ELFT voor de fijnproevers uit de modewereld eten we deze week? wat keuken geheimen nuttige wenken ifiisiï ®!iï§!: 11 W, ZONDAG Gevulde Eieren Zomerse Tomatensoep Kalfskoteletten Roomsaus met Champignons Ge kookte Aardappelen I Js MAANDAG Gebakken Lever Worteltjes Gekook te Aardappelen Aardbeien met Vanilleroom DINSDAG Gebakken Zalmmoten Aardappelpuree Yoghurt met Kersen WOENSDAG Biefstuk Sla Frites Chocolade vla DONDERDAG Gehakt Snijbonen Gekookte Aard appelen Vanillepudding met Frambozensaus VRIJDAG Gestoofde Kabeljauwstaart Mosterdsaus Worteltjes Gekookte Aardappelen Rijst met Ro- zijnen ZATERDAG Italiaanse Tonijnsoufflé Aardappelsla Fruit. vrouwen ZOMERSE TOMATENSOEP Benodigd 500 gr tomaten, een uitje, worteltje, peterselie, 1 eetlepel boter, 3A liter bouillon, een weinig tijm, foelie, laurier blaadje, enkele peperkorrels, 15 gr aardappelmeel, zout, peper, en citroensap. Bereiding De gesnipperde ui,, worteltje en peterseliestelen lichtjes bakken in de boter, de ge wassen en doorgesneden tomaten toevoegen en 5 minuien laten smoren. De bouillon en de droge kruiden toevoegen en de tomaten koken tot ze zacht zijn (5 a 10 minuten). De soep zeven, binden met aangemengd aardappelmeel en met zout, peper en citroensap. Als vulsel kunnen gebruikt worden balletjes gehakt, wat doperwtjes, stukjes champignons, asperges of andere groenten enz. GEBAKKEN ZALMMOTEN Benodigd 4 zalmmoten van ongeveer 1 cm dikte (vooral niet dikker), zout, bloem, boter, ci troen en peterselie. Bereiding Bestrooi c!e mo ten zalm aan beide kanten met wat zout en laat dit even intrekken VA/entel ze vervolgens door wat bi'oem en bak ze in de koekepan in boter aan beide kanten mooi bruin en gaar. Neem de pan van het vuur, neem er de moren vis uit, schik ze op een voorverwarm de schotel en bedruppel ze met vrat citroensap. Zet de koekepan weer op het vuur en voeg aan de bakboter enkele verse klontjes boter toe. Zodra de boter schuimt, schenkt men ze over de zalmmoten, die dan onmiddellijk gegarneerd wor den rr.et schijfjes citroen en toef jes peterselie. Warm opdienen. ITALIAANSE TONIJMSOUFFLE Benodigd 6 eieren, 6 lepels melk, 1 flinke eetlepel gehakte pe terselie, wat zout, 'n snufje papri kapoeder, 1 blik tonijn, 1 uitje bo ter en enkele tomaten. Bereiding Neem de tonijn uit het blik. Laat de vis goed uit lekken en haal het visvlees in kleine stukjes uit elkaar. Klop de eieren, roer er de melk door, de peterselie, paprikapoeder, zout en tenslotte de tonijn. Snipper de ui en laat deze in boter even glazig worden. Voeg dit toe aan het eier- mengsel. Bestrijk een vuurvast schoteltje met boter en giet er het mengsel in. Zet dit in goede hete voorver warmde oven. Na ongeveer 15 mi nuten als de eiermassa gestold is de aan plakken gesneden to maat bestrooid met wat zout en paprikapoeder er bovenop leggen en weer in de oven zetten tot de tomaat gesmolten is. Geef deze vissoufflé warm, da delijk uit de oven, met een krui dige aardappelsla. VITAMINE IN VRUCHTENDRANK 's Morgens een glaasje sinaas appelsap voor het ontbijt is zeer gezond. Dat weten we zoetjesaan allemaal. Maar wilt U, als huis vrouw, vooral in de vakantieperio de en terwijl de sinaasappelen niet op z'n allerbest zijn, 's morgens van dat gepers af zijn, koop dan gerust een fles of bus sinaasappel sap. Immers uit de voedingstabel len van het voorlichtingsbureau blijkt dat de verhalen over het snel vervliegen van vitamine C slechts ten dele op waarheid be rusten. Een sinaasappel van 100 gram bevat gemiddeld 50 mgr vita mine C, één dl sinaasappelsap in fles of blik nog 40 mg. Naar men ons uit bevoegde zijde vertelde blijft vitamine C in een zure omge ving goed behouden. Men moet het wel koel bewaren. In feite loopt al leen de vitamine C aan de opper vlakte snel terug. Ter verduidelijking die «zure» omgeving geldt ook voor zoete si naasappels. Het gaat namelijk om een bepaalde soort zuur. Wilt U dus tijdens de vakantie sinaasappelsap aan het ontbijt drinken, zonder dat U elke morgen het hele gezin vruchten moet staan persen, koop dan gerust een fles of blik van een redelijk merk. Denk er wel aan, dat het laatste staartje in de fles weinig of geen vitamine meer bevat en beter voor de genheid te wachten staat. Van