Kuiturele echo's VERBOND DER AALSTERSE MUZIEK MAATSCHAPPIJEN L E Z E R SCHRIJVEN K.P. EN RUSTHUIZEN Werking' Middenstandsraad Lezersbrieven en eventueel ongevraagde artikelen die in deze rubriek verschijnen, vertolken uitsluitend het standpunt van de betrokken korresponclent. Naamioza ingezonden stukken worden niet opgenomen. Alleen op uitdrukkelijk en gemotiveerd verzoek kunnen brieven gepubliceerd worden zonder naam en adres Aan de Heer Uitgever van «de gazet van Aalst» Schoolstraat, Aalst Geachte Heer Uitgever, In uw blad van 3 juni jl. lees ik dat «de K.P, haar humanitaire be kommernis voor de mensen in de rusthuizen een opvallend partijpo litiek tintje heeft gegeven». Ik meen dat me dit het recht geeft daar even in alie kalmte op te antwoorden. Antwoord dat door de betrokkenen kan gekontroleerd worden. Zou het de K.P. soms verboden zijn zich de belangen van een of andere laag van de bevolking ter harte tetrekken? De zaak is bij haar begin nochtans verder zo een voudig als maar mogelijk is. De K.P. zou in ieder geval voor de be jaarden in de bres zijn gesprongen zoals zij het bijv. in het parlement de jongste maanden herhaaldelijk heeft gedaan. Maar tot wie kon den de bejaarden der rusthuizen zich in dit geval anders wenden, toen ze vaststelden dat de betwis te maatregel in de K.O.O. niet al leen was goedgekeurd door de le den die er de gemeentelijke be- stuursmeerderheid vertegenwoor digen, maar ook door een lid van de oppositie De principiële houding van de K.P. is al even klaar. Steeds, DUS OOK TIJDENS DE VERKIEZ1NGS- KAMPAGNES, hebben wij de ver antwoordelijkheid voor de finan ciële moeilijkheden van onze stad op juiste wijze gesteld het deel «de gazet van Aalst» weekblad gesticht In 1846 verantw. uitgever Gustaaf Sanders kantoor en drukkerij Schoolstraat 26 8300 Aalst Tel, 063/241 14 postrekening 881.72 3 maandabonnement 100 fr. 6 maandabonnement 190 fr. 12 maandabonnement 360 fr. op verzoek «orden advertentietarieven toegezonden dat de stedelijke bestuurders be treft, wie ze ook zijn, en het deel dat de sedert vele jaren regerende partijen toekomt, die aan de ge meenten de nodige gelden hebben onthouden voor een eigentijdse so ciale dienstverlening. Het kan dus ook in deze kwestie zeker niet ONS aangewreven worden aan eng lokalistische elektoralistische poli tiek te willen doen. We wiiien wel de zaken klaar in hun algemene kontekst stellen. Wat anderen doen, zelfs een partij die tot de meerderheid behoort is hun zaak. Om het over de kwestie zelf te hebben, wij aanvaarden het solida riteitsprincipe voor de rusthuizen, maar dan niet de solidariteit der armsten onder de armen, en niet als een middel om de oudjes het deficit van de K.O.O. te doen hel pen dekken. Voor dit laatste wen de men zich tot de topleidingen der partijen die sedert jaren het land besturen en de regeringspoli- tiek ook op dat gebied uitstippe len. Het is een fundamentele fout ge weest en niet een psycholo gische, zoals sommigen zeggen -de bejaarden niet de inspraak te hebben verleend die nochtans door alle partijen in hun verkie zingsprogramma was beloofd. In dien het konflikt nu tot een partij politieke kwestie is uitgegroeid, dan moet de schuld daarvan ge zocht worden bij degenen die stijf koppig aan hun stelling vasthou den, stelling die trouwens door ve len in hun eigen partijen wordt be twist. We begrijpen wel waarom onze steun aan de bejaarden partijpoli tiek wordt voorgesteld. Het is im mers duidelijk, dat wanneer de K.P. niet in ds bres was gespron gen, de zaak reeds geregeld zou geweest zijn, en de oudjes de kos ten van het gelag zouden betaald hebben. Op donderdag 16 september 1971, een jaar na de belofte door de politieke partijen, werd de nieu we Middenstandsraad door Burge meester De Bisschop geinstalieerd in de raadszaal van het stadhuis. Sedertdien hadden vergaderingen plaats op 7 oktober, 22 december en 25 aprii. Tot een konkreet resultaat is de raad echter nog niet gekomen. In derdaad het eerste advies, noch- Aan degenen die in deze be schuldiging hun toevlucht zoeken, raden we dringend de lezing aan van een artikel dat in het voorlaat ste nummer van het blad van de Bond der Grote Gezinnen ver scheen, blad dat nochtans verre van kommunistisch is. Het is ten slotte lang niet voldoende met hu manitaire bekommernissen in ver kiezingsprogramma's uit te pakken men moet die ook in het beleid toepassen, en indien men er niet voor opgewassen is dit beleid niet aanvaarden Tot degenen die voormelde be woordingen aan ons adres in uw blad geinspireerd hebben, bieden we tenslotte volgaarne de gelegen heid ons waar dan ook in een openbaar debat daaromtrent te ontmoeten. Achtingsvolle groeten Ray De Smet Voorzitter K.P. -Dender Begijnhof 46 Aast