Schorsing gevraagd van K.O.O.- maairegel betreffendezakgeld in rustoorden voor bejaarden Stedelijke Vrijwillige Brandweerdienst op nationaal vlak 12e in volgorde belangrijkheid van een belangrijk evenement in de evolutie van het ziekenhuiswezen in de streek ijltf- Isoiopendiagnose K&baltbomapparatuuf Kinesiterapie Stadsbestuur protesteert bij binnenlandse zaken Overschakelen naar gemengde branddienst Ondraaglijke financiële Sasten voor de stad ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKötAD Lees elders in ons blad s w*m PSf Motie van de gemeenteraad DE GAZElf AN AALST NEC SPE, NEC METU. 28e jaargang nr 25 Zaterdag 10 juni 1972 Redaktie en Beheer: Schoolstraat 26 - 9300 AALST Tel. 241.14 8 fr het nummer IN MOTIE GOEDGEKEURD DOOR ALLE GEMEENTERAADSFRAKTIES NADAT vorige week ca. 130 mensen uit het rustoord en andere sympatisantcn een protestoptocht hielden in het stads centrum kwam woensdagavond, op vraag van de oppositie, de Aaïsterse gemeenteraad samen. Enig punt op de agenda de betwiste maatregel van de C.O.O. waardoor het ..zakgeld» van de betrokken bejaarden op 800 fr wordt gebracht. Een maatregel die inderdaad in de rustoorden heel wat dei ning had verwekt, en reeds voordien in de Aaïsterse raad te berde kwam. Normalerwijze zou rond deze maatregeï een onderhoud doorge gaan zijn tussen da K.O.O. en een afvaardiging van het stadsbestuur. Dit werd dan afgelast ingevoige de dringende bijeenroeping van de raad op verzoek van de oppositie. Uiteindelijk zou de raadszitting van woensdag niet langer dan een uur duren en ondanks hier en daar enkele puntige opmerkingen vrij kalm veriopen. Namens de 8.S.F. oppositie legde de h. Van Hoorick een motie voor, maar ook de meerderheid had haar motie. De betekenis van de teksten van beide moties bleken in feite niet zoveel te verschillen. Uiteindelijk werd dan na wat woordenspel de volgende motie op één stem na, de h. De Brul tevens lid van de K.O.O. onthield zich, door alle andere raadsleden en burgemeester en schepenen goedgekeurd. Meteen kon burgemeester De Bisschop die de scherpe hoeken had weten af te ronden, de zitting besluiten. Het woord is nu aan de K.O.O. 99 De gemeenteraad van Aalst, in zitting van 7 juni 1972, kennis ge nomen hebbend van de onrust in de rustoorden ingevolge de beslis sing van de C.O.O. dd. 24.3,72. vaststellend dat deze beslissing werd genomen met de bedoeling een gezond beheer te waarborgen en de belangen van de opgeno men medeburgers niet te schaden; vaststellend dat deze beslissing onvoldoende noch met de onmis bare uitleg en voorlichting werd ter kennis gebracht aan de be langhebbende drukt de wens uit t) dat de C.O.O. gezegde beslis sing van 24.3.1972 zou schor sen; 2) dat de dialoog tussen C.O.O. en stadsbestuur zou voortgezet worden in overleg met de be trokkenen, ten einde door we derzijds begrip, zowel voor de belangen van de bewoners van de rustoorden, als voor een onontbeerlijk gezond beheer, een verbeterd regiement op te stellen, in acht nemend dat het noodzakelijk blijkt sommige mistoestanden uit te schakelen en alie discriminatie te vermij den, oorzaak van onrust en vrees; 3) dat de C.O.O. in afwachting van een gunstjg resultaat van de bespreking de vorige toe stand in niets zou wijzigen. en machtigt het college van burge meester en schepenen de bespre king dringend in te zetten en in de kortst mogelijke tijd verslag aan de gemeenteraad uit te bren gen. De Aaïsterse vrijwillige brandweerdienst staat als nr 12 gekwo- terd in volgorde van belangrijkheid gezien vanuit de te bewaken be volkingszone. Zo komt bv. na Aalst pas St. Niklaas. Voor wat de 900 betreft staat men qua oproepen op de 9e plaats waarbij aandacht dient geschonken dat de andere oproepcentra die er aan voorafgaan deze zijn van Brussel, Antwerpen, Gent, Luik, Charleroi, Anderlecht, Oostende, St.-Jans-Molenbeek, dus de voor naamste agglomeraties van het land. De omvang van de aktiviteiten van de 900 heeft hier ook te ma ken met de nabijheid van een belangrijk net van verkeerswegen m.o.m. een gedeelte van de autoweg. vervolg op blz

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 1