het «vitaminedepot» kan dienen. En voor diegenen die sinaasappel sap drinken om slanker te worden nog dit U houdt zich beter aan eigengeperste vruchten, om dat daar in geen geval suiker wordt aan toegevoegd. kroniek WARME WOL EN WARME KLEUREN VOOR DE WINTER 1972-73 Terwijl wij verlangend uitzien naar de eerste warme zomerdagen denkt men in de modewereld alweer aan de komende winter. Op de onlangs gehouden tricotbeurs in Boulogne heeft men laten zien hoe elegant wolien kleding kan zijn. De algemene tendens is de terugkeer van de zachtere wolsoorten zoals de melanges met alpaca, angora, mohair, kasjmir en lamswooif, □e frisé- en bouclésocrten nemen sterk af en we vieren dus de come back van de gewone gladde wol. De geflameerde soorten, dus een beurtelings dikker en dunner wordende draad, zijn ook nog modieus. De kleuren zijn diep en warm zwart, vuurrood, karmijnrood en donkere tinten in olijfgroen, blauw en bruin. Daarnaast ook wel wit, geel en grijs. De modellen doen denken aan de veertiger jaren bloezende lijfjes ragian, kimono en kopmouwen. Plooirokken, kiokrokken, mini, deftige rokken tot op kniehoogte en natuurlijk ook pantalons. De oudere dames zullen blij zijn met de terugkeer van het keurige twinset. Strepen, Schotse ruiten evenals de Prince de Galies doen het nog steeds, doch ook de gebloemde Libertystijl en de ingebreide Noorse figuurtjes komen aan hun trekken. KNIEKOUSEN In de garderobe van elke vrouw bevinden zich op 't ogenblik wél één of meer lange broeken. De kousenfabrikanten hebben hun col lecties aan dit modelbeeld aangepast en brengen nu naast hun go- wone kousen en panty's allemaal een serie kniekousen voor ondez de lange broek. Deze kousen zijn echter zo mooi en fris dat heel wat meisjes est jonge vrouwen ze ook dragen bij een mini-rok, al of niet met een panty eronder. Verschillende ontwerpers hebben zich laten inspireren door de matrozenmode en bedachten kniekousjes in rood, wit en blauw met strepen en ankers. Het ziet er naar uit dat de kous eindelijk een volwaardig mode- accessoire gaat worden. Tot nu toe zijn de kniekousen nog hoofd zakelijk uit nylon vervaardigd, doch weldra zullen de eerste dikkers kniekousen van orlon, wol en heienca verschijnen. FANTASIERIJKE SCHOENEN In Nederland woont schoenontworper Jan Jansen. E_;: r.ieï een doodeenvoudige naam, maar met een onstuitbare fantasie. On langs toonde hij zijn nieuwe colietie, die een revolutie op schoen- gebied betekent. Voor het eerst in de geschiedenis van het schoeisel zijn er nu paren schoenen, waarvan de linker- en de rechterschoen qua snit en kleur niet aan elkaar gelijk zijn. In zijn eenvoudigste vorm is dat b.v. een linkerschoen, die rood is en een rechterschoen die blauw is. In da meer uitgewerkte modellen is er bv een linkerschoen met een rode neus en een witte achterpartij met een gele versiering. De rechterschoen van het paar heeft dan een witte neus met een rode achterkant. Voortbordurend op dit idee bedacht Jan Jansen dat je ook rustig drie bij elkaar passende schoenen zou kunnen maken om meer variatiemogelijkheden bij de kleding te hebben. Wat zal het dan zijn. Mijnheer Jansen, twee rechter en één linkerschoen of twea linker en één rechterschoen? Wat wordt bedoeld als op een uitnodiging «wandelkostuum» vermeld staat? Zeker geen gekle de cocktailjapon, maar een jurk met bijhorend jasje, een keurig mantelpak of mouwloos jurkje. Wandelkostuum wil namelijk zeg gen dat u een informele aangele- geenheid te wachten staat. Van uw man wordt verwacht dat hij in een grijs, donkerblauw of een an der niet al te wild kostuum ver schijnt. Koffiedik wordt dikwijls ge bruikt als middel om vet en vuil in de gootsteenpijp af te voeren. Dit is echter absoluut verkeerd Koffiedik vermengt zich inder- daa graag met vettigheid, maar. deze dikke brij zet zich juist vast aan de binnenkant van de afvoer pijp. Vloeit er voldoende water doorheen de gootsteenpijp, dan zal men niet al te veel nadeel on dervinden. maar wanneer men eens enkele dagen afwezig is. dan verhardt de vettige koffiedikbrij zich in de afvoer en raakt deze verstopt. gespecialiseerd huis in KINDERSCHOENEN VRIJHEIDSTRAAT 44 9300 AALST

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 11