N.v.R. De voorzitter van de K.P. Denderstreek is ongetwijfeld ter goeder trouw ais hij meent dat de opvatting (cfrm. D.G.v.A. 3 ju ni II.) «De K.P. haar humanitaire bekommernissen voor de mensen een opvallend partijpolitiek tintje heeft gegeven» zou geinspireerd zijn. Evenwel hij vergist zich even zeer ais degenen behorende tot een gans andere politieke opvatting die destijds naar aanleiding van een standpunt inzake de «Gronden de Bioiiey» ook ai ergens inspira tors ontdekten. «Een opvallend partijpolitiek tintje» is daarenboven niet a priori een verwijt, tenzij ook voor de K.P. deze uitdrukking een pe joratieve betekenis heeft tans eenparig uitgebracht, en en kel dringende punten behandelend werd nog niet aan de gemeente raadsleden medegedeeld. Vermits de enige bevoegdheid van de Middenstandsraad erin be staat adviezen te verstrekken, kan men zich de vraag stellen of hij tot iets positiefs bekwaam is, zo niet een kringetje wil worden, al leen voor leuke keuvelkousen. A.U.B, In de pers verscheen onlangs een mededeling ondertekend door de heer E. Van Goethem, secreta ris van de socialistische harmonie «Hand aan Hand» en lid van de bestuurscommissie van de Muziek academie, waarbij deze kritiek uit oefende op het feit dat de V.A.M. geweigerd had op zijn vraag in te gaan om de Brassband van de Muziekacademie op te nemen als lid van het verbond der Aalsterse Muziekmaatschappijen. Tijdens de vergadering van 5 juni van gezegd verbond heeft de schepen van Onderwijs en Cultuur G. Van den Eede aan de vergade ring medegedeeld dat volgens de bekomen inlichtingen de heer Van Goethem had gehandeld in per soonlijke naam zonder hiervoor enige opdracht te hebben gehad, noch van de directie van de Aca demie, noch van de bestuurscom missie. Gezien het negatief advies uitge bracht door de directie en de be stuurscommissie van onze Acade mie, Gezien het feit dat de werkings kosten van de «Brassband» gein tegreerd zijn in de begroting voor de Academie, Gezien de Brassband geen lief hebbersvereniging is maar een or gaan dat bijzondere diensten be wijst als propaganda voor onze muziekacademie, besloot het verbond der Aalsterse Muziekmaatschappijen geen ge volg te kunnen geven aan de vraag van de heer Van Goethem. Na overleg heeft de heer Van Goethem dan ook wijselijk zijn vraag ingetrokken waarmee dan weer het doek valt over een storm in een glas water. TENTOONSTELLNG AALSTENAAR ROBERT HUYLEBROECK IN BELFORTZAAL EERLIJK VAKMANSCHAP Pas in januari '71 trad kunstschilder Robert Huylebroek als het ware uit de onbekendheid met een tentoonstelling te Zele en een te Hamme. De gunstige perskritiek en de aanmoedigingen van vakmen sen deden hem in eigen stad verschijnen in mei 1971, om thans voor de tweede maal in de Belfortzaal in de kijker te komen. Een tentoonstelling die vanaf de vernissage, vorige week, een zeer ruime belangstelling kent: Robert Huylebroeck die eerder laat zijn artistieke roeping ontdekte getuigt met zijn werk van een eerlijk vakmanschap. Hij iaat zich inspireren door het landschap (de Scheldestreek), stille voorwerpen. Niet extra-vagant, maar overtuigend. De doeken over de beziens waardigheden in eigen stad en in Diest, waar hij van kleuter tot volwassen opgroeide zijn niet de minst boeiende. Blijkbaar hebben zijn reizen naar het Midden-Oosten hem zeer sterk beinvloed wat blijkt uit zijn picturaal spel van licht en scha duw. Deze kunstenaar, 52 jaar en auto-didact, van nature eenvoudig weet dat de afgelegde weg die goed is, een verdere inzet vraagt. Wellicht is hij wat te lang op de achtergrond gebleven. Te beschei den. Er is daartoe geen enkele reden. Want het oeuvre van Robert Huylebroeck verraadt een artistieke persoonlijkheid die in de toe komst nog verrassende perspektieven biedt. De waardering die R H. te beurt valt is dan ook ten volle verantwoord. NATIONALE HULDE AAN STAF BRUGGEN De slotvoorstelling van het Nederlands Toneel Gent en de bekro ning van het jubileumjaar «Honderd Jaar Beroepstoneel Gent», staan in het teken van een nationale hulde aan de bezieler van het Vlaam se Volkstoneel en het Nederlandstalig- theaterleven, wijlen Staf Bruggen. Op maandag 12 juni e.k. sluit het N.T.G zijn seizoen af met een galavoorstelling van «Driekoningenavond» van Cyriel Buysse in de K.N.S. te Gent. Deze slotvoorstelling wordt om 20 u voorafgegaan door een plechtigheid tijdens dewelke de minister van Nederlandse Kuituur, Prof. Dr Frans van Mechelen, het borstbeeld van Staf Bruggen zal onthullen, een werk van beeldhouwster Jeanne De Dijn uit Dendermonde. Dit enig stuk in gebrande aarde werd geschonken aan het N.T.G. dat het Stadsbestuur van Gent verzocht het in de K.N.S. een ere plaats te geven.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 2