinande 10. Van Goethem Ludwigh KAMPSOENSCHAP GERRE-BQLLEN 1972 Uitslag der 5e bolling 1. Spaens Richard bollen 10 2. De Troch Willy 7 3. Becqué Leon 7 4. Welleman Jan 6. 5. Podevijn Julia 6 6. Vinck Leopold 6 7. De Buck Raymond 5 8. Laurent Kamiel 5 9. Amant Simonne 5 10. De Rouck Victor Rangschikking na 5e boüing 1. De Buck R. bollen 47 2. De Troch Willy 45 3. Becque Leon 39 4. Van Geit Dominique 39 5. Welleman Jan 32 6. Spaens Richard 32 7. De Rouck Victor 31 8. Laurent Kamiel 27 9. Medaerts Emiel 27 10. Quintelier Luc 26 Siberië jets, die zeer goed weten, dat Siberie een onnoemlijk rijke schat kamer is, doen wat ze kunnnen om de mensen erheen te trekken; de arbeiders krijgen er 40 meer loon dan in Rusland, een vacantie van 42 werkdagen per jaar en elke 3 jaar gratis vervoer naar ieder gewenst deel van de Sovjet-Unie. De mannen hebben recht op pensioen op 55 jarige leeftijd, vrouwen op hun 50e jaar. Voorts wordt in de noordelijkste streken het loon nog verdubbeld. Maar het wil niet. Velen gaan er wel geest driftig naar toe, maar ze houden het niet vol en keren naar Rusland terug. Siberie lijdt aan mensenge brek. De schatkamer is vol, boor devol, maar de werkkrachten man keren om de schatten eruit te ha len. En dit is het moeilijkste vraag stuk. waarmee de Sovjet-Unie te maken heeft, temeer nu ze zoveel miljarden roebels steekt in de be wapening en aan de militaire kracht van het land de prioriteit verleent boven al het andere. DE TOEKOMST Rusland heeft reeds meermalen getracht Amerikaans en Japans kapitaal voor de ontginning van Siberie aan te trekken. Maar dit lukte niet. Amerika, waar de ge duchte dreiging van de steeds sterkere Russische bewapening het meest wordt gevoeld, kan moeilijk de eigen miljarden in de Siberische plannen steken; en Ja pan voelt er evenmin voor, temeer omdat het met Amerika weet, hoe ALGEMENE VERGADERINGEN BRASSERIE YORK anciennement BRASSERIE VANDERLINDEN naamloze vennootschap Ameyestraat 25-43 Izegetn Algemene vergadering ten maat schappelijke zetel op 20 juni 1972 om 16 uur Dagorde Verslagen van beheerders en commissaris; Goedkeuring bilan en verlies- en winstrekening 1971, Statutaire ont lasting; Ontslag en vervanging be heerder. Zich schikken wettelijke bepalingen. Naamloze Vennootschap «THE BUFFALO SHOE» Kerkstraat 5 Aalst Handelsregister v. Aalst nr 1157 Jaarlijkse algemene vergadering op 24 juni 1972 te 14 uur, ten maatschappelijken zetel - Dagorde 1e Verslag van beheerders en com missaris; 2e Goedkeuring balans, winst en verliesrekening op 31 de cember 1971; 3e Ontlasting aan beheerders en commissaris; 4e Statutaire benoemingen; 5e Diver sen. Zich schikken naar art 18 der standregelen. De aandelen dienen neergelegd ten maatschappelijken zetel. China met argusogen deze hoofd moot van Azie bewaakt. Rusland moet het alleen doen. Maar de praktijk bewijst dat de Russen geen Aziaten zijn, ze zijn Europe anen en Siberie hangt er maar bij. China ziet dit anders. De chinezen zijn Aziaten en beschouwen grote delen van Siberie, die vroeger aan China toebehoorden en door de tsaren van hen werden afgenomen, als hun natuurlijke expansiegebied Hun 750 miljoen mensen dringen op naar Siberie en naarmate China sterker wordt wordt dit opdringen krachtiger. Rusland weet dit. Er liggen thans 40 legerdivisies langs de Siberische grenzen. Waarschijn lijk zijn de taaie Chinezen beter geschikt voor de Siberische om standigheden; hun opdringen naar Siberie sluit ook meer natuurlijk aan op de expansiedrift van het eigenland. Eigenlijk zou er zoveel broederschap onder de mensen moeten zijn dat de Russen hier aan toegaven en China de kansen boden, die zij zelf niet baas kun nen, Maar die broederschap be staat niet, ook niet bij de commu nisten, die hierin imperialistisch en kapitalistisch denken, trouwens, hierin niet alleen. Nixons reis naar China is een zeer natuurlijke reis geweest. Amerika en China heb ben geen grote geschillen, Rus land en China hebben deze wel. Dat Amerika China benadert is een signaal van de toekomst, waar mee het volgend geslacht te ma ken zal hebben. De Chinezen heb ben ruimte nodig; vroeg of laat zal dit historie maken. Siberie is zo rijk. DAMESVOETBAL

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 13