De staking van bank bedienden AALST LAAT N1N0VE NIET LOS... Kort.., Een jaar wachten voor nieuwe aansluitingen op telefoonnet? Het wetsvoorstel Waitniei onaanvaardbaa r RIJKSINSTITUUT VOOR BUITENGEWOON ONDERWIJS Aktie van Beschermkomitee Oproeping erkenning D.D.R. Brandweermannen in algemene vergadering 16 ontreddering vermijden Ook de bankinstellingen te Aalst ontsnapten niet aan de staking, ofschoon de meeste kantoren toch geopend bleven. Stakingspiketten stonden opgesteld aan de ingangen van de hoofd kantoren, in aanwezigheid van vakbondsverantwoordelijken en politie die vrijwel niet diende tussen te komen. Af en toe kwam het bv. aan de Nieuwstraat tot een woordenwisseling tussen staking piketten en niet stakend personeel. OPTOCHT DOOR DE STAD Niettemin blijkens de optochten waren dit toch voor om en bij de 100 bankbedienden snipperdagen. Voorafgegaan door verantwoorde lijken van de drie vakbonden, met vlaggen stapten de bedienden op. Sommigen ietwat onwennig, anderen zelfzeker en met véél overtuiging Niet bv. zoals te Brussel, precies vanwege bankbedienden de hef tige kreten tegen de «geldmachten». Tenslotte zijn ook bankbedienden mensen, net als artsen, mijn werkers, ministerieambtenaren, politiemannen, stadhuisbedienden, landbouwers en noem maar op allen die de uitspraak van wijlen Godfried Bomans -zopas nog gelezen waar ervaren «Een ba lans zie ik duidelijk, een hogere welvaart, een lagere humaniteit». Allicht komt de tijd dat de 2000 (of zijn het er 200 families) die naar luidt dit land regeren eveneens gaan staken. Wie in het Aalsterse en meer bepaald in sommige woonwijken van randgemeenten zich gaat vestigen en beroepsbehalve aangewezen is op de aansluiting op het telefoonnet moet naar blijkt maar het ge duld op brengen om ca. 1 jaar te wachten. Het is stilaan ook hier in de streek een oude geschiedenis waarvoor reeds in het verleden herhaaldelijke tussenkomsten bij de betrokken centrale instanties nodig bleken. «OVERBELAST» Men begrijpt in elk geval toch niet goed, waarom bv. in woon wijken die bv. ca. 10 jaar geleden werden aangebouwd, men van wege de R.T.T. nooit verder heeft gekeken dan de administratieve neus lang was m.a.w. men dan telkens achteraf tot de voor de be trokkenen alles behalve prettige vaststelling komt dat de kabelleidin gen onvoldoende zijn. Men wil graag aannemen dat steeds meer Belgen willens nillens 'van de telefonitis bezeten zijn. Maar het behoort nu eenmaai tot onze welvaartsgeplogenheden of professionele noden. Alle inspannin gen ten spijt, blijft in dat opzicht de R.T.T. achternahinken. Het voortdurend overbelast, dan vooral tijdens het begin van de vijfdaagse arbeidsinzet, meer bepaald de maandag voormiddag kan natuurlijk ook al op de heupen werken. Maar wie die eerste uren van de week niet in een hypernerveuze stemming wil geraken zal wijselijk allicht reeds tot de konklusie gekomen zijn dat hij of zij er goed aan doet rustig zijn tijd af te wachten. Tegen het hier reeds gesignaleerde wetsvoorstel van volksver tegenwoordiger L. Waitniei dat de aanhechting van Ninove bij het gerechtelijk arrondissement Oudenaarde beoogt, is vanwege C.V.P., B.S.P. en V.U. parlementairen uit het arrondissement Aalst fel ver zet gerezen. In het debat over wetsvoorstel dat ook wordt verdedigd door Jan Verroken reageerde zeer scherp B. Van Hoorick, en G. Wiilems. Willems zei dat dit wetsvoorstel ook een slechte zaak is voor kanton Ninove, indien de mensen aldaar naar het verre Oudenaarde (35 km) moeten gaan in plaats van naar Aalst (13 km) voor diverse diensten o.m. ook handelsregisters, afleveren van pensioenattesten enz. Daarbij komt ook dat in de voormalige Aalsterse Pupillenschool vele miljoenen werden geinvesteerd aan gebouwen en uitrusting zo dat het moeilijk voorstelbaar is dat het complex thans buiten gebruik zou vallen. De aanhechting van Ninove bij Oudenaarde, aldus G. Willems, zou de grootste ontreddering veroorzaken i.v.m. hypoteken, de registratie en wederinschrijving in het handelsregister, waarmede sedert een zestal maanden binnen de omschrijving van het gerechtelijk arr. Den- dermonde werd begonnen. Over het al of niet terugzenden van dit wetsvoorstel naar de kom missie zou donderdag worden gestemd. Logboek '72 ST.-ELIZABETHGASTHUIS EN O. L.-VROUWZIEKENHUIS NAAR aanleiding van een in deze krant verschenen reeks artikele over het O.-L.-Vrouwziekenhuis is o.m. ook van wege enkele lezers de pertinente vraag gesteld in weü<e mate voornoemde instelling en het K.O.O. hospitaal sa menwerken. Een op het eerste zich verrassende, maar niet onver standige vraag. Het hangt er natuurlijk vanaf wat men verstaat onder «samenwerking». Maar, als onze informa ties juist zijn, ziet het er zo naar uit, dat net als twee verre verwanten, beide instellingen wel van eikaars be staan afweten, de «relaties» geen problemen stellen, om de simpele redenen dat deze twee belangrijkste me dische instellingen uit de Denderstreek nooit (of zeer zelden???) eventueel kontakt hebben op het vlak, via hun resp. bestuursorganen. Als artsen die niet direkt met een van beide instellingen te maken hebben dit ook al bevreemdend lijkt, moet dit bij de leek op zijn minst ook vragen doen rijzen. Hebben beide instellingen, in funktie van de bevolking geen gemeenschappelijke problemen, geen behoefte aan kontakt Zou het kunnen bijaldien er een intense samenwerking bestond men bv. rond de tafel overleg zou kunnen plegen dat dit en de patiënten en beide instellingen zou ten goede komen? Weet de ene instelling veel af van de plannen van de andere? Als het juist is dat de relatie tussen beide instellingen zich momenteel beperkt tot het informeren, in periodes van overbezetting naar beschik bare bedden is het zeer pover. In het Evangelie is er sprake van het bezoek van Maria aan Elizabeth. Dat was een hele tocht. De afstand tussen het St.-Elizabethgasthuis en het O.-L- Vrouwziekenhuis is amper een paar km... Het Beschermkomitee van het Rijksinstituut voor Buitengewoon Onderwijs te Aalst heeft een aktie op touw gezet via een petitie ten einde de verantwoordelijke hogere instanties er toe te bewegen de nodige middelen ter beschikking te stellen voor de verdere nood zakelijke uitbreiding van deze instelling. Het R.I.B.T.O. heeft alhier vooral af te rekenen met plaatsgebrek. 't Arrondissement in 't Parlement MEDE ONDERTEKEND DOOR MERENDEEL STREEKPARLEMENTAIREN 137 parlementairen hebben tot dusver een oproep tot de Belgische regering ondertekend, voor de erkennig van de Duitse Demokratische republiek, en tevens de opname van de twee Duitse staten in de Uno, als een positieve bijdrage voor de ontspanning in Europa. Tot de ondertekenaars behoren ook volksvertegenwoordigers L. Dhaeseleer, R. Otte, B. Van Hoorick, G. Willems, L Waltniel en de senators D. Van der Bruggen, W, Vernimmen, F. Cuvelier. NIEUW POLITIECOMMISSARIS Te Erembodegem werd de h. Aimé Provost tot politiekommissaris benoemd. Deze betrekking was vakant ingevolge het overlijden van wijlen kommissaris G. Robbe DAENSTENTOONSTELLING Zondag 18 juni wordt in het Oud-Hospitaal een Priester Daens- tentoonstelling gehouden. De leden van de Aalsterse Vrijwillige Brandweer hebben voor he den vrijdag een algemene vergadering belegd in verband met de lokale problemen rond de vorming van een gemengde brandweer dienst. Zoals reeds werd gemeld heeft het stadsbestuur in een brief aan de Minister van Binnenlandse Zaken gewezen op de zware finan ciële lasten die de omvorming van het brandweerkorps tot gevolg heeft en de noodzakelijkheid van steun van staatswege.

De Gazet van Aalst | 1972 | | pagina 16